You are currently viewing קורס עיצוב גרפי ברמת גן
קורס עיצוב גרפי ברמת גן

קורס עיצוב גרפי ברמת גן

תוכן עניינים

קורס עיצוב גרפי ברמת גן – קורסים מעצבים גרפיים מקצועיים לעבודה בהייטק

עיצוב גרפי הינו מקצוע מיוחד המשלב בחובו פאן אמנותי ויצירתי עם מחשוב ושוק לקוחות רחב מאוד. העיצוב הגרפי נוגע בפרטים רבים בחיינו החל מן אריזות המוצרים המעוצבות בעיצוב גרפי ועוד אפליקציות מחשב מרובות בהן אנו משתמשים. קורס עיצוב גרפי ברמת גן מציע לימודים של מספר תוכנות עיצוב גרפי אשר בהחלט מאפשרות לכל מעצב מתחיל התחלת עבודה כמעצב גרפי עצמאי. קורס עיצוב גרפי עשוי להציע לימוד והעמקה במספר תוכנות עיצוב גרפי כגון: פוטושופ, אלמנטור, אינדיזיין, אילוסטרייטור, וורדפרס, XD ואחרות.

לימודים אונליין בעיצוב גרפי – קורסים גרפיקאים במרכז

שיטת הלימודים המקוונים הפכה לשם דבר בתקופה האחרונה באמצעות תוכנת זום. שיטה זו מציעה קורס עיצוב גרפי הנערך כולו באופן אונליין דרך מחשבו האישי של התלמיד ודרך רשת האינטרנט. קורס עיצוב גרפי מקוון הינו קורס עיצוב גרפי איכותי לכל דבר ועניין המלמד את תוכנות העיצוב באופן רציני ומעמיק. אנו מלמדים בשיטה זו כבר מעל 15 שנה בלימוד פרטני אחד על אחד במתכונת של שיעורים פרטיים ללימודי תעודה. לימודים  עיצוב גרפי רמת גן מקוונים במרכז יכולים להיעשות מכל מקום ואינם תלויים בהגעה למכללה או למוסד לימודים כלשהו. לימודים מעצבים גרפיים במרכז אינם תלויים במרחק ואינם דורשים זמני נסיעות או בזבוז זמן מיותר. קורס עיצוב גרפי מקוון נערך לפי שעות הלימוד הנוחות לתלמיד הקובע אותן לפי סדר יומו.

קורס עיצוב גרפי ברמת גן מאיפה מתחילים?

קורס עיצוב גרפי ברמת גן או בכל מקום אחר באיזור המרכז או ברחבי הארץ הנערך בשיטה האינטרנטית מציע את כל תוכנות לימוד העיצוב הגרפי כשהוא משתמש בתוכנה מיוחדת המסוגלת לחבר בין מחשבו של התלמיד אל זה של מורה הקורס. קורסים עיצוב גרפי ברמת גן ובמרכז פועל אחד על אחד כאשר המורה מלמד און ליין תלמיד אחד בלבד. משום כך, יכול המורה להפנות לתלמיד תשומת לב מקסימלית בכל זמן נתון של השיעור. בנוסף לכך, מחוברים התלמיד והמורה דרך מערכת שמע של אוזניות ורמקולים. לימודי מעצבים גרפיים ברמת גן אונליין  מקוון מציע תרגול והעמקה של התלמיד בחומר הנלמד גם לאחר השיעור עצמו ושליחת התרגול למורה אשר בודק את שיעורי בית אלו ומגיב עליהם. קורס עיצוב לגרפיקאים אינו נופל באיכותו מכל קורס עיצוב גרפי אחר במוסד לימודים קבוע.

מעצב גרפי לימודים הצצה לכל מקצועות הלימוד שתלמדו החל משנת 2021-2022  שאלות ותשובות של מתעניינים ללימודים והכשרה מקצועית.

