למי מתאימים לימודי גרפיקה ממוחשבת ללמוד כיצד להעביר מסרים שיווקיים למי כדאי להמשיך בקריירה בגרפיקה ממוחשבת

למי מתאימים לימודי גרפיקה ממוחשבת? מה ללמוד כיצד להעביר מסרים שיווקיים

למי כדאי להמשיך בקריירה בגרפיקה ממוחשבת? האם אפשר ללמוד גרפיקה להייטק? האם אתה דורש יכולות מסוימות לשוק? האם נדרשת מומחיות מוקדמת לקורס, או שאפשר ללמוד להיות מעצב גרפי מאפס? האם בכלל כדאי לי להמשיך לתואר בתחום הזה? ומה היתרונות בלהיות מעצב גרפי בימינו? כל הנושאים הללו יטופלו במאמר הבא, שיעזור לכם לארגן ולתכנן לפני הצלילה לתחום השיווק הדיגיטלי.

כיום, מי מוסמך ללמוד גרפיקה ממוחשבת?

הדיסציפלינה של גרפיקה ממוחשבת מתאימה באמת לכל מי שרוצה ללמוד כיצד להעביר מסרים באמצעות תמונות. כיום, זהו תחום מתפתח עצום, במיוחד מכיוון שכולנו מחפשים מידע בדיגיטל, וכל דבר דיגיטלי הוא בעצם אוסף של גרפיקה שאנו פוגשים בכל יום ובכל רגע באתרים, אפליקציות, אריזות סופרמרקט וכמעט בכל מה שסביבנו ידו של הגרפיקאי שם. מי שסקרן איך ולמה הוויזואלים האלה נוצרים? יכול להתאים לחלוטין ללימודי גרפיקה ממוחשבת.

אילו תכונות חייבים למעצבים גרפיים כדי להצליח?

מעצבים גרפיים זקוקים למגוון תכונות, כולל:

דמיון ויצירתיות

יצירתיות היא מאפיין מכונן במחקר גרפיקה ממוחשבת. בעת פיתוח מיתוג, תצפי ממך ליצור את הוויזואליה המושכת ביותר שאפשר. גרפיקה בעלת סגנון מובהק בהשוואה ליריבים, וכן גרפיקה עם מסר שיווקי. על המעצב הגרפי להיות מסוגל לחשוב מחוץ לקופסה כדי להביע מסר ברור.

אוטונומיה חשיבה

מעצבים גרפיים חייבים בלוח זמנים צפוף. הם חייבים להיות מסוגלים לקחת משימות ולבצע אותן ללא רבב בתוך המועד הנוכחי, בין אם הם עובדים בארגון שטח ובין אם הם עצמאיים. הם חייבים להיות מסוגלים לעבוד במהירות מבלי לחכות להנחיות כל הזמן. זהו צורך מכריע.

שיווק והודעות

זיהוי מסר שיווקי הוא קריטי בזמן לימוד תמונות. המטרה היא להבין את הצרכן, ללמוד עליו ועל החברה שלו, ולתפוס את הדרישות למסר שיגיע לקהלי היעד. יתר על כן, על המעצב הגרפי להיות מסוגל להעביר את המסר באמצעות חזותיים בצורה מקצועית ואפקטיבית. יש כאן תהליך קוגניטיבי שמתחיל במסר ומסתיים בתמונות, והבורר חייב לדעת לנהל את התהליך הזה בצורה יסודית על כל חלקיו.

יכולת טכנית של אדובי

תוכנית הגרפיקה היא הכלי העיקרי של המעצב. הוא לא היה יכול לעבוד כמעצב גרפי אם לא היה יכול להשתמש בתוכנה גרפית. למרות שהתוכנה הגרפית של אדובי אינה קשוחה או קשה לשימוש, ישנן מספר פקודות שעל המעצב הגרפי לשנן ולדעת להשתמש ביעילות. כתוצאה מכך, נדרשת מומחיות טכנית. הוא חייב להיות מסוגל לשלוט בהוראות הרבות, כמו גם לשלב אותן בוויזואליה ובעיצוב אמיתיים.

