תוכנה לתיקון תמונות פגומות או מטושטשות - הסבר חינם בפוטושופ

גרפיקאים מקצוענים והן בקרב אנשים שעובדים עם התוכנה תוכנה לתיקון תמונות פגומות או מטושטשות – הסבר חינם בפוטושופ

תוכנת פוטושופ היא מבין הידידותיות והיעילות ביותר בקרב הציבור הרחב, ובפרט בקרב אנשי מקצוע בתחום הגרפיקה הממוחשבת או העיצוב הגרפי. עבור אלו האחרונים לתוכנה עצמה ישנה משמעות רחבה ויעילותה היא בעלת חשיבות גדולה לאין ערוך. פוטושופ נחשבת יום למונופול של הצלחה ללא שום ספק, הן בקרב גרפיקאים מקצוענים והן בקרב אנשים שעובדים עם התוכנה לצרכים האישיים. כיום לא ניתן כמעט למצוא משרד המתמחה בגרפיקה או בדפוס ובכל סוגי המדיה השונים שלא נעזר בתוכנת פוטושופ.

שימושי תוכנת פוטושופ בתעשיות השונות

אם בקרב חובבי תוכנת פוטושופ מדובר באמצעי יעיל מאד, הרי שמבחינתם של אנשי מקצוע שלמדו לעומק ובמשך שנים רבות את התוכנה ויכולותיה, מדובר כן כבר באמצעי הרבה יותר חשוב שמאפשר ליצור מציאות חדשה של ממש המשלבת בתוכנה מגוון אפקטים מרשימים באיכויות הגבוהות ביותר. תעשיית הפרסום, הקולנוע, האופנה וכן הלאה אינה נוטה לפרסם שום מוצר או שלט מבלי שעברו פעולות של גימור וליטוש על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים בעבודה עם תוכנת פוטושופ. האפקטים של תוכנת פוטושופ הם בעלי ברק והוד ולפיכך מסוגלים ליצור מוצר שנראה הרבה יותר טוב וגדול מאשר חזותו האמתית במציאות.

אמצעי יעיל לעבודה ולשעות הפנאי

תוכנת פוטושופ נחשבת כיום לאחת התוכנות המרכזיות והמובילות ביותר בעולם העיצוב והגרפיקה. זאת למרות שניתן למצוא בשוק זה וברשת האינטרנט לא מעט תוכנות גרפיות אחרות, שאינן יקרות כל כך כמו פוטושופ ומציעות רמת ביצועים שאיננה נופלת באיכותה מזו שמציעה תוכנת פוטושופ. התוכנה, יאמרו חסידיה המרובים, איננה משמשת אך ורק כאמצעי יעיל לעבודה וטיפול בתמונות אלא היא הכלי המרכזי להצלחה בכל מקום עבודה ובכל מסגרת שהיא הקשורה לפנאי או לקרירה מקצועית.

יכולותיה של תוכנת פוטושופ

באמצעות תוכנת פוטושופ ניתן לבצע שינויים רבים בתמונות בצורה מהירה ומידית וליהנות לאחר מכן מתוצאה באיכות וברמה מאד גבוהה. בין אם מדובר בתיקון פגמים של עיניים אדומות בתמונה, טשטוש אזורים או מחיקתם לגמרי מבלי שיבחינו בכך, העלמה של קמטים, פצעים ופגמים בפנים, הגדלה של תמונות ללא פגיעה ברזולוציה וכן הלאה.

האם יש יותר מידי בוגרי עיצוב גרפי בישראל?

אם אתם נמצאים בעמוד זה מן הסתם שאת חובבי עולם האומנות הדיגיטלית ועיצוב גרפי ואתם רוצים לקבל מידע על עולם זה. אחד תחומים המבוקשים ביותר במדינת ישראל ובעולם כולו הוא מעצבים גרפיים ובוגרי מסלול תקשורת חזותית. בכתבה הבאה נסביר לכם ביתר הרחבה מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה וכיצד אתם יכולים להשתלב לתחום שצמא לידיים עובדות. בכתבה זו הכנו במיוחד בשבילכם אין ספור סרטונים וטיפים מדהימים על עולם העיצוב הגרפי שנעשו על ידי מיטב המדריכים שעובדים בבית הספר. שיעורי ביוטיוב מוסברים בשפה העברית ומראית טכניקות מדהימות וטרנדים חדשים מעולם העיצוב הגרפי.