החלטנו לשים את רוב השאלות על לימודי מעצב גרפי או לימודי גרפיקה, שהם למעשה אותו דבר, במקום אחד. שאלות אלו הוצגו לאורך כל הזמן, והחלטנו לשתף אתכם במידע שלדעתנו נחוץ לכל מי שרוצה לעבוד בתעשייה זו. מה אתה באמת יכול להרוויח מקריאת מאמר זה? סקירה רחבה של מקומות עבודה בתחום והאם בכלל כדאי להיות חלק מענף העיצוב הגרפי בישראל, האם ניתן לעבוד בתחום זה מהבית, מה השכר הצפוי בתחום העיצוב הגרפי, וכן למה כדאי לבחור מקום לימודים לפני שמפקידים את הכסף והכי חשוב הזמן. כתבה זו פורסמה ונכתבה על ידי בית הספר סולו לעיצוב גרפי לימודים אונליין באינטרנט של תקשורת חזותית ועיצוב גרפי. המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

מה השוק דורש מבחינת מסגרת העבודה בהייטק?

תעשיות העיצוב הגרפי וההייטק זקוקות למודעות לתחום העיצוב הגרפי וכן להבנה מעמיקה של השפה העיצובית בוויזואל השיווקי.  כל תוכנות הגרפיקה בשימוש מעצבים גרפיים הן של אדובי, שאחראית על בנייתן ותפעולן, הבנת חוקי העיצוב והבאת רעיונות הלקוחות העתידיים שלך לסוגי המדיה השונים כגון עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט, דפוס ומדיה אחרת, עליהם נדון בפירוט בהמשך מאמר זה. אתם יכולים לצפות בסרטוני הדגמה ושיעורים בתוכנת ולקבל טעימה מסוג המחקר הרחב שאתם תצפו בו; ובכל זאת, כדי להצליח בתחום האמנות הדיגיטלית, תחילה עליך להתאהב בה;

איך תדע אם תתאהב בו? אם אי פעם תהיתם איך עושים עיצובים או התחלתם לעצב לעצמכם בתוכנה כלשהי, אתם במקצוע הנכון. העולם לא יכול לתפקד בלי מעצבים גרפיים היום כי הם הדוברים הוויזואליים של כל העסקים שרוצים לקדם את הרעיונות שלהם ולהעביר אותם לקהילה. השוק והתעשייה צריכים שתהיו מוכשרים ותבינו איך להבין כל קונספט או קמפיין של לקוח ליישום גרפי שבאמת יסייעו באלמנטים גרפיים לביצוע המוצר או הדעות שנועדו לעבור דרך רכיבים ויזואליים.

מה ההבדלים בין לימודים עיצוב גרפי במכללה בישראל לבין לימודים במכללה אינטרנטית מקוונת? האם יש הבדלים?

בישראל, כל המכללות לעיצוב גרפי אכן יכשירו אתכם לאותו סגנון תעודה בהמשך המאמר הזה תראו מה באמת חשוב כדי להיכנס למקומות עבודה, היום תיק העבודות שתבצעו במסגרת לימודים במכללה או הדרכה פרטית תפתח את אותן דלתות, לקוחות ומעסיקים יבדקו את תיק העבודות שלכם כמה מושקע ומה זה מעצב גרפי עוד לפני שהם מתעניינים איפה למדת רוב התלמידים שלנו בחרו ללמוד באופן פרטי ממגוון סיבות, חלקם לא הצליחו ללמוד בקבוצות במכללה ספציפית כי ייתכן שהמורה רץ מהר מדי בחומר ולא הספיקו לקלוט, חלק מהחומר היה ברור להם מהרגע שהמורה הדגים את החומר אבל אן והם מרגישים שהם לא קיבלו מספיק כי היו כאלה שהאטו את רמת הקבוצה או כי הם לא הבינו דברים, המוח האנושי רואה דברים בצורה זו ואחרת לכן לימודים פרטניים יאפשרו לך לקבל יותר בפחות זמן.

הלימודים הם פרטניים במתכונת של שיעורים פרטיים אחד על אחד – שיעורים חיים בלייב ללימודי תעודה ותיק עבודות מותאם 2022.

לכן, אם אתה רוצה ללמוד עוד על איך עובדת תוכנת הלימודים האישית ללימודי תעודה ותיק עבודות, תוכל לקרוא בהמשך או ליצור איתנו קשר טלפוני 03-6202111 כדי לראות כיצד הטכנולוגיה מאפשרת לך ללמוד באופן פרטי עם מורה שמתחבר למחשב שלך באמצעות זום ועובד איתך אחד על אחד באינטרנט בזמנים שהם הכי נוחים לך לקבל את השיעור הפרטי שלך. הכל הולך בנוחות ואתה כבר בחצי הדרך להיות מעצב מותג או מעצב גרפי.

