קורס גרפיקה ממוחשבת המלצות 2021

המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת אונליין באינטרנט

חיינו הבוגרים מתחילים לרוב אחרי הצבא או הטיול הגדול. זהו בדיוק הזמן שבו אנו מתחילים לחשוב על המקצוע שנרצה לרכוש ועל לימודים בתחום. זהו מצב מעט מבלבל שעולות בו המון שאלות חשובות כמו מה ללמוד? האם ללכת על מקצוע שאני אוהב לעסוק בו? או שעדיף ללכת על מקצוע רווחי? איפה ללמוד? מה התעודה תקנה לי וכמה היא נחשבת בשוק העבודה? אלו שאלות שיכולות להיות מאוד קשות וההחלטה קשה אף יותר. לרוב הבלבול נובע מחוסר ידע. במאמר זה אנו נעשה לכם הכרות עם מקצוע הגרפיקה הממוחשבת. נסביר מה לומדים במקצוע זה, איפה כדאי ללמוד ועם אילו כלים ואפשרויות יוצאים לשוק העבודה.

מהי גרפיקה ממוחשבת?

גרפיקה ממוחשבת זהו תחום שלרוב אנו מכירים אותו כעיצוב גרפי או גרפיקה. מדובר למעשה על אומנות ממוחשבת שהמטרה העיקרית שלה היא להעביר מסר. הגרפיקה הממוחשבת נמצאת בתוך הנישה של העברת מסרים לקהלי יעד. כל מה שממותג כיום נעשה באמצעות גרפיקה ממוחשבת. זו יכולה להיות האריזה של העוגיות, אריזת הפסטה מארוחת הצהריים או האריזה של שואב האבק שבדיוק קניתם. מיתוג ניתן לראות גם בכרטיסי ביקור, לוגו וסלוגן של עסק מסוים, עלוני פרסומת, אתר האינטרנט של העסק ושלט החוצות. יש כל כך הרבה דברים שכיום עושים בעזרת גרפיקה ממוחשבת וניתן לומר שזהו אחד מהמקצועות היותר מבוקשים כיום וברוב המקרים גם אחד המקצועות הרווחיים.

המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת
המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת

היכן עובדים אנשים שלמדו גרפיקה ממוחשבת?

עבודה בעיצוב גרפי וביקוש ב2021 יש המון נישות ותחומים ולא רק בעולם הדפוס או פיתוח אתרי אינטרנט. על המעצב הגרפי לבחור את התחומים שהכי נוגעים אליו. יש מעצבים גרפיים שיאהבו מאוד את הנושא של מיתוג עסקים וילכו לכיוונים הללו. יש מעצבים גרפיים שיבחרו להתמחות בכל הנושא של עיצוב גרפי מודפס וילכו לעבוד בבתי דפוס. ויש מעצבים גרפיים שיבחרו ללכת לעולמות ההייטק ולעסוק בעיצוב של אתרי אינטרנט, אפליקציות ועיצוב תוכנות. אלו רק שלוש אפשרויות שהצגנו, אך קיימות אפשרויות נוספות בתחום. מעבר לבחירה הזו, על המעצב הגרפי להחליט האם הוא רוצה להיות שכיר במקצוע זה, פרילנסר או לשלב בין השניים.

האם מקצוע הגרפיקה הממוחשבת הוא מקצוע רווחי? והאם יש מספיק עבודה בתחום?

מקצוע הגרפיקה הממוחשבת, הקרוי גם עיצוב גרפי הוא מקצוע שנחשב כיום לנחוץ מאוד בכל סוגי העסקים מהסיבה שכל עסק כיום זקוק למיתוג מעוצב שסוחף אחריו לקוחות. לעסקים השונים שווה להשקיע בגרפיקה איכותית על מנת להביא קהל יעד רחב וממוקד. כך שמבחינת עבודה כיום, לא חסרה עבודה בתחום. גם מבחינת השכר של המקצוע, ניתן לראות כי מעצבים גרפיים כיום מרוויחים לא רע. מעצב גרפי מתחיל יכול להרוויח בתור שכיר כ-10,000 ש”ח בחודש. מעצבים מתחילים אשר עובדים בחברות הייטק, כמעט יכפילו משכורת זו והמעצבים הפרילנסרים בתחום יכולים להרוויח הרבה יותר במידה וידאגו לשיווק נכון ועבודה מקצועית. זהו תחום מאוד מבוקש כיום ועם שכר לא רע ואפילו מאוד טוב.

איפה מומלץ ללמוד כיום גרפיקה ממוחשבת?

