המלצות מכללות לעיצוב גרפי

//המלצות מכללות לעיצוב גרפי

לצעירים של היום יש הרבה יותר אופציות לימודים ותעסוקה מאלו שהיו בעבר. בעבר היו אלו בעיקר עבודות פיזיות, עבודות כפיים שלא היו מתאימות לכל אחד ומאפיין נוסף היה הקיבוע למקום אחד. בגלל שהעבודות הללו היו עבודות פיזיות, היה אפשר לעשות אותן רק במקום עצמו. גם אם לא היה מדובר על עבודות פיזיות אלא על עבודות משרדיות, אי אפשר היה לעשות אותן מכל מקום אלא אך ורק מהמשרד עצמו. היום בעידן האינטרנט הכול השתנה, היום צעירים יכולים לבחור בין עבודות שונות כמו גם לימודים לפני העבודות הללו והיום גם אפשר לעבוד בעבודות מסוימות מכל מקום בעולם.

כבר לא חייבים ללמוד תואר כדי להתפרנס!

כל מי שיש לו אמא פולנייה או אמא בכלל, מכיר את המנטרה הזו שהוא שומע כבר מימי התיכון: “אתה חייב להוציא תעודת בגרות טובה וחייב לאחר מכן לעשות פסיכומטרי, כדי שתוכל ללכת לאוניברסיטה, להוציא תארים אקדמאיים ולמצוא עבודה. אבל למעשה, עם כל הכבוד והאהבה שיש לנו לאימהות שלנו, הן טועות. היום המצב שונה לגמרי והיום כבר לא חייבים תארים אקדמאיים בשביל להצליח. היום אפשר לעשות קורסים של כמה חודשים ואף פחות מזה, לרכוש מקצוע מצוין ולהתפרנס ממנו. יש מקצועות רבים כאלו שכל מה שצריך בשביל לעסוק בהם הוא מוטיבציה וכמובן לרכוש עם הזמן עוד ועוד ניסיון. אחד מהם ואולי המוביל שבהם הוא עיצוב גרפי, שנחשב היום לאחד התחומים המבוקשים ביותר ולא סתם…

עיצוב פוטושופ ציור

עיצוב פוטושופ ציור

מה זה בכלל עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי זה יצירת אלמנט ויזואלי והוספה של מלל אליו, ויחד הם יוצרים ומעבירים (או לפחות אמורים להעביר) מסר מסוים. גם אם אנחנו לא מודעים לזה, יש סביבנו אין סוף עיצובים גרפיים. מהרגע שאנחנו יוצאים מהבית אנחנו נתקלים בהם – בתיבת הדואר בדמות פליירים מעוצבים או מכתבים עם מעטפות מעוצבות, בלוח המודעות השכונתי, בפוסטרים הענקיים שצועקים לנו פרסומות שונות, בספרים אותם אנו קוראים כשהכריכות שלהם הן לא פעם גורמות לנו לרצות ולקרוא אותם כמו גם הפונטים וסידור הספר מבפנים שאנו לא מודעים לעבודה שנעשתה באמצעות תוכנה גרפית אך אנו נהנים מהתוצאות, בפרסומות הטלוויזיוניות ומעל לכל, באינטרנט. כל אתר אינטרנט מעוצב בעיצוב גרפי וכל פרסומת שקופצת לנו היא פרסומת שעבדו עליה לא מעט.

עיצוב גרפי כעבודה

אז למה בכלל לעבוד כמעצבים גרפיים? מה כל כך קסום בתחום הזה? יש כמה דברים שכדאי לדעת. ראשית, עיצוב גרפי הוא עבודה מרתקת, היכולת לקחת רעיון ולהעביר אותו לאפקט ויזואלי מדהים, אפקט כזה שגם יעבוד על מוחם של אנשים ויגרום להם לעשות משהו (כמו לקנות, להתעניין וכדומה) הוא דבר מדהים. שנית, עיצוב גרפי הוא תחום שיש לו אין סוף ביקוש והנה כמה אופציות לעבוד בתחום:

  • משרד פרסום – במשרד פרסום יש מנהל קריאייטיב תחתיו עובדים בין השאר המעצבים הגרפיים. הם צריכים להעביר רעיונות ממצבם כרעיון למצב ביצועי ולמוצר גמור, וזו עבודתה לא פחות ממרתקת.
  • מערכות עיתונים – אם אתם רוצים להיות אלו שקובעים איך ייראה העמוד הראשון של מחר בעיתון בו תעבדו, אם תלמדו עיצוב גרפי זה בדיוק מה שידחוף אתכם קדימה. במערכות עיתונים מעצבים גרפיים הם חוד החנית.
  • בתי דפוס – בתי דפוס מפיקים הרי חומרים גרפיים ואת החומרים הללו או שמעצבים במקום או שהם מגיעים מעוצבים ורק מדפיסים אותם. בתי דפוס מחפשים גם הם מעצבים גרפיים.
  • חברות אינטרנט – זו היא אולי הנישה (נישה ענקית) הפופולרית ביותר בקרב המעצבים הגרפיים כי הרי העולם היום הוא עולם אינטרנטי. יש צורך הולך וגובר במעצבים גרפיים שיסייעו לבניית אתרי אינטרנט ואפשר לעבוד כשכירים או כעצמאיים בתחום.
תוכנת XD - התוכנה שחברת אדובי פיתחה לעיצוב אפליקציות

תוכנת XD – התוכנה שחברת אדובי פיתחה לעיצוב אפליקציות

הבונוס – עבודה מהבית!

