You are currently viewing לימוד עיצוב תקשורת חזותית – לעבוד דרך המחשב בעיצוב גרפי
כל מה שרצית לדעת לימוד עיצוב תקשורת חזותית - בדוק אם אתה מתאים לעבוד דרך המחשב בעיצוב גרפי

לימוד עיצוב תקשורת חזותית – לעבוד דרך המחשב בעיצוב גרפי

כל מה שרצית לדעת לימוד עיצוב תקשורת חזותית – בדוק אם אתה מתאים לעבוד דרך המחשב בעיצוב גרפי, מהם אפשרויות העבודה לאחר מסלול לימודים זה

אומרים שתמונה טובה מאלף מילים, ולפעמים כדי להעביר מסר באופן מהיר, ברור וחד כדאי להיעזר לא רק במילים, אלא גם באמצעים ויזואליים. לימודי תקשורת חזותית הם שילוב ייחודי של לימודי תקשורת ולימודי עיצוב חזותי, שילוב מנצח המקנה בידי היוצרים כוח רב להביע ולהשפיע.

עולם השיווק הוא עולם שמתפתח ללא הרף. שינויים טכנולוגיים הכניסו ממדים חדשים בהם עושה עולם השיווק והעיצוב שימוש: האינטרנט הפך מהיר יותר ומאפשר העברת מדיה באיכות גבוהה יותר, כלים טכנולוגיים מאפשרים יצירת עולמות תלת ממדיים כיד הדמיון, ועולם הטלוויזיה והרדיו צבר קהל נאמן המבלה שעות רבות מול המסכים מידי יום. מדובר בטכניקה פורה דרכו ניתן להעביר מסרים מסוגים שונים: החל בפרסום ושיווק, דרך הבעת דעה חברתית או פוליטית וכלה באמירה אישית תרבותית.

מה הם לימודי תקשורת חזותית?

לימודי תקשורת חזותית הם לימודים המשלבים לימודי עיצוב ברמה גבוהה עם לימודי תקשורת. הסטודנטים לומדים את יסודות העיצוב במקביל לסוגיות תקשורתיות שונות. לאחר סיום הלימודים, הסטודנטים בשלים להשתלב בעולם המסחרי והאומנותי לאחר שבחרו בתחום התקשורת החזותית המדבר אליהם ביותר.

מה לומדים במסגרת לימודי תקשורת חזותית?

בתחום התקשורת החזותית הגיוון הוא רב וקיימים הבדלים ניכרים בין מוסדות הלימוד השונים המציעים מסלולי הכשרה בתחום. בין התחומים הנלמדים אפשר למצוא קורסים כגון:

  1. יסודות העיצוב – רישום, המחשה, טיפוגרפיה
  2. תוכנות ייחודיות – פוטושופ, אילוסטרייטור, וורדפרס, אינדזיין, אלמנטור, אפטר אפקט, כלי אנימציית תלת מימד כ- Maya או 3D Studio Max, XD
  3. תיאוריות בעיצוב – יסודות העיצוב, פיתוח שפה והעברת מסרים
  4. חווית משתמש UI UX ועיצוב אתרי וורדפרס
  5. קידום אתר בגוגל
  6. נושאים מתקדמים – צילום, וידאו, צבע
  7. התמחויות ייחודיות בתחום התקשורת החזותית – עיצוב ממשק משתמש, עיצוב מוצר, פיתוח אריזות, עיצוב מגזינים וספרים, שיווק ופרסום, טקסטיל ותקשורת חזותית, עיצוב ממשקי לימוד ועוד.

איפה משתלבים בעבודה לאחר סיום הלימודים בתקשורת חזותית?

לימודי תקשורת חזותית מאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון רחב של תחומים ושל סוגי עבודה שונים. בין יתר סוגי החברות בהם יוכלו הבוגרים להשתלב יש את חברות פרסום, מערכות עיתונים, משרדי דפוס, ערוצי טלוויזיה, חברות לבניית אתרי אינטרנט, וחברות תעשייתיות.

גם סוג העבודה אותה יבצע בוגר תקשורת חזותית תהיה שונה בין החברות השונות: בחברות הפרסום העבודה תתרכז סביב יצירת פרסומות ועיצובן, בחברות תשתיות העיצוב החזותי יעשה בקשר למוצרים עצמם ולאריזותיהם, ובחברות לבניית אתרי האינטרנט העבודה יכולה להיות בכיוון של תכנון מממשק משתמש חכם, תחום בו המומחים יכולים להגיע לשכר גבוה במיוחד.

מגוון סוגי העבודות הרב והשוני הרב ביניהם מבטיח כי בוגרי החוג לתקשורת חזותית יזכו להתמחות בתחום אשר מתאים להם ומדבר אליהם ביותר. האפשרויות המגוונות גם מונעות שחיקה כתוצאה מדינמיות בתחום העבודה.

