קורס גרפיקה ממוחשבת ועיצוב אתרי אינטרנט המכללה

איזה נושאים אתה צריך כדי ללמוד כדי להיות מעצב דיגיטלי – קורס גרפיקה ממוחשבת ועיצוב אתרי אינטרנט המכללה

תוכן עניינים הצג

מציאת עבודה שאנו אוהבים היא אחד השלבים השכיחים בחיינו הבוגרים. אנחנו מסיימים קורסים בתיכון, מסיימים את האוניברסיטה ונפתחים למחשבות על מה שאנחנו מצפים מעצמנו מבחינת העבודה שלנו. בחלק זה של מציאת העבודה עולות שאילתות רבות כסטודנטים מה ללמוד, היכן לבדוק ואם כבר מצאנו את הענף, אז מה חשוב לקחת בחשבון בו. יש הרבה אפשרויות להשכלה גבוהה בארצנו וכל אחד מהם מייעץ לאינספור תכניות ותכנים מגוונים, ביניהם אפילו עיצוב גרפי. אנשים שעדיין לא למדו את הענף בוודאי לא יודעים בבירור מה חשוב להם ללמוד כדי להתייחס לענף בצורה ישימה. הרבה שלבים, בשנים הראשונות של התואר הראשון למשל, מסדירים את ההקדמה התיאורטית והפחות שימושית. תלמידים רבים שואלים, אבל מה הטעם? איך אני לוקח את התוכן התיאורטי ואיך אני הופך אותו לעבודה בפועל?

מהם נושאי הלימוד הנחוצים ביותר כדי להפוך למעצב מקצועי דיגיטלי?

נישת הלימוד מקצוע מעצבים גרפיים מחולק כמובן לשניים, החלק הטכני, הקשור להכשרה טכנית איכותית לעיצוב אפליקציות עם תוכנות הגרפיקה השונות והחלק העיצובי המווסת את החזון העיצובי ואופן ביטויו בין הגרפיקה.
בתיאוריה, כל מעצב דיגיטלי עובד בהעברת תכני שיווק לפי גרפיקה. יש הסבורים כי מדובר בעיצוב של גרפיקה שבעיני המתבונן נועד להיות יפה, אך לא נדון כאן רק ביופיו, אלא בהעברת מניפסט נכון ומדויק למען הצופים והקוראים. המעצב הדיגיטלי חייב להיות מוכן היטב לפרט הזה ולכל אובייקט שקיים בתוך הגרפיקה. על המתמחה לעיצוב להתכונן לעבודה עם צבעים, צורת גופן, גודל, קומפוזיציה, פריסה ועוד המון נושאים חשובים שהופכים את הגרפיקה למקצועית יותר.

למה חשוב ללמוד אפליקציות עיצוב גרפי בצורה מאוד מקצועית?

האם מעצב דיגיטלי צריך ללמוד רק תוכנות אדובי? אז זה לא. כדי שמעצב דיגיטלי יידע להפוך את החזון העיצובי שלו לגרפיקה עליו ללמוד את היישומים הגרפיים וחוקי העיצוב  בצורה מושלמת, כי רק כך הוא יוכל לבטא וויזואלית את המתרחש בחזון העיצובי שלו. מעצב דיגיטלי שלא חסר לו מידע על הכלים של האפליקציות השונות, לא יוכל להגיע לעיצוב גרפי מעולה שמוביל למסרים אליהם התכוונן. לכן בהכשרה עליו לוודא שהמכללה לעיצוב בה הוא לומד שמה דגש רב ומשוכלל על הקטע העיצובי ובמקביל גם על הטכני.

אילו יישומי עיצוב נלמדים בעיצוב גרפי?

מעצב זהות מותג עובר הכשרה במספר אפליקציות, כשהיישומים הבסיסיים מדברים על פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. שלושת האפליקציות הללו נוצרו על ידי אדובי ולכל אחת יש פונקציה שונה ביצירת הגרפיקה.
פוטושופ – אפליקציית עיבוד תמונה שתפקידה ההכרחי הוא לבצע שינויים בתמונות באמצעות כלי הנקרא Layers. כלל האצבע הוא לחשוב יצירתית ברמת הפיקסלים. מטרת המעצב הדיגיטלי, לצלם תמונה פשוטה ופשוטה ולהכניס לתוכה תחושה, התנהגות, מלודרמטיות וכל מה שעשוי להוביל למסר שהוא חשב. לאפליקציית פוטושופ יש הרבה כלים מיוחדים והיא נחשבת לאפליקציה בסיסית מאוד עבור מעצבים דיגיטליים.

