בדוק התאמתך למקצוע תקשורת חזותית ועיצוב גרפי - האם אתה חושב שאתה יכול לעבוד בהייטק

בדוק התאמתך למקצוע תקשורת חזותית ועיצוב גרפי – האם אתה חושב שאתה יכול לעבוד בהייטק? כל מה שצריך לדעת על עולם זה

תקשורת חזותית התפתחה ביותר בשנים האחרונות עקב התפתחויות שונות שחלו בעידן המודרני. עיצוב גרפי הוא תחום בעיצוב העוסק בכל הקשור להעברת טקסט ותמונה לשם העברת מסר ורעיון. בתוך התקשורת החזותית קיים תחום העיצוב הגרפי שבא לידי ביטוי בין היתר בכתבי עת, ספרים, עלונים פליירים, כרזות פרסום, פרינטים בעיתון, עיצוב עמודי אינטרנט ועוד. תקשורת חזותית הינה תחום יצירתי ביותר, למרות כך, הצרכן הוא זה שמחליט בסוף האם התקשורת החזותית עברה בהצלחה ולכן למרות ואף על פי כן שעבודת תקשורת חזותית יצירתית ביותר, חייב המעצב הגרפי להעביר מסר לצרכן, ההגבלות הללו לעיתים “מקצצות” את “כנפי” המעצב.

מוסדות לימוד ותקשורת חזותית

בארץ ישנם מוסדות לימוד ובתי ספר לתקשורת חזותית המציעים לימודים מקצועיים ברמה הטובה והאיכותית ביותר, תקשורת חזותית המועברת במוסדות אילו מכשירה את הסטודנטים לצאת לשוק העבודה שבאמתחתם ידע מעשי ועיצובי רב, בעזרת לימודי תקשורת חזותית מצליחים הסטודנטים להשתלב בצורה מהירה ואיכותית בשוק העבודה. תקשורת חזותית יכולים ללמוד בישראל במוסדות רבים. בתי ספר ומוסדות לימוד רבים אותם יכולים הסטודנטים ללמוד את רזי תחום התקשורת החזותית מאפשרים לימודי תעודה ותיק עבודות. לימודי תקשורת חזותית הנלמדים במוסדות אילו ואחרים בישראל, חושפים את הסטודנטים לעולם ומלואו, עולם הכולל מגוון רחב של כלים המשפיעים בצורה דרמטית על הצרכן בסופו של דבר.

תקשורת חזותית, האם אני מתאים ?

סטודנט פוטנציאלי שמעוניין ללמוד עיצוב גראפי או בשמו המלא תקשורת חזותית, מתחבר לרוב למחשבה זו לאחר שהבין ובירר מה טמון בדיוק בתחום זה, תקשורת חזותית לעבודה בהייטק מתאימה ליצירתיים בינינו שראייתם המרחבים חדה ורחבה מהממוצע. הסטודנטים שלומדים תקשורת חזותית, מסתגלים תוך כדי העבודה לתוכנות העיצוב ולשפה העיצובית בהם הם צריכים להשתמש. תקשורת חזותית אם כן לא מתאימה לכל אחד ורק שילוב בין כישרון לבין למידה אינטנסיבית יכולים להכשיר את אותם הסטודנטים. תקשורת אינטראקטיבית.

קח צעד קדימה את הידע שצברת בלימודי מעצבים גרפיים ללימודי הייטק

לימודי תקשורת חזותית נחשבים ללימודים מאוד חשובים למי שרוצה לקחת צעד קדימה את הידע שהוא צבר בלימודי מעצבים גרפיים. תקשורת חזותית נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם ההייטק כי הוא מאפשר למעצבים גרפיים לעבוד עם מפתחים ומתכנתים כדי לתת את השפה העיצובית ואת כל הקשת של עולם המיתוג שמפתחים ומתכנתים צריכים לדעת. כמו שכולנו יודעים בתואר ראשון במדעי המחשב מפתחים ומתכנתים הם לא למדו את נושא המיתוג והחשיבה הוויזואלית ולכן העבודה היא משותפת עם מעצבים גרפיים.

בעמוד הבא הכנו במיוחד בשבילכם אין ספור סרטונים וטיפים שיסבירו לכם על עולם התקשורת חזותית ולמה כדי ללמוד את תחום זה צריכים להגיע עם ניסיון. לימודי מעצבים גרפיים על הבסיס הראשוני לקריירה בתקשורת חזותית לאחר סיום לימודי מעצבים גרפיים הסטודנטים יכולים ללמוד תוכנות לעיצוב ובניית אתרי אינטרנט פלוס חווית משתמש ואפליקציות. השיעורים בעמוד זה נעשו על ידי מיטב המורים בישראל וכולם עובדים בחברות הייטק ומשרדי הפרסום.

