תוכנות מעצבים גרפיים - מה התוכנה שמעצבים גרפיים עובדים איתה

תוכנות מעצבים גרפיים – מה התוכנה שמעצבים גרפיים עובדים איתה?

אנחנו נמצאים בשנת 2021 וממש תכף נכנסים לשנת 2022 ולמעשה ניתן לומר שאנו נמצאים בשיא הטכנולוגיה מבחינה אינטרנטית. אחד התחומים הכי עדכניים מבחינה טכנולוגית הוא עיצוב גרפי. הרשת עמוסה בתוכנות גרפיות מגוונות ואפליקציות המאפשרות לכל אחד לבצע ולעצב גרפיקות מסוגים שונים. נשאלת השאלה האם כל תוכנה שנמצאת ברשת שתפקידה הוא לעצב גרפיקה, מספיק מקצועית עבור מעצבים גרפיים? בכתבה הבאה נענה בדיוק על השאלה הזו ונסביר מה הם התוכנות הגרפיות שמעצבים גרפיים משתמשים בהן.

האם כל תוכנה שקיימת ברשת לעיצוב גרפי מתאימה עבור מעצבים גרפיים?

אז בעניין זה חשוב לדעת שהתשובה היא לא! גרפיקאים לא משתמשים בתוכנות שנמצאות ברשת, גרפיקאים זקוקים לתוכנות מקצועיות על מנת לעצב גרפיקה בצורה מקצועית. בענף הגרפיקה קיימות שלוש תוכנות מרכזיות הנלמדות במסלול לימודי תעודה לאחר קורס עיצוב גרפי והן תוכנות הבסיס שכל מעצב גרפי חייב לדעת. שלושת התוכנות הן תוכנות של חברת אדובי והן מתכתבות אחת עם השנייה ומאפשרות לגרפיקאי להעביר ביניהן קבצים.

פוטושופ תוכנת בסיס למעצבים גרפים

אחת התוכנות המרכזיות בעיצוב גרפי היא פוטושופ. אפשר לומר שמדובר בתוכנה המוכרת ביותר שהתפרסמה בעבר בעקבות עבודה של צלמים על עיבוד תמונות של דוגמניות, מה חשוב לדעת שפוטושופ הרבה יותר מזה. תוכנת הפוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה וזה אומר שהיא מאפשרת לקחת כל תמונה שצילמתם או שמצאתם באתרי תמונות חינמיים ולבצע עליה שינויים ברמת הפיקסל.

כדי להבין מה זה אומר שינויים ברמת הפיקסל כדאי להבין איך בנויה תמונה. תמונה היא בעצם אוסף של נקודות הנקראות פיקסלים. כל פיקסל הוא חלק עם צבע ואלמנטים בתוך התמונה. כל הפיקסלים יחד מחוברים ויוצרים את מה שאנו רואים בעין. בעיבוד תמונה בתוכנת הפוטושופ למעשה משנים את הפיקסלים באמצעות כלי התוכנה. התוכנה עובדת בעזרת שכבות כל שכבה שפתחתם מהווה שינוי שביצעתם. בעזרת הפוטושופ ניתן למחוק חלקים ואלמנטים בתוך תמונה, לחבר בין תמונות, ליצור להם צל ואפילו לשנות את מזג האוויר והצבעים. החיסרון של הפוטושופ, זו עובדה כי הגדלה והקטנה של התמונה תפגע באיכות שלה. על מנת לעבוד בדרך שכן מאפשרת הקטנה והגדלה, המעצב הגרפי מעביר את הגרפיקה שיצר בתוכנת הפוטושופ אל תוכנת אילוסטרייטור שכן מאפשרת זאת.

תוכנת אילוסטרייטור תוכנה מרכזית ושימושית

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית וחשובה עבור מעצבים גרפיים. מדובר בתוכנה שדומה בנראות שלה ובכלים שלה לתוכנת הפוטושופ, אך שונה ממנה מאוד ואף משודרגת. תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית שלמעשה באמצעותה מעצבים אלמנטים במרחב. היופי בתוכנה, שהיא מאפשרת את מה שהפוטושופ לא מאפשרת. אם יצרתם באילוסטרייטור אלמנט חזותי מסוים, תוכלו להקטין או להגדיל אותו ללא בעיה ומבלי לפגוע באיכות שלו. לתוכנת אילוסטרייטור יש עוד המון אפשרויות ובעזרתה ניתן לעצב לוגואים ואלמנטים ציורים במרחב.

תוכנת אינדיזיין תוכנה עבור הוצאה לאור

האם חשבתם פעם איך מעצבים מודעה לעיתון, עלון פרסומת או ספרים? אז למעשה כיום מעצבים גרפיים מייצרים ומעצבים את הגרפיקות האלו בעזרת תוכנת אינדיזיין. מדובר בתוכנה שלישית מבית אדובי שגם היא נלמדת כחלק מתוכנות הבסיס והיא מאפשרת לכם לבצע עמוד נכון וגרפיקה איכותית. באינדיזיין מעצבים גרפיים ישתמשו לאחר שעיצבו את הגרפיקה בפוטושופ, עברו לאילוסטרייטור וכעת עליהם לסדר את המודעה ברמת הפונט והעימוד.

