קורסי גרפיקה ממוחשבת עלות הלימודים להייטק איך להפוך מגרפיקאי בדפוס לגרפיקאי בהייטק

קורסי גרפיקה ממוחשבת עלות הלימודים להייטק איך להפוך מגרפיקאי בדפוס לגרפיקאי בהייטק

תוכן עניינים הצג

כמה עולה ללמוד להיות מעצבים גרפיים בשוק? כולנו רוצים קונספט עבודה  איכותי שנוכל להתקדם בו ולהגיע לשכר גבוה. ידוע כי לקונספט עבודה בזהות עיצובית בתחומי ההייטק הם כאלו. האם חייב להיות מתכנת כדי להיכנס להייטק? אז זהו, שלא ממש! כיום בשנת 2022 גרפיקאים ללא ספק יכולים להיכנס לעולם בהייטק. נשאלת השאלה, האם קורסי עיצוב גרפי מספיקים כדי להיכנס לנישת ההייטק? התשובה היא לא, אך יש אפשרו ממש פשוטה להפוך את המעצב הגרפי שאתה לגרפיקאי בהייטק. בכתבה הבאה נסביר מה לומדים בכל אחד מהשלבים ואילו קורסים בעיצוב גרפי יביאו אתכם לעסוק בהייטק.

עיצוב גרפי למתחילים הוא תמיד חשוב

מדינת ישראל לא נבנתה ביום אחד ומן הסתם שלהיות גרפיקאי בהייטק לא מתרחש בתוך דקות. יש אפשרות שיש לעבור והיא חייבת להתחיל כגרפיקאים. כל גרפיקאי בהייטק התחיל את דרכו בקורס עיצוב גרפי למתחילים. קורס כזה מקנה לסטודנטים את כל החלקים לקונספט מודל עבודה בענף ומאפשר עם הידע הזה להתפתח לכיוונים נוספים כמו הייטק. להתחלה יש חשיבות רבה כי היא זו שתהפוך אתכם לגרפיקאים לקונספט העבודה  בהייטק. אנו במכללת סולו מציעים מגוון רחב של נישות וקורסים בעיצוב גרפי ובניהם גם לעיצוב בעבודה זהות מותג בעיצוב להייטק.

מה חייבים ללמוד בקורס המתחילים כדי שתוכלו ביום מן הימים להתקבל כמעצבים מקצועיים בהייטק?

קורסי עיצוב גרפי למתחילים כוללים שלושה ענפים  עיקריים:

למידת ההיסטוריה של העיצוב מותג

ההיסטוריה של העיצוב היא המבוא לעבודה והיא חשובה עבורכם כי היא חלק מהאפשרות שלכם ללמוד על סגנונות עיצוב שהיו כבר בעבר. כאשר אתם יודעים את ההיסטוריה ומה הוביל גרפיקאים לעצב גרפיקות מסוימות בסגנונות מסוימים, אתם למעשה מקבלים השראה חדשה שמאפשרת לכם ליצור גרפיקות נוספות הבנויות מפיסות מידע על היסטוריה של בניית קונספט עבודה זה. ההיסטוריה גם מלמדת תורות חשובות שהתפתחו והפכו למונחים לעיצוב עבודה זהים בענף שלא ניתן לוותר עליהם כמו: תורת הצבעים, עימוד קומפוזיציה, טיפוגרפיה ועוד רבים. כל אלו משמשות כיום את כל הגרפיקאים באשר הם בשוק.

לימודים עיצוב וגרפיקה ממוחשבת אונליין

לימודים אונליין – בית הספר מכשיר מעל 15 שנה ולא רק בתקופת הקורונה סטודנטים לעיצוב גרפי אחד על אחד ללימודי תעודה אונליין תוך חיבור בין מסכים של המורה והסטודנט יחד במתכונת של שיעורים פרטיים ללימודי תעודה ותיק עבודות. בלימוד פרטני אתה הוא המרכז. קורסים בגרפיקה יכולים להתחיל ב8000 ש"ח ולהגיע לסכומי כסף יותר גבוהים אם אתם משלבים גם את תחומי בניית אתרים ואפליקציות.

למידת כלי העבודה והטכניקה בעיצוב גרפי

כדי להיות גרפיקאי מקצועי, גם כמעצב במשרדי פרסום וגם כגרפיקאי בהייטק בשלבים מאוחרים יותר, עליכם לדעת את אפליקציות הגרפיקה ממוחשבת בצורה מצוינת, לדעת להשתמש בהם ולהתעדכן תמיד על החידושים שהן תמיד מאפשרות. כיום בקורסי הסבה מקצועית עיצוב גרפי יש שלוש אפליקציות שנלמדות: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. לכל אפליקציה כזו יש ארסנל פקודות עיצוביות ומאפיינים שבעזרתם ניתן לעצב כיום מגוון רחב של גרפיקות. הבנה והכרות עם הפקודות הגרפיות הרבות תאפשר למעצב הגרפי לדעת אילו אפשרויות רבות עומדות בפניו וניתן לעצב כאשר הוא מתכנן באופן מחשבתי את הנראות של הגרפיקה ממוחשבת. הסוד העסקי כאן הוא שילוב של היצירתיות יחד עם הידע היישומי של האפליקציות שמאפשר להעביר את כל המחשבה לגרפיקה ממוחשבת.

