הליך עיצוב אריזה

הליך עיצוב אריזה

אז אריזות יש בכל דבר שאנו קונים. לקורנפלקס, לגבינה הצהובה, לשואב האבק החדש שקניתם, לטלוויזיה ואפילו לדפי A4 עבור המדפסת שלכם. האריזה היא פריט המגן על המוצר וגם אמצעי שיווק מוכר וידוע. בכתבה הבאה נדבר על הליך עיצוב אריזה.

למה לעצב אריזה?

אז כמו שהבנתם, האריזה היא למעשה פריט שיווקי לכל דבר וככזה, עליו להיות מעוצב בצורה ייחודית הממתגת את העסק שהמוצר שלו. יש כאן תהליך חשיבה ייחודי הכולל את גודל המוצר, עיצוב פרקטי ונוח ללקוח, עלויות שהלקוח מוכן לשלם וכמובן עיצוב מוקפד המבטא את ערכי העסק והמוצר.

אריזה מעוצבת על פי כללי העיצוב הגרפי וכזו שמותאמת לערכי העסק היא אריזה שתצוד את עיני הקונים ותגרום להם לרצות במוצר. לכן לאריזה יש חשיבות עצומה מעין כמוה לבעל עסק, כי היא חלק בלתי נפרד מתהליך המכירה.

שלב ראשון בעיצוב אריזה- הבנת העסק והמוצר

הצעד הראשון כאשר מעצבים אריזה לעסק היא ההכרות עם בית העסק ועם המוצר. עליכם להכיר היטב את הערכים שהעסק רוצה להעביר, להבין את הגודל של המוצר ולהבין היטב מיהו קהל היעד. לאחר שתענו על שאלות אלו, תוכלו להתחיל לחשוב על רעיונות. הרעיונות יכללו את החומר שממנו תהיה עשויה האריזה, העיצוב שלה והעיצוב שיהיה מאויר וכתוב עליה. אך כל אלו שייכים כבר לשלב הפיתוח והתכנון.

שלב שני בעיצוב אריזה- פיתוח ותכנון

הפיתוח והתכנון של עיצוב אריזה נשענים על החומרים שאספתם בשלב הקודם. כעת יש להעביר את הנתונים לתכנון מפורט. מומלץ לצייר סקיצה של הרעיון הכללי ולהתחיל לחשוב על הצבעים, האלמנטים והפונט. יש כמובן לקחת בחשבון את תורת הצבעים אשר משפיעה מאוד על המסר שמועבר לקונים ועל הפונט שאף הוא משפיע על כך.

שלב שלישי בעיצוב אריזה- בחירת תוכנות העיצוב המתאימות

מעצבים גרפיים כיום הם הגורם המקצועי הנכון לעיצוב אריזה. מעצבים גרפיים משתמשים בשתי תוכנות עיקריות לעיצוב אריזות. התוכנה הראשונה היא הפוטושופ והתוכנה השנייה היא  אילוסטרייטור. שתי התוכנות הן תוכנות עיצוב של חברת אדובי והן מרכזיות מאוד בעבודת המעצבים.

תוכנת הפוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות. באמצעותה תוכלו לקחת תמונה מסוימת ולייצר בה שינויים דרמטיים אשר יעבירו מסרים על גבי האריזה. כל גרפיקה שנעשתה בפוטושופ, ניתן להעביר בקלות לאילוסטרייטור. האילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית. מדובר על תוכנה שכאשר מכניסים אליה גרפיקה של תמונה כלשהיא או לוגו, ניתן לבצע עליה שינויים והגדלה והקטנה מבלי לפגוע באיכות שלה.

שלב רביעי- שליחה לדפוס

לשלוח עיצוב אריזה לבית דפוס נשמע אולי דבר פשוט, ממש כמו לשלוח הדפסה למחשב שלכם, אך לא בהדפסה כזו מדובר, אלא בהדפסה מקצועית בעלת כללים קפדניים שמותאמים למכונות ההדפסה השונות. על המעצב לעבוד לפי כללי ה-PRINT הכוללים התאמה של צבעים מיוחדים, גודל של האריזה, גודל שוליים, קומפוזיציה נכונה ועימוד. כל אלו יחד יביאו להדפסה מקצועית וטובה של האריזה שתכננתם.

האם כל מי שיודע אילוסטרייטור ופוטושופ יכול לעצב אריזה?

אז התשובה היא כן ולא. כל מי שיודע פוטושופ ואילוסטרייטור יכול לעצב אריזה, אך השאלה אם הוא עושה זאת נכון על פי כללי העיצוב הגרפי. כאשר אריזה מעוצבת נכון היא עוזרת למכור את המוצר. כאשר היא מעוצבת באופן חובבני היא תעשה נזק שיווקי לעסק. לכן עיצוב אריזה איכותי מומלץ לעשות אצל מעצב גרפי.

אם אני רוצה להיות המעצב הגרפי שמעצב את האריזות, מה אני צריך ללמוד?

