גרפיקה קטלוג

//גרפיקה קטלוג

גרפיקה קטלוג – כל מה שצריך לדעת כדי לעצב בצורה נכונה

הכנו לכם שיעורי וידאו עם הסברים בעברית איך מכינים קטלוג מקצועי באמצעות תוכנות גרפיקה, כל מה שצריך לדעת בכתבה הבאה על הכנת קטלוגים וחוברות מקצועיות ביותר, כיום זה לא משנה אם אתם גרפיקאים או לא, כל אחד צריך קטלוג מקצועי לכל מטרה, קטלוגים יכולים להיות ספרים אינטרנטיים הנמצאים בתוך אתר אינטרנט בצורה של עמודים נגללים למטה או בתור ספר שיוצא לדפוס, קטלוג הוא אחד הדברים הקלים ביותר לעיצוב. בשיעורים המוסברים תוכלו לראות טכניקות מקצועיות בשימוש תוכנת אינדיזיין של חברת אדובי. בכל שלב בשיעורי הסבר תוכלו לראות את היצירתיות המופלאה שמעצבים גרפיים או גרפיקאים משתמשים בעת עבודת העיצוב וגרפיקה ממוחשבת.

רוצים לראות עוד סרטוני הסבר על תוכנת אינדיזיין תוכלו לראות בקישור אין ספור טיפים וטריקים על עולם העיצוב גרפי בשימוש התוכנות של חברת אדובי, השיעורים בהחלט יאפשרו לכם לקבל טעימה ממה שנקרא הכנת גרפיקה לקטלוגים בצורה מקצועית.

סגנונות גרפיקה לעיצוב קטלוגים

קטלוגים יכולים להיות במספר סגנונות. אם הסגנון הוא להציג אך ורק תמונות על הקטלוג להיות בעיצוב מאוד מינימליסטי. אם הקטלוג אמור להיות מכירתי או מעביר מסרים שיווקיים על הקטלוג להיות עמוס בפרטים ועם אלמנטים ויזואליים שיעשו את העבודה העיצובית בצורה נכונה. כדי להכין קטלוג עלינו לפעמים להשתמש בעוד תוכנות גרפיות במיוחד אם אנחנו מכניסים תמונות ולתוכנת פוטושופ יש תפקיד מאוד חשוב כדי לעשות את העיבוד הגרפי. תוכנת אינדיזיין היא לא תוכנה לעריכה של תמונות אבל בהחלט אפשר לעשות מספר אפקטים בודדים על תמונות. לרוב כל תמונה שנכנסת לקטלוג צריכה לעבור תיקון של התמונה לאחר הצילום ורק לאחר מכן לשאוב אותה ברזולוציה מאוד גבוהה לעבודה בתוכנת אינדיזיין.

תוכנת אינדיזיין מבית חברת אדובי

תוכנת אינדיזיין שימושית מאוד בקרב מעצבים גרפיים וגרפיקאים. באמצעות התוכנה אפשר לפתוח אינספור עמודים ולהכניס לתוך כל עמוד אלמנטים גרפיים שמגיעים מתוכנות אחרות. התוכנה היא תוכנה לעיבוד ועימוד גרפי ובאמצעותה אפשר לקבוע סגנונות עיצוב חוזרים על כל העמודים. לתוכנה יש כלים גרפיים ועיבוד של מלל רב , התוכנה מאפשרת להכניס כיתוב על ידי פקודת העתקה והדבקה מתוכנות מלל אחרות לדוגמה מתוכנת הוורד המפורסמת. אופן עבודה בתוכנת אינדיזיין דומה מאוד לתוכנת אילוסטרייטור במידה ויש לכם ניסיון. במידה ואתם צריכים אך ורק לערוך טקסט עם אלמנטים גרפיים פשוטים אינדיזיין בהחלט תספיק לכם. אם הקטלוג אמור להיות מורכב גם מתמונות כדי לעצב בצורה מקצועית תצטרכו להשתמש גם בפוטושופ ואינדיזיין יחדיו.