קורסים המשך לימודי עיצוב גרפי לעבודה עם מתכנתים ומפתחי מוצר בהייטק

בשנים האחרונות מקצוע אחד זכה למהירות מסחררת, מגזר שרבים רוצים להשתלב בו ולהפוך לכוח בו, ותחום זה הוא עיצוב גרפי ותקשורת חזותית. תקשורת חזותית הוא יקום בפני עצמו; זוהי היכולת לקחת מסר ולייצג אותו בצורה גרפית; זה הכוח לגרום לאנשים לחשוב ולהרגיש דברים רק בגלל שהם נחשפים להיבט עיצובי כלשהו.

יתרה מכך, יש הרבה כסף בתעשייה. כן, אנשים בימינו רוצים להרוויח הכנסה מכובדת, לספק מזון לילדים, וליהנות קצת, אבל כדי לעשות זאת, הם חייבים להשקיע הרבה כסף. תקשורת חזותית הוא תחום העונה על דרישה זו; זה תחום שמאפשר לחיות בכבוד, ברווח ובהצלחה.

מהו בעצם עיצוב גרפי ותקשורת חזותית?

אתה, כמו כולם, שם לב אליו כל הזמן. תקשורת חזותית מקיף את כל מה שאתם נחשפים אליו ויזואלית, בין אם זה אנימציה בטלוויזיה, פרסום שאתם חפצים בו באינטרנט, אתר בו אתם גולשים או פלייר או עלון שאתם נחשפים אליהם בכנס עסקי. תקשורת חזותית נמצא סביבנו, בבית, בחוץ, וכמובן, במרחב הווירטואלי. זה מראה שעיצוב גרפי הוא תחום משתלם להתפרנס בו ולפרנס את עצמו. לימודי תקשורת חזותית כוללים את לימודי התוכנה וכן את הפילוסופיה שמאחורי הכל.

פוטושופ

פוטושופ היא תוכנה הנלמדת בשיעורי עיצוב גרפי. בגלל זה, אין הרבה אנשים שלא שמעו על פוטושופ. כי פוטושופ היא תוכנת עריכת התמונות המתוחכמת ביותר בעולם. בכל הנוגע לצילום, פוטושופ היא תוכנית הבחירה של כל המעצבים. זוהי תוכנה אשר עשויה לשמש לתיקון צילומים, עיבוד תמונות, ביצוע שינויים שונים בתמונה וכן הלאה. פוטושופ היא תוכנה מבוססת שכבות, כלומר ניתן לעבוד עליה מבלי לדאוג לאבד עבודה שכן, אפילו אם אתה עושה טעות, כל מה שצריך לעשות הוא להוריד שכבה ולהמשיך לעבוד משם. פוטושופ פופולרי מאוד בקרב צלמים מכיוון שהיא מאפשרת להם ליצור תמונות מדהימות הרבה יותר ממה שהיה אפשר בעבר.

קורסי המשך לימודי עיצוב גרפי לסטודנטים לתארים מתקדמים בתקשורת חזותית

אילוסטרייטור

אם יש תוכנה אחת שאתה חייב לשלוט אם אתה רוצה להיות מעצב גרפי, זו אילוסטרייטור. אילוסטרייטור היא תוכנה שניתן להשתמש בה ליצירת לוגואים, מודלים תלת מימדיים וכל דבר אחר. אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית, מה שאומר שתוכל להשתמש בה כדי להרחיב כל קובץ לכל גודל שתבחר. זוהי תוכנה המאפשרת לך ליצור יצירות פנטסטיות וניתנת להשוואה לפוטושופ מבחינת כלים ונראות, מה שהופך אותה לפשוטה ביותר ללמידה. אם אתה רוצה שביצועי העיצוב שלך יהיו לא פחות מרהיבים, ואם אתה רוצה להיות מעצב גרפי בכלל, אתה חייב לשלוט בתוכנת הגרפיקה, תוכנת העיצוב של ארגון המתוחכם בעולם.

האם אתה בעל תואר אקדמי בנושא אחר? הגיע הזמן לשינוי.

אתה יכול להיות בוגר כל תואר, מתכנת או עם ניסיון בכל מקצוע; אולי למדת שנים רבות ועכשיו אתה רוצה לעשות שינוי. אתה לא מרוצה מהעבודה הנוכחית שלך ורוצה לחיות חיים חדשים. רוצים להיות חדשניים ולהפיק את המרב מעצמכם? אז, האם היית מבלה את שארית חייך בעבודה בנושא שאתה מתעב רק בגלל שיש לך תואר בו? האם תוותרו על האידיאל שלכם להתפרנס טוב תוך כדי עבודה בכיף?

אין סיבה שזה יקרה. אם תלמד עיצוב גרפי, מיד תלמד שמה שהיה היה ומה שיש כרגע. קח את הטוב שבטובים ולמד על התחום המסקרן ביותר. קורסי עיצוב גרפי הם לימודים מסקרנים שלא ייקח לכם להקדיש עוד שנים רבות, אלא כמה חודשים ותהיה לכם התעודה ביד ותוכלו להתחיל וללמוד. למען האמת, עיצוב גרפי הוא תחום שבו אפילו דיפלומה לא ממש נלקחת בחשבון. כן, תיק העבודות שלך, מה שאתה יודע ואם הסגנון שלך מתאים לחברה או ליחידים שירכשו את עבודתך הכל נלקח בחשבון.