בעמוד סרטים רבים המדגימים כיצד התלמידים שלנו לומדים מהבית עם המדריך שמקושר למחשב התלמיד ובאמצעות מיקרופון ואוזניות מדברים, באמצעות תוכנת שליטה במחשב המורה יכול להפעיל את העכבר של התלמידים, הלימודים הם פרטניים במתכונת של שיעורים פרטיים אחד על אחד שיעורים חיים בלייב:

למה אני צריך לדעת איך להשתמש בפוטושופ או בכל תוכנה גרפית אחרת?

מהי בעצם תוכנת פוטושופ? למה אנחנו צריכים אותה בבית הספר? האם תוכנת הפוטושופ היא רק למטרת העלאת ערך הוויזואלי של התמונות? תוכנת פוטושופ תהיה חלק חשוב מתיק העבודות הדיגיטלי שלך; עליך להיות עם ידע ושליטה מלאה בתוכנה ולראות את היכולות הגרפיות שלה בתיק הדיגיטלי. באמצעות תוכנת פוטושופ תוכלו לתמרן עם תמונות, להעביר רגשות ותחושות דרך התמונות, לגרום לצופה במודעה שלכם להבין מיד במה מדובר ולמשוך את עינו כדי להעביר בצורה מקצועית את המסר, בין אם בצורה שיווקית ובין אם בצורה של תדהמה. אתה באמת תוכל להסתכל על האפשרויות המדהימות של תוכנת פוטושופ ולקבל מידע נוסף על האופן שבו היא תשפיע עליך לאורך כל תקופת הלימודים בסרט הבא, שלאחריו גם יש הדגמה משעשעת והסברים טריים על פוטושופ.

איזה תפקיד יש לתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור אדובי 2022 בתפקיד המעצבים?

אילוסטרייטור היא התוכנה העיקרית המשמשת בלימודי עיצוב גרפי להכשרת גרפיקאים. באמצעות התוכנה תתמודדו עם מיתוג דיגיטלי ללקוחות שלכם. מיתוג הוא בעצם העברת כל האייקונים והעבודה הגרפית של הלקוח לצורה שתגדיר אותו בצורה מקצועית ותבנה את התמונה הגרפית שלו באמצעות אלמנטים ויזואליים. לדוגמה, אם יש לנו עבודה למיתוג בית קפה, נצטרך לשקול את כל האלמנטים החזותיים שהלקוחות יראו. תוכנת העיצוב מרכזית מאוד בכל תהליך מיתוג גרפי; יהיה שיתוף פעולה בין הלקוח למעצבים כדי לראות אילו מוצרים  קונספטואלים  צריך לעצב; למשל, אם מדובר בבית קפה, נצטרך להתחיל לעצב את התפריט, הלוגו והמפיות שעליהם יושבות הכוסות בזמן ההגשה.

תהליך המיתוג – חשיבה עיצובית מול מאות חוקי עיצוב גרפי הנלמדים

כל תהליך המיתוג צריך לחפוף לעבודתם של מעצבי הפנים של המקום החדש; אם מדובר בתהליך של מיתוג משרד קיים כבר, זה יהיה ההליך הפשוט יותר מאחר והלקוח לא דואג להביא את הלקוחות החדשים. אם נחזור לתוכנה, נראה שרק בתוכנה זו יוכלו לעצב גרפית קווים וצורות משמע  איור משפת ציור היא התוכנה שבאמצעותה תבצעו תהליך איור גרפי למיתוג לוגו. אלמנטים גרפיים אחרים שעובדים ומדברים את השפה החזותית בצורה מקצועית על בני אדם, אפילו אם אתה אפילו לא יודע איך לצייר, זו לא בעיה גדולה בכלל אתה תלמד את כל הטכניקות לביצוע סגנון זה בתוכנה זו.

אינדיזיין – תוכנת עימוד ספרים – “מעמד ספרים”

אם אתה מאמין שעמלם של המעצבים הגרפיים נפסק לאחר לימוד הפוטושופ והאיסלוסטריטור, אתה טועה. יש עוד כוכב ענק בקמפיין בשם אינדיזין; מה תפקידה, ולמה אתה צריך את זה?  היא תוכנה לעיבוד ועריכה של חוברות וקטלוגים, היא נחשבת בשוק ובתעשיית העיצוב לפחות תוכנה שמעצבים אוהבים לעבוד איתה מבחינת מיתוג ללקוחות, כל העיצוב שלה מאוד מינימליסטי ולמעשה תפקידה הוא להביא להדפסה של חוברות ועיצוב לספרים, רוב העיצובים הגרפיים שיהיו בו יהיו מתוכנות גרפיות אחרות, כל כלי העיצוב בתוכנה מועט מאוד בהשוואה לתוכנות הגרפיות.