אילוסטרייטור – אפליקציה ליצירת עיצובים הפועלת לפי וקטורים דהיינו צורות על פני שטח מלא של צבע. חשיבות השימוש בוקטורים היא האפשרות לקשט אובייקט מסוים או להגדיל או להקטין אותו מבלי להרוס את האיכות (בשפה מקצועית אומרים להרוס). אפליקציה זו משלימה את היכולות החסרות של אפליקציית פוטושופ שמתפקדת עם פיקסלים ואינה מאפשרת את מימוש הפעולה שאנו מיישמים באילוסטרייטור. בפוטושופ כל עיצוב או הקטנה של תמונה תיצור שינוי בפיקסל שיפחית את איכות התמונה.

אפליקציית אילוסטרייטור עורכת עיצובים כגון לוגואים, איורי חוברות ואפילו תמונות מצוירות.
אינדיזיין – היא אפליקציה מבית אדובי הנלמדת גם כאפליקציה מרכזית לתשתית בקורסי עיצוב גרפי. מדובר באפליקציית ייצור קלה שתפקידה לעצב פריסת עמודים רבה בצורה מקצועית בעבודה. דרך האפליקציה תוכלו לעצב דפי תוכן שונים וגם להכניס עיצובים שעיצבנו באילוסטרייטור ותמונות מפוטושופ.

איך אפשר ללמוד חזון עיצובי? האם זה לא משהו שבא באופן טבעי?

בנושא זה כדאי ללמוד שמצד אחד אדם מגיע עם חשיבה טבעית לחזון עיצובי ולכן ברוב המקרים הוא נמשך גם לעבודה זו בגללה. כדאי ללמוד שבקורסים לעיצוב גרפי גם אדם בעל כישרון טבעי בתעשייה יוכל לחרוט את החזון העיצובי שלו. במסגרת הקורסים מקבלים הסטודנטים המון תרגילים גרפיים. שיעורי הבית, מטרתם, היא לתת השראה ללומד כיצד לפתוח את החזון. סטודנטים שמתרגלים ללא הפסקה הם הסטודנטים שיפתחו מראה עיצובי מקצועי יותר. התלמידים נוהגים לתרגל את שיעורי הבית שלהם, להדגים למדריך והוא מווסת אותם על ידי שאלות המפתחות חזון בתעשייה.

השילוב של עבודה טכנית וחזון עיצובי

מעצב דיגיטלי בעבודתו משלב את החלק הטכני עם החזון העיצובי. כשהוא מעצב דיגיטלי, הוא מתפתח קודם כל בתכנון. כחלק מהעיצוב, הוא פתוח להעלות רעיונות שאחר כך יעברו התאמה לגרפיקה בעזרת הידע הטכני של שלוש האפליקציות. עליו ליישם תערובת של פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין וכך לקחת מוטיבים או להמחיש אותם בעזרת אפליקציות. מעצבים דיגיטליים עובדים ומשלבים את שלושת האפליקציות יחד ומכיוון ששלושתן רלוונטיות לאדובי התאגיד, הם מתמזגים זה עם זה ומאפשרים להעביר קבצים ביניהם.

האם כל קורסי העיצוב הגרפי עוברים הכשרה ליישום וחזון עיצובי?

כל מכללה מעצבת את הקורסים במתכונת שונה. במקומות מסוימים מתמקדים בשני אלה ובאחרים פחות. בסולו סקול שמים דגש רציני על שני התכנים הללו, כי אנחנו יודעים שזו הדרך ללמוד את הענף בצורה ישימה, לממש אותו ובסופו של דבר להתקבל לעבודה. מעצבים דיגיטליים שמגיעים לבית ספר סולו יודעים שאם ישקיעו כמו שצריך בשיעורי בית ובמטלות, הם יוכלו להגיע להצטיינות גבוהה מאוד בתעשייה ולמצוא עבודה בסופו של יום בקורסים.

אבל איך בעצם מתבצעת הכשרת החזון העיצובי בבית ספר סולו?

בביה”ס סולו אנו שמים דגש רב על המשוב של מדריך שיעורי הבית של התלמיד. בכל שיעור ינחה המדריך שלושה עד שישה תרשימים. וכל תת נושא יקבל התלמיד תרגילים גרפיים אותם יסרוק המדריך וייתן משוב בעזרת שאלות המקדמות את החזון העיצובי. המשוב חשוב ומכין את הסטודנט לפתוח את החשיבה היצירתית לעיצובים חדשים שיועילו לו בהמשך בשוק העבודה, בו הם מחפשים סגנון עיצובי עצמאי של המעצב הדיגיטלי.

מי אנחנו בית ספר סולו?