לשנות קונספטים עיצוביים שכן זה אזור אידיאלי לכל אחד שרוצה לעבוד מהבית

עיצוב גרפי הוא תחום מרתק, כזה שיכול ללמד אותך הרבה ואולי להוות עבורך חוויה משנה חיים. זה הרבה יותר מדהים אם אתה חולם לשנות קונספטים עיצוביים שכן זה אזור אידיאלי במיוחד עבור אמהות. למה? הנה כמה דברים שכדאי להיות מודעים אליהם, בשנת 2021 תקשורת חזותית נחשבה לאחת העבודות הכי מבוקשות בשוק העבודה הישראלי בגלל הדחף של עסקים לעבור לעבוד אונליין, כתוצאה מכך הורגש השינוי ומעצבים גרפיים עבדו ללא סוף עם מחירונים גבוהים.

לעבוד מהבית בעיצוב גרפי ותקשורת אינטראקטיבית בלי לוותר על החיים!

את, כמו רבים אחרים, לא רוצה לוותר על הרעיון לגדל את ילדיך כמו שתמיד רצית, כאימא שנשארת בבית ולא להשאיר אותם עם בייביסיטר. זה משמעותי יותר מאשר בר ביצוע בימינו. היום, אתה לא צריך לצאת מהבית שלך לעבודה; אתה יכול לעבוד מהבית וליהנות מזה, לקבוע לוח זמנים משלך ולחיות את חייך. אֵיך? עם קריירה כמו עיצוב גרפי. כיום, ישנם עיסוקים רבים שבהם כל מה שאתה צריך זה מחשב וחיבור לאינטרנט, או כל מה שאתה צריך זה מחשב נייד ותוכל להתחיל לעבוד. עיצוב גרפי הוא תחום שללא ספק עשוי לעזור לך לממש את שאיפתך להיות פרילנסר ולעשות קריירה טובה ובמקביל להצליח.

תארו לעצמכם שאם במקום להתעורר בלחץ מטורף בבוקר, לסדר את הילדים וללכת מאוחר לעבודה, לחפש עבורם סידור אחר הצהריים ולהתמודד עם התנגדויות מצפוניות, המסלול שלכם ייראה כך:

תתעוררו עם הילדים בשקט, תכינו אותם למוסדות חינוך, תעבירו אותם ואז תחזרו הביתה ליהנות מכוס קפה. לאחר מכן המכונה שוטפת, ונותנים עבודה במשך שלוש שעות. עצרו ותלו את הכביסה כשהם נגמרים, וכן, הכינו להם גם ארוחת צהריים נחמדה ורעננה. לאחר מכן יחזרו הצעירים הביתה לאחר שעתיים נוספות של ישיבה. תעבדו עד הערב ואז תשבו עוד שעה-שעתיים לעבוד אחרי שהילדים הלכו לישון. האם אפשר להשתפר כלכלית מזה? התשובה היא בהחלט כן! עיצוב גרפי הוא המקור היחידי להעברת מידע בתחומים וערוצים שונים ולכן עבודת המעצבים היא מבוקשת ונצרכת ברמות מטורפות.

זה גם בשבילכם, אם תמיד רציתם להיות עצמאיים אבל לא רוצים להתחיל עם חשבונות משרד וכל השאר. זה בשבילך כי אין סיבה שזה לא יקרה עכשיו. ייתכן שתממשי את שאיפתך להחזיק חברה ובסופו של דבר לשכור צוות נוסף כדי להתרחב ולשגשג. כל שעליכם לעשות הוא ללמוד את התחום, עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, המקום הטוב ביותר לעשות זאת הוא במכללת סולו בלימודים מקוונים.

מכללת סולו מציעה חינוך מקוון.

ברוכים הבאים למכון סולו, מכללת אחד על אחד בישראל לקורסי עיצוב גרפי עם מדריך פרטי מוביל. מכללת סולו היא מכללה ששמה לה למטרה להיות מובילה במקצועה ולהוביל את עולם העיצוב הגרפי בישראל. במכללת סולו לומדים באמצעות תוכנה כאשר גם המדריך וגם הסטודנט יושבים בבית ממש כמו תוכנת הזום. הלימודים הם שימושיים ואינם מצריכים יציאה מהבית, כך שאם אתה מועסק כיום כמתכנת או בענף אחר ולא רוצה להפסיק, אין סיבה שזה יקרה. כל שעליכם לעשות הוא ללמוד עיצוב גרפי מתי שנוח לכם, ותהיה לכם עבודה מבוקשת. לכל המרצים במכללת סולו מומחיות רבה. במהלך הלימודים נוצר תיק עבודות, קבלת תעודה וניתנת תמיכה במציאת עבודה.

אז למה אתה מחכה? קדימה, מתי קובעים את השיעור הראשון איתך?