מה עם קצת מחקר עיצובי? כיצד אוכל להשתמש בכל מה שלמדתי על תוכנה להטמעה של תהליכי עיצוב?

במסגרת לימודי העיצוב וההכשרה במקצוע “המעצבים הגרפיים”, תלמדו כיצד לנצל תוכנות גרפיות כתהליך היחיד שלכם לפיתוח תהליכי מיתוג לאו דווקא, בנוסף לשימוש הרב בתוכנות גרפיות.

חשיבה עיצובית לבנייה של גרפיקה יצירתית

במהלך הלימודים, המורים שלכם בעצם יכשירו אתכם איך לצייר את הרעיונות שלכם לביצוע הפרויקטים שלכם במיתוג או במלאכת הוצאה לאור של חברה, הליווי הוא הסוד בהצלחה במקצוע רווחי וקוסם, איך לשלב צבעים נכונים לעבודה הגרפית, איך לבנות את המותג בהתאמה מלאה לקהלי היעד, חשיבות העבודה הגרפית והתאמה לקהל יעד נכון, הבאת רעיון הביצוע הגרפי של הלקוח תהיה בשיתוף הלקוח שאינו מבין מהם תהליכי עיצוב וכיצד צבעים משפיעים עלינו כבני אדם, טעות בבחירת הצבע עלולה לעיתים להוביל להרס בבניית המיתוג הנכון, שיתוף הפעולה בין כל הצדדים הפועלים למיתוג עסק חדש או בנייה מחדש של המיתוג לעסק קיים מביא סיפוק למעצבים גרפיים.

עבודה מהירה בתוכנת גרפיקה

עבודה מהירה בתוכנת גרפיקה היא כלי חשוב מאוד לעבודתם של מעצבים גרפיים, אם יש לכם מספר עבודות גרפיקה על הקנה עליכם להפעיל את כל הידע שלכם בחשיבה מהירה ולבצע משימות גרפיות במהירות לשחרור העבודות כדי לקבל חדשות, במקומות עבודה וגם לקוחות לא אוהבים לחכות, במיוחד הלקוח הישראלי שרוצה שהמוצר שלו יגמר מרגע הרעיון, זה לא עניין ממש קשה לעמוד בזה. במסגרת הלימודים במכללת סולו תלמדו איך לבנות גרפיקות שונות וללמוד לעצב אותן במהירות ובצורה הטובה ביותר לאותו רגע, לבצע עבודות מיתוג חדשות ללקוחות, ולחשוב איך עשו קונספטואלית עבודה שעשו מעצבים גרפיים אחרים בעבר לעבודת מיתוג ועבודה ויזואלית לקמפיינים פרסומיים. המעצבים והסטודנטים החדשים חייבים להבין ששיעורי בית הם חובה להצלחה במקצוע הזה, ואנו מסבירים לתלמידים החדשים שלנו את החשיבות של זה.

בניית יצירתיות

יצירתיות בעיצוב גרפי לא מגיעה ביום אחד, ולפעמים צריך לעבור תהליך פנימי עם המורה שיביא אותך למקום מחשבה כדי לעבור את גשר הארוך בביצוע המשימות ולא בהכרח לעמוד ביעדים שהלקוח שלך הגדיר לך, כפי שכולנו יודעים שכל נושא שלומדים זה תהליך בפני עצמו וככל שיש לך יותר כלים לבצע עבודות גרפיות כל תוכל להגביר את המהירות.

  • לא נפרט על מהלכי החשיבה וכיצד תגיעו למצבים אלו, אבל כל רעיון שתלמדו בלימודים יכול לשמש אתכם לאינספור דוגמאות שונות. לדוגמה, בלימודים שלך, המורה שלך יראה לך איך לבצע אפקט במיתוג או לוגו גרפי, ולמעשה תצטרך לבצע או אותו תהליך בעשרות דוגמאות שונות כדי לפתח את היצירתיות של אותו תהליך מה שיכין אותך בהכשרה כזו לעבודה בסגנונות כאלו בעתיד.
  • לפעמים תספיק דוגמה אחת לביצוע ולשם כך תקבלו תעשו שינויים קלים עד לסיום העבודה בצורה הסופית, יצירתיות היא מקום מתפתח ובטח שלא נגמרת בתקופת הלימודים, היא צומחת וצומחת למקומות שאתם רוצים  שזה ייעצר שם, לא תמיד היצירתיות וההתפתחות האישית של מעצבים גרפיים מספיקים ולכן תמיד צריך מקורות השראה כמו תערוכות גרפיות או עצות מחברים בכל מיני פורומים של מעצבים גרפיים כדי לקבל יותר השראה.