אם תמיד חלמתם על עבודה מהבית, אם תמיד רציתם להיות אדונים לעצמכם, עיצוב גרפי הוא בדיוק מה שאתם צריכים ומחפשים. עבודה בעיצוב גרפי מצריכה מחשב, חיבור לאינטרנט ואת התוכנות הגרפיות וזהו. לא צריך שום דבר יותר מזה. עבודה מהבית בעיצוב גרפי יכולה להתאים לאימהות שרוצות לקבל את הילדים כשהם חוזרים ממערכת החינוך, יכולה להתאים לאחרים שרוצים להיות יותר בבית ויכולה להתאים לעוד רבים אחרים. בעיצוב גרפי אפשר למעשה לעבוד מכל מקום בו יש חיבור לרשת מה שאומר שתוכלו לעבוד גם במהלך טיול בחו”ל או מכל מקום אחר שהוא לא הבית (בית הקפה השכונתי וכדומה)

המלצות מכללות לעיצוב גרפי – יאללה לימודים!

יש לא מעט מכללות שמלמדות עיצוב גרפי ואם אתם רוצים ללמוד את התחום יש כמה דברים שאתם צריכים לברר. ראשית, אתם צריכים לבדוק מי מלמד במכללה, מי הם המרצים שלכם וכמה ניסיון יש להם. עולם העיצוב הגרפי עובר לא מעט שינויים בעיקר בתוכנות הגרפיות הרלוונטיות ומי שעוסק בתחום ובעיקר מי שמלמד אמור להיות מעודכן כל הזמן וכמובן, להיות עם ניסיון רב מה שאומר עבודה בעיצוב בעברו. בנוסף, חשוב לברר אילו קורסים המכללה מציעה, האם היא מציעה את כלל הקורסים שנוגעים לעיצוב גרפי או רק חלק מהם (צריך לכל הפחות את פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין) חשוב לברר עם תלמידי עבר של המכללה עד כמה הם היו מרוצים ממנה ועד כמה היא סייעה להם להתקבל למקום בו הם עובדים כמו גם עד כמה הלימודים במכללה סייעו להתקדם בתחום וכמובן, אם יש המלצות זה תמיד טוב.

קורס ציור אילוסטרייטור

קורס ציור אילוסטרייטור

ללמוד עיצוב וגרפיקה ממוחשבת בשיעור פרטי לתעודה מקצועית

אופציה נוספת של לימודי עיצוב גרפי היא בשיעור פרטי. יש מעצבים גרפיים כמו גם מרצים שמלמדים אחד על אחד, בביתו של התלמיד או בביתו של המורה. בשיטה הזו, לומדים את החומר טוב יותר ויש יחס אישי, אך הבעיה היחידה היא היציאה מהבית והצורך ללמוד לפי זמנים מסוימים

מכללת סולו – הפתרון שלכם ללימודי עיצוב גרפי!

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי ברמה הגבוהה ביותר, רוצים ללמוד עם המורים הטובים ביותר ובשיטה הנוחה ביותר אתם חייבים להכיר את מכללת סולו. מכללת סולו היא המכללה המובילה בתחום והיא מלמדת בשיטה ייחודית שכמעט ואין שנייה לה. הלימודים במכללת סולו הינם לימודים אחד על אחד עם מורה פרטי, אך לא בצורה פרונטלית אלא באמצעות האינטרנט – און ליין. שיטה זו היא שיטה שהוכחה כשיטה הטובה ביותר מכמה סיבות: ראשית, התלמיד מקבל יחס אישי בדיוק כמו שהוא מקבל ממורה פרטי פיזי. שנית, אין צורך במשאבים או ביידע טכני כלשהוא, הלימודים מתקיימים באמצעות תוכנה המקשרת בין שני המחשבים וכל מה שהתלמיד צריך לעשות הוא לעקוב אחר ההוראות של המורה (כמה קליקים והתוכנה עובדת) עוד יתרון שיש ללימודים אונליין הם בכך שאפשר ללמוד מתי שנוח. אם לשני הצדדים זה מסתדר, אפשר ללמוד גם בשעות הערב המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות, בימי שישי או בכל זמן אחר. וכמובן, אפשר ללמוד מכל מקום ולא צריך לעצור את הלימודים אפילו אם נוסעים לחו”ל.

הלימודים במכללת סולו הם הלימודים המומלצים ביותר למי שרוצה ללמוד עיצוב גרפי. צוות המכללה עושה הכול על מנת שהתלמיד יצליח ומסייע לו גם בהשמה לאחר סיום הלימודים.

2019-07-26T21:41:46+03:00