You are currently viewing מה אפשר לעשות עם תוכנת פוטושופ?
מה אפשר לעשות עם תוכנת פוטושופ איך אפשר לעשות כסף מהבית תוך עבודה בעיצוב תמונות

מה אפשר לעשות עם תוכנת פוטושופ?

מה אפשר לעשות עם תוכנת פוטושופ? איך אפשר לעשות כסף מהבית תוך עבודה בעיצוב תמונות?

כמעט כל מי שעוסק בעיצוב גרפי חייב להכיר את תוכנות פוטושופ שהיא בעצם תוכנה לעיבוד תמונות אך לא רק. גם צלמים ואדריכלים ועורכים משתמשים בתוכנה זו בשימוש יומיומי וקבוע משום שאפשר לערוך בה טקסטים בשילוב עם תמונות ועוד אפשרויות רבות הניתנות לפיתוח במסגרת לימודי תוכנת פוטושופ מקצועיים. תוכנת פוטושופ הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות בקרב צלמים לא רק בשל עיבוד התמונה אלא גם לשם עיצוב אלבומים דיגיטליים.  אלבומים אלו תפסו את מקומם של האלבומים בעבודת יד ואפשר כיום באמצעות לימוד תוכנת פוטושופ בצירוף עם יצירתיות להתחיל להיכנס לתחום עיצוב אלבומים דיגיטליים.

איפה ניתן להשיג תוכנת Photoshop?

תוכנת פוטושופ הינה תוכנה שאינה ניתנת בחינם אלא צריך לרכוש אותה אך ניתן לקבל את גרסת הניסיון של תוכנת Photoshop למשך כחודשיים ורק לאחר סיום התקופה הזו, באם אתם מחליטים ללמוד לימודי גרפיקה כדאי יהיה לקנות את תוכנת Photoshop  ולעבוד בצורה חוקית ונכונה עם מערכת תמיכה וללא כל תקלות. קיימים אתרים בהם ניתן להוריד את תוכנת פוטושופ למחשב ללא עלות, אך מדובר במעשה שאסור לפי החוק ובעיקר עצם ההורדה עצמה של פוטושופ ממקור לא ידוע עשוי לגרום לכם נזקים למחשב בדוגמת וירוסים למיניהם ולכן תשקיעו מעט על רכישת התוכנה אך כך תעבדו ללא כל חשש ותוכלו לשדרג את הגרסה בכל עת שתבחרו.

מה לומדים במסגרת לימודי גרפיקה?

באם הלימודים הם לתעודה אזי המיקוד שלהם הוא בעיקר במישור הפרקטי והמעשי ולא התיאורטי שכן, מדובר בקורסים שבהם לימודי גרפיקה אינם מקיפים אלא לומדים את עצם התוכנות עצמן ואפשר עם הידע הזה להתחיל לעבוד ועם הזמן לפתח את שאר היכולות היצירתיות כדי שניתן יהיה לתת לכם קידום בחברה. ישנן כמה תוכנות גרפיקה כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, וורדפרס הנלמדות בכל מסגרת לימודי גרפיקה וגם דרך לימודים מקוונים ברשת האינטרנט אבל כדי להגיע לתיק עבודות מקצועי זה בעיקר יהיה תלוי בכישרון האישי וביצירתיות לפתח את הראיה העיצובית כך שתגיעו למקסימום תוצאות בזמן קצר ובעלות כספית נמוכה יחסית.

יומו של מעצב גרפי

בכתבה הבאה נסביר לכם על יומו של מעצב גרפי במקום עבודה. בכתבה נסביר לכם באיזה מקומות עבודה יכולים מעצבים גרפיים לעבוד ולמה הם חשובים מאוד בתעשיית העיצוב הגרפי רב תחומי. בעמוד זה תוכלו לראות סרטונים רבים שהכנו במיוחד עבורכם שנעשו בתוכנות העיצוב הגרפי כדי להסביר לכם כיצד מעצבים גרפיים מבצעים על ידי חשיבה יצירתית עם אין ספור תרשימים ועבודות שונות. מעצב גרפי נחשב לתחום מאוד מבוקש היום ונוכל לראות שבוגרי מסלול זה מתחילים בשכר של עשרת אלפים שקל ללא ניסיון. הסיבה לשכר הגבוה הוא בגלל שיש ביקוש מסיבי בתחום ומדינת ישראל לא מספקת את הכוח האדם המספיק למה שהתעשייה דורשת. נוכל לראות אין ספור מעצבים גרפיים רבים שמגיעים מהעולם כדי לתת פתרונות דיגיטליים לחברות הייטק ומשרדי פרסום. השיעורים בעמוד זה נעשו על ידי מיטב המרצים במדינת ישראל שעובדים בחברות פרסום ובעיצוב גרפי רב תחומי.