תוכנות נוספות שמעצבים גרפיים לומדים לאחר הלימודים

כל מעצב גרפי שלמד את שלושת התוכנות של אדובי, יכול להתחיל לעצב באופן מקצועי, עם זאת, מעצבים גרפיים רבים רוצים להיות מעודכנים ולתת סל שירותים רחב יותר ללקוחות. בשל כך מעצבים גרפים רבים לומדים לאחר הקורס הבסיסי גם עיצוב אתרים וגם עיצוב אפליקציות.

איזה תוכנה לומדים עבור עיצוב אתרים?

אז כיום כדאי לדעת שיש המון תוכנות עבור עיצוב אתרים. בעבר כשרצו לעצב אתר היו צריכים מתכנת שיכתוב קוד. כיום קיימות תוכנות המאפשרות לעצב אתר אינטרנט ללא קוד. אמנם המעצב הגרפי לא זקוק כיום לקוד, אבל הוא כן זקוק ליידע בתחום של עיצוב אתרים.

למה צריך עיצוב לאתר אינטרנט?

באינטרנט יש מיליוני אתרים ובכל יום קמים להם אלפי אתרים חדשים. לכל שירות יש מספר מתחרים ועל בעלי העסקים לנסות ולהיות במקום הראשון. כדי להיות במקומות הראשונים על בתי העסק לעצב אתר אינטרנט שיהיה טוב יותר ונוח יותר משל המתחרים. כדי לבדל אתר מהמתחרים יש לעצב אותו בצורה מקצועית כך שאנשים ירצו להישאר בו וייהנו ממנו הרבה יותר.

אילו תוכנות ניתן ללמוד בקורס עיצוב גרפי?

יש היום המון תוכנות המאפשרות בניית אתרים, חלקן בקוד פתוח וחלקן בקוד סגור. התוכנה הטובה ביותר בקוד פתוח עבור בניית אתרים כיום היא תוכנת הוורדפרס. תוכנת הוורדפרס מאפשרת לכם להקים אתר יחסית בקלות ובקוד פתוח. כלומר, באמצעות התוכנה תוכלו לבצע שינוי על הקוד וליצור את האתר שלכם איך שנראה לכם. סוג נוסף של תוכנות לעיצוב אתרים הן התכנות בקוד סגור. זה אומר שמעצב אתרים יכול לעצב אתר אינטרנט באמצעות טמפלטים מוכנים. אתם ודאי שואלים את עצמכם מה יותר טוב מבין התוכנות? חשוב לדעת כי התוכנה המובילה כיום לבניית אתרים היא תוכנת הוורדפרס. התוכנה מאוד אמינה, מאוד מקצועית, בקוד פתוח ומאפשרת לכם לעצב אתרים באופן ייחודי ומבלי שיהיו דומים למתחרים שלכם. כמו כן כדאי לדעת כי 40% מהאתרים שקיימים כיום נבנים באמצעות תוכנת הוורדפרס והם גם מקודמים טוב יותר באמצעות גוגל – מנוע החיפוש הגדול בעולם.

מהו אלמנטור?

אלמנטור הוא למעשה תוסף שניתן להוסיף לתוכנת הוורדפרס והוא מאפשר לכם לבנות עמודים מעוצבים בעזרת טמפלטים מוכנים מראש. האלמנטור מאוד אינטואיטיבי ומאוד ידידותי למשתמש, כך שמעצבי אתרים רבים ובוני אתרים מעוניינים להשתמש בו. בעזרת האלמנטור ניתן להקים אתר אינטרנט בזמן נמוך מהרגיל.

להקים אפליקציות באמצעות תוכנת XD

עוד תחום מאוד חזק היום הוא בניית אפליקציות. התוכנה הטובה ביותר כיום בבניית אפליקציות נקראת איקס די. מדובר בתוכנה מקצועית הנלמדת אצלנו במכללת סולו בקורס נפרד או כחלק מקורס תקשורת חזותית.

מי אנחנו מכללת סולו לימודי עיצוב גרפי אונליין?

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. המכללה שלנו מלמדת אחד על אחד עם מורה פרטי אונליין מהבית קורסים שונים וביניהם עיצוב גרפי, תקשורת חזותית, בניית אתרים, ובניית אפליקציות. המכללה שלנו מלמדת את התחום אחד על אחד, מתוך הבנה שלימודים בצורה כזאת מאפשרים לכל תלמיד ללמוד בנחת, ללא לחץ ובקצב שלו, מבלי להיות תלוי באף תלמיד אחר או קבוצת תלמידים. מי שלמד בכיתה יודע שברגע שמפספסים חומר אחד, עלול לפספס קורס שלם. כשאתם מסיימים שיעור במכללת סולו כל הקצוות שלכם סגורים מבחינת החומר.

בכל שלב במהלך השיעור במהלך הקורס אתם יכולים לשאול שאלות והמורה יענה לכם מיד. כמו כן, השיעורים במכללת סולו מתקיימים בקצב שלו. התלמיד תמיד מתרגל ותמיד מקבל משוב מקצועי בתחילת כל שיעור על שיעורי הבית ועבודות שהוא מגיש.

אז אם גם אתם מעוניינים ללמוד עיצוב גרפי או תקשורת חזותית ברמה גבוהה, זה הזמן להיכנס לאתר של מכללת סולו, לצפות בסרטונים ולקרוא כתבות מעניינות ובעזרת הידע שתרכשו באתר, תירשמו לקורס עיצוב גרפי ויצרו לעצמכם מקצוע חדש ומבוקש.