Ux ui שכר

השכר בעולם מעצבי חווית משתמש UX-UI ב2021

עולם השפע הטכנולוגי

כמה מרוויחים מעצבי חוויית משתמש? האם כדאי ללמוד להיות מעצבי אתרי אינטרנט? הקורונה הפכה את העולם וגם את הצורך לשיווק עסקים ברשת, עסקים שלא יהיו אונליין עם אפליקציות או אתרים לא ישרדו את הדור החדש שרוצה את כל המידע אך ורק אונליין! כל החדשות בעולם ההייטק לשנת 2021! שנות השמונים והתשעים עשו עבורנו הכנה מצוינת לעולם השפע הטכנולוגי שקיים כיום. בשני העשורים הללו למעשה החלו ניצני הטכנולוגיה שחובקים את עולמנו כיום. האינטרנט תפס מקום של כבוד והכל כיום מתבצע ומתנהל בזירה זו. כל עסק כיום מתהדר באתר אינטרנט מרהיב המפרסם את השירותים והמוצרים שלו ולקונה קיים שפע של מוצרים וטכנולוגיות חכמות ועתירות ידע. עולם השפע הטכנולוגי של היום הוא חוצה גבולות. הגבול המדיני שהיה בשנים עברו, כבר לא קיים וניתן לקנות כל מוצר מכל מדינה כמעט בלחיצת כפתור.

מוצרים בעידן הטכנולוגי

בעידן הטכנולוגי 2021 השפע הוא עצום, לכל מוצר יש מספר סוגים, במספר חברות ובמחירים שונים ומגוונים. לצרכן יש כיום המון אפשרויות והתחרות בין הצרכנים היא גדולה מאוד. התחרות על ליבם של הצרכנים מתמקדת בחוויה של הלקוח מהמוצר ושם למעשה העסקים השונים שמים את הדגש, על החוויה של השימוש במוצר. מתוך תחרות זו, בעשור האחרון נולד מקצוע מרתק חדש שנקרא חווית משתמש UX-UI והוא מתמקד בנוחות של הלקוח מהמוצר. במאמר הבא אנו נדבר על תחום חווית המשתמש UX-UI, אילו נושאים חשובים בו, כמה מרוויחים בתחום זה ואיפה ניתן ומומלץ ללמוד אותו. כמו כן, נדבר על למידה של התחום אונליין מהבית.

מהי חווית משתמש?

אז מהי חווית משתמש UX-UI? למעשה מדובר במקצוע שבו קיימים מעצבי מוצר שעושים חשיבה מיוחדת על החוויה של הלקוח מהמוצר. מעצבים אלו מנסים להיכנס לראשו של הלקוח ולהבין איך השימוש במוצר יהיה הכי נוח עבורו. הלקוחות כיום מעוניינים במוצרים שכיף להשתמש בהם, שקל להשתמש בהם, שהצבעים שלהם מושכים ונעימים להם לעין ושהם מאפשרים עבורם מספר פונקציות בלחיצת כפתור וללא סיבוכים. חווית משתמש כיום נעשית על בניה של אתרי אינטרנט, בניה והקמה של תוכנות מגוונות, מוצרי חשמל, פלאפונים, מחשבים וכמעט כל מוצר חשמלי וטכנולוגי שקיים כיום. ולכל מוצר כזה, יש מספר מוצרים דומים ולכל אחד חווית משתמש אחרת. המוצר עם חווית המשתמש הטובה ביותר, כזו שקולעת לטעמם של הלקוחות, הוא בדרך כלל המוצר שהכי יצליח בשוק.

על מה שמים דגש בחוויית משתמש?

בחוויית משתמש שמים דגש על מספר אלמנטים חשובים שעליהם מסתכל הלקוח. תחילה מה שמושך את הלקוח לשים לב למוצר מסוים הוא הנראות. הנראות נקבעת בצורת המוצר, הכיתוב שעליו והצבעים. כל אלו מעבירים מסר מסוים ללקוח. יש צורות וצבעים שמעבירים מסר של יוקרתיות או אמינות ויש כאלו שמעבירים מסר של ביטחון ולמעשה מדובר בתורה שלמה שנקראת תורת הצבעים. מעבר לצורה ולצבע, בחוויית משתמש שמים דגש על מהירות הביצועים ואיכותם. לקוחות רוצים עבודה מהירה ואיכותית, כלומר, שהאתר ירוץ במהירות, שהתוכנה תהיה מהירה ותעבוד באופן חלק, שהמוצר יהיה איכותי ויעשה את העבודה כמו שצריך. עוד אלמנט שמעצבי חווית משתמש שמים עליו דגש הוא קלות השימוש. ללקוחות חשוב הפעלה נוחה וקלה. אף לקוח לא מעוניין בחוברת הוראות ענקית, אלא שימוש קל שניתן ללמוד מאוד מהר. בד בבד, מעוניינים הלקוחות שעם הקלות ישתלבו גם כמה פעולות בו זמנית במוצר. אלו שני אלמנטים חשובים וקשים ליישום ומעצבי UX-UI עושים על כך חשיבה עמוקה ומפעילים המון יצירתיות. מה שהזכרנו כאן הם מספר אלמנטים חשובים, אך חשוב לציין שקיימים אלמנטים חשובים נוספים שקיימים ביצירת מוצר כיום.