מה זה עיצוב גרפי רב תחומי? מה עושה מעצב גרפי במהלך היום?

עיצוב גרפי רב תחומי הוא תחומים רבים שבהם נוכל לראות את המעצבים הגרפיים החל מעולם האופנה, אדריכלות, עיצוב חלונות ראווה, עיצוב גרפי לתחום הרפואה חינוך ועוד אין ספור תחומים רבים נוספים שבהם מעצבים גרפיים נוגעים היום. נוכל לראות מעצבים גרפיים שעובדים עם מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק לעיצוב מוצרים או בעבודה באינפוגרפיקות שונות. עיצוב גרפי זה לא נישה אחת ולכן בוגרי מסלול לימודים זה יכולים בסיום הקורס לגלות איזה נישה היא הכי מקובלת בהם ומתאימה להם לעבודה. נוכל להגיד לכם שאם רוח היזמות נמצאת בדמכם תוכלו להגיע לרווחה כלכלית בתחום זה ועוד. מרבית בוגרי מסלול לימודים זה עובדים כפרילנסרים עצמאיים ונותנים שיעורי שיווק ופרסום על מתן פתרונות דיגיטליים לעולם העסקים כולו.

התוכנות שאיתם מעצבים גרפיים משתמשים.

תוכנות הגרפיקה מבית חברת אדובי הם רק כלי עבודה של המעצבים הגרפיים. כדי להיות מעצב גרפי מקצועי עליכם ללמוד את כל השפה הוויזואלית למתן פתרונות לאנשים שצריכים אתכם. אם לדוגמה ניקח חברת אופנה שהיא צריכה מעצבים גרפיים שיתנו פתרונות דיגיטליים לעיצוב סדינים או כריות, מעצבים גרפיים בהחלט יעשו את זה או במקביל עבודה משותפת עם מתכנת ליצירת שפה וויזואלית למוצרים שחברות הייטק מפתחות. אלו רק דוגמאות בסיסיות שנוכל לראות את המעצבים גרפיים נותנים פתרונות דיגיטליים. נהוג לחשוב שמעצב גרפי אחראי אך ורק על עיצוב של לוגו או מיתוג אבל לא ככה דבר. כיום מעצבים גרפיים חולשים על כל תעשיית העיצוב לכן נוכל לראות שכבר בתקופת הקורונה מעצבים גרפיים היו מבוקשים מעל עשרת אלפים אחוז ממה שרגיל. בתקופת הקורונה תחום העיצוב הגרפי קיבל היכר גדול מאוד ולכן השכר בתחום עלה שחקים.

איך לומדים מעצבים גרפיים כיום?

נוכל לראות שבתי ספר רבים עברו לעבודה אונליין במיוחד בתקופת הקורונה. בית הספר ללימודי מקצועות מעצבים גרפיים סולו מלמד בשיטה זו כבר מעל חמש עשרה שנה דרך לימודים מקוונים. בית הספר מלמד בצורה פרטנית אחד על אחד כדי לגרום לסטודנט להצליח בעשיית ההייטק והשיווק. בלימוד פרטני הסטודנט מקבל את כל היחס ותשומת הלב המלאה לפרטים הקטנים בתוכנות עיצוב תוך הטמעת חוקי השפה הוויזואלית. בצורה זו המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט דרך תוכנת החיבור בין מסכים ובמהלך השיעור המורה יסביר צעד אחר צעד איך לבצע פקודות ותנועות וויזואליות להטמעת החומר. אם במידה ויש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל החומר עד שהסטודנט יבין את כל הנושאים במלואם. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לפתח את החשיבה היצירתית ולתת לסטודנט את הביטחון לעבוד בתוכנות גרפיות בצורה מהירה. התמיכה בלימודים היא לאו דווקא בשיעור עצמו ותוכלו ליצור קשר עם המורה גם מעבר לשעות הלימוד בכל מדיה אפשרית החל מהודעות וואטצאפ, שיחות טלפוניות ועוד. בית הספר סולו מאמין בהדרכה אישית כהצלחה בתחום.

תעודה והסמכה של מעצב גרפי.

