תיקון תמונה מטושטשת בפוטושופ

//תיקון תמונה מטושטשת בפוטושופ

צילום לא מוצלח הוא לעתים באחריותנו, בין אם לא הבחנו באובייקט שהסתיר את האלמנטים החשובים בתמונה או שכחנו לבקש פוזה מסוימת. לעתים האחריות היא על המצלמות. על אף שמצלמות משתכללות מיום ליום הן אינן מושלמות לגמרי עדיין. לעתים אין זה באחריותו של שום גורם אלא רק בעקבות מצבי אור מסוימים שאינם ניתנים לשליטה. למזלנו כיום ניתן לקבל צילומים תואמים זיכרונות תודות לזיווג בין המצלמה הדיגיטאלית למחשב. לכך ישנו צורך בכמה תנאי יסוד: תוכנה לעיבוד תמונות, ידע בתפעולה וידע בסוג השיפורים הנחוצים.

תיקון תמונה מטושטשת בפוטושופ

תוכנה מומלצת לעיבוד ותיקון תמונות- פוטושופ

ישנן כמה תוכנות לעיבוד תמונות שמסוגלות לעשות את העבודה, אולם האפשרות המתקדמת ביותר היא על ידי תיקון תמונה מטושטשת בפוטושופ. בתוכנה ניתן לעבוד בשכבות, וכל שכבה כזו מכילה בתוכה סדרת פעולות שיפור שונות. באמצעות הקרסה של כל השכבות ולאחר מכן יצירת שכבה של Rendering מקבלים את התמונה הסופית. ניתן לטפל בכל שכבה לחוד בעת העבודה, לבחון כיצד השכבה משפיעה על תהליך עיבוד המקור עד לקבלת תוצאה סופית מבוקשת וטובה.

חידוד סלקטיבי של תמונות

ניתן לחזור לאחור בכל רגע נתון מבלי לפגוע באיכות המידע, כל עוד העיבוד הוגדר על השכבה ולא על המקור. לרוב נהוג לעבוד עם שכבה שמיועדת לתיקונים, שניתן להסתירה בכל עת, לגלות או לשנות אותה מבלי לגעת בכלל בתמונה המקורית. כדי לבצע תיקון תמונה מטושטשת בפוטושופ ניתן לבצע פעולות חידוד סלקטיבי על ידי בחירה של פילטר וערכים מסוימים. בחירה זו מחייבת פעולות של ניסוי וטעייה לרוב. כמובן שיש צורך לעבוד על שכבה נפרדת על מנת שניתן יהיה לשוב ולתקן את נתוני החדות של התמונה מבלי לפגוע בזו המקורית.
טכנולוגיה מתקדמת
תוכנת פוטושופ משלבת בתוכה טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לתקן תמונות שנגרם להן טשטוש בעקבות תזוזות הצלם במהלך הצילום. יש לציין כי אם מדובר בתמונות גדולות, תהליך התיקון יהפוך לכבד במיוחד. טכנולוגיה זו מייצרת את נתיב התנועה של המצלמה שהוביל לטשטוש באופן חישובי ומסוגלת לשחזר פרטים מתמונה מטושטשת, כך שניתן למשל להפוך כתב מטושטש לקריא. מדובר בטכנולוגיה אפקטיבית עבור שורה ארוכה של מצבים שונים. אומנם לא ניתן לתקן טשטוש חריף לתמונה חדה אולם במקרים של טשטוש קל ניתן לשפר את התמונה בצורה מאד ניכרת.

 

2019-08-05T08:15:04+03:00