אחת השאלות האם יש יותר מידי בוגרי עיצוב גרפי?

נוכל להגיד לכם היום שאין מספיק מעצבים גרפיים בתעשייה הישראלית במיוחד בגלל המחסור המסיבי שקיים בשנים האחרונות בעיצוב גרפי. המחסור נובע מאין ספור סיבות אותם אנחנו נפרט ביתר הרחבה בעמוד זה. נוכל להגיד לן שאם אתם אוהבים את עולם העיצוב הגרפי ממש זכיתם בלוטו בגלל שתחום זה נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית ובמיוחד בהייטק.

למה יש מחסור במעצבים גרפיים?

המחסור בתחום העיצוב הגרפי נובע מאין ספור סיבות ובמיוחד בגלל סגנונות העבודה החדשים שמעצבים גרפיים התחילו לעבודה בהם. אם בעבר רוב הבוגרים שסיימו קורסים בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית היו הולכים ועובדים אך ורק בתחום ההדפסה כדי לעצב הדפסה או להכין עיצוב למדבקות ולהתאים גרפיקות למכונות הדפסה היום המצב הוא שונה ורוב המעצבים גרפיים עובדים בחברות הייטק. סגנונות עבודה אלו לא היו לפני עשור, ולכן הביקוש הוא מסיבי מאוד בגלל שחברות הייטק שואבות מידי חודש אלפי מעצבים גרפיים מהשוק הישראלי ועדיין מדינת ישראל היא לא כזאת מדינה גדולה ולכן לא כולם לומדים עיצוב גרפי בארץ והמחסור נובע כתוצאה מכך.

הייטק

בחברות הייטק משתמשים במעצבים גרפיים לעבודה משותפת עם כל מהנדס תוכנה או מפתח כדי לעצב את השפה הוויזואלית למוצרים שחברות הייטק מפתחות. כולנו יודעים שחברות הייטק הם אלו שמרימים את הכלכלה במדינת ישראל ומדינת ישראל נחשבת לבירת ההייטק בעולם עם כבוד גדול. מפתח או מתכנת לא למד במדעי המחשב את השפה הוויזואלית ולכן מעצב גרפי הוא זה שצריך להסביר כיצד להניח את האלמנטים גרפיים או להשתמש בצבעוניות בכל פלטפורמה דיגיטלית שחברות הייטק מפתחות.

מה לומדים מעצבים גרפיים?

תחום העיצוב הגרפי לא כולל רק עבודות בעולם המיתוג הגרפי ופרסום עסקים אלא כמו שאמרנו קודם לאין ספור תחומים ולאו דווקא לתחום הפרסום. נוכל לראות מעצבים גרפיים שעובדים במשחקי אנימציה ומעצבים את הדמויות על ידי איור וציור בתוכנת האילוסטרייטור או מבצעים במקביל הדמיות דיגיטליות בתוכנת הפוטושופ לכל מטרה. במקביל מעצבים גרפיים עובדים בחברות הייטק למתן עיצוב לאינפוגרפיקה וכנת תרשימי מידע פלוס עיצוב גרפי לחברות הייטק. הסטודנטים לומדים את כל החשיבה הוויזואלית ובמקביל חוקים רבים תוך שימוש בתוכנות גרפיקה חברת אדובי.

מהם תוכנות גרפיקה של חברת אדובי?

התוכנות הגרפיות הם רק כלי עבודה של המעצבים הגרפיים ואם אתה יודע להשתמש בתוכנות זה לא אומר שאתה באמת מעצב מקצועי. כדי להיות מעצב מקצועי אתה צריך ללמוד אין ספור חוקים כדי להבין את הסגנון הוויזואלי כיצד לשלב את הצבע האדום עם הלבן ואיזה צבע עליך לתת לאלמנט הגרפי שיושב בתוך המודעה. האם המשקלים נותנים כבוד גדול ליחס של האלמנטים הגרפיים ועוד אין ספור חוקים. הסטודנטים לומדים את התוכנות הגרפיות שהם פוטושופ אילוסטרייטור, ותוכנת אנדיזיין במסלול לימודי מעצבים גרפיים. בסיום לימודים אלו הסטודנטים יכולים ללמוד את תקשורת חזותית כדי שיהיה להם יותר כלים לעבודה משותפת בהייטק.

מי אנחנו בית ספר סולו ללימודי מעצבים גרפיים?

