מה נדרש יותר בשוק מעצב גרפי עם תואר או ללא? 

//מה נדרש יותר בשוק מעצב גרפי עם תואר או ללא? 

מה נדרש יותר בשוק, מעצב גרפי עם תואר או ללא?  – כל מה שצריך לדעת

אתם כמו רבים אחרים נמצאים בהתלבטות קשה. אתם רוצים ללמוד משהו, להיכנס לתחום חדש אבל לא בטוחים מה אתם רוצים.  אתם לא יודעים מה ללמוד וההיצע שיש היום הוא עצום. פעם, בשביל לפתח קריירה או בשביל למצוא עבודה טובה כמו שהדודות אומרות, הייתם חייבים ללכת לאוניברסיטה. הייתם חייבים תואר ראשון או יותר ממנו, בשביל להתקבל לעבודה עם פרנסה מספיק טובה. היום, זה כבר לא חובה. היום אפשר לעבוד במקצועות מכובדים בלי תואר אקדמאי, מהסיבה הפשוטה. כי הלקוחות והמעסיקים מחפשים היום לראות את התכל’ס, את התוצאות בפועל ולא תעודות ואישורים. אחד התחומים שבהם זה בולט יותר מכך הוא עולם העיצוב הגרפי. 

מעצב גרפי עם תואר VS מעצב גרפי עם תעודה. 

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי, אתם יכולים בהחלט לעשות את זה. מה אתם צריכים בשביל זה? לא הרבה, רק תעודת בגרות, פסיכומטרי בציון מסוים לפי דרישות המוסד, יכולת לשלם שכר לימוד שנתי לא מבוטל, לפחות שלוש שנים של לימודים וגם לא מעט סבלנות ללמוד המון נושאים שאין להם באמת רלוונטיות לתחום וצריך ללמוד אותם רק כי הם חלק מהמטלות לתואר. 

האופציה השנייה שלכם היא לעשות קורס בעיצוב גרפי, ללמוד את התוכנות הרלוונטיות, לחוד את חוקי העיצוב ובתוך חודשים ספורים להתחיל לעבוד בתחום. 

אבל מה עם תואר אתם שואלים? זה לא באמת משנה. מה שמשנה הוא תיק עבודות איכותי, כזה שייצג אתכם בצורה טובה וזהו, אתם על הגל. מה לא תצטרכו? לא תצטרכו לשרוף זמן יקר על לימודים אין סופיים, לא תצטרכו ללמוד תחומים לא רלוונטיים, לא תצטרכו לקרוע את עצמכם בין עבודה ובין לימודים ולא תצטרכו להוציא עשרות אלפי שקלים כשאין באמת הצדקה לזה. 

עבודה כפרילנסרים בעיצוב

יצא לכם להסתובב בתל אביב בשנים האחרונות או בכל אזור אחר בארץ בו יש ריכוז של בתי קפה? מה ראיתם שם? המון אנשים יושבים עם לפטופ וסתם גולשים להנאתם? זהו, שיכול להיות שזה להנאתם אבל הם לא “סתם” גולשים. הם עובדים. כן. היום בעולם החדש, כבר לא חייבים לצאת מהבית כל בוקר ולחזור בשעה מאוחרת, היום כבר לא חייבים להיות עבדים לבוס ולשעות ספציפיות. 

היום בעולם החדש, עולם האינטרנט, אתם יכולים לעבוד כפרילנסרים, בתחומים שונים ובהם בתחום העיצוב הגרפי. אתם יכולים להחליט מתי לקום בבוקר, מתי לעבוד, וכמה עבודה לקחת. אתם לא חייבים לעבוד בבוקר ויכולים לחלק את יום העבודה שלכם, וכל מה שתצטרכו בשביל להשיג לקוחות הוא להכין תיק עבודות ולהציג אותו בפני עסקים שונים או לקוחות פוטנציאליים.

תארו לעצמכם את עצמכם קמים בבוקר, מארגנים את הילדים למוסדות החינוך, לוקחים אותם וחוזרים הביתה לשתות עוד כוס קפה. לאחר מכן אתם מתיישבים לעבוד כמה שעות שבסיומן אתם עושים הפסקה לעבודות הבית. אחר כך אתם ממשיכים לעבוד עם שהילדים חוזרים הביתה ולאחר מכן אתם מקבלים אותם ונמצאים איתם בכל שאר שעות היום. אתם משלימים עוד שעתיים שלוש עבודה בערב והולכים לישון. אתם אלו ששולטים בעבודה שלכם ואתם מחליטים כמה לעבוד ומתי לעבוד. יש יותר טוב מזה?

