איך לעשות תמונה חתוכה וצבעונית בפוטושופ- מדריך לימודי פוטושופ חינם

מכללת סולו ללימודי עיצוב גרפי און ליין בהדרכה אישית ופרטית מציעה לכם ליהנות ממגוון עשיר ורחב של קורסים, סרטונים ומדריכים בנושאי העיצוב השונים לרבות עיצוב גרפי, בניית אתרים באינטרנט, גרפיקה ממוחשבת ותוכנות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. הסרטון הנוכחי מדגים כיצד ניתן לקחת תמונה ולחלק אותה לרשת של ריבועים באמצעות חלוקה מסוימת של צבעים. הסרטון קצר קולע ונגיש מאד הן לאנשים ללא רקע קודם וניסיון בתוכנה וכמובן גם לאנשים שלמדו להכיר את הבסיס לעבודה עם התוכנה.

שלבים ראשונים לחיתוך תמונה בצבעים

אז בתחילה נבחר אזור מסוים בתמונה שעליו נעבוד במסגרת חלוקתה של התמונה למספר חלקים שונים. נבחר פקודה שמאפשרת לנו לייצר ערבוב צבעים מגוון. לאחר מכן נצבע את האזור שבחרנו ועם כלי המוב נעתיק אותה לאזור אחר ומקביל בתמונה. את האזור הנוסף בתמונה נצבע במגוון צבעים שונה. קח הלאה עד לקבלה של תמונה מחולקת על פי גוונים מעורבבים שבחרנו. חשוב לציין כי סרטון זה הוא רק אחד מיני רבים המדגימים אפשרות לעריכת תמונה בצורה מדהימה בתוכנת פוטושופ.

עיצוב גרפי

על מנת להשיג מראה מקצועי בכל עבודה של עיצוב גרפי חשוב מאד להקפיד על בחירה נכונה של צבעים. לצבע יש כאן חשיבות ראשונה במעלה והוא למעשה מהווה את פריסת האלמנטים השונים שבחרנו והתאמתם לאחר מכן לקונספט הכללי. צביעת האלמנטים השונים היא עניין של טעם אישי ואינטואיציה מסוימת לצד שיקולים מקצועיים ופיקוח על יצירתו של קונספט גרפי המשלב בחובו גוונים שונים. יש לבחון בצורה יסודית כמה נקודות מרכזיות טרם מחליטים לשלב צבעים מסוימים בפרויקט העיצובי.
בניית אתרים

נקודות אלו מזוהות עם התחושה האישית של המעצב לגבי הצבעים הנבחרים, ההשפעה שמייצר כל צבע על מצב הרוח הנוכחי- האם למשל מדובר בצבע ידידותי, נועז, רשמי ומושך. חשוב לציין כי ישנה חשיבות מכרעת לעניין הצבעים כל עוד אנו מדברים על עיצוב גרפי של אתרי אינטרנט, שם כל צבע יכול להוות סיבה מספיק טובה להישארותו של הגולש באתר או לעזיבתו לאחר כמה שניות בודדות את האתר.

 

2017-09-04T20:58:59+03:00