תוכנות לדפוס

תוכנות לדפוס

במאמר זה תוכלו לקבל פרטים מלאים הכוללים שיעורי יוטיוב בשפה העברית ואת כל המידע על תוכנות עיצוב גרפיקה לבתי דפוס, נעשה לכם סדר במידע שכבר קיים לכם וכמובן ניתן לכם המון טיפים שימושיים כיצד מעצבים גרפיים וגרפיקאים עובדים בבתי דפוס, הכנו לכם שיעורי יוטיוב המוסברים בשפה העברית ומסבירים לכם על כל התוכנות הפופולריות בתעשיית הגרפיקה ממוחשבת כגון: פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, תוכנות אלה שימושיות ביותר בקרב המעצבים הגרפיים והגרפיקאים שעובדים בבתי דפוס, השיעורים מוסברים בשפה העברית ומתאימים לכל אחד שרוצה להיות חלק מעולם זה, כמובן שתוכלו לעקוב ולראות את המהלכים העיצוביים שמפורטים לכם צעד אחר צעד בגרפיקה ממוחשבת בשפה העברית ובצורה קלה להבנה.

תוכנות לדפוס

עם איזה תוכנות עובדים מעצבים גרפיים בבתי דפוס?

תוכנות הגרפיות שעובדים כיום מעצבים גרפיים בתחום של גרפיקה ממוחשבת דיגיטלית הם אך ורק פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, לכל תוכנה יש לה יעוד אחר ואחראית על היצור שלהם הם חברת אדובי, אדובי אחראית על כל התוכנות בתעשיית התקשורת חזותית, בהמשך נסביר לכם מה כל תוכנה עושה וכיצד היא תורמת בעת תהליך העבודה של מעצבים הגרפיים, כולם מיועדות להוציא קבצים להדפסה אך לא רק, כשעולם האינטרנט דופק לכולנו בחלון חברת אדובי שידרגה את התוכנות האלה שיאפשרו לעבוד גם לעיצוב אתרי אינטרנט, התוכנות הגרפיות שימושיות לאו דווקא בקרב המעצבים הגרפיים אלה גם בקרב קהילת מעצבי אופנה, פנים, שרטוט והדמיות ועוד. לכל תוכנה יש פרמטרים מיוחדים שדרכם מעצבים יכולים להתאים את קבצי העבודה למכונות ההדפסה ולבצע סנכרון מלא עם הצבעים בשימוש בתי הדפוס כגון צבעי פנטון, הטבעות של גרפיקות ועוד. מעצבים גרפיים כדי לעצב גרפיקה איכותית לא משתמשים אך ורק בתוכנה אחת ולעתים בקובץ עבודה אחד שמיועד להדפסה יש מספר תוכנות שהיו אחראיות על התוצר הסופי, לדוגמה את העיבוד תמונה יעשו בתוכנת הפוטושופ, את הלוגו יעצבו בתוכנת האילוסטרייטור ואת כל הקבצים הללו יכניסו לתוכנת האינדיזיין במידה ורוצים לעצב ספר או חוברת פרסומית.

תוכנת דפוס – פוטושופ PHOTOSHOP

פוטושופ נחשבת לתוכנה מספר אחת בעת שימוש בתמונות דיגיטליות לעבודה בעיצוב גרפי, התוכנה מסוגלת לייצר ולבצע כל מניפולציה שרק תרצו בתמונות, נחשבת לתוכנה הפופולרית בעולם ומאפשרת למעצבים הגרפיים דרכה לבצע מודעות מכירתיות, פליירים ועיצובי הזמנות, לתוכנה יש פרמטרים חשובים להדפסה ועובדת נהדר עם צבעי הדפוס לאחר הגדרות מתאימות שמעצבים גרפיים מטעינים בתוכנה, שימוש בכלי התוכנה יאפשר עיצובים והדפסות איכותיות והכל יהיה תלוי ברזולוציה ובאיכות התמונה שמכניסים לתוך הקבצים, ככל שאיכות הקובץ גבוהה איכות והתוצר הסופי של ההדפסה יהיה בהתאם, החישוב של קבצי העבודה למכונות הדפוס יהיה על ידי תחשיב של נקודות ליחידת שטח, ככל שיש יותר נקודות בקבצי העבודה איכות ההדפסה תהייה גבוהה, מסוגלת לעבוד עם קבצים גדולים ומותאמת כיום לכל המחשבים בשוק. תוכנת הפוטושופ מסתנכרנת בצורה מעולה עם תוכנות אחרות של חברת אדובי כגון האילוסטרייטור ותוכנת האינדיזיין.