לעבוד באינטרנט מכל מקום שהוא

אז מה שאתם צריכים בשביל להיות מעצבים גרפיים הוא ללמוד את התחום ולהתעמק בו, להכין תיק עבודות מרשים אותו תוכלו להציג בשביל לקבל עבודות. תוכלו להיות שכירים ותוכלו להיות עצמאיים, והיתרון החשוב ביותר בעבודה הוא שתוכלו לעבוד מכל מקום שתרצו. למה? כי כל מה שאתם צריכים בשביל לעבוד כמעצבים גרפיים הוא מחשב, חיבור לאינטרנט ואת התוכנות הרלוונטיות. חיבור לאינטרנט יש היום בכל מקום כמעט בעולם ואתם יכולים לעבוד מכל מקום. 

נוסעים לשייט תענוגות? אם אתם רוצים להרוויח כסף בזמן הפנוי שלכם תוכלו לעשות את זה בקלות. נמצאים אצל חבר כמה ימים ולא רוצים להפסיד עבודה? אתם יכולים פשוט להוציא את הלפטופ ולהתחיל לעבוד. עבודה בעיצוב גרפי היא עבודה שמשתלבת מצוין בחיים, היא כזו שכל אחד יכול לעשות ויכול לעשות אותה מכל מקום ובכל זמן. כל מה שצריך אם כן הוא ללמוד את התוכנות הרלוונטיות ומה שמסביב ולהכין תיק עבודות.

התוכנות הנלמדות בלימודי עיצוב

פוטושופ – פוטושופ היא תוכנה שאין מי שלא מכיר אותה. זו תוכנה מבית חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם, והתוכנה היא תוכנת עיבוד התמונות הטובה ביותר בעולם. עם פוטושופ אפשר לקחת כל תמונה ולעשות איתה מה שרוצים, לתקן אותה ולעבד אותה וליצור איתה אין ספור מניפולציות.

אילוסטריטור – אילוסטרייטור גם היא תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנה שעימה ניתן לעצב כל דבר שרוצים כמו תלת מימד, לוגואים, אתרי אינטרנט, ברושורים, פלאיירים וכדומה. זו תוכנה שאין מעצב גרפי שלא משתמש בה, ואחד היתרונות הרבים שבה הוא שזו תוכנה ווקטורית. מה זה אומר? זה אומר שהיא לא עושה שימוש בפיקסלים, וזה אומר שאפשר באמצעותה להגדיל כל קובץ שרוצים לכל גודל שהוא. אם אתם רואים שלט חוצות ענקי, הוא עובד בקובץ על אילוסטרייטור מכיוון שאין פיקסלים שיהיו מטושטשים ככל שהקובץ יוגדל.

אינדיזיין – תוכנת עימוד שעושים בה שימוש בעיתונות הכתובה, בהוצאות לאור וכדומה. זו תוכנה שכל מעצב גרפי צריך להכיר אם כי ניתן לעשות גם לא מעט בלעדיה.

מעבר לתוכנות הללו, צריך ללמוד את התאוריה מאחורי העיצוב הגרפי. צריך להכיר את החוקים והכללים השונים וצריך לדעת ליישם אותם בעבודה. את כל אלו לומדים בקורס עיצוב גרפי ומכללת סולו היא המכללה המתאימה לעשות את זה.

ללמוד גרפיקה ממוחשבת אונליין במכללת סולו

אם אתם חושבים ללמוד עיצוב גרפי, ואתם רוצים שהלימודים לא יפגעו לכם בשגרת החיים, לימודי אונליין אחד על אחד במכללת סולו הם בדיוק מה שאתם מחפשים וצריכים. כפי שכבר ראינו, זה לא משנה אם יש תואר ראשון או תעודה בתחום, מה שמשנה הוא הידע וכמובן, תיק העבודות אותו תכינו בשביל שיהיה לכם מה להציג ובמכללת סולו תכינו תיק עבודות מרהיב להצגה. במכללת סולו לומדים אונליין אחד על אחד דרך המחשב, באמצעות תוכנה שמחברת בין שני הצדדים והשיעור הוא שיעור פרטי חי לכל דבר. מכללת סולו נחשבת היום לאחת המכללות המובילות בישראל ללימודי עיצוב גרפי, ומאות הבוגרים שלה מידי שנה בשנה יעידו על כך.

מהם היתרונות בלימודי אונליין אחד על אחד במכללת סולו? הראשון הוא שאפשר ללמוד מתי שרוצים. לא צריכים להיצמד לשעות הלימודים הפורמליות ואם נוח למורה ולתלמיד, אפשר לשבת וללמוד. אתם לא צריכים להפסיד עבודה או כל דבר אחר, פשוט קובעים לימודים מתי שנוח ולומדים.

הלימודים הינם מקיפים והם מאפשרים לכל אחד ללמוד בקצב שלו. אם יש לכם איזה שהיא בעיית קשב, זו בדיוק השיטה בשבילכם. 

אז אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי, ולא רק לקבל את התעודה כדי להיות מוכנים לעולם העבודה, מכללת סולו היא המכללה אותה אתם מחפשים. כל מה שאתם צריכים הוא ליצור קשר ולקבל מענה מהיר.

2019-11-19T09:20:20+02:00