בתי ספר ומכללות רבות מלמדות גרפיקה ממוחשבת. רובן ילמדו נושאים חופפים וההבדל הגדול בניהם הוא בעיקר בהעמקה בחומר והכנה לשוק העבודה. בעיצוב גרפי, המטרה של כל סטודנט, מעבר לידע התאורטי שירכוש, זה להתמקצע כך שיהיה מוכן באופן פרקטי יצירתי לשוק העבודה ומתן שירות ללקוחות בתחום. לימודי גרפיקה ממוחשבת ברמה איכותית הם לימודים שאורכים לפחות שמונה חודשים. פחות מזמן זה יהיה לכם כסטודנטים קשה לייצר את המקצועיות בתחום. ללמוד עיצוב גרפי זה למעשה תהליך מקצועי שיש לעבור בפרק זמן מסוים. בזמן זה הסטודנט מפתח יצירתיות מחשבתית לעיצובים השונים וגם את האני המקצועי שלו.
דבר נוסף שלא פחות חשוב הוא לבחור במכללה שמכוונת אתכם ליצירת תיק עבודות במהלך הלימודים. תיק העבודות הוא הפנים של המעצב הגרפי. באמצעות תיק העבודות ניתן לראות את המחשבה העיצובית שלכם וכך למעשה מקום העבודה יכול לדעת האם אתם מתאימים עבורו. אותו דבר קורה עם לקוחות. המעצב הפרילנסר יראה את תיק העבודות שלו ללקוחות השונים ועל סמך זה הם יוכלו לדעת האם הוא המעצב שיתאים לעבודה העיצובית של מיתוג העסק. יש לכך חשיבות רבה ולכן מומלץ לבחור במכללה שמכוונת אתכם ליצירת תיק עבודות כבר במהלך הלימודים.

אילו מסלולי לימוד קיימים בגרפיקה ממוחשבת?

בארץ קיימים שני מסלולי לימוד בתחום זה. המסלול הראשון הוא מסלול שבסופו תצאו עם תואר ראשון בתחום. זהו מסלול ארוך של ארבע שנים המשלב מבואות מתחומי האומנות. המסלול השני הוא קורס בתחום אשר מזקק לכדי שמונה עד עשרה חודשים את הנושאים שמכינים אתכם לעבודה בתחום. אצלנו במכללת סולו מלמדים את התחום בקורס שממוקד לשוק העבודה. מה שמיוחד בקורס זה שהוא מתבצע אחד על אחד אונליין מהבית. כלומר מורה פרטי שמלמד את התחום על גבי רשת האינטרנט. המכללה עובדת בשיטה זו כבר חמש עשרה שנים ובשוק העבודה יש מעצבים גרפיים רבים שלמדו אצלנו את התחום.

האם למידה אונליין מהבית היא למידה איכותית?

הלמידה על גבי רשת האינטרנט במכללת סולו מתבצעת כמו שיעור פרטי לכל דבר. מורה מול תלמיד שמלמד בקצב של התלמיד ללא תלות בסטודנטים אחרים. התלמיד יכול בכל זמן נתון לשאול שאלות ולקבל עליהן מענה. מעבר לכך, למכללה צ’ק ליסט מסודר הכולל נושאים חשובים שהמעצב הגרפי זקוק להם בשוק העבודה והמכללה מלמדת אותם בדרך כזו שהתלמיד מבין את החומר עד סופו. כל שיעור מתחיל בבדיקה של שיעורי הבית והתלמיד יכול להציף קשיים ולשאול שאלות. לאחר מכן, המורה יעשה הקניה קצרה ולאחר מכן תרגול יחד עם המורה. כל תרגול כזה, יקבל גם משימת שיעורי בית עד להטמעת החומר. בדרך זו התלמיד והמורה מגיעים לרמת הבנה טובה שמאפשרת גם יישום של החומר בפועל.

איפה ניתן לראות המלצות על מכללת סולו ועל קורס גרפיקה ממוחשבת?

למכללה שלנו יש אתר אינטרנט עם מידע נרחב בכל תחומי העיצוב הגרפי, לרבות גרפיקה ממוחשבת, בניה ועיצוב אתרים ועיצוב חווית משתמש. אנו מלמדים את התחומים כבר חמש עשרה שנים באופן מקצועי. אנו מכירים היטב את שוק העבודה ויודעים איך להכווין את הסטודנט למקצועיות והיצירתיות שהשוק הזה דורש. כחלק מהאתר שלנו, תוכלו לצפות בהמלצות של סטודנטים שלמדו אצלנו, לראות עבודות שלהם וגם לקרוא על הקורסים השונים. מעבר לכך, אם אתם לא בטוחים האם המקצוע מתאים לכם, תוכלו לצפות בעשרות סרטונים בתחום בתוך האתר שלנו ולהתרשם. אנו ממליצים לכל סטודנט לבדוק, לחקור ולהתרשם ולאחר מכן להירשם לקורס כאשר אתם סמוכים ובטוחים כי זה התחום שלכם.

לסיכום, גרפיקה ממוחשבת זהו מקצוע נהדר שכיום זקוקים לו בכל עסק שקיים. מי שעוסק בתחום יכול להרוויח יפה וגם לדעת שזהו תחום מבוקש שלא חסרה בו עבודה. מכללות רבות מלמדות את התחום, אך חשוב לשים לב שאתם בוחרים במכללה שמלמדת את החומר באופן מעמיק ושבסוף הלימודים תצאו עם תיק עבודות מכובד שהוא הפנים שלכם בתחום. אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר של מכללת סולו, להתרשם מהתחום ולבוא ללמוד אצלנו מקצוע מבוקש.