תוכנת דפוס - פוטושופ PHOTOSHOP

תוכנת דפוס – אילוסטרייטור ILLUSTRATOR

אילוסטרייטור הנה תוכנה גרפיקה ממוחשבת וקטורית, אחראית בבתי דפוס על צורות ויצירת קווים, התוכנה מאפשרת לעצב גרפיקה נקייה על ידי יצירה ומשיכה של קווים, באמצעות התוכנה מעצבים גרפיים וגרפיקאים מעצבים לוגואים, כרטיסי ביקור, קווי חיתוך לגרפיקה צורנית המבוססת על ידי צורות ולא בשטאנצים רגילים כגון מרובעים, נחשבת לתוכנה העיקרית בלימודי מעצבים גרפיים, באמצעות התוכנה תוכלו לעצב עיטורים גרפיים, הכנת תשתית לעיצוב אריזות הכוללים את קווי החיתוך לעיצוב האריזה, לדוגמה עיצוב שנעשה בתוכנת הפוטושופ יצטרך לקבל את קווי החיתוך מתוכנת האילוסטרייטור, תוכנת הפוטושופ לעומת תוכנת האילוסטרייטור לא עובדים באותו הקו מבחינת החישוב של המחשב, את האלמנטים שנעשים בתוכנת האילוסטרייטור תוכלו להגדיל ולהקטין ללא בעיה לעומת תוכנת הפוטושופ שיש הגבלה במידות האלמנטים וחשש לפיקסול וטשטוש האלמנטים במידה ומגדילים את הגרפיקה יתר על המידה, תוכלו לראות במקבץ הסרטונים שהכנו עבורכם את טעימות התוכנה ועד כמה שהיא כובשת את עולם העיצוב הגרפי בפשטות שלה. בתוך התוכנה מובנים כלים מיוחדים שמאפשרים הבאה לדפוס של קבצי העיצוב בצורה קלה ופשוטה ביותר.

תוכנות עובדים מעצבים גרפיים בבתי דפוס

תוכנת דפוס – אינדיזיין INDESIGN

אינדיזיין בבתי דפוס אחראית על עיצוב של חוברות וקטלוגים, התוכנה מאפשרת איכלוס של אלמנטים שנעשו בתוכנות הגרפיות האחרות כגון פוטושופ ואילוסטרייטור, התוכנה הנה תוכנה שלא מאפשרת עיצובים כמו תוכנות הגרפיות האחרות אבל עדיין יש בה כלי עיצוב מינימליסטיים שמאפשרים עיצוב בסיסי, התוכנה מאפשרת לפתוח עמודים רבים ואפשר לקבוע עיצוב בעמוד מאסטר שיחזור באותה תבנית על עמודים אחרים, התוכנה ידידותית ביותר בבתי דפוס בגלל הקלות שאפשר לאכלס בה עיצובים מתוכנות האחרות של חברת אדובי, לרוב משתמשים בה חברות להוצאות לאור של ספרים ועיתונים. התוכנה לא מיועדת לעיבודי תמונות אך בהחלט מאפשרת להכניס תמונות ולבצע בהם אפקטים מאוד פשוטים כגון הצללות, ריכוך של התמונה ועוד אלמנטים עיצוביים מאוד בסיסיים, התוכנה היא כמו אילוסטרייטור תוכנה וקטורית אך עדיין חסרים בה כלי עיצוב, הייחודיות שלה זה עבודה קלה עם טקסטים רבים שמגיעים לרוב מתוכנות מלל אחרות כגון וורד. תוכלו בקלות להמיר קובץ של 400 עמודים מתוכנת הוורד ותוך שניות להכניס אותו לתוכנת האינדיזיין להמשך עיצובי הגרפיקה בתוך הקובץ.

גרפיקאים לבית דפוס

איך מתחילים ללמוד את התוכנות הגרפיות שמשתמשים בבתי הדפוס?