גרפיקה קטלוג

אינדיזיין להכנת קטלוגים חלק ממסלול לימודי עיצוב וגרפיקה ממוחשבת ללימודי תעודה

תוכנת אינדיזיין נלמדת במסלולי לימוד מעצבים גרפיים וגרפיקאים ללימודי תעודה. תחילה לומדים את פוטושופ לאחר מכן את אילוסטרייטור ובסופו של דבר לומדים את אינדיזיין כדי לאכלס את כל הגרפיקות שנעשו בתוכנות אחרות. כדי להשלים ללימודי תעודה תוכנת אינדיזיין היא חובה ללמידה במסלול עיצוב זה. כמובן שאפשר ללמוד את אינדיזיין כתוכנה נפרדת בקורס אישי אחד על אחד דרכנו בשיטת לימודים אונליין על כך תוכלו לקרוא בפסקאות הבאות. תיק עבודות של מעצבים גרפיים יהיה כקטלוג בו יכניסו את כל העבודות שנעשו בתקופת הלימודים ולאחריה לשליחה בדואר אלקטרוני או להעלאה באתר האינטרנט של אוסף דוגמאות ועבודות.

שימוש בטכניקת עיצוב חוזר המאסטר

הייחודיות בעבודה בתוכנת אינדיזיין זה שימוש בטכניקות של גרפיקה בעיצוב חוזר. אפשר לסגנן עמוד אחד ולהכניס פרמטרים ואלמנטים ויזואליים לאחר מכן נקבע שאותו סגנון עיצוב שעיצבנו קודם יופיע בעמודים שונים. הייחודיות של עבודה בתוכנת אינדיזיין זה לא רק עיצוב בסגנון חוזר אלה עיצוב כותרות ונוחות מקסימלית בעבודה עם טקסטים. לרוב אם יש לכם כבר את כל הגרפיקה ואלמנטים ויזואליים להכין קטלוג של 20 עמודים יכול לקחת בין שעה לשעתיים. חברת אדובי הכניסה אינספור פקודות וכלים לעבודה להכנה של קטלוגים מהירים ויעילים. התוכנה פופולרית מאוד בלימודי עיצוב גרפי ומעצבים גרפיים עובדים איתם בחברות פרסום והדפסה, שימושית בחברות היי-טק להכנת אינפוגרפיקות. סגנון עיצוב חוזר נקרא מאסטר ובתוך master נכניס את כל האלמנטים שנרצה שיחזרו באופן שוטף. במידה ויש מספר סגנונות עיצוב על  כמויות עמודים שונות נכין מספר מאסטרים שונים לדוגמה נוכל לקבוע שמעמוד אחד עד עמוד 20 יהיה מאסטר 1 ומעמוד 20 עד עמוד 40 יהיה סגנון עיצוב במאסטר אחר.

עבודה במקביל עם תוכנת הפוטושופ

עבודה במקביל עם תוכנת הפוטושופ

התוכנה עובדת נהדר עם תוכנת הפוטושופ ואפשר על ידי פקודות יבוא להכניס כל גרפיקה שעיצבתם קודם בפוטושופ. פוטושופ ידועה כתוכנה שצריכים לעבוד בה ברזולוציות מאוד גבוהות במידה ואנחנו רוצים להדפיס את הגרפיקה. אם נכניס גרפיקה ישירות מהפוטושופ לאינדיזיין לא נפגע באיכות ובעיבוד גרפי שנעשה קודם. Indesign לא פוגעת בשום קבצים ואיך שסגנון העיצוב יהיה יקבע אך ורק בייצוא הקובץ הסופי לפורמט פידיאף. עבודה עם שכבות פוטושופ בתוך תוכנת אינדיזיין מאפשר להסתיר גרפיקה לא רלוונטית שנעשתה בתוכנת הפוטושופ.

