באג באילוסטרייטור 2019 – פתרון תקלות בשימוש בתוכנת הגרפיקה

//באג באילוסטרייטור 2019 – פתרון תקלות בשימוש בתוכנת הגרפיקה

שאלות ותשובות – פתרונות באגים בתוכנת אילוסטרייטור 2019

במדריך הבא נסקור מספר בעיות ותקלות שנגרמו בתוכנת אילוסטרייטור בגרסה החדשה ב2019. ב 2019 אדובי שחררה עדכון לתוכנה ומי שלא עדכן את העדכון עדיין חווה מידי פעם באין ספור בעיות תוך כדי עבודה בתוכנה. נוכל לראות בעיות בתוכנה בזמן ביצוע גרפיקה ממוחשבת שלא תמיד מאפשרות עבודה תקינה בתוכנה, הבעיות שיכולות להיות בכך שאי אפשר להדפיס בכלל  גרפיקה מהתוכנה,  הכיתוב לא יוצא קריא ואי אפשר לתרגם אותו למכונות הדפסה. לא תמיד השדרוג הוא הבעיה לפעמים המחשב שלכם מאותת שצריך גם לשדרג אותו הכוונה במידה ואילוסטרייטור עובדת במקביל עם כמה תוכנות אחרות יכול להיות שיהיה עומס על המחשב וזה ימנע המשך העבודה בצורה תקינה. אבל במקרים הבאים נראה את הפעולות שאילוסטרייטור לפעמים עושה לנו בעיות וכיצד לפתור אותם. הכנו במיוחד שיעור חינם בגרפיקה שייתן לכם מספר פתרונות מהירים במידה ואתם לא רוצים לקרוא את כל הכתבה הבאה.

קבצי פדפ לא ניתנים להדפסה הסיבות והפתרונות

לפעמים לא ניתן להדפיס קובץ מהתוכנה בגלל כל מיני סיבות החל מפונטים שלא נקראים במחשב או כתוצאה שנשארו לכם כל מיני צורות ללא צבעים בתוכנה,  נקודות שלא אמורות להיות. בעיה זו מתרחשת לרוב כשמעבירים קובץ ממחשב Macintosh למחשב פיסי רגיל או ההפך. ‏כשיש מעבר בין פורמטים של מחשבים הבעיות יכולות לגרום לאי הדפסה של הקובץ. במצב כזה מה שמומלץ לעשות הוא לפתוח קובץ חדש בתוכנה ולהעתיק את כל החומר שיש בקובץ הקודם ואז לנסות לסגור שוב פעם את הקובץ להדפסה על ידי שימוש בקובץ החדש שפתחתם. ‏פעולה פשוטה של העתקה והדבקה מקובץ לקובץ לפעמים פותרת את רוב הבעיות.

לכלוכים בקובץ ILLUSTRATOR CC 2019 –  אלמנטים לא צבועים

במידה ועשיתם את הפעולה הקודמת ועדיין אי אפשר להדפיס את הגרפיקה ממוחשבת כל מה שתצליחו לעשות הוא לראות אולי יש לכם לכלוכים בתוכנה שנקראים בשפה המקצועית צורות ואלמנטים לא צבעים. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לבצע פעולת רנטגן כלומר להפוך את המסמך למצב של קווי מתאר בלבד על ידי שימוש בפקודת Control Y. לאחר שהשתמשתם ב Control Y נוכל לראות אלמנטים או נקודות ללא צבעים וכל מה שתצטרכו לעשות הוא לבצע מחיקה שלהם או צביעה מחודשת. לחזור למצב עבודה רגיל עליכם ללחוץ שוב Control Y. פעולת המחיקה של האלמנטים תהייה על ידי סימון עם החץ השחור בתוכנה ולחיצה על מקש DELETE

פונטים וכיתוב רב לא נקראים בתוכנה ולא יוצאים בהדפסה בפדפ

  • הסיבות לאי אפשרות להדפסה בתוכנה – ‏במידה ושמרתם קובץ עבודה בתוכנת אילוסטרייטור לפורמט PDF ואתם לא רואים את הטקסטים זה אומר שיש לכם כפל של פונטים בתוכנה או לסירוגין התוכנה לא מאפשרת לקרוא בצורה ברורה את הפונטים שהטענתם לאילוסטרייטור. ‏הפתרון הפשוט ביותר הוא להפוך את הטקסט שכתבתם לצורה ואז כשנסגור לפורמט PDF אילוסטרייטור לא תשאב מהמחשב  את הכיתוב אלה תציג את הכיתוב כצורה לכל דבר, פעולה זו פותרת בצורה מידית כל עבודה עם הפונטים.
  • הפתרונות להפוך את הטקסט לצורה –  ‏הפתרון המידי הוא לסמן את הכיתוב עם חץ שחור בתוכנה פה ולבצע את הפקודה   TYPE CREATE OUTLINE  לאחר מכן הטקסט כבר לא יהיה כיתוב ולא יהיה אפשר לשנות אותו. זה קצת סיכון במידה ויש לכם שינויים עתידיים לכן מומלץ להכפיל את הקובץ ולשמור פעם אחת את הטקסט עם אפשרות עריכה ופעם אחת לשמור את הטקסט כצורה.