הכשרה בהבנה של דרישות הלקוחות בעיצוב ועמידה ביעדים

במסגרת הלימודים תקבלו אינספור עבודות גרפיות שיאפשרו לכם להתאמן ולהיות מספיק חזקים בתחום העיצוב ללקוחות, תקבלו עבודת שיווק למדיות חברתיות שונות, עיצוב לוגו ומיתוג ללקוחות, תבינו כיצד לשלב צבעים למודעה שיווקית או מודעה שאמורה רק לשדר ידע למיתוג חדש לחברה, אתה תלמד איך להשתפשף באינספור משימות גרפיות, אנו מאמינים שעם העבודות הרבות בשיעורי הבית מגיע גם הביטחון העצמי של כל מעצב גרפי או גרפיקאי מתחיל.

איך נותנים שירות ואיך בונים תיק עבודות בעיצוב?

במסגרת הלימודים כבר קבענו כי תידרשו ליצור מאות עבודות עיצוב לאורך תקופת הלימודים; העבודות ישולבו כחוברת מטלות שתתפרסם בתוכנת האינדיזיין או בדף הפייסבוק שתפתח ותסווג לפי נושאים שונים כגון: איור וגרפיקה, ביצוע מודעות שיווקיות, עבודות מניפולציה של תמונות בתוכנת פוטושופ, עבודת מיתוג שיש לכם מוכן בתוכנות, ואתה תידרש בהסברים למראיינים למה עשית את הסגנונות הללו, במיוחד בשנים 2019-2022 כשכולם רודפים אחרי תעודה אבל הקריירה לא עושה את זה בשיטה הזו, מה שיבדקו זה אך ורק תיק עבודות! תעודות כבר לא פותחות דלתות בתעשייה הזו, גם אם בחרת את בית הספר הגדול בישראל, תחשוב רק על תיק העבודות שלך שבאמת ימכור ויפרסם אותך בצורה הטובה ביותר. מעבר לביטחון העצמי שתקבלו לאורך זמן ההכשרה, תיק עבודות בעיצוב גרפי מקצועי יפתח לכם לבד דלתות, יפתח יצירתיות ומרחב עבודה מובטח לאורך כל העסקתכם בשיוק ההייטק במיוחד שם השכר מתחיל ב10000 ש”ח נטו.

האם זה אפשרי עבורך להיות מעצב גרפי גם אם אתה לא יודע לצייר?

כמה שאלות הובילו אותנו לכתוב לך מדוע אי ידיעת ציור דיגיטלי יהפוך אותך לצייר מקצועי ממותג בגרפיקה, אתה לא אמור להיות אחד הציירים הטובים ביותר בשוק העבודה, אבל תצטרך לדעת לשרטט קווים למיתוג ללקוחות שלך כמו עיטורים גרפיים שיהיו סימנים מסחריים שונים בעתיד, כל התלמידים שלנו מגיעים לעולם הזה ללא ניסיון והצלחה מלאה מגיעה עם השיעורים, איך? אנו מלמדים אותך לצייר ולקבל רעיונות על ידי ציור תחילה של דברים מאוד פשוטים ולפתוח בפניך בהדרגה את הכישרון החבוי בכל אחד ואחד, ראשית תלמד לצייר סמלים קטנים באמצעות תוכנת גרפיקה ולאט לאט תענה על הדרישות של המורים שלך, כמו כל דבר בחיים אם תקבלו בקשה להתמודד במצב מסוים קשה תעשו זאת בצורה הטובה ביותר, אם הלקוח שלכם יבקש מכם לצייר לו אלמנט מסחרי תצליחו בו רק אם תאמינו בעצמכם וביכולות שלכם.

כמה זמן אני צריך להקדיש כדי להפוך למעצב אפקטיבי בהייטק?

