תוכנות לבניית אתרים

מה הולך לקרות לקראת שוק בניית אתרים ב2020? כל העדכונים בעמוד זה! במאמר זה תקבלו את כל הידע איך מעצבים ובונים אתר וכמובן סרטוני הסבר מדהימים על עולם הגרפיקה ועיצוב, אחת השאלות שנשאלות מידי יום אם באמת כל אחד יכול לעצב אתר, מה הידע הדרוש כדי להתחיל לבנות אתר שיכניס גולשים ויבצע מכירות או קידום תדמית עסקית לעסק שאתם משווקים.

האם כל אחד יכול לבנות אתר?

התשובה היא בהחלט כן, כל אחד עם ידע או בלי ידע יכול לבנות אתר, השאלה היא איך יראה אתר שנבנה בלי תוכנות מקצועיות לעיצוב והבנת תחום UX UI, בשוק ישנם אין ספור תוכנות להכנת תשתית האתר, שפות שונות כגון: HTML, PHP, ועוד אין ספור שפות שיכולות לבנות לכם את האתר אם אתם מבינים בהם, כמו כן יש תוכנות מיוחדות שעושות למעצבים את החיים קלים יותר, התוכנות מאפשרות לכם לפתוח דף אינטרנטי ולבנות מיקום לכפתורים או לגלרייה שאתם רוצים, אחרי שבניתם בצורה קלה את האתר נשאר השלב של העיצוב שלו, עיצוב ובניית אתר הולך ביחד, יש את עולם הבנייה בהם אנחנו מכינים תבנית מיוחדת שתאכלס את כל האלמנטים הגרפיים שיש באתר, כל אתר שתראו ברשת מדבר שפה גרפית כזו או אחרת תלוי בקהל היעד אליו אתם מכוונים.

שפה גרפית באתר – למה חשוב ללמוד את תוכנות העיצוב אתרים בצורה נכונה

תוכנות לבניית אתרים

אתר שנבנה יש לו מטרה, החל מקידום מכירות של מוצר מסוים, או הטמעת תדמית עסקית של עסק, אין ספק שעולם האינטרנט בעצמו עובר שינויים מרחיקי לכת, ואם אתם מוכרים מוצרים ברשת חשוב שהשפה הגרפית בעיצוב הגרפי של האתר תדבר בהתאם לקהלי היעד שאתם מכוונים אליהם, שפה גרפית כוללת את הצבעים שמלווים את כל מבנה האתר, התאמת צבעים שהתאם לקונספט של הלוגו, האלמנטים הגרפיים שנבנים בתוכנות גרפיות.

בניית אתר מלווה באלמנטים גרפיים ברורים ונקיים

איכות האלמנטים הגרפיים שנמצאים באתר ועוד, נוכל לתת לכם דוגמה קלה, אתרים לרוב נשפטים ישירות שהגולש נכנס אליהם, כלומר אם האלמנטים הגרפיים לא יראו בצורה מקצועית המכירה או התדמית שאתם רוצים להראות תיכשל בצורה מהירה, אחת הדוגמאות שנוכל לתת להם היא שאתם נכנסים לאתר ורואים שהתמונה נראת בצורה לא איכותית, לדוגמה יש לכלוך על התמונה או לסירוגין היא לא נראית לכם ברורה כדי להבין מה היא משדרת, איכות האלמנטים הגרפיים באתרים חייבים להיות נקיים וברורים כדי להראות אל מקצועיות וניקיון של האתר.

להבין את שפת העיצוב גרפי

כמו בכל דבר גם לעולם העיצוב גרפי והשפה הגרפית של האתר יש חוקים משלו, כדי למכור או לבנות תדמית עסקית חשוב לדעת באיזה אלמנטים צריך להשתמש, איזה צבעים ילוו את האתר בצורה הכי טובה כדי להעביר את המסר בצורה הברורה ביותר לגולש, האם ידעתם שלכל צבע יש משמעות? כיום מעצבים גרפיים מקצועיים לומדים כיצד הצבע יכול להשפיע על המוח האנושי ולגרום לו לתחושות, צבעים אדומים ידברו על נושא מסוים לעומת צבעים קרים כגון תכלת או כחול וגווניו ידברו על עולם אחר וישדרו לגולש את המסר בצורה קרירה יותר הכל תלוי לנושא שאתם מעצבים עבורו, לתורת הצבעים והמשמעויות יש חלק חשוב מאוד בעת בניית האתר, כמובן שאם אנחנו מטמיעים בצורה נכונה את חוקי UX – UI נצטרך להכניס את הצבעים בשילוב אלמנטים גרפיים שימכרו עבורנו בצורה הנכונה ביותר, הרי אף אחד לא יודע ממש כיצד הגולשים מתנהגים באתר שלו, אף אחד לא יכול להגיד מה הלוגו אומר או הצבעים גורמים לגולש להרגיש באותו הרגע שהוא נכנס אליכם, לכן חשוב תמיד להתייעץ עם מומחים או ללמוד את עולם העיצוב גרפי בצורה מקצועית לפני שאתם הולכים לבצע בנייה של אתר ללא ידע קודם בשפה הרחבה של עיצוב גרפי.
התוכנות לעיצוב הפופולריות בשוק העיצוב גרפי ותקשורת חזותית