פוטושופ 2022

אפליקצית הפוטושופ היא אפליקציה לעיבוד גרפי תמונה והיא מאפשרת לקחת כל תמונה ולבצע בה שינויים ברמת הפיקסל. כאשר מבצעים שינויים על תמונות, למעשה ניתן להעביר מסרים רבים באמצעות התמונה. למעשה, כיום צלמים לא צריכים לעצב תמונות, הם יכולים לבצע שינויים רבים בעזרת הפוטושופ. כמו כן, גרפיקאים לא זקוקים לבצע בקשות מיוחדות מהצלמים, הם יכולים לקחת את התמונה כמו שהיא, להכניס לאפליקצית הפוטושופ ולייצר שינויים. ניתן לשנות צבעים, להסיר או להוסיף חלקים, למזג בין תמונות, להפוך תמונות ועוד המון אפשרויות מצוינות שיעזרו לכם כמעצבים להעביר שיווק דרמתי דרך תמונות.

אינדיזיין 2022

אינדיזיין היא אפליקצית עימוד הוצאה לאור שמאפשרת לגרפיקאים לעצב טקסט בתוך מרחב של גרפיקה ממוחשבת. באפליקציה זו מעצבים ספרים וחוברות וכל מה שקיים בו סידור של טקסט.

אילוסטרייטור 2022

האילוסטרייטור היא אפליקציה מדהימה ומרכזית נוספת בקורסי עיצוב גרפי. האילוסטרייטור עובדת באמצעות ווקטורים והיא מאפשרת לצייר. באמצעות האפליקציה ניתן לעצב לוגואים ומיתוג עבור חברות. המיוחד באפליקצית האילוסטרייטור זו היכולת לעצב ציור או אלמנט גרפי מאויר בכל גודל ואחר כך לשנות אותו מבלי לפגוע באיכות שלו כלל.

עקרונות מנחים ועבודה עיצובית פילוסופית למיתוג עסקי

האם תעודה בעיצוב גרפי שווה את זה? האם זה משתלם? האם קל למצוא עבודה אחרי הלימודים? מה לגבי עבודה מהבית? עבודה עיצובית פילוסופית, מהי? החשיבה העיצובית היא למעשה סוג של חשיבה המשלבת יצירתיות יחד עם המחשבה איך להעביר מסרים באמצעות הגרפיקה ממוחשבת.  עבודה עיצובית פילוסופית היא יכולת נבנית שהמעצב הגרפי מתחיל ללמוד אותה כבר במהלך ההסבה באמצעות תרגול. התרגול כולל שימוש בעקרונות מנחים של בניית הקונספט עבודה זה ויחד עם זאת חשיבה ואפיון של המסר שאנו רוצים להעביר. תהליך נכון של גרפיקאי בעת תרגול של  עבודה עיצובית פילוסופית מתחיל בחשיבה עמוקה על המסר.

מהן אפשרויות התוכנית הטובות ביותר כשמנסים להיכנס לעיצוב גרפי? כל גרפיקאי שואל את עצמו  מה אני רוצה להעביר ומהי האפשרות הנכונה להעביר זאת לקהל הצופים. אם מדובר במודעה, האם להשתמש בתמונה או טקסט או בשניהם. אם מדובר בלוגו, מה הם הערכים שיעבירו את המסר, אלו צבעים יעבירו הכי את המסר, איזה טקסט יעביר את המסר ואיך הוא יראה וישתלב עם הגרפיקה ממוחשבת של גווני לוגו. החשיבה העיצובית מחייבת את המעצב הגרפי המתחיל להשתמש בעקרונות למודלים בקונספט עבודה זה.

עקרונות מנחים בקונספט עבודה זה העיצוב הגרפי

היררכיה  במסר – זהו אלמנט שבו מחליטים איזה אלמנט הוא החשוב והמרכזי בגרפיקה ממוחשבת מסוימת ואילו אלמנטים נמצאים בסוף ההיררכיה וצריכים להיות יותר בצד, יותר קטנים ובעלי נוכחות וראייה נמוכה יותר. ההיררכיה עוזרת להעביר רעיונות ולהדגיש את מה שחשוב.