כמו כל דבר אחר בחיים, השקעה היא הדבר היחיד שיביא לתוצאות; אף אחד לא לומד ביום אחד והופך למעצב לעסקים הכי טוב בישראל; ידע בתוכנות גרפיות בלבד לא יביא תיק עבודות בעיצוב ברמה גבוהה; חשיבה ועבודה נכונה עם שילוב של יצירתיות והבעתם בתוכנות גרפיות על ידי שילוב של כל הכלים הללו.

מעצבים מתחילים נחטפים בשוק העבודה במיוחד בהייטק במיוחד אחרי משבר הקורונה

מעצבים מתחילים נחטפים בשוק העבודה במיוחד בהייטק וכל זה בגלל ההשקעה המסיבית בקורסים שלקחו, לפעמים תצטרכו לעשות עבודה גרפית שתקבלו כשיעורי בית שתיקח לכם יותר מחמש שעות שבועיות מלבד, לפעמים תעשו רק שעתיים, הכל תלוי בעבודה הגרפית שקיבלתם מהמורה.  שיעורי הבית הם לא עונש והם אמורים לחזק אותך ולהכין אותך להיות מעצבים טובים ולדעת לעמוד ביעדים גרפיים שונים, כמו דד ליין, כשאתה עושה עבודה עבור הלקוח או המורה שלך תצטרך להפעיל את כל החשיבה היצירתית אותה תלמד במהלך קורס מעצבים גרפיים רב תחומי.

האם התעודה בעיצוב גרפי תהייה מעודכנת בשוק העבודה?

יש לנו את הקבוצה הכי גדולה בפייסבוק מטעמנו מעל 19000 חברות ומעסיקים,  חברות פשוטה שתציעו תחשוף אתכם למאות משרות למשרות עיצוב גרפי מדי יום, באתר שלנו תוכלו להתקשר עם  הקבוצה מיד עם תחילת הלימודים, תוכלו כבר להתחבר לקבוצה ולגלות ברשת החברתית פייסבוק מה הקריטריונים של המעסיקים שלך. נלמד אותך איך להתמודד עם עבודות של  לקוחות בעיצוב גרפי כבר בתקופת הלימודים, אתה יכול להציע שירותים בחינם בתקופת ההכשרה שלך ולהתרגל לעבוד מול לקוחות ומעסיקים, זו עוד צורת כניסה לשוק ודריסת רגל במקומות עבודה להייטק, מעסיקים רבים פונים לקבוצה שלנו להשיג מעצבים גרפיים כי הם יודעים שהם ימצאו שם איכות ולא רק כמות של מעצבים גרפיים, מעצבים גרפיים רבים בוגרי המסלולים שלנו לפעמים משתפים פעולה בין הסטודנטים המתחילים כדי לתת להם ניסיון תעסוקתי.

תחום העיצוב הגרפי אף פעם לא נרדם בשמירה. כל הזמן יש חידושים זוהי התעשייה הרווחית ביותר בעולם.

עולם העיצוב הגרפי אינו סוגר את שעריו בפני מעצבים מתחילים בעיקר בגלל הביקוש המסיבי; זהו התחום הרווחי ביותר בעולם כיום בתחום המדיה הדיגיטלית, מה שרק מוכיח שיותר ויותר משרות נפתחות מדי יום, ומשרדי פרסום באינטרנט וחברות פרסום רק צומחים עם ההתרחבות הכוללת של המכירות המקוונות של מוצרים ופתיחת שערים גלובליים למכירת מוצרים באינטרנט. כפי שנאמר בעבר, תעודה היא כבר לא הדבר החשוב ביותר כיום; מה שחשוב זה תיק עבודות,  מכללת סולו תספק לך תעודה או מכללה אחרת תדפיס לך תעודה יותר נוצצת זה לא מה שיעזור לך בשוק ולא בטוח שייפתחו דלתות רבות אם תיק העבודות שלך דל וחסר תוכן בעיצוב גרפי. כתוצאה מכך, לא ננסה לשכנע אתכם שאנחנו הכי טובים, אבל אנחנו טובים בדבר אחד: אנחנו עושים את העבודה שלנו בצורה פרטנית ואישית, נותנים לכל אחד יש את האפשרות ללמוד מהבית ולהגשים את החלומות שלו, ומאפשרים לכל אחד לבנות תיק עבודות מקצועי בלימודים ולאפשר לו לעבוד בתחום זה מהבית. אנחנו כבר רואים שרוב מוסדות החינוך עוברים ללמד תלמידים באינטרנט, ובסופו של דבר אף אחד כבר לא יעניין אותו אם יש לכם תואר ראשון או תעודה שעשיתם דרך הרשת.