סרטון המסביר את כל הכתוב בכתבה על אילוסטרייטור 2019

המסך גדל לנו באילוסטרייטור ואי אפשר לגעת בתפריטים

לפעמים מכל סיבה אתם מבצעים פעולות בתוכנה ופתאום הקובץ משתלט לכם על כל המסך והיא אפשר לגעת בתפריט בצד שמאל או בתפריטי התוכנה העליונים במצב כזה הסיבה היא שלחצתם בטעות על מקש F בתוכנה ולא פתחתם תיבת טקסט. הפתרון הוא ללחוץ מספר פעמים על האות שנקראת F ואז התוכנה תחזור לעצמה. ‏באילוסטרייטור  אם לא פותחים תיבות טקסט ומקישים ישירות על אותיות מתבצע מעבר בין כלים או מעבר בין חלונות לכן חשוב מאוד בתוכנת אילוסטרייטור לפני שמתחילים לכתוב משהו להגדיר לו אזור עבודה שבו יהיה טקסט על ידי שימוש בכלי הכיתוב בתוכנה.

איפוס סביבת עבודה ריסטרט למערכת הפעלה של אילוסטרייטור

‏לפעמים כלי התוכנה נעלמים ללא סיבה  כמו הגדרות התוכנה שמשתנות על ידי החברה. לכן תוכלו לקבוע שכל הכלים שאתם רגילים אליהם יחזרו על פי איפוס סביבת העבודה בשימוש הפקודה הבאה   windows workspace reset

כלים נעלמים אילוסטרייטור

‏במצב הזה  של שימוש בהגדרות מועדפות באילוסטרייטור תוכלו לבחור איזה סביבת עבודה נוחה לכם. יש סביבת עבודה של ציור או סביבת עבודה לעיצוב גרפי עדיין כל סביבת עבודה שתחזירו תאפשר לכם עבודה עם כלים שאתם רגילים אליהם רק התצוגה של התוכנה תראה בצורה שונה. עוד פתרון להחזיר את כלי העבודה היא לחיצה פשוטה על מקש TAB במקלדת, לחיצה חוזרת תעלים לכם את הכלים ולחיצה חוזרת תחזיר לכם את כלי העבודה.

לא ניתן להגדיל או להקטין צורות באילוסטרייטור סיבות ופתרון

עשיתם צורה בתוכנת אילוסטרייטור ואתם נמצאים על החץ השחור ועדיין אתם לא יכולים להקטין או להגדיל את הצורה ואפילו לסובב כל מה שצריך ולעשות הוא תחילה לראות שהפקודה בתפריט VIEW SHOW BOUNDING BOX מסומנת. במידה והיא מסומנת ועדיין אתם לא יכולים להקטין ולהגדיל צורות כל מה שתצטרכו לעשות הוא לבצע הפעלה מחדש של המחשב ולא רק סגירה של התוכנה. ‏זה אחד הדברים המפורסמים באילוסטרייטור שפשוט הפעלה מחדש של המחשב תפתור לכם את הבאג הזה בצורה מידית לרוב זה קורה שתוכנת אילוסטרייטור  נשארה פתוחה יותר מדי זמן במחשב ונוצר שיבוש קל.

המערכת באילוסטרייטור נכנסת למצב של שחור לבן ללא צבעים -ריסטרט בגלל עומס הפתרון אבל לא רק

‏במהלך עבודה אילוסטרייטור המערכת נכנסת למצב של שחור לבן וגם אם לחצתם מקש  Control Y זה לא עוזר. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לבצע הפעלה מחדש של המחשב או לסירוגין למחוק קבצים כבדים מהמחשב כדי להוריד עומס ואז לבצע הפעלה מחדש. התוכנה נכנסת למצב שאין לה משאבים כדי לקחת מהמחשב כדי לבצע פקודות שאתם רוצים. לפעמים הפעלה מחדש של המחשב פותרת לכם את זה בצורה מידית ולא לפתוח את התוכנה ולסגור. בזמן עבודה בתוכנה תבדקו שכל התוכנות האחרות של חברת אדובי סגורות כולל דפי אינטרנט שנשארו לכם במחשב.

צורות גרפיות לא ניתנות לפירוק – בעיות בתאימות של גרסאות האילוסטרייטור מחדש לישן

‏לפעמים אתם מקבלים קובץ ממקום מסוים או לסירוגין עוברים בין מחשבים והתוכנות  שונות, תצטרכו להמיר את הגרסה ליותר  נמוכה, המרה של קובץ אילוסטרייטור לגרסה ישנה יותר תפתור לכם את הבעיה בצורה מידית, בעת שמירת הקובץ מחדש בשם אחר יפתח לכם חלון אוטומטית בו תגדירו לאיזה גרסה אתם רוצים.

שמירה לגרסאות נמוכות יותר באילוסטרייטור

בעיות בהדפסה צורות נראות כמו רשת

‏אם צורות נראות לכם בתוכנה כמו רשת ויוצר מעברים לא חדים בגרפיקה זה בגלל שהשתמשתם בפקודת הרחב של אלמנט.  צריך להיזהר מפקודת EXPAND באילוסטרייטור  בגלל הרבה סיבות. פקודה זו מבטלת את כל התכונות שהצורה קיבלה כגון אפקט שהיה נלווה לצורה או מעבר גרדיאנט פשוט, לרוב שיבוש בנראות של הצורה יהיה אך ורק בשימוש של מעבר צבעים כמו מתן פקודת גרדיאנט, במקרה הזה כל מעבר צבע נהפך להיות צורה עצמאית, הגרפיקה שקיבלה פקודה זו תראה בצורה לא טובה בהדפסה והקובץ ישקול לא מעט בעת ייצוא הקובץ. במידה וביצעתם את הפקודה הזאת ואין לכם היסטוריה שמורה בתוכנה תצטרכו לבצע את פקודת מעבר הצבעים שוב בתוכנה כדי לבנות גרפיקה חדשה. אתם מוזמנים לבקר באתר בעמוד מדריכים לאילוסטרייטור ולצפות באין ספור טיפים וטריקים על יכולות התוכנה בכל המובנים שלה החל מטכניקות עיצוביות ועוד.

2019-08-08T18:07:41+03:00