כיום בעולם העיצוב הגרפי רב תחומי וההייטק במיוחד זה לא משנה איזה תעודה אתם מביאים ואם סיימתם לימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי. מה שחשוב היום כדי להצליח בתחום זה לא אך ורק התעודות מעסיקים לא מסתכלים על תעודות כפרמטר להתקבל למשרה מבוקשת או לא. יבדקו בתיק העבודות שלכם עד כמה אתם יצירתיים ואיך אתם מעבירים קונספט עיצובי בצורה מקצועית, האם השתמשתם בכל חוקי העיצוב הגרפי הרבים כדי ליצור וויזואליות מתאימה או האם אתם בהחלט התייחסתם לטרנדים שאמורים להיות ברציונל ומה שקורה היום.

לימודי רציונל בעיצוב גרפי מאפשרים לסטודנט להיות אלטרנטיביים וייחודים בתחום. ככל שתראו חשיבה יצירתית בתיק העבודות ותסבירו כל מהלך מול מתן פתרונות דיגיטליים לשאלות שמראיינים ישאלו אתכם תוכלו להתקבל לכל משרה נחשקת. נוכל להגיד לכם שבתחום העיצוב הגרפי זה לא ממש משנה אם יש לכם ניסיון בתחום העיצוב או אין לכם מה שחשוב זה אך ורק שתיק העבודות שלכם מדבר את השפה המקצועית.

אין לי ניסיון בעיצוב גרפי איך אני יכול להתחיל להתברג בתעשייה זו?

כיום כמו שאמרנו בפסקה הקודמת זה לא ממש משנה אם יש לכם ניסיון בתחום העיצוב הגרפי או לא נוכל להגיד לכם שחברות מיתוג וקידום אתרי אינטרנט או לסירוגין מפעלי ותאגידי הייטק מעדיפים לעבוד עם מעצבים גרפיים שרק עתה סיימו לימודים בעיצוב גרפי כי הם מביאים איתם רוח חדשה בעיצוב. כיום כדי להצליח בתחום זה תצטרכו להראות עד כמה אתם באמת מבינים את עולם העיצוב הגרפי ואיך אתם יכולים להיות קשובים לרעיון או ללקוח כדי להוציא אותו בצורה הכי מדויקת שיכולה להיות בתחום המיתוג הגרפי. הסוד בעולם העיצוב הגרפי זה אך ורק תרגול. ככל שתתרגלו את החומר בצורה מקצועית תוך שימוש בתוכנות גרפיקה של חברת אדובי בהחלט תוכלו להשתלב. תוכנות גרפיקה אדובי מתעדכנות כל כמה חודשים ולכן חובתו של המעצב הגרפי להיות מעודכן עם כל החידושים האחרונים.

קבוצת מדור דרושים בפייסבוק של בית הספר.

לבית הספר יש כיום קבוצה עם מעל לתשע עשרה אלף חברות ועסקים שמעבירים עבודות מידי יום למעצבים גרפיים. הקבוצה קיימת מעל שתים עשרה שנה ועזרה למאות אלפים מעצבים גרפיים להתחיל לעבד בתחום. מרבית הבוגרים הגרפיים המתחילים מוצאים בקבוצה זו דרך מדהימה להתקשר עם עסקים ותאגידי הייטק. כבר בתקופת הלימודים המורים שלכם יעזרו לכם להתחבר לתחום זה כדי להתחיל לראות מהם הדרישות בתחום התעסוקה למעצבים גרפיים. קבוצה זו בהחלט תראה לכם את כל יכולות העיצוב הגרפי ועוד.

בעמוד זה תוכלו לראות אין ספור סרטונים וטיפים על עולם העיצוב הגרפי וההייטק כדי לתת לכם דגימה מה עובר מעצב גרפי במהלך היום. נוכל להגיד לכם שאם אתם אוהבים את עולם העיצוב הגרפי בהחלט תמצאו בתחום זה רווחה כלכלית כי מרבית המעצבים גרפיים בתחום זה מתחילים עם שכר גבוה ופונים לעולם העסקים. כיום נוכל לראות שמרבית השכירים בתחום העצוב הגרפי עובדים גם מהבית ומקבלים תלוש משכורת במיוחד לאחר הקורונה. משרדי פרסום אינטרנטיים וחברות שיווק מעדיפים לתת עבודות למעצבים גרפיים שיעבדו מהבית ועדיין לקבל שכר חודשי.