אינדיבידואליות עיצובית

עבודה בגרפיקה דיגיטלית חייבת להיות עבודתו המקורית של המעצב הגרפי ואין לשכפל אותה בכל צורה שהיא. המעצב הגרפי חייב להיות תמיד אמין. הוא עשוי כמובן לקבל רעיונות מאתרי עיצוב והשראה ממעצבים אחרים, אבל עליו לוודא שהתמונות שהוא מחליף יהיו ייחודיות לו לחלוטין בכל סגנון.

האם כולם יכולים ללמוד גרפיקה ממוחשבת?

כפי שנאמר בעבר, נדרשות מספר פונקציות עבור גרפיקאים. חלק מהמאפיינים נקלטים ללא עוררין, בעוד שאחרים נלמדים ללא עוררין. ניתן ללמוד את התכונות הנרכשות בשיעורי גרפיקה ממוחשבת רבים, וניתן לטעון שכל אחד יכול ללמוד את התחום ולהשתתף במקצוע אם הוא מתאמן מספיק ולומד את הסגנון ולא לימוד מקצועי המלמד כיצד להשתמש בתכונות המפורטות קודם לכן.

האם אתה צריך יכולות מיוחדות כדי ללמוד עיצוב?

לפני תחילת לימודי גרפיקה ממוחשבת, יועצי הלימודים יוודא שלא תהיה לך בעיה ללמוד תוכנת עיצוב. כל ההיבטים האחרים של יצירתיות הם תכונות שתצטרכו לזכור בעצמכם במהלך הקורס. יועצי הלימודים מבטיחים כי יש לך כישורים טכניים שכן זהו מרכיב הקורס אותו תלמד באינטנסיביות ובלעדיו לא תוכל ליצור אפילו תמונה אחת. המאפיינים הנותרים מתגלים עם הזמן, בהתבסס על כמות התרגול והמחויבות שלך לקורס.

האם נדרש ידע קודם, או שאפשר ללמוד מאפס?

קיימים מספר קורסים בנושא גרפיקה ממוחשבת ומיתוג. קורסים מסוימים עשויים לדרוש ממך ידע קודם, בעוד שאחרים יתחילו ברמה בסיסית המאפשרת לך ללמוד הכל מהיסוד. אם אתם מחפשים קורס למתחילים , בית הספר לסולו שלנו מציע הדרכה בגרפיקה ממוחשבת למתחילים. כמובן, יש לנו הכשרה מתוחכמת יותר, אבל זה מסורתי להתחיל עם היסודות.

מכללת סולו מציעה מגוון קורסי הייטק.

קורס גרפיקה ממוחשבת מיועד לסטודנטים חדשים במקצוע ורוצים ללמוד הכל מהיסוד. במהלך ההכשרה תגלו את הנחיות העיצוב והעקרונות המנחים להסבה המקצועית. תשלוט בשלושת יישומי אדובי ותתרגל הרבה כדי לשפר את רעיונות העיצוב שלך. ההכשרה זמינה לכל מי שרוצה להתקדם בתחום ההייטק ולעבוד עם גרפיקה ממוחשבת.

קורסים בתקשורת חזותית

קורס תקשורת חזותית הינו קורס מעמיק יותר המאפשר ללמוד את קורס המבוא של גרפיקה ממוחשבת וכן עיצוב למקצועות הייטק המשלבים יצירת אפליקציות בעיצוב אתרים. זהו קורס שמתחיל מהיסוד ומתקדם לאזורים גדולים יותר והתמחויות המקצוע. אתה תהיה כשיר לעבוד בהייטק לאחר סיום קורס זה.

קורס חווית משתמש

קורס מתקדם ליחידים העוסקים כיום בגרפיקה ממוחשבת UI UX ורוצים להרחיב את הידע שלהם לתחום החזק ביותר בתעשיית עיצוב ההייטק – עיצוב חווית משתמש.

