קורס גרפיקה ממוחשבת במכללות כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה ממוחשבת ולהיות מומחה בשוק

קורס גרפיקה ממוחשבת במכללות כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה ממוחשבת ולהיות מומחה בשוק?

לפני תחילת לימודים בכל מקצוע, אחת החששות שיש לסטודנטים רבים היא “כמה זמן ייקח לך ללמוד את השוק ולהתחיל במקצוע?” אלו נושאים שעולים כתוצאה מההתלהבות והרצון להיכנס למקצוע ולפעול בשוק. אז כמה זמן זה ייקח לך? אחרי הכל, זה לא משהו שמתרחש ביום אחד, אלא מספר חודשים, ובכל זאת זו קריירה אמיתית וחשובה. בפוסט הבא, נדון באילו גורמים משפיעים על משך ההכשרה בשוק וכיצד תוכל ללמוד את השוק איתנו ולהתחיל לעבוד תוך 7 חודשים.

אילו גורמים משפיעים על אורך קורסים בגרפיקה ממוחשבת?

ישנם גורמים שונים המשפיעים על אורך הקורסים בשוק, והם קשורים לסוג ההוראה ולמוסד בו החלטתם ללכת. כעת נתאר את שני הקשיים הללו ומדוע הם כה חשובים.

צורת הוראה – כאשר לומדים מקצוע בבית ספר הדורש נוכחות, אנו מפסידים זמן חשוב להגיע לשם, ובקורסים כאלה בדרך כלל תמלאו ימי הכשרה שלמים שכן צריך להצדיק את היציאה לבית הספר. קורסים אלה הם לרוב יקרים למדי, לאו דווקא בגלל המצוינות שלהם, אלא פשוט בגלל שהוראה בבית ספר פיזי דורשת עלות גדולה יותר המכסה את הוצאות בית הספר. במרכזי לימוד מסוג זה לומדים את המקצוע בקבוצה גדולה.

מנהלי בתי ספר מבינים שלהוראה בקבוצות גדולות לוקח זמן רב יותר מאחר שחשוב להסביר את התוכן מספר פעמים בכיתה כדי להבטיח שכולם מבינים אותו. כאשר נעשה שימוש בהוראה מסוג זה, משך הקורס יהיה ארוך יותר, הן מבחינת הזמן היומי שאתה מבלה והן משך הלימוד בקורס. ישנם מקומות שבהם אתה יכול ללמוד במשך שנים רבות.

בית הספר להכשרה לעיצוב שבחרת ללמוד – לכל בית ספר להכשרת עיצוב יש לוח לימוד שונה. ישנם לימודים שיספקו לכם זמן לימוד ארוכים להפליא, כמו אלו שהזכרנו קודם, ולימודים שיציעו לכם שעות לימוד קצרות במיוחד. מה עלי לעשות? הפתרון הוא בית ספר מעולה לעיצוב מהבית! כלומר, עדיף לבחור בלימודים שדורש פרק זמן מתון אך מספיק כדי להסביר את רוחב השוק בצורה יעילה.

האם זמן הקורס מהווה שיקול משמעותי ללימוד השוק?

במובנים מסוימים, כן, ובאחרים, לא. כאשר אתה לומד גרפיקה ממוחשבת לפרק זמן קצר ומפרש אותה על פני מספר שבועות או חודשים, הסיכוי שלך להיות מומחה בתחומך הוא כמעט אפסי. מאחורי שוק הגרפיקה הממוחשבת עומדת דיסציפלינה ארוכת שנים עם היסטוריה ארוכה, שיש להתייחס אליה כמרכיב חיוני בקורסים, אם כי לא ניתן להצהיר על לימודים מקצועיים וארוכים מאוד כיעילים ביותר. גם אם הלימודים ארוכים מהרגיל ומתפרסים על פני שנים רבות, סביר להניח שתגלו שלל דברים בדרך שלא בהכרח יובילו אתכם לתעסוקה המתאימה בשוק.

האם לנתח את השוק לבד זה רעיון נבון?

תעשיית הגרפיקה הממוחשבת כוללת מבחר מגוון של מוצרים ושיעורים הזמינים באינטרנט. מבחינה טכנית אפשר ללמוד את ההיסטוריה של השוק ואת הכלים של מעצב גרפי לבד, אבל האם זה יעיל? האם זה יכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים מיומנים? כתוצאה מכך, לא ברור שזו הבחירה היעילה ביותר עבורכם מבחינת יעילות. תדרשו שעות על גבי שעות כדי לרכוש משאבים והכוונה איכותיים, ולאחר מכן תצטרכו ללמוד נושא חדש מההתחלה, וזה לא  פשוט.

האם זה יוביל לקריירה של מעצב גרפי? כנראה שלא. יתכן שתהפוך למומחה בשוק גרפיקה מתמחה בתחום צר מאוד, ועם הידע הזה תועסק לתפקיד השואף לאפס. ייתכן שתוכל למכור את העיצובים כפרילנסר. בכל מקרה, המסלול הזה ארוך להפליא ולוקח הרבה זמן.