 לימודי עיצוב גרפי רב תחומיים

אנו מכשירים את תלמידינו לאו דווקא לעסוק בתחום המיתוג ומתן שירותים גרפיים לעולם הוויזואלי, אלא למתן שירותים לכל הקהילה, החל מעבודות לעיצוב גרפי למשחקי מחשב לילדים ומשרד החינוך ועד לעבודה עם מעצבי פנים או מפתחים בהייטק. בתחום בו עבודת ידיים חסרה מאוד הסבות מקצועיות בתחום העיצוב הגרפי התחילו להיות מכל עבר.

אני מכיר רק תוכנה גרפית אחת. האם אני יכול להתייחס לעצמי כמעצב גרפי או אמן?

אתה לא יכול לקרוא לעצמך גרפיקאי או מעצב כי לא למדת את המשמעות של “תורת הצבעים בעיצוב גרפי” או חוקים רבים אחרים של חוקי העיצוב בקומפוזצית שליש מול השלם לדוגמה בחשיבה ובניית קומפוזיציה מקצועית עבור הלקוח, הידע שלך בתוכנות גרפיות הוא יתרון בלימודי עיצוב אך לא יספיק לך כדי לבנות לעצמך תיק עבודות בצורה מקצועית עם שילוב של תהליכי מיתוג, תמיד תרגישו שחסר משהו בעיצוב וזו היכולת להבין שהעיצוב הזה לא ידע רק בתוכנה גרפית, אין צורך לנסות להשיג מטרות כאלה לבד אלא עם אנשים שעוסקים בתחום כבר שנים ולדעת מה הרצונות של הלקוחות והדרישות שלהם, אם אתה כבר מכיר חלק או שתיים מהתוכנות הגרפיות אתה אכן צריך ללמוד איך לבנות תיק עבודות מקצועי בכל תוכנה וללמוד את העיצוב והחשיבה הקונספטואלית.

מה עוד יש חוץ מעיצוב גרפי על נייר ואינטרנט?

כבר נכתבו על זה מגילות בעבר, ואנו ננסה לארגן עבורכם מעט את המידע בפסקה זו, היום אינכם נמדדים או נשפטים אך ורק לפי מה שאתם רואים במחשבים הללו, למשל, איך נראית העבודה שלכם. יבדקו איך זה מודפס או איך זה נראה בפייסבוק אם זה הולך להיות פרסומת לכאורה שאמורה למשוך לקוחות שייכנסו לאתר שלך, ובעקבות ההדפס שיוצא זה בעצם תהליך לכידות הצבעים.

מה ההבדל בין גרפיקה לגרפיקה ממוחשבת ב2022?

מקובל לבלבל ולפזר מושגים הקשורים בין שני העולמות גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי, אבל הם כמעט זהים. לימודי גרפיקה ממוחשבת מיועדים לרוב לאנשים שצריכים רק ידע בתוכנות גרפיות כמו אדריכל או מעצב אופנה שצריכים להכיר את תוכנת הגרפיקה לצרכים ספציפיים במקום עבודתם, הלימודים יהיו פחות עם דגש על עיצוב גרפי והלימוד יתבסס על ידע בתוכנות גרפיות, לעומת לימודי עיצוב גרפי שכוללים את התוכנות וכל החשיבה העיצובית מול טרנדים חדשים שהולכים להיות לקראת 2023 לדוגמה. יש כאן בעמוד סרטים שמתארים את הניגודים בין שני העולמות, אחד למעצבים גרפיים ואחד למעצבי גרפיקה ממוחשבת בישראל המשתמשים באותם תוכנות גרפיות למגזר שונה.

סיימתי את הלימודים,  אז מה קורה אחר כך? איך אתה מקבל את העבודה הראשונה שלך בתעשייה? איך אוכל להשתתף בתהליכי מיתוג? איך בדיוק מתחילים?