כדי לעצב קטלוג בסיסי בלבד ללא תמונות ומבוסס טקסט בלבד אינדיזיין בהחלט מיותרת כי יש תוכנות אחרות שעושות את זה בקלי קלות, במידה והגרפיקה שלכם קצת מורכבת אינדיזיין מבית חברת אדובי תאפשר לסגנון ולערוך את הקטלוג בצורה מקצועית יותר, הכל תלוי מה הדרישה שלכם מהקטלוג ולאיזה רמות עיצוב רוצים להגיע.

חוקי העיצוב גרפי בעת עיצוב קטלוג מקצועי

בעת עבודת העיצוב הגרפי לקטלוג צריכים לשים דגש מאוד חשוב על סגנון העיצוב.  תחילה נבין מיהו קהל היעד שלנו ורק לאחר מכן נבנה את הקונספט העיצובי תוך מתן דגש על הצבעים שהולכים להשתלב. לכל קהל יעד יש לו את סגנון הצבעוניות שלו ועל פי תורת הצבעים נשתמש בחוקים ובטונים של הצבע. במידה ויש תמונות נצטרך להתאים את כל הצבעוניות של הכותרות והרקעים בעמודים לתמונות כדי לא לקחת את כל תשומת הלב שהתמונה אמורה להעביר. כולנו יודעים שתמונות מקצועיות ואיכותיות עושות את העבודה בצורה יותר מקצועית ומעבירה את המסר לגולשים או לצופים בקטלוג בצורה מעמיקה יותר, לכן שימוש בתמונות בעת הכנת קטלוג הוא מאוד חשוב בקונספט עיצובי. בעת בניית קטלוג נעבוד על מרכוז של אלמנטים ביחס לאלמנטים אחרים כדי להעביר את הקומפוזיציה העיצובית בצורה נכונה בקטלוג.

הכנת חוברת אינטרנטית התהליך

הכנת חוברת אינטרנטית התהליך

חוברת אינטרנטית נמצאת לרוב באתרי אינטרנט כשרוצים לתת יותר מידע על מוצר מסוים להורדה למחשב כגון טיפים ודוגמאות או הסברים נוספים להרשמה. סגנון העבודה יהיה בצבעים שמותאמים למחשב ויעלה לאתר האינטרנט כקובץ ניפרד ברגע שלוחצים על קישור יפתח ישירות בדף האינטרנט נפרד חיצוני לאתר מספור עמודים. סגנון העבודה הוא ברזולוציות מאוד נמוכות כדי שהחוברת הקטלוגית באינטרנט תרוץ מהר אצל הגולשים. טכניקות עיצוביות מאפשרות למותג להראות בצורה הרבה יותר מקצועית מאשר קטלוג שנעשה בתוכנות אחרות פשוטות יותר. בתהליך העבודה צריכים לתת את כל החוקים והעיצוב הגרפי החל משמירה של קומפוזיציה בהתאם לאלמנטים ויזואליים אחרים ועד לחשיבה קונספטואלית שתעביר את המסר המכירתי או השיווקי בצורה הולמת לגולשים.

ההבדלים בין חוברת או קטלוג אינטרנטי לבין חוברת וקטלוג שהולכת לענף הדפוס זה אך ורק ברזולוציה. הסגנון עבודה הוא אותו סגנון אבל אופן סגירת הקובץ יהיה שונה. קבצים שהולכים לדפוס יהיו כבדים יותר במשקל שלהם היות ומכונות ההדפסה צריכות לקבל יותר מידע כדי להדפיס מאשר דף אינטרנט. החוקים בעיצוב גרפי אותם חוקים אך סגנון הצבעים יהיו שונה בגלל שצבעי מחשב שונים מאוד מצבעי מכונות הדפוס.

