מדריכים איך משתמשים לאורך כל העבודה בתוכנה הגרפית Photoshop  

//מדריכים איך משתמשים לאורך כל העבודה בתוכנה הגרפית Photoshop  

תוכנה: פוטושופ .Photoshop השימוש בתוכנה:

לרוב משתמשים בתוכנה לעיבוד תמונה דיגיטלי, מיזוג כמה תמונות יחדיו עם מגוון רחב של אפקטים ואפשרויות נוספות סביב התמונות עליהן עובדים.

אתחול לחלונות בתוכנת ה Photosop.
במידה וחלק מסרגלי הכלים אינם מופיעים בתצוגת התוכנה, ניתן לשחזר את תצוגת סרגלי הכלים לתצוגת ברירת המחדל של תוכנת ה Photoshop על ידי לחיצה בתפריט העליון בתוכנה על Windows
ובתפריט שיוצג לבחור ב בWorkspace. לאחר מכן יש לבחור באשפרות Essential (Default) או באפשרות הנוספת Reset essentialובכך תצוגת סרגלי הכלים תחזור לתצוגת ברירת המחדל
של תוכנת ה Photoshop.
בתוכנת ה Photoshop ישנו סרגל כלים בצידה השמאלי של התוכנה ובתוכו מגוון רחב של כלים בהם משתמשים לאורך כל העבודה בתוכנה הגרפית Photoshop, במידה ותצוגת סרגל זה הינה בתצוגה של עמודה אחת זה אומר שחלק מהכלים מוסתרים בתצוגתם בתוכנה. בכדי להציג את הכלים בצורה נרחבת יותר ומפורטת יותר, בחלקו העליון של הסרגל בצד שמאל ישנם שני משולשים קטנים שלחיצה עליהם תקטין או תפרוש את תצוגת הכלים בסרגל הכלים הזה וכך תאפשר עבודה נוחה יותר בתוכנה.

מדריכים לימוד הורדת פוטושופ בעברית מדריכים לימוד תמונות לעיצוב בפוטושופ

קרא עוד איך ללמוד קורס פוטושופ מהבית אונליין אחד על אחד

פתיחת קובץ עבודה חדש.
בתפריט העליון בתוכנה לבחור באפשרות File ובתפריט שיוצג לבחור באפשרות New.
בחלון שייפתח חשוב להתייחס לנתונים הבאים:

אפשרות משמעות אפשרות זו הערות / דוגמאות
Name שם לקובץ העבודה שתעשה
Size גודל הדף (A4 וכו’)
Color Mode אופן השימוש בצבע בהתאם לעבודה שתעשה: בעבודה הקשורה לתחום האינטרנט תיבחר האפשרות שלRGB (ברזולוציה של 72 מ”מ >> זאת כשמדובר בעבודה בגודל דף של 4A).
בעבודה הקשורה לדפוס תיבחר האפשרות של CMYK color (ברזולוציה של 300 ס”מ >> זאת כאשר מדובר בעבודה בגודל דף של 4A).
Width מציינת את רוחבו של העמוד.
Height מציינת את אורכו של העמוד.
Resolution מציינת את הרזולוציה
Present לבחור ב International Page

שמירת קובץ עבודה.

בתפריט העליון בתוכנה לבחור ב File בתפריט שיוצר לבחור באפשרות Save as ואז בחלון שיפתח לבחור את המקום בו ישמר הקובץ (מחשב, שולחן העבודה, התקן USB חיצוני וכו’) לאחר מכן לתת לקובץ העבודה ולאחר מכן ללחוץ על “שמור” (או Save) לשמירת קובץ העבודה במקום שנבחר.
שמירת קובץ העבודה בפורמט Photoshop PDS תאפשר פתיחה שלו בתוכנות גרפיות אחרות
של חברת Adobe והמשך עבודה עליו לאחר מכן (אפשרות פורמט הקובץ מופיע בחלון השמירה באפשרות Format הנמצאת מתחת למקום בו ניתן להקליד את שם קובץ העבודה)..

photoshop מדריכים לימוד מדריך מדריכים לימוד תוכנות פוטושופ להורדה

הפרדת תמונות בקובץ עבודה.
לאחר בחירת התמונה הרצויה (בעזרת האפשרות בתפריט העליון בתוכנה File ואז לבחור באפשרות Open) יתווסף חלון נפרד נוסף ובו תופיע התמונה החדשה שנפתחה,
לחיצה על המקש הימני בעכבר על החלון החדש שנוסף ובו מופיע התמונה החדשה ובחירה
באפשרות Move to new windows תפריד בין שתי החלונות, זה של קובץ העבודה והאחר בו מופיע התמונה אותה רוצים לשייך לקובץ העבודה..
* לאחר הפרדת התמונות ניתן להגיע לחלון לבחירת תמונה נוספת על ידי לחיצה כפולה על המקש השמאלי בעכבר בשטח האפור מחוץ לגבולות קובץ העבודה.

העברת תמונה לגוף קובץ העבודה.

לאחר ביצוע הצעדים המוסברים תחת הכותבת “הפרדת תמונות בקובץ העבודה” כדי להעביר את התמונות המבודדות יש תחילה לוודא שכלי ה Move tool הנמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה עמודה ימנית כלי עליון ראשון יהיה מסומן ואפשרות ה Auto Select הנמצאת בחלקה העליון של התוכנה הן תהיה מסומנת, לאחר מכן יש לגרור את התמונות אותן רוצים להעביר לקובץ העבודה בעזרת לחיצה ממושכת על המקש השמאלי בעכבר וגרירתן לעבר חלון קובץ העבודה וגם יהיה אפשר להזיז את התמונה ממקום אחד למקום אחר בקובץ עליו עובדים.

2019-07-23T19:44:37+03:00