מכללת סולו מציעה מבחר מגוון של קורסים במגוון דיסציפלינות, כגון עיצוב ואיור באילוסטרייטור, פוטושופ למעצבי מותג, תיק עבודות ועוד רבים. אתה יכול לדבר עם יועצי הלימודים שלנו כדי לקבל את הידע שאתה צריך עבור הקריירה.

האם כדאי ללמוד גרפיקה ממוחשבת ב-2022?

סטודנטים רבים רוצים לדעת, בטרם נרשמים ללימודי עיצוב, האם כדאי ללמוד את התחום בשנת 2022. לכן, בראש ובראשונה, התשובה היא חד משמעית כן! מדובר במגזר משוכלל ביותר, שמתפתח עם הטכנולוגיה של היום ומתאים היטב לכל תחום פרסום בשוק הדיגיטלי, שכן הדיגיטל לא היה קיים ללא גרפיקה ממוחשבת. כל משרד בימינו זקוק למעצבים גרפיים ליצירת דפי נחיתה, פרסום שיווקי, באנרים, עיצוב אתרים, מיתוג עסקי, עיצוב אפליקציות וחומרים נוספים. זהו תחום שתמיד מגדיל ומעדכן את אפשרויות הפרסום.

כמה כסף אוכל להרוויח אחרי הלימודים, והאם אוכל לעבוד מהבית?

לאחר סיום הלימודים יש לך אפשרות לעבוד כגרפיקאי במשרדי פרסום ולהרוויח כעשרת אלפים שקל בחודש, או לעבוד בהייטק ולהרוויח שכר התחלתי של 16 אלף שקל בחודש. רוב המעצבים מתחילים כמעצבים מקצועיים ועוברים את דרכם להייטק. יש מעצבים שרוצים לעבוד באופן עצמאי כפרילנסרים, ואין הגבלה על כמות הכסף שהם עשויים להרוויח; האפשרויות אינסופיות.

מהם היתרונות בלהיות מעצב גרפי בשנת 2022?

ישנם מספר יתרונות לעבודה כמעצבת גרפית בשוק, ולכן בחרנו להדגיש רק כמה מהם.

 • למעצבים גרפיים יש הרבה חלופות עבודה ומגוון רחב של עיסוקים ותעשיות שאפשר להעלות על הדעת ככל שהטכנולוגיה ההיי-טקית מתפתחת. הם עשויים להתחיל בייעוד אחד ואז לעבור לייעוד אחר. זהו מקום עם הרבה אלטרנטיבות נפלאות והרבה הנאה.
 • שכר גבוה מלכתחילה – בוגרים רבים שמסיימים את לימודיהם במלין כי ציפו לרווחים גדולים יותר לאחר הלימודים. בגרפיקה ממוחשבת אנחנו יודעים לטעון שהשכר ההתחלתי הוא הכנסה ראויה שתטפס משמעותית עם הזמן ותגיע למשכורות גבוהות במיוחד.
 • אתה רשאי לבחור מקצוע כעצמאי – אינך מוגבל בהקשר זה ויכול לבחור בין להיות שכיר, עצמאי או שניהם. אין לך מגבלות, ואתה יכול להקים חברה עוד בלימודים.
 • ניתן לעבוד גם מהבית – בתחום הגרפיקה הממוחשבת, עבודה מהבית אינה בעיה שכן הכל מתרחש אונליין במחשב ועבודת המעצב היא אוטונומית יחסית, כך שבכל מצב ניתן לעבוד בכל שלב מהבית . זו גם קריירה שלא מגבילה אותך מבחינת מקום. אתה יכול לשאת איתך את המחשב ולעבוד מכל מקום.
 • ביקוש גבוה למשרות היי-טק, במיוחד בגרפיקה ממוחשבת למעצבים יש ביקוש רב, ותמיד יש צורך במעצבים מוכשרים בשוק.
 • הצורך בעבודה נובע מכך שכל אחד דורש ודורש מעצב גרפי בכל עיצוב.
 • יש לעצב ולפתח אתר אינטרנט, יש להשתמש בגרפיקה ממוחשבת לאפליקציה, לעצב למיתוג חברה, לעצב לאריזה, לעצב לדיגיטל, ולעצב לכל מה שקשור להעברת מידע.

מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל במקצוע? איפה כדאי לי ללכת לבית הספר?

הגישה הטובה ביותר היא להתחיל ללמוד ולא ללמוד שטחי, מה שמאפשר לך ללמוד כל מה שרלוונטי בנושא. כאשר מחפשים מקום ללמוד בו לקריירה בגרפיקה ממוחשבת, יש לזכור כמה גורמים:

 1. אדובי לימוד תוכנה – תוכנת עיצוב גרפי היא כלי של מעצב. אתה צריך בית ספר שמלמד את התוכניות האלה בצורה הטובה ביותר. אתה יכול לבנות כל גרפיקה שתרצה באמצעות תוכנת עיצוב. אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין הם שלושת היישומים החיוניים ביותר שנחקרים כעת.
 2. אדובי Photoshop – תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיצוב תמונה המאפשרת לבצע התאמות ברמה השיווקית. התוכנית מאפשרת למשתמשים לצלם כל תמונה ולבצע בה שינויים על מנת לפתח עיצוב דרמטי יותר, עיצוב שמח, עיצוב דרמטי ועוד מיני עיצובים על תמונה המבקשים לתקשר רגש ולייצר תקשורת עם קהלי מותג מגוונים.
 3. אינדיזיין – תוכנת אינדיזיין היא תוכנת פריסת פרסומים המסייעת למעצבים גרפיים ליצור ספרים וחוברות עם חזותיים איכותיים, מדויקים וממוקדים המבוססים על צורת העמוד. תוכנה זו נמצאת גם היא בבעלות אדובי , והקבצים שלה תואמים לשני המוצרים האחרים.
 4. אילוסטרייטור – תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה משמעותית ויסודית בלימוד גרפיקה ממוחשבת, והיא באמת מאפשרת למעצב לאייר למיתוג עיצובים שונים. המעצב הגרפי ישתמש בתוכנת מאייר להפקת לוגו, איור גרפי בספר או בחוברת ואף להכנת תמונה ממנה ניתן להדפיס.
 5. לימוד ותרגול של חשיבה מיתוגית – חשיבה עיצובית היא פעילות הכרחית תוך פיתוח גרפיקה ולכן יש להפעיל אותה באופן קבוע לאורך כל השכלתם. תלמיד פוטנציאלי צריך לחפש בית ספר שמקדם חשיבה עיצובית לאורך תהליך ההמרה.
 6. לימוד השפה המקצועית – מכיוון שמילים מקצועיות הן מרכיב חיוני במקצוע, יש לאתר סביבת למידה המלמדת רעיונות עיצוביים מרכזיים וכן טרמינולוגיה מקצועית. חשוב לא לדלג על שלב זה שכן בעת הגשת מועמדות לעבודה בשוק, מעסיקים יבדקו האם אתה באמת משתמש בביטויים ומשמעויות בעת הפקת תמונות מיתוג. כיום הוא מהווה מרכיב חיוני בחינוך.

אם גם אתה רוצה להמשיך בקריירה רווחית כמעצב גרפי, זה הזמן ליצור איתנו קשר במכללת סולו. למוסד שלנו יש 18 שנות מומחיות בתעשייה, ואנו מחנכים אותך צעד אחר צעד עם מדריכים אחד על אחד באינטרנט מהנוחות של הבית שלך כדי להבטיח את הצלחתך. הלימודים שלנו הם לימודי שוק, ואנחנו שמים דגש על כל המאפיינים הקטנים והמשמעותיים של עולם המיתוג שהוא תיק עבודות.