הכנת קטלוגים בבתי דפוס מחסור במעמדים

הכנת קטלוגים בבתי דפוס מחסור במעמדים

מעמדים – הם אלו שמסדרים את הקטלוג על פי כל הגרפיקות החיצוניות שקיבלו מלקוחות או גופים, נוכל לראות מחסור עצום בכוח אדם בתחום הדפוס עקב המעבר המסיבי של מעצבים גרפיים לעולם ההייטק. אם בעבר רוב הבוגרים היו עובדים אך ורק בענף הדפוס עקב כניסת טכנולוגיה בעשור האחרון נוכל לראות שינויים במגמה של דרישה של כוח אדם בעולם דפוס. המעצבים הגרפיים בתחום הדפוס יעבדו ויתנו שירותי גרפיקה באיכות מאוד גבוהה כדי לשמור על כל האלמנטים הוויזואליים איכותיים להדפסה. עד לאישור סופי של הקטלוג ההגהה תתרחש מול הלקוחות ושינויים יעשו באופן שיתאים לעיצוב, לעתים יש מחלוקת בין מה שרוצים שיהיה בהדפסה לבין מה שבאמת הקטלוג יכול להכיל כדי שיצא מקצועי בסוף העיצוב.

ללמוד אונליין לעצב קטלוגים אחד על אחד מהבית עם מורים מקצועיים לעיצוב גרפי

אין לכם זמן ללמוד איך לעצב קטלוגים? גרים רחוק במקומות לימוד? בית הספר מאפשר לסטודנטים ללמוד אחד על אחד קורס אינדיזיין או קורסים שונים בצורה אישית ופרטית וכל זה אונליין מהבית! עם מורים פרטיים במתכונת של שיעורי גרפיקה אחד על אחד. בית הספר מספק לכם תוכנה שמחברת בין המחשבים והמורה יוכל לצפות במסך של הסטודנט. תוכנת החיבור מאפשרת למורה להזיז את העכבר אצל הסטודנט ולהסביר אחד-על-אחד איך לעצב קטלוגים או גרפיקה מקצועית בצורה נכונה. במהלך השיעור המורה האישי שלכם מדגים לכם איך לבצע סגנון מסוים ולאחר ביצוע הדגמה אתם תצטרכו לתרגל כדי לראות שאתם באמת מבינים את החומר.

בכל סיום של שיעור תקבלו תרגילים ושיעורי בית כדי לפתח לכם את היצירתיות והחשיבה המרחבית בהכנת קטלוג. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל מידע איך גם אתם יכולים ללמוד מהבית. יצירת הקשר מתבצעת בצורה טלפונית או דרך טופס צור קשר באתר, עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בסרטונים ושיעורי גרפיקה חינם שהכנו עבורכם כדי לתת לכם את האפשרות להבין כיצד מעצבים גרפים חושבים בעת ביצוע הקטלוג.

האם רק מעצבים גרפיים יכולים להכין קטלוג מקצועי?

כל אחד יכול ללמוד את תוכנת אינדיזיין כדי להכין קטלוג או חוברת בצורה מקצועית. תחילה תצטרכו ללמוד את כל החוקים שלומדים מעצבים גרפיים במסגרת הלימודים ורק לאחר מכן תלמדו איך להשתמש בכלי התוכנה או בפקודות שחברת אדובי הכניסה בתוכנת אינדיזיין. לכל אורך הקורס תקבלו שיעורי בית כדי לבנות איתכם תיק עבודות בתוכנת אינדיזיין או שנעבוד ישירות על פרויקטים אישיים שאתם צריכים. עדיין כדי לעצב קטלוג יש מספר שלבים מקדימים טרם מתחילים להכין את הקטלוג הסופי. בעת השיחה שלך עם יועץ הלימודים מומלץ להדגיש את המטרה שאתם צריכים להגיע אליה בסיום הקורס כדי שהמורה האישי שלכם יוכל לבנות סילבוס אישי ופרטי כדי לעמוד במטרות שאתם מציבים בלימודים.

2019-10-19T17:09:35+03:00