בית ספר סולו קיים כבר מעל חמש עשרה שנה ומלמד טכניקות עיצוביות מהבית בצורה פרטנית ואישית דרך המחשב. אנו היינו כאן עוד מלפני תקופת הקורונה ומלמדים דרך תוכנת זו או כל תוכנת חיבור אחרת איך לגרום לך להיות מעצב גרפי. השיעור הוא פרטני בצורה אישית אחד על אחד תוך האפשרות של המורה להסתכל במסך של הסטודנט. בלימוד פרטני ואישי הסטודנט מקבל אין ספור תכנים וטריקים כדי להתקבל לעבודה. מסלול תיק העבודות נחשב לאחד המסלולים החשובים ביותר בתחום זה היות ותיק עבודות נחשב לדבר היחיד שיאפשר לכם להתקבל בתעשייה.

מה קורה בשיעור אונליין?

בשיעור אונליין המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהסביר לו צעד אחר צעד שלב אחר שלב איך לעצב גרפיקה בצורה מקצועית. לאחר ההסבר של המורה הסטודנט מקבל תרגיל מהמורה האישי שלו והוא צריך להראות את זה בתוכנות גרפיקה איך הוא מעצב בצורה מקצועית. במידה ויש שאלה או נושא שלא ברור במהלך השיעור המורה יחזור על כל החומר עד שהסטודנט יבין את כל המהלכים.

איך בית הספר יכול לעזור לך למצוא את העבודה הראשונה שלך לאחר סיום הלימודים?

לבית הספר יש קבוצה מדהימה בפייסבוק מעל תשע עשרה אלף חמש מאות עסקים וחברות הייטק ובמקביל משרדי פרסום דיגיטליים שלוקחים בצורה קבועה מעצבים גרפיים ללא ניסיון. הדגש בקבוצה זו זה לתת לך את כל הכלים להתחיל להתמודד עם עבודות בתחום. כבר בתקופת הלימודים המורים שלכם יכניסו אתכם לקבוצה שהיא בת שתיים עשרה שנה שמאפשרת לכל בוגר בית הספר להשתלב בעבודה זו במהירות. מרבית הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי הרב תחומי בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת שירותי פרילנס ועיצוב לעסקים בצורה פרטנית ואישית. אין ספק שהמורים שלך ישבו איתך בצורה מקצועית כדי להראות לך איך אתה יכול להשתלב בתעסוקה זו במהירות ולהתאים איתך מערך של תיק עבודות מקצועי.

למה תיק עבודות הוא כל כך חשוב?

בגלל המחסור המסיבי בכוח אדם בארץ מה שרוצים היום זה לא תעודות ותארים. תעודה זה לא מה שיעזור לך להתקבל למקום עבודה. תעודה היא רק מראה שבאמת למדת במקום מסודר את כל החוקים בעיצוב גרפי רב תחומי. כדי להתקבל למקומות עבודה או לסירוגין לעבוד עם לקוחות ומעסיקים בצורה פרטנית עליך להציג תיק עבודות שמראה באמת מי אתה. תיק עבודות וסימולציות רבות שעשיתם בתקופת הלימודים שכוללים עבודות ותרשימים תוך דגש על החשיבה העיצובית. בתיק העבודות רואים מי אתה זה דרכון הכניסה שלך לעולם העיצוב הגרפי רב תחומי.

לסיכום:

כיום תחום עיצוב הגרפי צמא מאוד לידיים עובדות ונוכל להרגיש את המחסור לא רק בקבוצה של בית ספר סולו שכל יום מפרסמת עשרות מודעות בעולם העיצוב הגרפי אלא באין ספור בלוגים וקבוצות שונות בעולם העסקים. נוכל להגיד לך שאם אתה אוהב את עולם העיצוב הגרפי אין ספק שתוכל להתחיל לפתח קריירה אישית לעבודה דרך המחשב מהבית או לסירוגין לתת שירותי גרפיקה ועיצוב למובייל ולאינטרנט.

אנו מזמינים אתכם כבר היום לשוחח עם יועצי הלימודים על מגוון המקצועות שעומדים ברשותכם בבית ספר סולו שיהיה לכם צפייה נעימה בסרטונים המדהימים שהכנו במיוחד עבורכם שיסבירו לכם בהרחבה מה זה עיצוב גרפי ותקשורת חזותית. אין ספק שסרטונים אלה יאפשרו לך להבין אם אתה מתחבר לעולם זה או לא שיהיה לכם צפייה נעימה ומחכים לראותכם בבית הספר.