בית ספר סולו הוא מכללה לעיצוב גרפי וקבלה לעבודה בעיצוב הייטק. אנחנו מלמדים את התעשייה כבר 15 שנה באינטרנט מהבית ועם הדרכה פרטית אחד על אחד. המטרה שלנו היא לגרום לסטודנטים ליצור עבודה אמיתית שתאפשר ליישם השתלבות בשוק העבודה וגם להרוויח מזה והרבה. עבודת עיצוב גרפי היא עבודה מתפתחת הפונה כיום לתחומים רבים בדיגיטל ולכן היא מבוקשת מאוד ובעלת שכר מצוין.

האם אפשר ללמוד את הענף באינטרנט מהבית? האם זה באמת פוטנציאלי?

התשובה היא כן ואנו עושים את זה בהצלחה כבר 15 שנה. יש כיום תוכנות חיבור מדהימות בשוק שמאפשרות לכם ולמדריך לשתף מסכים וגם לשמוע אחד את השני וכך לנהל שיעור אישי לכל דבר ועניין, ממש אתם באותו חדר. יכול להיות שבכמה הדקות הראשונות זה יהיה לכם קצת מוזר אבל לאחר מכן כמעט ולא תבחינו בהבדל ותיהנו מהיתרון של להיות בבית ולהימנע מנסיעות, להימנע מפקקים. אז אם גם אתם התרשמתם משיטת הלמידה מהבית בעיצוב גרפי, זה הזמן לפנות אלינו.

לימוד עיצוב גרפי או לימודים מקצועיים תקשורת חזותית – מה כדאי לקחת בחשבון ב-2022?

רוב האנשים רוצים ללמוד את תחום הקורסים בהם ימצאו את עצמם גם מבחינת כישרון ועניין וגם מבחינת החומר משתלבים לעבודה במהירות. חלק גדול מהחניכים יעסקו בפועל במה שלמדו וחלק גדול מהם ימקדו את הקריירה שלהם לתחום אחד מכל הנושאים שלמדו בעיצוב גרפי. אחת העבודות המבוקשות גם בקרב אנשים שעוברים הכשרה לראשונה וגם בקרב אנשים שמחפשים לבצע הסבה לעבודה היא הגרפיקה. למה אנשים רוצים ללמוד גרפיקה? כי יש הרבה יתרונות לתפקיד הזה, אבל לפני שנספור את היתרונות של הענף, קודם כל נבין מה כדאי ללמוד בענף הזה.
אנשים שרוצים ללמוד גרפיקה, לרוב יחפשו איזה קורס הם צריכים לקחת כדי לעבוד בתעשייה הזו. בוודאי בחיפוש הזה הם יתקלו בשתי אפשרויות מפורשות שנקראות קורס עיצוב גרפי וקורס תקשורת חזותית. מה ההבדל בין השניים ומה כדאי ללמוד ב-2022, הכל במאמר הבא.

מה עוברים בהכשרת עיצוב גרפי?

קורס עיצוב גרפי הוא הקורס הבסיסי ביותר בעולם הגרפיקה. ללא הבסיס של הקורס הזה אי אפשר לעסוק בתעשייה. קורס עיצוב גרפי מתמקד בעיקר בנושא מיתוג עסקי ועיצובים עשירים למטרות פרסום וגרפיקה שאמורה להיות בדפוס.
בקורס הבסיסי עוברים הסטודנטים הכשרה בכלים של המעצב הדיגיטלי בשנת 2022 ועוברים איתם הכשרה כיצד להטמיע את החוקים. מעצבים דיגיטליים משתמשים היום בשלוש תוכנות גרפיקה פופולריות שהן פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. בעזרת הפגנת חוקי העיצוב ביישומים ותרגול של יצירת סגנונות מגוונים, התלמיד יצא כאשר יש לו השכלה בתעשייה, יכולת לממש אותה וגם לתפקד בתעשייה. מסלול זה כולל לימודי חווית משתמש ועיצוב אתרים באמצעות וורדפרס, תוסף אלמנטור לחווית משתמש, תוכנת אקס די לבניית אפליקציות וממשקי תוכנה.

האם הידע באחת האפליקציות מספק למדי?

הכרת אחת מהאפליקציות לא תשלב אותך בתעשיית מעצבים דיגיטליים. הידע באחת האפליקציות מתאים יותר לצלמים לדוגמה הזקוקים לידע בתוכנת הפוטושופ. מעצב דיגיטלי איכותי הוא מעצב שיודע להשתמש בשלוש האפליקציות יחד ולשמור על ההדדיות ההדדית ביניהן. שלוש האפליקציות קשורות ל-אדובי ולא סתם אחרת. מעצב דיגיטלי מתחיל את הגרפיקה בפוטושופ, עובר עם הקובץ לאילוסטרייטור ומוסיף עוד טכניקות לאינדיזיין. יש כאן עיסוק נהדר שמאפשר ליצור גרפיקה עשירה עם כל המכשירים שהאפליקציות מאפשרות ביחד.

