תקשורת חזותית לימודים באינטרנט

תקשורת חזותית לימודים באינטרנט – ללמוד מהבית לעצב אפליקציות, אתרי אינטרנט ולשלוט בכל המדיה העיצובית

האינטרנט כבר מזמן הפך לכלי החזק ביותר שקיים כיום. כל דבר כיום מתנקז בסוף אל האינטרנט. כל מידע שאנו רוצים לדעת, כל עסק שקיים, כל הבעת דעה, כולם נמצאים באינטרנט ואם זה כך, אז גם לימודים יכולים להיות באינטרנט. בעידן של היום אנשים הבינו כי כל התקשורת בין הצרכנים לעסקים יכולה להתנהל באופן וירטואלי. אנשים ממקום אחד בעולם יכולים לדבר ולראות אחד את השני דרך מסך המחשב או מסך הטלפון, כאשר מה שמנצח על הטכנולוגיה הוא האינטרנט שמאפשר זאת. שיעורים שעד היום היו מועברים פרונטלית, עברו ללימוד אינטרנטי ולמעשה כיום לא חייב לצאת החוצה כדי ללמוד מקצוע.

למידת מקצוע בלימודי תעודה או תואר ראשון?

אחת המהפכות שהביאה הטכנולוגיה אל העולם זו הזמינות והידע השופע שעוברים בקלות. אם בעבר כדי להיות תלמיד חכם בעל סטטוס של אדם משכיל, היה צריך ללמוד תואר ראשון ושני, הרי שכיום לא בטוח שיש צורך בכך. שוק העבודה מחפש רלוונטיות ויצירתיות, מקומות שהאקדמיה נשארה בהם מאחור. כיום לא חייבים תואר כדי להצליח בשוק העבודה. כיום מספיקה תעודת מקצוע, ניסיון ובעיקר להראות כישרון בתחום שאתם מתמחים בו. דבר זה נכון להמון מקצועות וכמובן גם למקצוע העיצוב הגרפי או בשמו הרחב יותר תקשורת חזותית.

מה ההבדל בין עיצוב גרפי לתקשורת חזותית?

אם תשאלו אנשים כך סתם את השאלה הזו, תקבלו מספר תשובות. התשובה הראשונה תהיה למעשה השאלה, מה זה תקשורת חזותית? התשובה השנייה תהיה שתקשורת חזותית זה למעשה תואר ראשון ועיצוב גרפי זה לימודי תעודה. אז בואו נעשה קצת סדר בעניין זה. בעבר הלא רחוק, בערך כמו עשור או 15 שנים אחורה, תקשורת חזותית באמת היו לומדים רק בתואר ראשון, אך מאז גדלנו, התפתחנו וכיום סברה זו היא שגויה ולמעשה ניתן ללמוד תקשורת חזותית כלימודי תעודה ויותר מכך, אצלנו במכללת סולו ניתן ללמוד זאת דרך האינטרנט.

אם נדבר על ההבדל העיקרי בין עיצוב גרפי לתקשורת חזותית, בהחלט נראה הבדלים ואנו נסביר זאת כעת. קורס בעיצוב גרפי הוא למעשה הבסיס לתקשורת חזותית והוא גם מקצוע בפני עצמו. מעצבים גרפיים יוצאים אל שוק העבודה כאשר הם יודעים לייצר כל סוג של מודעת פרסום, אריזה, לוגו, כרטיס ביקור וכל מה שקשור למיתוג עסקים. בתקשורת חזותית לומדים גם עיצוב גרפי ולמעשה הוא הבסיס ללמידה של בניית אתרים ובניית אפליקציות הנלמדים תחת הכותרת הזו שנקראת תקשורת חזותית. אלו הם ההבדלים העיקריים בין עיצוב גרפי לתקשורת חזותית.

איך ניתן ללמוד את התחום באינטרנט?

לפני שנת 2020, שנת הקורונה, יכול להיות שרבים מכם היו סקפטים בעניין זה, אך שנת הקורונה לימדה אנשים רבים כי לימודים ניתן לבצע כיום דרך האינטרנט ללא בעיה ובאיכות גבוהה. יותר מכך, מכללת סולו מלמדת כך כבר 15 שנים ויש לנו הצלחות מוכחות של בוגרים שהשתלבו בתעשייה. כאשר יש הצלחה, אי אפשר להתווכח איתה. במכללת סולו מה שהופך את הלמידה לאיכותית הוא סגנון הלמידה שעליו נדבר כעת.

למידה אישית בקצב שלכם

מכללת סולו מלמדת שיעורים פרטיים אחד על אחד עם מורה פרטי ובקצב שלכם. זו לא קלישאה וזה בדיוק איך שמתנהל השיעור שלנו. המורה והתלמיד עולים אחד מול השני בתוכנת חיבור. תוכנת החיבור מאפשרת שליטה של המורה על המחשב שלכם והעכבר וכך למעשה הוא יכול לבצע הקניה עם דוגמאות בדיוק כמו שהיה עושה מורה על לוח או על דף בשיעור פרטי. חשוב להבין, הדגש במכללת סולו הוא על הקצב האישי שלכם. בגלל שמדובר בהוראה פרטית, אתם קובעים את הקצב. לא הבנתם נושא מסוים, המורה יחזור על כך. הבנתם מהר מידי, המורה יגביר קצב וילמד אתכם נושא נוסף.