עימוד בעיצוב – עימוד זו התפיסה התכנונית של אלמנטים וכתב בתוך מרחב של גרפיקה ממוחשבת מסוימת.

יישור ואיזון – כל גרפיקה ממוחשבת חייבת להיות ישרה בכל צדדיה והיא חייבת להיות מאוזנת. כאשר הגרפיקה ממוחשבת לא מאוזנת ולא מיושרת, היא נראית לא הרמונית לקונספט עבודה.

ניגודיות הקונספט – הניגודיות היא כלי שמאפשר להבליט פרטים מסוימים בגרפיקה ממוחשבת. ניגודיות יכולה להיעשות באמצעות צבעים, צורות או גודל.

פרספקטיבה למרחב – צורת ההסתכלות על הגרפיקה ממוחשבת. האם הגרפיקה ממוחשבת צריכה להגיע בפרונט, האם מהצד, האם רחוקה או קרובה.

תורת הצבעים 2022 – תורת הצבעים היא תורה שמאפשרת לנו להבין מה הכוח העומד מאחורי כל צבע. לכל צבע יש מסר מסוים שעומד מאחוריו. בחירה בצבע מסוים היא בחירה בהעברת מסר דרמתי או שיווקי.

מתי מתקדמים להייטק כגרפיקאים?

מהם המרכיבים החשובים ביותר של עיצוב גרפי שילמדו אותך בבית הספר? כדי שגרפיקאי יתקדם לעיצוב בהייטק, עליו להשתדרג ולקבל כלים נוספים. חלק מהגרפיקאים, כבר למדו את קורס המתחילים, עוסקים בענף ורוצים כעת להשתדרג ויש סטודנטים שירצו ללמוד את הענף כבר בהתחלה.

קורס תקשורת חזותית – הקורס שיביא אתכם לעסוק בהייטק כבר בהתחלה

סטודנטים שיודעים כבר מההתחלה שהם רוצים לעסוק בעיצוב מקצועי להייטק, יוכלו ללמוד אצלנו במכללת סולו לימודי מעצבים גרפיים את המסלול של גרפיקה ותקשורת חזותית. זהו מסלול של שנה וחצי שבו הסטודנטים לומדים תחילה  את קורס המתחילים עם כל התכנים שהזכרנו קודם ולאחר מכן, הם ממשיכים ללמוד גם חשיבה בעיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות. אפשרות נוספת היא שאתם כבר גרפיקאים ואתם עוסקים בזה וכעת עליכם להשלים את החלקים שמותאמים להייטק. שתי האפשרויות הם מעולות ואת שתיהן ניתן לבצע אצלנו במסלול לימודים במכללת סולו.

מה לומדים בעיצוב אתרים?

כיום יש מיליוני אתרים ובכל יום מעוצבים עוד מאות כאלו. אדם שבונה אתר אינטרנט מעוניין בבידול מהמתחרים ומעוניין שהאתר שלו יהיה הכי טוב והכי משכנע לעין. כדי שזה יקרה, יש להיעזר בגרפיקאי עבור עיצוב האתר.  30 אחוזים מהאתרים כיום בנויים בעזרת וורדפרס ואפשר לראות כי זו ללא ספק האפליקציה הטובה ביותר כיום לבנייה ועיצוב של אתרים. הוורדפרס מאפשרת עיצוב אתרים ברמה גבוהה ומאוד שיווקית משכנעת ויש כיום גם את תוסף העזרה אלמנטור שמאפשר לעצב עמודים באתר בצורה פשוטה ומאוד יצירתית. בקורס המקצועי של מכללת סולו תלמדו עיצוב מקצועי בעזרת וורדפרס ובעזרת אלמנטור ותוכלו להתקבל לקונספט מודל זהות עסקית בהייטק, כאשר הדרישה ברוב המקרים תהיה ידע בעיצוב במערכת וורדפרס.

מה לומדים בעיצוב אפליקציות?

אפליקציות נחשבות כיום לפלטפורמה שיווקית החזקה אחרי אתרים אינטרנט. כל חברה כיום שמכבדת את עצמה מוציאה גם אפליקציה וגם בפלטפורמה זו והתחרות היא עצומה. על הגרפיקאים לדעת לעצב אפליקציה עם אפיון גרפי לא פחות ממעולה על מנת שהיא תייצר לעסק את הבידול שהוא שואף אליו.

במה משתמשים אנשי מקצוע לבניית אתרים? מה לומדים בחוויית משתמש?

