איך נמצא את העבודה הראשונה שלנו לאחר סיום קורס בגרפיקה או לימודי עיצוב גרפי?

//איך נמצא את העבודה הראשונה שלנו לאחר סיום קורס בגרפיקה או לימודי עיצוב גרפי?

איך נמצא את העבודה הראשונה שלנו לאחר סיום קורס בגרפיקה או לימוד עיצוב גרפי ב2019?

עדכון 2019 – אם בחרתם בתחום העיצוב הגרפי כלימודים, עשיתם נכון. מעבר לזה שמדובר על תחום מעניין, תחום מרתק ומעשיר יש בו לא מעט פרנסה. אם עשיתם קורס בגרפיקה או כמה קורסים של כמה תוכנות,  תוכלו להשתלב בלא מעט חברות ועסקים או להציע את השירות שלכם כפרילנסרים לאותן חברות כמו גם ללקוחות פרטיים. כל מה שאתם צריכים זה להיכנס לתחום, ללמוד בקורס כמו שצריך, לתרגל כמה שיותר ולהתנסות. אז נכון, העבודות הראשונות שלכם אולי לא יהיו מושלמות אבל לאט לאט תצברו ניסיון, בטח אם תעבדו עם מעצבים נוספים. 

אז איך בשורה התחתונה מוצאים את העבודה הראשונה? איך מתחילים קריירה בתחום כזו ששגשג ותתפתח? למעשה, אפשר לחלק את זה לשכירים ועצמאיים והנה כמה טיפים איך לעשות את זה. 

  • השתלבות בתחום כשכירים

אם אתם רוצים להיות מעצבים גרפיים שכירים זה יכול להיות בחברות בניית אתרים, סטודיואים לעיצוב, חברות פרסום, מערכות עיתונים ומקומות עבודה אחרים. מה שאתם צריכים זה להגיע עם תיק עבודות מוכן, ואם אין לכם, תכינו אחד כזה. אתם צריכים לבוא עם ציפיות נמוכות בהתחלה בכל מה שנוגע לשכר, ולהבין שתוך שנה שנתיים ואם תהיו טובים תוכלו לדרוש יותר או למצוא מקום עבודה אחר עם שכר גבוה יותר. אתם צריכים להציג את עצמכם, לא לשקר בנוגע לניסיון ולהיות הכי טובים שאתם יכולים. אם תהיו כאלו שמשקיעים, מהר מאוד תראו את הקידום. 

  • עבודה כעצמאיים

אם אתם רוצים לכבוד כמעצבים גרפיים עצמאיים, אתם צריכים לדעת שבהתחלה תצטרכו לקחת מחירים נמוכים יחסית בשוק ולבעלות לאט לאט עם הניסיון. אתם צריכים להציע את עצמכם לחברות שונות כפרילנסרים ולהציג עבודות שלכם בפייסבוק ובכל מקום אחר ברשת, ולהאמין. לאט לאט זה יגיע ובגדול. עם הזמן הביקוש אליכם יהיה בעיקר מפה לאוזן אבל אתם בכל מקרה חייבים להיות מעורבים ברשת, בפורומים, בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק ובכל מקום אחר. 

  • עבודה בגרפיקה לא חסר ומה שצריך בשביל להצליח הם אמונה בעצמכם ומוטיבציה גבוהה. 

מעצבים גרפיים מתחילים יכולים להתפרנס בהתחלה מעבודות בשכר בסטאז’ שיתנו להם כרטיס כניסה לעולם העיצוב והמדיה הדיגיטלית, מעצבים גרפיים יכולים לכנס לשוק העבודה בתור מתחילים לצבור נסיון ולהתברג לאט לאט לאחר בנייה אישית לתעשיית העיצוב הגרפית. לפני שתתחילו בחיפוש העבודה בעיצוב גרפי תצטרכו לדעת מלכתחילה לאיזה שוק עבודה תפנו מהם המניעים שלכם? סגנון עיצובי וההתחברות שלכם למקום החדש שאליו תרצו להגיע כל זאת כדי שלאחר לימודי עיצוב גרפי תוכלו להתברג למשרדי פרסום , חברות אופנה, חברות כלליות שמעסיקות מעצבי בית, וכל גוף אחר שמעסיק מעצבים גרפיים.

  • במהלך ראיונות העבודה תצטרכו להציג את תיק העבודות שרכשתם במהלך לימודי העיצוב הגרפי במכללות או בבתי ספר שונים לגרפיקה ממוחשבת. תצטרכו לבחור את העבודות הטובות ביותר שאתם גאים בהם ושתוכלו לדון במהלך ראיון העבודה בגרפיקה. במהלך הראיון תצטרכו להפגין יכולת חשיבה, קבלת ביקורת בונה, ולחשוב על הנקודות החזקות שלכם בנושא העיצוב הגרפי שרכשתם במהלך לימודי העיצוב הגרפי הממוחשב.

  • במהלך הלימודים תכינו תיק עבודות שישקף את המיומנות שלכם ואת היכולת הטיפוגרפיה וכשרונות העיצוב שתפגינו , וכל זאת בעזרת תוכנות שתעזרו במהלך לימודי גרפיקה ממוחשבת שמאפשרות לכם ללמוד כיצד לעצב גרפיקה, תצטרכו להפגין בקיאות מלאה בתוכנות הגרפיקה יכולות וכשרונות עיצוביים תבחנו בעיצובי כרטיסי ביקור שיצרתם, ניירות מכתבים, כרזות ,מודעות ועוד. לאחר מציאת מקום העבודה בעיצוב גרפי תצטרכו ליצור מיומנות עם הצרכים האמיתיים של המקום עבודה החדש לעיתים תמשיכו בחווית הלמידה המתמשכת במקום העבודה, תלמדו שם לעצב בדרכים אחרות, תלמדו על מיתוג אמיתי בשטח, קשר לקוחות מהו,יחסי אנוש שהם חלק בלתי נפרד בהצלחה בקריירה גרפית נחשקת.

דוגמאות בעיצוב גרפי לתיק עבודות

2019-08-05T22:19:15+03:00