עימוד ספרים – יצירת פאזל של תמונות מתוכנת אינדיזיין – מדריך חינם למתקדמים

//עימוד ספרים – יצירת פאזל של תמונות מתוכנת אינדיזיין – מדריך חינם למתקדמים

עימוד ספרים אפקטים של עיצוב תמונות – מסכות באינדיזיין הדרך הקלה ביותר לעיצוב

שיעור חינם שהכנו עבורכם בתוכנת אינדיזיין הוקטורית על אפקטים לתמונות למתקדמים. בשיעור הראינו את יצירת המניפולציות בעבודה על תמונה ליצירת פאזל בתוכנה. השיעור מוסבר בשפה העברית וכל מה שתצטרכו כדי לעשות את האפקט הזה זה ידע מקדים בתוכנת אינדיזיין indesign כיצד להכניס תמונות לתוכנה. השתמשנו בספריות באינדיזיין כי אכלסנו את התמונות קודם אבל עדיין גם אם תשתמשו בפקודה אחרת של ייבוא תוכלו ובהחלט לבצע את כל מה שנעשה בסרטון. במידה והסרטון מהיר לכם תוכלו תמיד לעצור ולתרגל את זה לפי שלבים שהמורה לעיצוב גרפי עשה.

עימוד ספרים אפקטים של עיצוב תמונות

מה עשינו בשיעור אינדיזיין – מסכות

המטרה הייתה בשיעור לעשות הבלטה לאזורים בתוך התמונה כלומר אפקט זעיר  של תלת-מימד. אופן העבודה היה שכפול של הגרפיקה למספר חלקים והפיכה שלה גרפיקות לצורה אחת. המטרה שלנו הייתה לעשות מסכה ולעקוף את המערכת מה שתוכנת אינדיזיין לא  מאפשרת חוץ מהשיטה הזאת. פקודה “הכנס לתוך” מאוד שימושית בתוכנת אינדיזיין כי מאפשרת לנו להכניס תמונות בתוך צורות שהגדרנו מראש. השתמשנו בחלון PATHFINDER שיאפשר לנו לקחת את כל הריבועים ולהפוך אותם לצורה אחת. בחרנו עם החץ השחור את התמונה והעלינו אותה על ידי פקודת חיתוך לזיכרון של המחשב. לאחר מכן בחרנו את כל הריבועים וביצענו את הפקודה הכנס לתוך.

  • בתוכנה יש אפשרות לאכלס את כל התמונות לעיצוב הספר בחלון ספריות מה שראיתם בשיעור יוטיוב, שימוש בספריות הוא המקום המדהים לחסכון בזמן במידה ואתם מעצבים ספר או חוברת או מאות של תמונות שחוזרות על עצמם, גם בתור גרפיקאים ומעצבים שצריכים לעשות תבניות עיצוב חוזרות שימוש בספריות יהיה יעיל מאוד, כל שתצטרכו זה להוריד את זה מתפריט חלונות ועל ידי גרירה של התמונה לתוך הספרייה זה ישמר לכם כל פעם שתפתחו קובץ חדש.

PATHFINDER INDESIGN CC 2019  ושימוש מסכות באינדיזיין סיכום אופן העבודה בתוכנה

PATHFINDER  – פקודה זו מאפשרת לקחת אוסף של צורות ולהפוך אותם לצורה אחת וגם מתאים לעבודה עם צורות ואזור החפיפה, כלומר אם ניקח ריבוע ונשים מעליו עיגול כל הצורה החיצונית לאחר שימוש בפקודה זו תהפוך לצורה אחת. מי שיודע תוכנות גרפיקה אחרות מבין שאינדיזיין לוקה בחסר בכל מה שקשור להכנת אפקטים מורכבים  כמו מסכות שתוכנות אחרות כמו פוטושופ –  אילוסטרייטור מאפשרים בקלות. מי שיודע רק את תוכנת אינדיזיין אין לו מקור השוואה לכן זה תהייה האופציה היחידה של פקודת הכנס לתוך. בשיעור הראינו את הדוגמאות לאנשים שהם מתחילים בתוכנות האלה ואין להם רקע בתוכנות גרפיות אחרות.

  •  בתוכנות גרפיות אחרות הפקודה של מסכה נמצאת במרחק של הקלקה אחת לעומת אינדיזיין שבכדי לבצע מסכה עלינו לעקוף את כל המערכת ולפעמים זה קצת מתיש כי אין לנו את האפשרות לחזור אחורה כדי לחלץ את מה שעשינו אלא על ידי העתקה של התוכן הפנימי והדבקה במקום החיצוני. חווית המשתמש בפקודות מסוימות קצת לוקה בחסר ולכן אם תדעו את הקיצורים שהראינו בסרטון יהיה לך נוח לעשות את זה בקלי קלות.