מהי חווית משתמש

מהי חווית משתמש

מיהו מעצב UI ב2021?

כאשר מדברים על חווית משתמש, נהוג לדבר על מעצבי UX-UI, אך האם קיים הבדל בין מעצב UX למעצב UI? התשובה היא בהחלט! מדובר על שני מקצועות בתחום של חווית משתמש. כאשר מדברים על עיצוב UI, למעשה מדברים על ממשק המשתמש. בשלב זה של העיצוב, מעצב UI שם דגש על אלמנטים של נראות שיעבירו מסר ויצודו את עיני הלקוחות. כאן למעשה מדברים על הצבעוניות של המוצר, השפה הגרפית שתהיה בו, הפונטים והטיפוגרפיה. פה החשיבה היא על המסר שמעוניינים להעביר ללקוח וחשיבה על הדרך הנכונה להגיע אליו ולמשוך אותו לרצות את המוצר. זהו לרוב השלב השני בתהליך של עיצוב מוצר והוא נעשה בשילוב עם מעצב ה- UX.

מיהו מעצב UX?

מעצב UX הוא השלב הראשון בתהליך של חווית משתמש. פה למעשה חושבים על התהליכים והשלבים שיעשה הצרכן כאשר ישתמש במוצר. בשלב זה מנסים להנגיש את התהליכים באופן הכי נוח ואינטואיטיבי עבור הלקוחות. מעצבי UX יחשבו באיזו מהירות יעבוד המוצר, אילו פעולות הוא יודע לבצע יחד, איכות הביצועים והחיבור בין שלב לשלב. כך לדוגמה, אם המוצר הוא תוכנה מסוימת, ידאג מעצב ה-UX שהתוכנה תעבוד מהר, שהמעברים בין מסך למסך יהיו חלקים, שהחיבורים בין הפונקציות השונות ישמשו את הלקוח בצורה הטובה ביותר, שממשק התוכנה יעבוד גם במובייל וגם במחשב בצורה מיטבית. חשוב לציין כי שילוב מקצועי ואיכותי של מעצב UX יחד עם מעצב UI, הם אלו שייצרו מוצר מעולה עבור הלקוח.

האם ניתן ללמוד להיות רק מעצב UX או רק מעצב UI?

כמו שאמרנו, עיצוב מוצר בצורה הטובה ביותר הוא עיצוב שבו קיימת חווית משתמש יוצאת דופן. חוויה זו תצליח כאשר יש שילוב נכון של שני התחומים יחד, לכן בדרך כלל לומדים את שני התחומים באותו קורס. אדם שלמד את שני התחומים יוכל לחלוש על יותר תחומים בעיצוב חווית משתמש ולעסוק גם בחלק העיצובי וגם בחלק התהליכי.

עיצוב אפליקציות בשילוב עם חווית משתמש

אחד התחומים היותר חזקים בתחום של חווית משתמש UX-UI הוא כמובן עיצוב של אפליקציות. כיום לכל עסק מעבר לאתר האינטרנט יש גם אפליקציה. האפליקציות הן נוחות מאוד ומותאמות לממשק של הטלפון הנייד שנמצא אתנו כיום בכל מקום והוא החבר הטוב ביותר לחלק מאתנו. כיום ניתן להעביר דרך האפליקציות מידע רחב, משחקים, הזמנות של אוכל, מוניות ובגדים והן למעשה כבשו בשנים האחרונות את העולם הטכנולוגי. התפקיד של מעצבי חווית המשתמש באפליקציות, הוא ליצור ממשק נוח, נעים “ומוביילי”.

האם יש ביקוש לעבודה עבור מעצבי חווית משתמש?

העולם שלנו כיום מורכב מצרכנים שקונים מוצרים וממוכרים והתחרות היא עצומה, כיום כל עסק שמעוניין ברווח ממוצר כלשהו, זקוק לחוויית משתמש גבוהה ואיכותית, לכן המקצוע של חווית משתמש כיום, הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר. ומכיוון שהוא מבוקש מאוד, גם הביקוש למעצבים אלו הוא גבוה. כיום היצע העבודות בתחום של חווית המשתמש מתרכז בעולמות ההייטק ששם יש כמות עבודה עצומה עבור מעצבים אלו. זהו בהחלט אחד התחומים היותר מבוקשים שיש כיום והוא מומלץ עבור כל מי שמתעניין בעיצוב של מוצרים. כמו כן, הוא מיועד גם עבור מעצבים גרפיים שמעוניינים בשדרוג המקצוע שלהם ושדרוג השכר.

אם אלמד להיות מעצב UX-UI האם אוכל להשתכר גבוה?