מהם התוכנות לעיצוב הפופולריות בשוק העיצוב גרפי ותקשורת חזותית?

התוכנות הפופולריות ביותר לעיצוב האתר כיום הם הפוטושופ ואילוסטרייטור – תוכנות אלו בלימודי גרפיקה יאפשרו לכם לעצב את כל האלמנטים הגרפיים, מלבד לימוד התוכנות לבניית שפה חזותית תלמדו את כל חוקי העיצוב הגרפי בצורה מקצועית, החל מהטמעת קונספט עיצובי בשילוב קומפוזיציה גרפית וסידור האלמנטיים הגרפיים בצורה נכונה, הלימודים מלווים בשיעורי בית ותרגילים כדי להפוך אתכם למקצועיים בשוק. לאחר לימודים בעיצוב וגרפיקה תוכלו להתחיל ללמוד את עולם העיצוב ובניית אתרים בתוכנות המיועדות לכך, אין ספק שללא ידיעת תוכנות לעיצוב אתרים לא תוכלו לקפוץ ישירות לעולם בניית האתר.
 • במסגרת לימודי עיצוב אתרים תלמדו כיצד להטמיע את האלמנטים הגרפיים בצורה קלה יותר ושלא ישקלו משקל רב כדי שדף האינטרנט שיאכלס את האלמנטים הללו יהיה כבד וקל לגלישה. אחד העונשים שגוגל נותן לאתרי אינטרנט ומוריד אותם בדירוגים הוא טעינת הדפים, ככל שהדף האינטרנט ישקול הרבה ויהיה עמוס הדירוג שלו ברשת ירד כל הזמן, לכן חשוב מאוד לבחור את האלמנטים ולכווץ את המשקל שלהם בתוכנות לעיצוב גרפי שהזכרנו קודם, תוכלו להתייעץ איתנו עוד היום על מסלולי הלימוד שלנו ולראות כיצד גם אתם יכולים להיות חלק מעולם טכנולוגי הולך ומתפתח.

אלמנטור, הכלי שיעזור לכם לבנות אתר בקלות

אלמנטור הוא כלי עבודה לעיצוב אתרים ובניית דפי נחיתה בקלות. רבים מבוני האתרים והמעצבים הגרפיים יעידו על כך שעם אלמנטור עבודת הבנייה והעיצוב הפכה לקלה מאין כמוה. אלמנטור הוא בעצם תוסף חינמי בעל קוד פתוח המתווסף למערכת הוורדפרס. התוסף מתורגם לשבע שפות כולל עברית והוא תוסף חובה שעליכם להכיר. האלמנטור שייך לחברת pojo.me, לחברה מתכנתים רבים שעובדים ומשכללים את ביצועי התוסף כל הזמן.