איך ללמוד גרפיקה ממוחשבת באיכות גבוהה

כמה זמן ייקח לך להיות מעצב מקצוען? איך ללמוד גרפיקה ממוחשבת באיכות גבוהה? אז למדנו שללימוד שנים רבות זה חסר תועלת, וגם ללמוד לבד זה לא מוצלח. העצה שלנו היא לבחור לימודים שילמדו אותך את הלימודים בשיטה מקצועית תוך כיסוי כל נושאי השוק החיוניים והרלוונטיים. לימודים כאלה נמשכים 7-8 חודשים במוסד אחד על אחד שלנו. ועל סמך הניסיון שלנו, אנו יודעים שלימודי גרפיקה ממוחשבת קצרים יותר אינם מספיק תכנים יסודיים ואינם מספקים למעצבים מספיק זמן להתאמן ולהבין מהי חשיבה עיצובית וכיצד לשפר אותה.

אילו יכולות צריך סטודנט לגרפיקה ממוחשבת כדי להפוך למעצב בתעשייה?

הקשר היסטורי בשוק

החלק העיקרי והראשון הוא הרקע ההיסטורי של השוק. רכיב זה כמעט בטוח הולך להיות מוטמע בקורסים. חלק זה, במיוחד, יכול וצריך להיעשות לבד. ההסבר פשוט: אתה יכול פשוט לאתר את הרקע בדיגיטל, הוא תמיד נגיש לך, אתה עשוי לקרוא בזמנך הפנוי, והרגע ההיסטורי חיוני עבורך כדי לעורר השראה וללמוד על העולם.

עקרונות עיצוב

עקרונות העיצוב מבוססים על מספר רעיונות שמביאים לגרפיקה מקצועית. מושגים אלה כוללים איזון, יישור, ניגודיות, חזרה על אלמנטים, טיפוגרפיה, תורת הצבעים ואחרים. לכל המושגים שדנו בהם יש חלק בוויזואליה שאתה יוצר. כאשר הסטנדרטים הללו לא מתקיימים, הגרפיקה תהיה חובבנית ותראה ככזו. עסקים שיעסיקו את שירותיכם לעבודה ומבינים את השוק יבדקו אם ההיבטים הללו משמשים בגרפיקה ובמדיה שלכם, ואם לא, סביר להניח שיגלו מעצבים גרפיים לא מקצועיים.

פיתוח חשיבה עיצובית

איך מטפחים חשיבה עיצובית? האם זה משהו שאפשר לפתח? האם זה משהו שמתפתח לאורך הקורסים, אם כן? השראה היא המקור לרעיונות עיצוב בסיסיים, לפחות בהתחלה. האם הגרפיקה שאני רואה הוא ויזואלי שמעניין אותי? חשיבה עיצובית היא הזמנה לחשיבה ביקורתית. האם זו גרפיקה שאת סגנון העיצוב שלה הייתי רוצה לחקות כשאכנס לשוק?

אלו בעיות קשות שניתן לטפל בהן רק לאחר שיש לנו כמה רעיונות לשוק ותרגלנו בעצמנו מגוון של גרפיקות. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בבית ספר עם תוכנית לימודים מובנית כמו שלנו. מעבר לכך, המדריכים שלנו במכללת סולו דואגים לדחוף אתכם ולהציג בפניכם נושאים מסוג זה על מנת להטמיע בכם את החשיבה העיצובית הביקורתית הנדרשת להצלחה בענף זה.

תוכניות עיצוב הן הכלים של מעצבים גרפיים.

לכל מקצוע יש מערכת כלים משלו. זה נכון גם לגבי גרפיקה ממוחשבת. מעצבים גרפיים נהגו בעבר הרחוק להשתמש בכושר ידיים או במכונות גרפיות ישנות במיוחד. כיום, בשנת 2022, ובמשך שלושים השנים האחרונות, השוק מנוהל על ידי תוכנת עיצוב אוטומטית של אדובי. בכל תקופה היו אפליקציות עיצוב שהותאמו לאותו תקופה, ועכשיו, ב-2022, אנחנו מדברים על שלוש אפליקציות עיקריות שכל מעצב גרפי חייב להיות מסוגל לעבוד עליהן. אדובי יצרה את שלושת היישומים, שיכולים לתקשר אחד עם השני. באופן זה, מעצב גרפי עשוי להתחיל חשיבה חזותית מסוימת בתוכנית אחת ולסיים אותה באחרת.

פוטושופ היא התוכנה הראשונה.

פוטושופ היא תוכנת עריכת תמונות. התוכנה מבוססת פיקסלים. כמעט כל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים. התוכנית מאפשרת לך לשנות את יחידות הפיקסלים. זה מאפשר לך להתאים את הצבעים בתמונה, למחוק, לטשטש ולהסתיר חלקים ממנה, ואפילו להצטרף לתמונות. האפליקציה חיונית ורחבה עבור מעצבים גרפיים, מה שהופך אותה לאפליקציה חובה.

Illustrator הוא היישום השני.