אז לאחר שאתם מבינים מהו התחום של חווית משתמש, אתם בטח מעוניינים לדעת האם התחום רווחי? תחום חווית משתמש UX-UI הוא כיום תחום רווחי מאוד. מעצבים בתחום משתלבים בתחומי ההייטק ששם המשכורות גבוהות מאוד. מעצב מתחיל בתחום יוכל להשתכר מעל ל- 15,000 שקלים בחודש וככל שיעבור הזמן, השכר יגדל מאוד לכיוון של 30,000 שקלים בחודש. מעצבי חווית משתמש חולשים כיום גם על תחום העיצוב של אפליקציות וגם שם ניתן להרוויח סכומים גבוהים מאוד. לכן, מי שמחפש תחום שמתפתח כל הזמן והשכר בו הוא גבוה מאוד, זה בהחלט תחום נהדר עבורו ומומלץ מאוד כיום.

איפה ניתן כיום ללמוד את התחום?

תחום חווית משתמש UX-UI הוא למעשה לימודי תעודה. לימודים אלו מיועדים למי שלמד לפני קורס עיצוב גרפי ומגיע עם ידע בתוכנות גרפיות. כחלק מהמקצוע משתמשים בידע הבסיס שלומדים בקורסי העיצוב הגרפי. כיום ניתן ללמוד את התחום במכללות שונות, בניהם גם מכללת סולו למקצועות העיצוב וההייטק. במכללת סולו לומדים את התחום אונליין מהבית. למידה אונליין מהבית מותאמת לעולם הטכנולוגי של היום, המאפשר למידה מרחוק מבלי לנסוע או לצאת מהבית. יש כאן חיסכון אדיר בזמן ובכסף. למידה מסוג זה מומלצת לכל מי שמחפש לימודים איכותיים, אחד על אחד ולחסוך בו זמנית בזמן יקר. לימודים אלו משתלבים עם פעילויות היום יום שלכם ובהם אתם לא מוותרים על עבודה, אתם למעשה יכולים לשלב בניהם בקלות.

למה לימודי אונליין הם כיום הלימודים האיכותיים ביותר שתוכל לעשות בתחום?

לימודי אונליין מהבית הם לימודים שמתבצעים אחד על אחד מורה מול תלמיד, ממש כפי שהייתם עושים שיעור פרטי. בלימודים אלו, תשומת הלב היא עליכם ועל ההצלחה שלכם. למורה חשוב שיצאו מבית הספר מעצבים איכותיים ומקצועיים והוא משקיע בכם לאורך כל הלימודים. כאשר לומדים שיעור פרטי אחד על אחד, הקצב נקבע על ידכם. לא מדובר בכיתה הטרוגנית שבה לכל תלמיד קצב אחר, כאן הקצב הוא שלכם! לא הבנתם נושא, עוצרים וחוזרים עליו. הבנתם מהר, מתקדמים. כמו כן, לשיעורי האונליין יש מסגרת ברורה, כל שיעור של חוויית משתמש אונליין מהבית יתחיל בבדיקת שיעורי הבית. לאחר שעברתם על שיעורי הבית, בדקתם אותם יחד עם המורה ושאלתם שאלות של דברים שלא הובנו לכם, כעת תוכלו לעבור לנושא הבא. במהלך כל שיעור ילמדו מספר נושאים על פי הקצב שלכם, כל נושא כזה תתרגלו יחד עם המורה במהלך השיעור ותקבלו גם שיעורי בית, אותם תגישו בשיעור הבא. כך למעשה המורה דואג שתעברו על כל מסגרת השיעורים שאמורים להיות בתחום וגם תלמדו אותם בצורה הכי מקצועית שיש.

אילו נושאים לומדים כחלק מהקורס בניית אתרים וחוויית משתמש  – כמה זמן הוא אורך?

למידה אונליין מבית לא מצריכה מכם הכנה מיוחדת, כל מה שאתם צריכים בעצם הוא מחשב, חיבור לאינטרנט, אוזניות ורמקול. לפני תחילת הלימודים יחבר אתכם המורה לתוכנות שאותם תלמדו במהלך הקורס. נשמע פשוט? זה אכן פשוט כל מה שאתם צריכים, זה פשוט להתחיל ללמוד את הקורס, להכין את שיעורי הבית וליצור בסוף הקורס תיק עבודות והנה לכם מקצוע מבוקש, איכותי ומעניין.

אם אתם מגיעים מהתחום של עיצוב גרפי ואתם כבר מעצבים גרפיים בפועל, תוכלו לעשות קורס חווית משתמש UX-UI. אם אין ברשותכם תעודת מעצב גרפי ועדיין לא למדתם את התחום תוכלו ללמוד מסלול שנקרא תקשורת חזותית. זהו מסלול של שנה וחצי בו תלמדו גם עיצוב גרפי ואת כל התוכנות הקשורות אליו, גם בניית אתרים וגם חוויית משתמש מדובר על מסלול מקיף שמכשיר אתכם ישירות לעבודה בעולם ההייטק.

אם חוויית משתמש מעניינת אתכם ותמיד חלמתם לעסוק בתחומי העיצוב ועיצוב מוצרים, זה הזמן לגלוש באתר שלנו להתרשם מסרטוני עיצוב בתחום ולקבל מאתנו פרטים נוספים על הקורס.

2020-10-25T21:05:01+02:00