תוכנה להכנת אריזות ILLUSTRATOR אילוסטרייטור הסבר

במאמר זה תוכלו לקבל הסברים רחבים על עולם גרפיקה והכנת אריזות, ניתן לכם מידע כיצד להתחיל לעצב גרפיקה להכנת קופסה או עיצוב תווית, כיום בעולם עיצוב ויצור אריזות וקופסאות מיוחדות יעשה על ידי פיתוח מארזים מחומרים וטכניקות שונות בתוכנת האילוסטרייטור החשיבה מאחורי איך יהיו המארזים וסגנונות העיצוב יהיו כמובן על ידי מעצבי מוצר אך העיצוב של קופסאות קרטון ממותגים יהיו על ידי מעצבי הגרפיקה, תכנון, הפקה ויצור על פי צרכי הלקוח לרוב יתבצע על ידי סקיצות ידניות שיעברו להיות עבודה דיגיטלית ממוחשבת בתוכנה לעיצוב אריזות וקטורית בלבד.

עיצוב האריזה שיעור לדוגמה

בשיעור שהבאנו לכם כאן חינם תוכלו לראות את החשיבה שעומדת מאחורי התכנון הגרפיקה בעיצוב מוצר, מעצבים גרפיים וגרפיקאים לא אמורים לדעת איך הסקיצה או קווי הסכין אמורים להיות, הם אמורים לשתול את הגרפיקה שהם מעצבים על פי קווי סכין לחיתוך הקרטון, את קווי הגרפיקה הם לרוב מקבלים מבית הדפוס ולשם הם מטמיעים את הגרפיקה שהכינו, כמובן שצריך להיות פריסה ואת כל סגנון הפתיחה של הקופסה כדי שיוכלו לדעת באיזה כיוון להניח את הגרפיקה שעיצבו.

עיצוב אריזה דוגמאות תוכנה

עיצוב אריזה דוגמאות תוכנה

איזה  תוכנה של עיצוב אריזות עליי לדעת?

כדי להתחיל לעסוק בעולם גרפיקה ועיצוב למטרה של עיצוב והכנת אריזות גרפיות עליכם לדעת את התוכנות המרכזיות שבהם עוסקים מעצבים גרפיים וגרפיקאים, התוכנות המדוברות והעיקריות לעבודה בתחום זה הם תוכנות הפוטושופ ואילוסטרייטור, כל תוכנה יש לה תפקיד אחר בעת התחלה וחשיבה איך האריזה תהייה, אין ספק שתהליך בנייה של אריזה אמור להיות על פי הצרכים של הלקוח, אין להעמיס גרפיקה מיותרת ולא להוזיל את סגנון העיצוב הרי המטרה להוציא עיצוב מדהים שימתג את העסק שלכם בצורה נכונה. בשיעור שהבאנו לכם כאן הראינו סגנון אחד של הכנת אריזה בצורה וקטורית אך אין ספק שתצטרכו להשתמש לעיתים גם בפוטושופ כתוכנה נוספת לעיצוב מקצועי. על ההבדלים בניהם תוכלו לראות בפסקה הבאה.

 

אילוסטרייטור ILLUSTRATOR ADOBE

תפקיד התוכנה הוא לבצע את כל קווי החיתוך של הגרפיקה אליה תכניסו את העיצוב שעשיתם, התוכנה הייא מבוססת על עבודה וקטורית לחלוטין, תוכלו לחבר קווים וצורות, לעצב טקסטורות ועיטורים גרפיים, התוכנה נחשבת למרכזית ביותר בקריירת המעצבים גרפיים. תוכלו לראות עוד סרטונים על יכולותיה של תוכנת אילוסטרייטור כדי לקבל קצת יותר מידע למה היא מסוגלת, אתם לא צריכים לדעת את כל עולם העיצוב גרפי כדי להיות מעצבי אריזות אך בהחלט תצטרכו ללמוד את חוקי העיצוב הגרפי כדי לעצב בצורה מקצועית.

דוגמה עיצוב אריזה

דוגמה עיצוב אריזה

פוטושופ PHOTOSHOP ADOBE

פוטושופ התוכנה נחשבת לתוכנה לא וקטורית, וקטור הוא בעצם צבע על פי שטח ללא פיקסלים, תמונות שיהיו בתוכנת הפוטושופ יוכלו להיות רקעים לאריזה שלכם, מעברי צבעים מתקדמים ועוד אין ספור דוגמאות, תוכלו בקישור הבא לקבל קצת יותר מידע למה היא מסוגלת וכיצד פוטושופ יכולה לתרום לכם לעיצוב מדהים. התוכנה מיועדת בעיקר לעבודה על עיצוב גרפי לתמונות אך לא רק, יצירת מניפולציות גרפיות באמצעות תמונות נחשב לאחד היסודות המרכזיים לעבודה בה.

 

תכנון האריזה

באמצעות תוכנת אילוסטרייטור בלבד, תוכלו לקבוע את המידות המדויקות של הגרפיקה, לדוגמה אם הכנתם עיצוב בפוטושופ של אלמנטים גרפיים תוכלו לייבא אותם על ידי פקודות יבוא באילוסטרייטור ובאמצעות פקודות טרנספורם מיוחדות תוכלו לקבוע את המידה של הגרפיקה שתהייה, קביעת המידה המדויקת תוכל להיות פרמטר חשוב להתאמה של הגרפיקה לקווי הסכין שהתקבלו, תכנון אריזה מאוד חוויתי במיוחד שבסוף אתם רואים את זה מודפס. כמובן שתצטרכו לדאוג לאיכות גבוהה של תמונות ולהיות ערים בצורה מקצועית לרזולוציה גבוהה בעת עבודת העיצוב, הגרפיקה תשלח לבית הדפוס באמצעות PDF קובץ סופי שנוצר מתוכנת האילוסטרייטור, תצטרכו את קווי הסכין בתוכנה להוציא ולהגדיר בתוכנה כצבע חמישי, צבע חמישי נקרא בשפה המקצועית קו סכין, בבית הדפוס יפרידו את הצבע החמישי כדי להתאים אותו לקו הסכין שיחתוך בצורה מדויקת, אין ספק שללמוד את התוכנות האלה תוכלו באמצעותנו במסגרת לימודים אונליין אחד על אחד, המורה שלכם יוכל להתחבר אליכם למחשב וללמד אתכם את כל הסודות בעיצוב גרפי בצורה פרטית ואישית אחד על אחד במתכונת של שיעורים פרטיים, צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים מיועץ הלימודים שלנו על מסלולי הלימוד לעיצוב והכנת אריזות גרפיות.

 

2018-12-28T06:56:48+00:00