זה לא סוד שאתה לא רוצה לבזבז את זמנך בלימוד משהו שלא יביא לך כלום לאחר סיום הלימודים; לא נבטיח לך שאם יש לך תיק דוגמאות מקצועי ותפרסם את עצמך בצורה מקצועית, הלקוחות יבואו אחרי זה; בדרך כלל, לקוח מרוצה יביא איתו עוד לקוח מרוצה, וכאן והאוזן בתחום הזה מאוד חזקה, כל לקוח יביא איתו עוד לקוח מרוצה.

עבודה מהבית כפרילנסר בעיצוב גרפי בשוק כמקור הכנסה משני או עיקרי אפשרי.

יש כאלו שיבחרו לעבוד בתחום זה מהבית כהכנסה נוספת או כהכנסה עיקרית ממגוון סיבות. זה באמת לא משנה היכן אתה עובד או חי, שכן עולם העיצוב הגרפי שבר מזמן את כל פרצי המחסום של המגורים או את בסיס המיקום של המשרד. עולם המיתוג המקוון כיום מתבצע לרוב דרך האינטרנט או אישורי הגהה ללקוחות יתבצעו באמצעות אישורים על ידי סיסמת כניסה לאתר של המעצב,  תוכלו להעלות את העיצוב החדש אליו מכל מקום במדינה. גם אם בחרת לעבוד כפרילנסר מהבית בגלל שאת אמא לילדים ואוהבת לעבוד מהבית, את תמיד יכולה לנהל את שעות העבודה בהתאם לדרישות שלך וכדאי ללמד את הלקוחות שלך מהם שעות מענה מוגדרות כשהילדים בשעות בית ספר או גן ילדים.

מהי ההגדרה של תקשורת חזותית?

כל עולם העיצוב הגרפי נכנס לעולם המדיה האינטרנטית ולמעשה נקרא תקשורת חזותית דרך האינטרנט, תקשורת חזותית היא לדעת לעבוד במדיה הדיגיטלית שעולם ההייטק של היום מציע לנו, הלימודים יהיו לאחר סיום הלימודים בעיצוב גרפי עוד מספר קורסים כדי להכשיר מעצבים גרפיים ללמוד את שפת האינטרנט כמו לדעת מזה את שפת האינטרנט שבדרך כלל נבנית על ידי ELEMNTOR+CSS כדי ליצור אתר משלך או ללקוחות שלך. לא תוכל ללמוד את עולם בניית האתרים לפני הבנה בתוכנות גרפיות וביסוד כללי העיצוב המוצגים במאמר זה. כמובן שיהיו כאלו שיספיק להם ללמוד את תחום העיצוב הגרפי לדפוס, אך כדי להמשיך ולהתפתח בתחום תצטרכו לדעת מה קורה בעולם האינטרנט; כמעט כל לקוח יבקש מכם היום לעצב עבודות גרפיות לאתר, החל מהכנת מצגת בליווי המוזיקה של מוצריו או באנר פרסומי לעונת החגים; תקשורת חזותית, כמו בכל מכללה, למעשה לומדים לתת שירותי מיתוג ליצירת נוכחות דיגיטלית לעסקים החל מהכנת אפליקציה ועד לאתר תדמית מעוצב.

כמה זמן אתה לומד עיצוב גרפי ועיצוב אתרים?

לימודי תקשורת חזותית יכולים להימשך עד שנה וחצי ללימוד, אם תלמדו מספר מסלולים במקביל תוכלו לקצר את משך הלימודים, לימודי עיצוב גרפי והכשרה ללימודי תעודת מעצבים גרפיים / גרפיקאים – גרפיים יכולים להתרחש עד תשעה /  עשר חודשי לימוד, לפעמים תוכלו  ללמוד כמה מסלולים ביחד ולקצר את משך הלימודים אבל הכל תלוי באיזו מידה אתה עומד במטלות המורכבות שמקבלים במהלך הקורס.

מה לומדים כשמעצבים אתר אינטרנט?

תלמד כיצד לפתח אתרי אינטרנט כדי לספק אתרי תדמית ומכירות לצרכנים שלך, הכנת אפליקציות בתוכנת אקסדי XD כיצד לשלב גרפיקה ואנימציות כדי לשפר את האתר, חווית משתמש  UI UX וחוקי האינטרנט במסלול בניית אתרים. הסרטון למטה מדבר על עולם העיצוב ופיתוח אתרים ב2022 לבוגרי עיצוב גרפי. הסרט מספק שיטה נוספת להצגת תיק העבודות בתום ההשכלה וההכשרה המעשית של המעצבים.