אלמנטור וחווית המשתמש שלו

אם החלטתם לבנות אתר אינטרנט או דף נחיתה בעצמכם, אם אתם מוגבלים בזמן ומעוניינים ליצור אתר במהירות או שסתם בא לכם להקים אתר בעזרת תוסף בעל חווית משתמש מצוינת, אין ספק שכדאי לכם להוריד את התוסף אלמנטור! אלמנטור הוא כלי ידידותי למשתמש, בעזרת אלמנטים קטנים ואיכותיים שיש בו תוכלו להוסיף לתוך האתר שלכם או דף הנחיתה תבנית עיצוב שמתאימה לכם, קוביות לטקסט, קוביות לתמונות, שורת כותרת ושורות לכותרות משניות ועוד אלמנטים רבים וטובים. יתרון נוסף שיש לאלמנטור, שגם אם פניתם לחברה חיצונית שתבנה את האתר עבורכם אין ספק שגם לחברה העבודה תהיה קלה יותר ותיקח הרבה פחות זמן ולכן עלות העבודה גם עשויה לרדת. עד לכניסת האלמנטור לשוק בניית האתרים, מתכנתים ומעצבים רבים היו צריכים ידע בעיצוב ובתכנות, כיום לבניית אתר ברמת מורכבות בינונית בהחלט ניתן להשתמש בתוסף ולהקל את העבודה. חווית המשתמש שלו עובדת על אמצעי הגרירה. בעצם כל אלמנט שקיים בתוסף ניתן לגרור באופן פשוט מסרגל העיצוב אל אזור התבנית וזה מה שמאפשר לכל אחד בצורה הכי נוחה לעבוד עם אלמנטור. יתרונות נוספים וחשובים מאוד הם טעינת העמודים ברשת. דפים שנוצרו על ידי האלמנטור יטענו במהירות ובקלות ולכן גם אתרים אלו יקודמו טוב יותר. אלמנטור עובד מצוין עם תוכנת הוורדפרס ולמעשה כאשר אנו מתחילים עבודה בוורדפרס אוטומטית ימליצו לנו להוריד את אלמנטור לרשימת התוספים שלנו.

אלמנטור וחווית המשתמש שלו

אז איך מתחילים לעבוד עם אלמנטור?

העבודה עם אלמנטור היא פשוטה מאוד. כדי להתחיל לעבוד עם אלמנטור נזדקק למספר שלבים ראשוניים.

 1. התקנת וורדפרס: אלמנטור הוא תוסף בתוך תוכנת הוורדפרס, לכן עלינו קודם להתקין את התוכנה.
 2. התקנת תבנית עבודה: בתוך וורדפרס יש תבניות שונות לעיצוב אתרים. לרוב התבניות הן חינמיות. אנו ממליצים לעשות חיפוש ברשת ולבדוק אילו תבניות חינמיות עובדות טוב יותר עם אלמנטור. כמו כן, אלמנטור כמו שכבר אמרנו, נוצר על ידי חברת pojo.me. תמיד תוכלו לרכוש מהם תבניות שעובדות עם אלמנטור.
 3. הורדת התוסף אלמנטור: כאשר תתחילו עבודה בוורדפרס, לרוב הוא יציע לכם את התקנת אלמנטור. במידה ולא, כנסו למאגר התוספים ותורידו את התוסף. לאחר מכן לחצו על עריכה באמצעות אלמנטור.
 4. בחירת טמפלט: כאשר תתחילו עבודה עם האלמנטור, תצטרכו לבחור את הטמפלט שתרצו לעבוד איתו. רק אחרי בחירת הטמפלט, יפתח בפניכם סרגל הכלים עם קוביות העיצוב.
 5. התחלת עבודה: כעת יש לכם סרגל עם אלמנטים שונים של עיצוב וטמפלט ריק. כל שעליכם לעשות הוא להתחיל להכניס תוכן רלוונטי ולהוסיף באמצעות גרירה את העיצוב והקוביות הרצויות לכם אל תוך הטמפלט.

אלמנטים שכדאי לכם להכיר באלמנטור

 • סרגל העיצוב של אלמנטור: לאלמנטור ווידג’טים רבים שמופיעים בסרגל העיצוב. הווידג’טים נקראים גם בלוקים. ניתן להוסיף אייקונים, בלוקים לתוכן, בלוקים לתמונות, בלוקים לצור קשר ועוד המון אלמנטים נחמדים. לכל אלמנט יש מספר אפשרויות. לדוגמא קוביית התוכן יכולה להיות מסודרת בצורה מלבנית או יותר מרובעת.
 • בלוקים להוספת תוכן: אלמנטור מאפשרת ליצור בתוך הטמפלט חלוקה לבלוקים. ניתן לגרור מסרגל העיצוב בלוקים לכותרות ראשיות ומשניות, בלוקים לטקסטים, בלוקים להוספת תמונות. לכל בלוק כזה יש אפשרויות עיצוב שונות גם מבחינת התכנון הויזואלי, גם מבחינת שינוי הצבעים ועד לעיבוי המסגרת.
 • בלוק צור קשר: אנשים בעלי אתר אינטרנט לרוב מוכרים שירות, תוכן או מוצר. על מנת להיות בקשר עם לקוחות ניתן להוסיף על ידי האלמנטור בלוק של יצירת קשר. בתוך הבלוק נוסיף בעזרת גרירה כפתור שישלח אלינו את פרטי הלקוח. זהו אלמנט חשוב מאוד שעוזר ליצור רשימות תפוצה אליהן ניתן לאחר מכן לשלוח מסרים מכם, פרסומים ומבצעים שלכם ולהיות בקשר עם מתעניינים.
 • תצוגת מחשב ומובייל: כאשר יש לכם אתר אינטרנט ושירות או מוצר אתם מעוניינים שהלקוחות שלכם יוכלו להיכנס לאתר שלכם בכל רגע נתון. בעידן של היום לכל אדם יש טלפון נייד אישי וועל מנת להגיע לקהל היעד שלנו בכל שעות היום, כדאי שאתר האינטרנט יהיה מותאם לתצוגת מובייל. אלמנטור מאפשר לנו לראות איך התצוגה תיראה גם במובייל וגם במחשב.
 • קישור עוגן: זהו אלמנט מיוחד מאוד. הוא מאפשר ליצור קישור על מילים מסוימות שנבחר בטקסט. כאשר הלקוח ילחץ על אחת מהמילים האלו, מיד יעבור למקום אחר באתר שהגדרנו. כך ניתן לדבר על שירות מסוים באופן כללי בתוך מאמר ולהפנות למקום באתר שאנו מוכרים את השירות שעליו דיברנו במאמר.