ההמלצה לכל מי שרוצה לדעת לעצב אריזות ועוד גרפיקות מרהיבות כמקצוע היא ללמוד במסלול לעיצוב גרפי. יש המון סוגים של מסלולים בתחום ולפני שבוחרים באחד, יש להכיר אותם היטב כדי לדעת שאתם נמצאים במסלול הטוב ביותר.

אז המסלול המוכר ביותר הוא כמובן מסלול לתואר ראשון. מסלול ארוך של ארבע שנים, חמישה ימים בשבוע. אך מה נעשה אם אנו  מעוניינים במסלול שניתן לשלב עם עבודה? מסלול שלא מצריך את כל הזמן שלנו חמישה ימים בשבוע? אז גם לכך יש כיום מענה ואפילו אחד ממש טוב!

ללמוד עיצוב גרפי אונליין מהבית

מי שמחפש מסלול לעיצוב גרפי אשר משתלב היטב עם חיי היום יום ומאפשר לכם לעבוד במשרה מלאה, ישמח להכיר את לימודי האונליין במכללת סולו.

במכללת סולו תלמדו קורס עיצוב גרפי אונליין שעה וחצי בשבוע במשך 8 חודשים אחד על אחד עם מורה פרטי. תכנית ייחודית המלמדת אתכם את התחום צעד צעד עד לרכישת מקצוע סופר איכותי, סופר מעניין, יצירתי ומלא בעבודה!

האם מדובר בלימודים איכותיים ומקיפים?

אז זו אולי השאלה המתבקשת לאחר שהצגנו לכם מסלול אחד של ארבע שנים אל מול 8 חודשים, שעה וחצי בשבוע. אז בעניין זה חשוב לומר כי מסלולי הלימוד הארוכים הם מסלולים טובים, אך הם מקיפים יתר על המידה ובשנתיים הראשונות לרוב מלמדים מבואות מתחומי האומנות והתקשורת שלאו דווקא יתרמו לכם לעיסוק במקצוע. מכללת סולו מזקקת את נושאי הלימוד ללימוד פרקטי של התחום יחד עם מבואות נצרכים בתורת העיצוב הגרפי כמו תורת הצבעים, טיפוגרפיה ועוד.

המכללה מלמדת את התלמיד אחד על אחד בקצב שלו ולכן הוא יכול תמיד לעצור, לשאול שאלות ולהגיע להבנה מלאה. המכללה דואגת שהתלמיד יגיע למצב שהוא יכול להבין עיצוב על כל מה שמשתמע מכך ושהוא יצירתי ואיכותי, כך שהתלמיד בסוף לימודיו יוכל להתקבל לעבודה או להציע עצמו כעצמאי בתחום.

האם יש ביקוש לתחום העיצוב הגרפי?

עיצוב גרפי נחשב כיום לאחד התחומים היותר מבוקשים ויש לו היצע גבוה בשוק העבודה. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי מדובר בתחום צומח. זהו תחום טכנולוגי אשר צומח יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית ומכיוון שהיא כיום נמצאת בתאוצה אדירה, גם התחום הזה נמצא בתאוצה דומה.

כיום הכל נמצא באינטרנט, גם שיווק עסקים ולכן כל עסק כיום חייב שיהיה לו מעצב גרפי צמוד שיעצב עבורו אתר אינטרנט, לוגו, כרטיס ביקור, מודעות פרסום, ניוזלייטרים, פוסטים בפיסבוק, אריזות למוצרים ועוד שלל גרפיקות שונות. עסק ללא מוצרי העיצוב הללו כיום, לא קיים ולכן למעצבים גרפיים כיום יש עבודה רבה ללא הפסקה.

כמה מרוויח מעצב גרפי והאם להיות שכיר או עצמאי?

זו שאלת השאלות גם בקרב המועמדים ללמוד וגם בקרב בוגרים. אז נתחיל בזה שעבודת הגרפיקה היא עבודה עם שכר טוב בכל המקרים. מעצב גרפי מתחיל ירוויח כשכיר כ-10,000 שקלים ובהייטק כ-17,000 שקלים. במידה והמעצב בחר לעבוד כעצמאי, כאן השמיים הם הגבול וניתן לעצב פרויקטים בעשרות אלפי שקלים, רק חשוב לדאוג כמובן לשיווק העסק העצמאי שלכם. אך בהחלט בשתי הזירות יש הזדמנות להרוויח יפה וגם לעסוק במקצוע מבוקש ומאוד מתפתח.

לסיכום, אם הליך עיצוב אריזה מעניין אתכם ואם עיצוב גרפי הוא מקצוע שהייתם רוצים לעסוק בו או לדעת עליו יותר, זה הזמן לעשות קורס עיצוב גרפי במכללת סולו. במכללה שלנו אתם במרכז, פנו אלינו עוד היום, נסביר לכם עוד על התכנית ונתאים לכם את המורה שילמד אתכם עיצוב גרפי ברמה אחת מעל כולם.