אילו משרות ניתן לקבל עם תעודה בעיצוב גרפי?

סטודנטים שעברו קורס בסיסי בעיצוב גרפי יהיו זכאים להתקבל לסוכנויות שיווק, לשכות שיווק לעסקים, בתי דפוס, פרויקטים בעיצוב אריזה וכל עסק לעיצוב הזקוק לעיצוב גרפי מקורי. האחראים על עיצובים כגון אלה יוכלו גם להיות אוטונומיים בתעשייה ולהציע את שירותיהם. מעצבים דיגיטליים שסיימו את הקורס הבסיסי ידעו לעצב סמלים, פוסטרים, שלטי חוצות, חוברות דיגיטליות, עיצוב רב תחומי ועוד.

כמה הרוויח בתעשייה אדם שלמד עיצוב גרפי יסודי?

הכנסות למעצבים דיגיטליים שלמדו את קורס היסוד בדינמיקה בין נישות בהנחה שהתקבלת למשרד פרסום מצוין באזור מבוקש כמו המרכז, השכר ההתחלתי שלך עשוי להיות 13,000 ₪. בעתיד, זה יכול לקפוץ ל-12,000. די לומר שזה רווח לא רע למעצב דיגיטלי שלמד פחות ומשנה את התעשייה. במיוחד אם נשווה את זה להרבה תארים לתואר ראשון שבהם הסטודנט נכנס לתעשייה וההכנסה שלו הרבה יותר נמוכה.

קורס תקשורת חזותית

תקשורת חזותית היא ענף בגרפיקה הכולל גם עיצוב גרפי וריכוזו לרוב רחב יותר ומדבר על העברת טכניקות שיווקיות בעזרת תקשורת גרפית אינטרנטית. מטרת המעצב שלמד מדיה חזותית היא להעביר הצהרה שיווקית לקהלי יעד שונים. חשיבה שיווקית זה זירה גדולה יותר בעיצובים רחבים ומתאימים לקידום מכירות ולרוב גם קידום עסקים במדיות השונות. קורס בתקשורת חזותית כולל קורסי יסוד בעיצוב גרפי, קורסי עריכת אתרים וקורסי עיצוב אפליקציות. כל אלו ביחד מהווים עבור המעצב הדיגיטלי פלטפורמה שתאפשר לו להמשיך לתחומי ההייטק בתעשיית חווית המשתמש ועיצוב אתרים באמצעות וורדפרס. במשרדי היי-טק מעצבים בעלי רקע שונים צריכים לעצב אתרים ואפליקציות מתוך ראיה לחוויית הצרכן של הגולשים, זו תעשייה מאוד מעניינת ויצירתית ומסתבר שהכסף הגדול של התעשייה נמצא שם.

כמה ירוויח אדם בתעשייה שלמד תקשורת חזותית?

אדם שלמד הכשרה חזותית מתקדמת, רכיבי תוכן, תוסף מבני לחווית משתמש והבנה מקצועית בעבודה עם אפליקציית אקס די לבניית אפליקציות וממשקי תוכנה מתחיל להרוויח כ-18,000 ש”ח ואף להגיע לעשרים. ובכלל, מעצב דיגיטלי שמספק שירותי עיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות באופן אוטונומי, השמיים מבחינתו הם הסוף מהסיבה שיש לו פוטנציאל לרווחים הרבה יותר גדולים.

אז במה כדאי לבחור? תקשורת חזותית או עיצוב גרפי.

יש שיגידו ישר, לכו נסו מדיה חזותית כי זה פותח בפניכם אפשרויות נוספות. על פניו זה נכון, אבל לא לכולם. יש אנשים שמעדיפים קודם כל להתנסות רק בקורסים הבסיסיים, כדי לראות אם הם נלכדים בתעשייה ורק אחר כך לשקול אם לבדוק אותו או לא. יש גם סטודנטים שירצו להיות על כל הקופה וללמוד תקשורת חזותית. הבחירה היא בהחלט אישית ושתי האפשרויות מצוינות מאוד.

מהי הדרך המקצועית ביותר להכשרת עיצוב גרפי או תקשורת חזותית?