אלמנטור הגירסא החינמית אל מול גרסת הפרו בעלות

אלמנטור הגירסא החינמית אל מול גרסת הפרו בעלות

חברת pojo.me, בדומה לחברת וורדפרס יצרה שתי גרסאות לתוסף האלמנטור. גרסה חינמית וגרסת פרו. בגרסה החינמית תקבלו כ- 30 תבניות וכמות בסיסית של בלוקים לתוכן ועיצוב. לאתר בודד ופשוט הגרסה החינמית בהחלט מספיקה, היא מאפשרת גם להתנסות בתוסף למי שחדש בתחום בניית האתרים ובעבודה עם אלמנטור. גרסת הפרו היא גרסה עשירה בקוביות ועיצובים. ניתן לקנות אותה ישירות מהחברה. החברה מציעה מסלולים למשך שנה בעלות סמלית על פי כמות האתרים שאתם מעוניינים ליצור. לרוב גרסת הפרו תתאים למי שמעוניין ליצור אתר רציני ומקצועי עם אפשרויות עיצוב קצת יותר מתוחכמות. כמו כן, לגרסת הפרו יש תמיכה טכנית מצוות דובר עברית בארץ. האם כדאי לכם לרכוש את גרסת הפרו? לרוב מי שירכוש את גרסה זו יוכל להנות מאפשרויות רבות שללא התוסף כנראה שתצטרכו לקנות בכסף בעזרת תוספים אחרים. אלמנטור גרסת פרו מאפשר לשלם למקום אחד, פעם אחת ולקבל תמורה מצוינת.

הרחבות לתוכנת האלמנטור

חברת pojo.me דואגת להיות רלוונטית כל הזמן. מתכנתי החברה עובדים באופן רציף על הרחבות לתוסף. לכל הרחבה יש גרסאות בחינם ובתשלום. הנה שתי דוגמאות להרחבות כאלו.

 1. Activity log- זהו בעצם יומן פעילות לוורדפרס. בעזרת היומן ניתן לעקוב אחרי שינויים בלוח הבקרה בוורדפרס. כך שתמיד תוכלו לאתר היכן נמצאת פעולה שאינה תקינה ואתם מעוניינים למחוק אותה. לכל שינוי פעולה או מחיקתה ניתן לקבל מייל עדכון בזמן אמת.
 2. Builder Animations- מאפשר ליצור אנימציות שונות לכניסת עמוד. כך טקסט יכול להתחלף בתנועה זורמת. יש בזה משהו מאוד עכשווי, טכנולוגי ומקצועי. שימוש בהרחבה זו תוסיף עניין בתוך האתר שלכם.

לסיכום, מדובר בתוסף חביב מאוד, הממשק שלו פשוט ונוח לתפעול, הגרסא החינמית שלו מאפשרת לבנות אתר לעסק שצריך אתר תדמית פשוט והוא כלי נהדר ליצירת דף נחיתה מהיר. בעלות יחסית נמוכה תוכלו להשתמש בגרסא המורחבת וליצור אתר יותר מקצועי ואם יום אחד תרצו לעסוק בעיצוב אתרים, שימוש באלמנטור יכול להקל על עבודתכם וליצור ללקוח אתר מקצועי ומעוצב במהירות ובעלות נמוכה יחסית.