אילוסטרייטור היא תוכנת עיצוב וקטורית המאפשרת לך ליצור ולייצג דברים למרחב. גרפיקאים משתמשים בו כדי ליצור לוגואים ודברים ויזואליים פילוסופים אחרים הזקוקים לשימוש בכלי ציור. כיום, מדובר בתוכנה קריטית עבור מעצבים גרפיים. התכונה המרכזית של האפליקציה היא היכולת שלה לייצר ויזואליים וגם להגדיל ולהקטין את גודלם מבלי להשפיע על איכותם.

InDesign היא התוכנית השלישית.

InDesign הוא כלי גרפי ממוחשב המתמקד בעסקי עיצוב הדפים והעמודים. אתה יכול להשתמש באפליקציה כדי ליצור דפי ספרים ולהדפיס אותם לפרסום. זהו גם יישום משמעותי שמכוסה לקראת סיום הקורס.

שפה מקצועית

כל מקצוע בשוק והביטויים המקצועיים שלו. הכרת המושגים המקצועיים הופכת אותך לחבר בעל ערך בשוק. כל מי שיעסיק אותך לעבודה מצפה שתבין את המילים האלה וישוחח איתך כשהוא ישתמש בהן בעבודה. כתוצאה מכך, על כל סטודנט להכיר את הביטויים הללו ולהבטיח כי הוא מבין כיצד להשתמש בהם במסגרת הקורס. אנו במכללת סולו ללא ספק נייעץ לכם גם במונחים מקצועיים, והם מרכיב חיוני בקורס.

זוכרים איך דנו בצורת הלימוד בהתחלה? אז מהי צורת הלימודים במכללת סולו?

מכללת סולו מלמדת את המקצוע באינטרנט מהנוחות של ביתך. אנחנו לא מבלים בכבישים המהירים, ובהחלט לא מבזבזים זמן בחיפוש אחר חניה. טכניקת הקורס היא דרך יעילה בה ניתן תשומת לב מלאה לזמן היקר שלך. ההדרכה המקוונת מהבית מתבצעת בזמנך, מול המחשב ובנוחות של ביתך.

מלבד זאת, אנחנו לא מלמדים בקבוצת זום, אלא לימוד פרטני אחד על אחד כפי שהיה מקובל בתקופת הקורונה, אלא באמצעות אפליקציית חיבור באופן פרטי מול מדריך פרטי. השיעור האחד על אחד עם הדרכה פרטית מאפשר לך להבין את השוק במהירות שלך, מבלי שתצטרך לחכות לתלמידים אחרים או לתשובות לשאלות שלך בסיום. במשך 7-8 חודשים המדריך צועד לצדך ומחנך אותך צעד אחר צעד, יד ביד.

כיצד יתבצע הלימודים במהלך 7-8  החודשים הקרובים?

חודשי הלימוד מתבצעים בצורה מאוד אינטליגנטית. שלושת החודשים הראשונים יוקדשו לאפליקציית פוטושופ, שלושת החודשים הבאים לאפליקציית אילוסטרייטור, ושאר החודשים לאפליקציית אינדיזיין. במהלך המפגש תרכשו גם טרמינולוגיה מקצועית, ואנו נסייע לכם לקבל השראה ולפתח את החשיבה היצירתית שלכם. בנוסף, בקורס שלנו תתאמן הרבה! התרגול אצלנו הוא היבט חשוב והכרחי בהדרכה. לא תוכל להיות מעצב גרפי או לקבל הסמכה עד שתתאמן. רק לאחר סיום התרגילים והגשת העבודה ניתן לקבל תעודה מבית הספר שלנו. את המושגים תתרגלו עם המורה בכל כיתה ותקבלו גם שיעורי בית שתגישו ותקבלו עליהם משוב. המשוב יעזור לך להשתפר ומהווה מרכיב קריטי עבורך.

מה אתה עושה בסיום הלימודים?

בסיום לימודיך במכללת סולו, יהיה לך ידע מקצועי ומעשי מוכן לשנת 2022. תצא עם תעודה מבית הספר וכן העבודה שסיימת המותאמת לתיק הדוגמאות שלך. אתה יכול גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו, שהיא הפעילה ביותר בשוק התעסוקה בגרפיקה ממוחשבת. אלפי הסטודנטים שלנו הצליחו להשיג עבודה באמצעות תוכנית זו.

לכן, אם גרפיקה ממוחשבת מרתקת אותך ואתה רוצה להמשיך בקריירה הדורשת לימודים משמעותיים תוך מתן דגש ללמידה פרטנית לתיק עבודות לקבלה לעבודה, סולו קולג’ עיצוב גרפי מקוון הוא הפתרון. המרצים ויועצי הקורסים שלנו להוטים לשמוע ממך, אז אנא שלח לנו את פרטי ההתקשרות שלך בעמוד. אנו ערוכים לענות על כל הפניות שלכם, ובאתר שלנו תגלו מגוון רחב של קורסי וידאו מקצועיים ביוטיוב שיעידו על איכות ההכשרה שלנו.