איך עושים כסף מהבית בגרפיקה ממוחשבת?

היום, המצב התעסוקתי הוא כבר לא מה שהיה פעם, מערכת היחסים בין עובד ומעביד הולכת ונעלמת, ואנשים עדיין ממשיכים להתפתח, לצרוך מוצרים, לגדל ילדים, רק הבעיה התעסוקתית הולכת וגדלה, לכן יותר ויותר אנשים שמוכשרים לדבר שאוהבים גרפיקה ממוחשבת, הולכים לעבוד מהבית, להיות הבוסים של עצמם, להחליט את הזמנים, המחירים, האיכות, העיקר שיהיו כמה שיותר לקוחות והרבה עבודה.

איך עושים כסף מהבית בגרפיקה ממוחשבת

כל אחד יכול לעבוד מהבית בגרפיקה ממוחשבת?

גרפיקה ממוחשבת, טומנת בתוכה נושאים רבים שייתכן שכל אחד יחשוב שהוא יותר בקיא בהם ובכך יעסוק, יש שיותר טובים באנימציה, בעיצוב באנרים סטאטטיים, בציור דיגיטלי, בפיסול בתלת מימד בהרבה הרבה נושאים, לפני שמתחילים לבחור מקצוע שבקיאים בו, צריך לראות גם אם אוהבים אותו, הרי אין כמו לעבוד במה שאתה אוהב וגם להיות מתוגמל בעין יפה על כך, במיוחד שאתה טוב במה שאתה אוהב.

קחו לדוגמה מעצב גרפי שטוב בלוגואים, למד גרפיקה ממוחשבת במכללה או באופן עצמי מול האינטרנט או במכללה שמעבירה שיעורי לימוד און ליין באופן פרטי, אותו אדם סיים את לימודיו ואפילו תוך כדי לימודים הציע את שירותיו בתעריפים די נמוכים, כדי שיכירו אותו, יכירו את העבודה שלו, הגימורים שלה וכמובן יעבירו את שמו מפה לאוזן הלאה, שיטת שיווק זו היא אחת השיטות הכי יעילות והכי מהירות, לקוח מרוצה יביא עוד לקוח מרוצה ועוד אחד, אולי כבר הגיע הזמן להעסיק עוזר.

ככל שמעצבים יותר לוגואים, או עיצובים גרפיים לכמה שיותר לקוחות, כך מתרגלים את העניין יותר ויותר ומתחילים ממש להתמחות בכך, עד לרמה שניתן לבקש מחיר מעט יותר גבוה על העבודה משביקשתם קודם כשעוד הייתם סטודנטים ללא הכרה בעבודתכם הטובה, ללא היכרות עמכם, עם אופן העבודה שלכם, רק נכנסתם לשוק, השוק הוא מאוד תחרותי, חשוב לתת מחירים טובים ושירות עוד יותר טוב, כדי שימשיכו לעבוד איתכם, יסכימו למחירים שלכם ויסכימו לנהל אתכם מו”מ כשיש חילוקי דעות לגבי כיוון העיצוב, הלקוחות תמיד ירצו משהו גראנדיוזי, מטורף שלא ממש תורם להבנת המותג ואתם תמיד תנסו למצוא את דרך הפשרה באמצע ולנסות לשכנעם למה כך ולא אחרת.

בתור נותני שירותים גרפיים מהבית, עליכם לדאוג לפתיחת עוסק פטור במע”מ מס הכנסה ותיק בביטוח לאומי שיקבע לפי תנאים משלו, כמה לשלם ביטוח לאומי ובריאות. תדאגו להכין לעצמכם פנקסי קבלות אם אתם עוסקים פטורים ועדיף להתחיל עם סוג זה של עוסק, אחרי שתעברו את רף המס השנתי בערך 70,000 ש”ח בשנה, ואז אתם הופכים לעוסקים מורשים עם דיווח ובקשת החזרים ממע”מ פעם בחודש, אבל לשם התחלה מספיק עוסק פטור.

  • עדיף שתסכמו מעין חוזה עבודה מראש עם כל לקוח ולקוח שמסכם בו את תנאי התשלום, כמות העבודה המבוקשת וכו’, יש אפילו אפשרות לסכם דברים במייל עם אישור מהלקוח, אבל עדיך שתעשו חוזה רשמי עם סעיף ביטול, שאומר שלמרות שכבר התחלתם לעשות את העבודה והלקוח ביטל אותה באיזשהו שלב ייאלץ לשלם אחוז מסויים מהשכר המוסכם, זה סעיף שיכול להגן עליכם מלעבוד עם לקוחות שעלולים סתם לנצל, ולצערנו בארץ, לא חסרים כאלו. אז כל הכבוד שאתם רוצים להכניס כסף הביתה מעבודה בגרפיקה ממוחשבת, זכרו, ללמוד ולתרגל המון לפני הלקוח הרציני הראשון, גם לשם שפשוף בתוכנות, ברמת העיצוב והפרקטיקה וגם לשם בנייה של תיק עבודות.
  • ניתן ללמוד את נושא הגרפיקה הממוחשבת בכל מכללה ייעודית בארץ ואף גם ללמוד זאת במכללות שמעבירות שיעורים פרטיים און ליין, אחד על אחד, מול מורה מקצועי ומומחה.

 

2019-08-04T23:22:37+03:00