מה לומדים מעצבים גרפיים בלימודי תקשורת חזותית?

כמו שאמרנו בפסקה הקודמת כדי לעצב אתר אינטרנט או אפליקציה מעצב גרפי צריך לבוא עם ידע רב. במסגרת הלימודים של עיצוב גרפי תלמדו את כל החשיבה העיצובית תוך מתן דגש לשפה הוויזואלית הנרכשת במהלך הקורס. תלמדו את נושא הטיפוגרפיה וכמובן את פסיכולוגיית הצבעים. הסיבה שבגללה ללמוד תקשורת חזותית צריכים להגיע עם רקע קודם בגלל שכל אתר אינטרנט או אפליקציה צריכים לוגו ותהליך מיתוג שנבנה במסלול הראשון ללימודים של מעצבים גרפיים. לימודי תקשורת חזותית כוללת הבנה מקסימלית לעולם האינטרנט שכולל עבודה בתוכנות האלמנטור, וורדפרס, ותוכנת XD לעיצוב גרפי UI-UX. לכל אורך הקורס תלמדו את החשיבה העיצובית ואיך לפתח עבודה משותפת עם מפתח ומתכנת.

תוכנות לבניית אתרי אינטרנט והבנת מערכות חווית משתמש:

כדי לבנות אתר אינטרנט מעוצב עם חווית משתמש נכונה לשוק עליכם לעבוד על תוכנות הוורדפרס ובשילוב תוכנת האלמנטור. באמצעות תוכנת האלמנטור תקבעו את כל תחום חווית המשתמש כדי לגרום לגולש להכיר באתר שלכם כחווייתי ונוח לגלישה. תחומי החווית משתמש הם מאוד חשובים היום כי כל בעל עסק רוצה למקד את המוצרים שלו במקומות שונים שיגרמו לגולש לקנות. הלימודים כוללים אין ספור סימולציות והדמיות כדי להבין את כל מערכת חווית המשתמש בצורה נכונה. לאחר לימוד עיצוב אתרי אינטרנט תלמדו כיצד לעצב אפליקציות בשימוש תוכנת ה XD תוכנה וקטורית שמשתלבת נהדר עם תוכנת האילוסטרייטור. לכל אורך הלימודים תכינו שיעורי בית ומטלות כדי לפתח לכם את כל החשיבה האינטרנטית ולפתח לכם מיומנויות עבודה מהירות.

האם יש עבודה בתחומי ההייטק בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית?

נוכל לראות שמדינת ישראל סובלת ממשבר חמור בכוח אדם בתחומי ההייטק ועיצוב גרפי יחדיו. סיבות למחסור בכוח אדם הוא בגלל שבעבר האלטרנטיבות של המעצבים גרפיים הייתה מאוד מצומצמת בעבודה בבתי דפוס או במשרדי פרסום. עם כל השינויים הטכנולוגיים בעשור האחרון למעצבים גרפיים רבים יש יותר אפשרויות עבודה בגלל שעיצוב גרפי רב תחומי נעשה מבוקש והתפתח לכיוונים חדשים. עולם ההייטק ובמקביל עולם הדפוס סובל ממחסור בכוח אדם כי עדיין לא כל אזרחי מדינת ישראל לומדים את תחום המדיה והתקשורת החזותית.

נוכל לראות שבוגרי מסלול לימודי תקשורת חזותית מתחילים עם שכר של חמש עשרה אלף שח נטו בחברות הייטק ובמידה ובוחרים לעבוד בחברות ומשרדי פרסום יכולים להתחיל עם שכר של שתיים עשרה אלף שח. בגלל הביקוש המסיבי אין צורך להראות ניסיון בתחום אלא אך ורק תיק עבודות שמרכז את כל הדוגמאות שעשיתם במהלך הלימודים. ככל שתיקי העבודות שלכם יראו מקצועיות תוכלו להתקדם בתחום מהר.