למה ללמוד תקשורת חזותית?

תקשורת חזותית היא העתיד וההווה יחד. כל מה שאנו רואים היום על עסקים מתנהל בזירה הדיגיטלית. אנשים העסקים חייבים שיהיה להם מעצב גרפי צמוד שיודע לבנות אתרי אינטרנט ואפליקציות. עסק ללא אתר אינטרנט הוא עסק לא קיים וכיום ניתן לומר שהמשפט הזה נכון גם על האפליקציות שנכנסו חזק. כל חנות בגדים, הרבה מהחברות הציבוריות והפרטיות, לכולם יש גם אפליקציה. השירותים האלו נחוצים וכיום עיצוב גרפי לבד הוא רק הבסיס. רוב האנשים שלומדים עיצוב גרפי, בהמשך יתמקצעו וילמדו את התחומים הללו. יותר מכך, מדובר על תחומים שמכניסים את האנשים לעולם ההייטק ושם המשכורות כבר הרבה יותר מתגמלות.

כמה מרוויח מעצב גרפי בונה אתרים?

מי שלמד תקשורת חזותית במכללת סולו ידע לבצע עבודות גרפיות ברמה גבוהה, לבנות אתרים בוורדפרס ולהשתמש באלמנטור וגם לבנות אפליקציות. זהו ידע עצום שייתן ללקוחות שלכם שירות מקצה לקצה. מכיוון שזהו שירות חשוב שכולם צריכים והוא שירות הוליסטי, המשכורות הן גבוהות מאוד. מעצב גרפי בעל ידע בתקשורת חזותית העובד כשכיר מתחיל במשכורת של 18,000 שקלים. משכורת זו עולה בהתאמה לניסיון והוותק. במידה ואדם זה יעבוד כעצמאי, כאן השמיים הם הגבול.

מה מיוחד במתכונת הלימודים במכללת סולו שעושה את ההבדל?

במכללת סולו לא מבזבזים לכם זמן וכסף. אתם לא נוסעים זמן רב כדי להגיע ללימודים, לא מחפשים מקומות חניה, לא משלמים שכר דירה על מגורים קרובים למכללה ובטח לא מפסיקים לעבוד במשרה מלאה. אתם משלמים אך ורק על הלימודים והידע שתקבלו. אתם לומדים במקום הנוח לכם בבית ובשעות שנוחות לכם. אנו מאפשרים ללמוד בבוקר, בצהריים או בערב ואם נשאר מקום, אז גם בימי שישי בבוקר.

מעבר למתכונת הלימודים הנוחה, אנו גם מלמדים! כלומר מלמדים באיכות גבוהה. הלימודים שלנו לא מתבססים רק על הקניית החומר. הלימודים שלנו מתבססים על הקנייה, יישום וצבירת ביטחון במקצוע. כל שיעור מתחיל בבדיקת שיעורי הבית וקבלת משוב מקצועי בהתאם לדרישות בשוק העבודה. לאחר מכן, תתבצע הקנייה על תת נושא, תרגול יחד עם המורה וקבלת שיעורי בית. המטרה היא להגביר אצלכם את היצירתיות והאפשרות להתנסות בכלי הגרפיקה כמה שניתן. ככל שתתרגלו יותר, כך הביצועים שלכם ישתפרו וכך גם היצירתיות. רק בצורה הזו ניתן ללמוד תקשורת חזותית בדרך איכותית.

מה אני צריך להכין כדי ללמוד במכללת סולו?

התשובה היא פשוטה מאוד, כמעט כלום! כל מה שצריך זה מחשב שהייתם משתמשים בו גם ככה, עכבר שמגיע עם המחשב, אוזניות עם רמקול שיש היום לכל אחד כי הן מתחברות גם לטלפון הנייד ושעה וחצי בשבוע. את תוכנות הגרפיקה ותוכנות החיבור תקבלו כבר מהמכללה. נשמע פשוט? כי זה באמת פשוט. בסוף הלימודים, לאחר שעמדתם בדרישות הקורס, תקבלו תעודה מטעם המכללה ותתחילו לחפש עבודה. חיפוש העבודה יעשה בעזרת תיק עבודות שאותו תוכלו לבנות בעזרת עבודות איכותיות שהכנתם במהלך הלימודים.

לסיכום, תקשורת חזותית במכללת סולו כוללת לימודים של מקצוע העיצוב הגרפי יחד עם בניית אתרים ואפליקציות. זהו התחום החם ביותר כיום ויש בו ביקוש מטורף בשוק העבודה. אם אתם מחפשים ללמוד מקצוע איכותי, מבוקש ועם שכר מעולה, פנו אלינו למכללת סולו ונתחיל.