יכולות אינדיזיין אדובי

indesign ידועה התוכנה מספר 1 בתעשייה הישראלית ובהייטק להכנת קטלוגים ועימוד ספרים. לתוכנה יש יכולות מאוד גבוהות בעבודה עם מלל רב מה שמאפשר להוצאות לאור לערוך ולהכין ספרים ונקרא בשפה המקצועית “עימוד”. כל סופר או סופרת יכולים לשלוח את הטקסט ישירות לתוכנת אינדיזיין התוכנה תפתח לנו בצורה אוטומטית את העמודים. מעצבים גרפיים וגרפיקאים לא מעצבים בתוכנה הזאת עיצובים מורכבים היות ויכולות העיצוב של התוכנה מאוד מוגבלות לעומת תוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור על כך הרחבנו בסרטון שראיתם.

PATHFINDER INDESIGN CC 2019

עימוד ספרים – תקציר תהליך העבודה של הכנת הספר

עימוד ספרים מתבצע על ידי הכנסה של כמות טקסטים רבה לתוכנה. הסידור נעשה על ידי מעצבים גרפים תוך שילוב של גרפיקות שאנחנו מכניסים מתוכנות גרפיקה אחרות. אפשרות בשימוש המאסטר בתוכנה מאפשר לנו המעצבים לקבוע סגנון עיצוב אחד ולרוץ איתו בצורה אוטומטית לשאר העמודים, עיצוב סגנונות טקסטים כגון סטיילים מאפשר לנו לקבוע פעם אחת את הכותרת ואת הצבעים שלה ולאחר מכן זה יגיע לנו בצורה אוטומטית כל פעם שנבחר אזור טקסט אחר. התוכנה מאפשרת לייצר ספר וחוברת בצורה מהירה מאוד מה שתוכנות האחרות לא מאפשרות. דרישות הדפוס היא לקבל את הקבצים באינדיזיין כדי לאפשר להם לערוך את העמודים הפנימיים ולהתאים אותם למכונות ההדפסה. במידה ואתם צריכים להכין כריכה לספר לרוב זה יעשה בתוכנות אחרות כי הכריכה לרוב היא יותר גדולה עם העמודים הפנימיים. התוכנה לא מאפשרת עיבוד תמונה או תיקון תמונות לאחר הצילום במידה והספר שלכם המכיל תמונות רב עליכם לעבוד על פוטושופ כדי להתאים את התמונות להדפסה איכותית.

מעצבים גרפיים הלימודים והקשר לתוכנת אינדיזיין

במסלול לימודי עיצוב גרפי לומדים המעצבים המתחילים את פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. Indesign לרוב נלמדת בסוף המסלול כי כדי לעצב את הספר עלינו להגיע עם מידע בעיצוב גרפי מורחב. התוכנה היא איננה תוכנת עיצוב ולכן היא נלמדת בסוף כדי שנוכל להכניס פנימה עיצובים שהכנו בתוכנות אחרות. באינדיזיין מעצבים גרפיים מוצאים מקום נוח כדי להציג ולהכין את תיק העבודות שלהם על ידי הכנסה פנימה של אינספור עבודות עיצוביות שנעשו בנושאים שונים. התוכנה מאפשרת לייצר קבצי פידיאף כך שאם מעלים את החוברת לאינטרנט היא נפתחת בצורה אינטרנטית דף אחרי דף. למי שיודע תוכנות גרפיות אחרות ללמוד את אינדיזיין יהיה לו מאוד קל בגלל שהשפה היא אותה שפה והפקודות הם מאוד דומות לפקודות של תוכנות הגרפיקה האחרות.

  • במידה והספר שלכם הוא צריך עיצוב בסיסי עם עיצובים קלים מאוד שלא כוללים תמונות תוכלו ללמוד את אינדיזיין בלבד ללא צורך בשימוש בתוכנות גרפיקה אחרות. התוכנה מאוד דומה לאילוסטרייטור אבל עדיין כמות הפקודות בתוכנה הוא פחות ממה שאילוסטרייטור כתוכנה וקטורית מאפשרת.

קורסים אונליין בעיצוב גרפי ובאינדיזיין

לימודים אונליין בבית הספר מתאפשרים על ידי על ידי תוכנת חיבור מרחוק המאפשרת למורה לעבוד על תוכנת אינדיזיין שלכם ישירות, כלומר המורה יכול להזיז את העכבר ולהסביר לכם כל צעד וצעד איך לעבוד בתוכנת אינדיזיין. השיחה בשיעור הגרפיקה מתבצע דרך מיקרופון ואזניות או דרך הטלפון. בזמן השיעור המורה יראה לך איך לעשות גרפיקה ולאחר מכן אתה תצטרך לתרגל את החומר שלמדת בשיעור. כל סוף שיעור מקבלים תרגילים ומטלות איך לעצב ספר או חוברת כדי לגרום לכם לתפוס ניסיון בתוכנה. שיעורי הבית יעזרו לכם להגיע למקומות מאוד גבוהים ולעבוד מהר בתוכנה כדי לעצב בצורה מקצועית. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום כדי לקבל פרטים על אפשרות הלמידה מהבית ללימודי תעודה באינדיזיין. עד אז אתם מוזמנים לצפות בסרטונים שהכנו עבורכם בעמוד אינדיזיין.

2019-08-17T21:40:37+03:00