עולם ההייטק התחיל להשתמש במעצבים גרפיים כבר 2 עשורים ולא מפסיק לקחת בוגרים ללא ניסיון

אחת הסיבות למחסור בתחום זה כי עולם ההייטק התחיל להשתמש במעצבים גרפיים לעבודה משותפת עם חברות הייטק שונות בעולם וליצירת שיתופי פעולה. מפתחים ומתכנתים הם לא מעצבים גרפיים וכדי לתת את כל השפה העיצובית למוצרים דיגיטליים שחברות הייטק מייצרות לעולם הם צריכים את המעצבים הגרפיים כי הם אלה שלמדו כיצד לפתח את כל השפה הוויזואלית לידי ביטוי בתחומים הללו. מעצבים גרפיים הם אלה שבונים את האפליקציה או את החנות אונליין ולאחר מכן הם נותנים קודים תכנותיים שתוכנות גרפיקה של חברת אדובי מייצאות בצורה אוטומטית. בסופו של דבר המעצב גרפי הוא זה שמייצא את כל הקוד התכנותי של אפליקציה והמפתח או המתכנת צריך להגיש למעצב הגרפי את כל המגבלות האפשריות שחברת אפל או מיקרוסופט מביאות לנו. המעצבים הגרפיים הם אלה שקובעים את כל השפה הוויזואלית מול תרשימי זרימה של האפליקציה בתוכנת ה XD.

תיק העבודות של מעצבים גרפיים בוגרי מסלול תקשורת חזותית למה הוא כל כך חשוב בתחום זה?

זה לא משנה כמה אתם מכירים את יישומי אדובי או אם אתם שולטים בכל פקודה בצורה מקצועית. כדי לעצב גרפיקה בצורה ראויה לעבודה ברשתות החברתיות בכל מדיה אפשרית עליכם להראות לא יכולות גרפיים או עבודה בתוכנות אלא הבנה מקסימלית של השפה הוויזואלית בצורה נכונה. חוקי העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית כלולים באופן חווית המשתמש UIUX שאתם מעצבים פלוס שימוש בטיפוגרפיות נכונות כדי לגרום לאפליקציה או לאתר האינטרנט להיות קריא לגולשים. לימודי תקשורת חזותית עליכם להראות עיצובי אתרי אינטרנט המותאמים לכל חוקי האינטרנט וקידום אתרי אינטרנט של חברות קידום בגוגל. תחום העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית נחשב לאחד התחומים שתעודות זה לא מה שפותח דלתות בתחום אלא אך ורק תיק העבודות.

תיק העבודות מראה את הפנים האמתיות שלכם ועד כמה אתם מקצועיים כך שזה לא משנה אם אתם מביאים תעודה או תואר ראשון בתחום בסופו של דבר אתם צריכים להסביר למראיינים שלכם ואלה שצריכים לעבוד אתכם איך עיצבתם ובאיזה סגנונות ולמה ביצעתם סגנון כזה או אחר. ככל שהראייה הוויזואלית שלכם תהיה בתיק העבודות בצורה מקצועית אין ספק שתוכלו כבר בתקופת הלימודים להתחיל לעבוד במקצוע זה. תוכלו לראות בשיעורים במצורפים בעמוד זה אין ספור דוגמאות על חשיבה יצירתית וגם עבודה מול אפליקציות.

כיצד בית ספר סולו יכול לעזור לכם המעצב הגרפי המתחיל להשתלב בתעשיית ההייטק או במשרדי שיווק אינטרנטיים?

כדי להתחיל לעבוד בתחום זה תוכלו לחפש אין ספור משרות פנויות בקבוצות בפייסבוק או בבלוגים שדורשים מעצבים גרפיים מקצועיים. לבית הספר סולו יש קבוצה מדהימה למעצבי תקשורת חזותית שבתוכה יש מעל תשע עשרה אלף חברות ותאגידים בתחום ההייטק ותקשורת חזותית. בית הספר אסף אין ספור חברות הייטק שמאמינים בסטודנטים של בית ספר סולו לעבודה בתחומים שונים.

כבר בתקופת הלימודים תוכלו להתחבר לקבוצה זו ולהציע את השירותים המקצועיים שלכם לשלל גופים. מרבית בוגרי מסלול זה בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת את כל השפה השיווקית גם למשרדי פרסום אינטרנטיים וגם לעולם הדפוס. קבוצה זו בהחלט תפתח לך דלתות היות וקבוצה זו ותיקה מעל שתיים עשרה שנה סידר אלפי עבודות ופרויקטים למעצבים גרפיים מתחילים. אנחנו מאחלים לכם צפייה נעימה בכל הסרטונים ובהצלחה בתחום הרווחי ביותר בתחום ההייטק בישראל.