כדי להיות מעצבים גרפיים עליכם ללמוד את התוכנות בעיצוב גרפי הפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין את זה כבר ראיתם בפסקאות הקודמות, אך האם מספיק ללמוד אך ורק את התוכנות הגרפיות? האם הידיעה שלהם תספיק לך כדי לעצב? התשובה היא לא, כדי להיות מעצב גרפי אתם צריכים ללמוד איך לחשוב כמעצבים גרפיים, כיצד להוציא את הכישרון החוצה ולתרגם את הרצון של הלקוח לידי יצירה מעוצבת שתעשה את העבודה המכירתית החל מפלייר פרסומי ועד הזמנה לאירוע יוקרתי, במסגרת הלימודים בעיצוב גרפי תלמדו איך ליישם את חוקי העיצוב הגרפי תוך שימוש תמידי בתוכנות הגרפיות, נעבוד אתכם על פיתוח היצירתיות, נלמד כיצד מעצבים לוגואים ואיך הצבעים משפיעים על אנשים, תורת הצבעים והמשמעויות – כיצד הצבע עושה את העבודה המכירתית, פיזור אלמנטים ביחס למרחב למשיכת תשומת לב, קומפוזיציה גרפית – סידור האלמנטים במרחב לניקיון וסדר מופתי, הבנת תהליכי המיתוג בגרפיקה תוך שמירה על חוקי העיצוב בהתאם לנישה שאתם צריכים לעצב, עמידה בדרישות של הלקוחות תוך מתן הסברים הגיוניים למה מותר ולמה אסור בעבודת עיצוב גרפי מקצועית, במסגרת הלימודים תבנו תיק עבודות מקצועי בו יכללו כל העבודות שתכינו במסגרת הלימודים בעיצוב.

איך ללמוד מהבית תוכנות של גרפיקאים לבית דפוס

במסגרת לימודים במכללת סולו תוכלו ללמוד את מקצועות העיצוב גרפי לדפוס בשיטת לימודים אונליין אחד על אחד עם מורים פרטיים שמחוברים ישירות לתוכנת הגרפיקה שנמצאת במחשב שלכם, המורה יוכל להזיז לכם את העכבר ולהנחות אתכם צעד אחר צעד איך לעבוד על התוכנות הגרפיות, השיחה בין המורה לסטודנט תהייה דרך מיקרופון ואזניות בדיוק כמו שתוכנת סקייפ עובדת, במהלך השיעור המורה יסביר לכם את מהלך התרגיל לאחר קבלת ההסבר אתם תצטרכו לתרגל את החומר שלמדתם, במידה ויש תרגיל שלא ברור המורה הפרטי שלך יסביר לך שוב ושוב את החומר עד שתגיעו להבנה מלאה, בסיום כל שיעור תקבלו שיעורי בית ומטלות כדי לחזק את מה שלמדתם בשיעור עצמו, במסגרת הלימודים נבנה איתך תיק עבודות דיגיטלי של כל התוכנות הגרפיות ויחד איתך נפתח לך את החשיבה הגרפית תוך מתן דגש לפיתוח היצירתיות והחשיבה הגרפית. צרו איתנו קשר עוד היום דרך טופס צור הקשר או שוחחו עוד היום עם אחד מיועצי הלימוד שלנו על מגוון מסלולי הלימוד, עד אז אנו מזמינים אתכם לצפות בשיעורי ההסבר שהכנו במיוחד עבורכם, צפייה נעימה!

תוכנת דפוס - אילוסטרייטור ILLUSTRATOR

בסרטון הנ”ל הבאנו לכם דוגמה של פיתוח היצירתיות של המעצבים הגרפיים, המטרה בסרטון הזה להראות לכם איך אפשר תוך מספר דקות לעשות אפקט של קיפול דף, התוכנה הנה תוכנת אילוסטרייטור המסוגלת לבצע כל מניפולציה גרפית שרק תרצו על ידי צורות וקווים, ככל שתתאמנו יותר בתוכנות הגרפיות תוכלו לפתח את היצירתיות, ברגע שאתם יודעים למה התוכנה הגרפית מסוגלת ואתם שולטים בה בצורה מעולה יהיה לכם יותר זמן בהפעלת התוכנה לפתח את היצירתיות ולא להיות עסוקים באיך לעשות את האפקט שאתם רוצים.

דוגמה לעבודה והסבר המהלכים שעבדו בתוכנת הפוטושופ – עיצוב הזמנה להדפסה

ללמוד את התוכנות הגרפיות שמשתמשים בבתי הדפוס

בתרגיל זה לקחנו חלק מהקיר והשתמשנו בזה כדי למלא את הטקסט בתוכן של הקיר, המטרה בתרגיל זה לתת את התחושה של בית תוך דגש על הרוח הצעירה עם צבעים נועזים, הדגש היה להבליט את הצבע הצהוב ולתת לו יותר משקל גרפי, את הניקיון של הגרפיקה השגנו על ידי הפיכה של כל האלמנטים הגרפיים לשחור לבן ויצרנו אחידות בצבעים. את הקומפוזיציה הגרפית השגנו על ידי מרכוז של כל האלמנטים למרכז הגרפיקה למשיכת תשומת לב ומעבר העין של הצופה למידע שמעבירים. נושאים אלה הנלמדים במסגרת לימודי עיצוב גרפי מובאים לתלמידים על ידי אין ספור מטלות גרפיות מקצועיות כדי לתת לו מספיק כלים מקצועיים ליציאה קלה לשוק בעיצוב גרפי.