חווית משתמש UI UX  זה החלק החשוב ביותר בקורסי עיצוב מודלי להייטק. כל אתר, אפליקציה מידע, אפליקציות חברתיות מחייבים חוויית משתמש מעולה ואפיון סופר חכם ומדויק. לחוויית המשתמש יש עקרונות רבים שעל המעצב הגרפי ליישם כדי להיכנס לראשם של קהלי היעד ולדעת איך המוצר יהיה במצב ההרמוני בעיצוב ביותר עבורם. ככל שעבודת האפיון נעשתה בצורה למודל עבודה עם חשיבה טובה יותר, כך יותר לקוחות ירצו להשתמש באתר או האפליקציה והם יהיו משכנעים יותר. בקורסי תקשורת וגרפיקה חזותית תלמדו איך לעצב אפיון מעולה כאשר אתם מעצבים מודל כאתר אינטרנט או אפליקציות.

אחרי שעשיתי את הקורס בעיצוב, איך מוצאים עבודה בענף?

כדי למצוא עבודה כגרפיקאים בשוק, אתם צריכים למצוא את מודעות הדרושים בפייסבוק שיש בהם הזדמנות. כולם יודעים כי למצוא עבודה ומודעות דרושים זהו חלק לא תמיד פשוט המצריך לשבת ולחפש את כל המקומות שמפרסמים כעת משרות. אנו במכללת סולו חוסכים מכם רבות את כל החלק של מציאת מודעות דורשים ומצרפים אתכם לקבוצת הדרושים המדהימה שלנו בפייסבוק.

לא מדובר בעוד סתם קבוצה, אלא בקבוצת הדרושים הגדולה ביותר בענף. קבוצה זו מונה כ-19.5 אלף עסקים. חלק מהחברים בקבוצה זה סטודנטים מבית הספר, חלק גרפיקאים וחלק מעסיקים ותאגידי הייטק שמפרסמים בקבוצה עבודות מעולות למתחילים בענף של עיצוב גרפי ועיצוב גרפי להייטק. כאשר אתם רואים עבודה מתאימה, אתם יכולים פשוט לשלוח את קורות החיים עם  תיק העבודות ולחכות שיקראו לכם לעבודה. מדובר על קבוצה מאוד נחשבת בענף ולכן המעסיקים רואים בתיקי העבודות שמגיעים ממנה, כתיקים של גרפיקאים איכותיים מאוד.

מהו תיק עבודות בגרפיקה ממוחשבת ואיך יוצרים אותו?

תיק דוגמאות הוא למעשה הפנים שלכם כגרפיקאים. בתיק העבודות אתם תשימו מודלים חזותיים עבודות גרפיקה ממוחשבת שלכם. על עבודות הגרפיקה ממוחשבת להיות מעולות ומגוונות על מנת שמעסיקים יוכלו להבין איזה גרפיקאי עומד מולם וירצו להעסיק אתכם. במודל עבודה זה פחות חשובה התעודה ואיפה למדתם, הרבה יותר חשוב מה אתם יודעים לעשות ואיך בדיוק מה שבודקים מראה מי אתם בעזרת תיק הדוגמאות.

המעסיק יבחן בהחלט האם אתם משתמשים באופן עיצובי עבודה זהי בעקרונות הגרפיקה ממוחשבת, האם אתם משתמשים בפקודות מתוחכמות באפליקציות והאם הגרפיקה ממוחשבת שלכם מודרנית ועכשווית להיום. בשל כך, ככל שתיק הדוגמאות שלכם יהיו יותר מגוון ויותר למגזר עבודה זהה למיתוג, כך הוא יהיה הרבה יותר לקונספט עבודה זהי ויעזור לכם להשתלב.

האם בקורסים מכינים תיק עבודות לקבלה לעבודה בגרפיקה?

בקורסים  רבים לא מכינים תיק עבודות והרבה פעמים גרפיקאים מוצאים עצמם ללא תיק דוגמאות מקצועי. אנו במכללת סולו מודעים לכך ולכן אנו במהלך הקורסים וההסבה המקצועית דואגים לתת לכם לעצב גרפיקות ברמת תיק דוגמאות מהפנט שתוכלו מהן לעצב את תיק הסימולוטרי ההתחלתי בעיצוב לענף. כמו כן, ניתן לבצע אצלנו קורס שעוסק ביצירת תיק דוגמה לקונספט לעבודה זה.

אז אם גם אתם רוצים לעסוק בעיצוב מודלי בהייטק ואתם לא יודעים מהו הקורס המתאים עבורכם, אל דאגה, יועצי הקורסים בגרפיקה יוכלו לעזור לכם בעניין זה ולספק עבורכם את כל הנושאים החשובים בלימודים שיעזור לכם להחליט מה נכון עבורכם. במכללת סולו אונליין המלמדת עיצוב גרפי נכון לתחומי גרפיקה ממוחשבת להייטק כבר 15 שנים, יש לבית הספר את כל הניסיון לעזור לכם לעשות את הבחירה למקצוע עם ביקוש בהייטק ובפרסום עסקים.