אין הכשרה מקצועית אחת, כל אחד רוצה משהו אחר, אבל אחת הצורות הבטוחות של הכשרה איכותית ומקצועית לכל אחד, היא לימוד אישי. כאשר נרצה לקדם אדם בקורסים, נציע לו שיעורים פרטיים ובלתי סבירים. כאשר מעבירים שיעור פרטי אין צורך בתלמידים נוספים בכיתה ובקצב שלהם. התלמיד יכול ללמוד בקצב שלו, בצד מתן מענה ישיר לשאלות במהלך השיעור ופחות לאבד הקשבה.

איפה מלמדים אחד על אחד?

אנו בבית ספר סולו מלמדים עיצוב גרפי ותקשורת חזותית אחד על אחד, אנו מאמינים שבדרך זו סטודנטים יכולים ללמוד מצוין ויסודי ויש לנו חוות דעת של סטודנטים שסיימו איתנו ועובדים בתעשייה. המורים שלנו עם ניסיון רב בתעשיית ההייטק ובוודאי שהם כבר עבדו בתעשייה ויודעים בדיוק מה הביקוש. מכללת סולו לעיצוב מלמדת עיצוב גרפי ותעשיית העיצוב להייטק עם מוניטין וניסיון של 15 שנה ואנו עושים זאת בהצלחה רבה בגלל המורים שלנו, קורסים בצורת שיעור פרטי, כמובן גולת הכותרת – הדרכה אונליין!

תקשורת עיצובית גרפית וויזואלית הן לעבוד במשרות בתחומים דיגיטליים וההכשרה המקוונת שלהם מבטאת מאוד את התעשייה. אתם בטח שואלים את עצמכם האם התחלנו ללמד ככה בגלל הקורונה, לכן חשוב לדעת שאנחנו מלמדים כך כבר 15 שנים. כבר לפני 15 שנה ידענו שהעולם הופך להיות יותר דיגיטלי ושיש לנו את האפשרויות ללמד תלמידים באינטרנט בצורה פרטנית ואישית מה שמוציא מעצבים לתעשייה.

מהם היתרונות של קורס עיצוב גרפי מקוון מהבית?

1. לא חייבים לנסוע לשום מכללה לעיצוב – כשאתם עוברים הכשרה אונליין מהבית הכל קורה בבית שלך מול המחשב שלך ובזמן שאתה עם המורה שלך בלייב.
2. חסכון בזמן ובכסף – תלמידי בית ספר סולו לא צפויים לשלם עבור עלויות דלק, חניה ועוד. הכיסוי הוא נטו בהדרכה וזה חיסכון מושלם זו פשוט יעילות נטו שמשרתת גם אותך.
אפשר לקבוע שיעור בשעה שנוחה לכם – כי הכל מתנהל אונליין, אנחנו מלמדים במכללה לעיצוב מהבוקר עד הערב ואתם יכולים להעדיף את הזמן שנוח לכם. אם הזמן פנוי, נבטיח לך אותו לכל הקורס.
4.כשחושבים על קורסים בדרך כלל חושבים שצריך להתאים את המקום העבודה שלך או הלוז האישי לזמן הקורסים וסטודנטים רבים יורדים באחוז המשרות לפעמים.
5. אצלנו הכל נעשה אונליין עם יחס אישי מורה איתך מעבר לקו שיתמוך בך גם מעבר לשעות הלימוד בקבלת פידבק לשיעורי הבית ומטלות שקיבלת.

קבוצת הפייסבוק של בית ספר סולו

דרך הקורס שלנו זה מאמת את עצמו פעם אחר פעם כשהתלמידים שלנו מוצאים עבודה בתעשייה. אנחנו גם מכניסים את כל התלמידים שלנו לקבוצת העבודה שלנו בפייסבוק שהיא ללא ספק הקהילה הגדולה בתעשייה. הקבוצה מציעה בכל יום הצעות עבודה בענף וניתן להגיש מועמדות ללא כל קושי. ערכו תיק עבודות ודוגמאות שעשיתם במהלך הקורס, או של כל העבודות הכי טובות שלכם ושלחו יחד עם קורות החיים שלכם. במצב כזה תזכו למצוא עבודה במהירות ולהתחיל להניע את עצמכם חזק בתחום.

אז אם הצלחנו לעניין אתכם ועכשיו גם אתם מכירים את ההבדלים בין התחומים, גילשו באתר סולו, השאירו פרטים, יועצי מגמת תקשורת חזותית ישוחחו אתכם. נשמח לענות על כל שאלה בנישה זו ולעזור לכם עם הדילמות השונות. כמו כן, תוכלו לצפות באתר בעשרות שיעורי יוטיוב בחינם בתעשייה שיאפשרו לכם להכיר קצת יותר מקרוב את עולם התקשורת החזותית.