כלי העבודה של הגרפיקאים – אפליקציות העיצוב מה ההבדל בין מעצב גרפי ברמת התחלה לבין מעצב גרפיקאי

גרפיקה ממוחשבת סילבוס כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה ממוחשבת ולהפוך למומחה בשוק?

האם מעצבים גרפיים עובדים רק בדיגיטל? אחת השאלות שמעניינות סטודנטים רבים לפני לימודים היא כמה זמן ייקח לכם ללמוד את השוק ולהתחיל במקצוע? אלו שאלות שנובעות מההתרגשות והרצון כבר להגיע למקצוע ועבודה בשוק. סטודנטים רוצים ללמוד ישר ולעניין. אז כמה זמן זה באמת ייקח לכם? הרי זה לא משהו שמתרחש ביום אחד ובטח גם לא במספר שבועות קצר, בכל זאת מדובר כאן על מקצוע אמיתי ורציני. במידעון הבא אנו נפרט מה משפיע על זמן ההדרכה של השוק ואיך תוכלו בתוך 7 חודשים ללמוד אצלנו את השוק ולהתחיל לעבוד.

האם זמן הקורסים הוא פקטור חשוב עבור לימודים בשוק?

במודל מסוים כן ובתחום מסוים לא. כאשר לימוד בגרפיקה ממוחשבת הוא קצר מאוד ומתפרש על מספר שבועות או מספר חודשים מועט מאוד, הסבירות שתצליחו להפוך למומחים למקצוע שואף לאפס. מאחורי השוק של גרפיקה ממוחשבת עומדת דיסציפלינה ארוכת שנים בעלת היסטוריה ענפה ויש להתייחס לכך כחלק חשוב עבור הקורסים, אך אי אפשר לומר כי לימוד מקצועי ומאוד ארוך הוא יעיל מאוד. גם כאשר הלימוד ארוך מהרגיל ומתפרש על זמן של מספר שנים, ככל הנראה בדרך תלמדו גם המון נושאים שלא בהכרח יביאו אתכם אל העבודה הנכונה בשוק העיצוב.

כלי העבודה של הגרפיקאים – אפליקציות העיצוב

מה ההבדל בין מעצב גרפי ברמת התחלה לבין מעצב גרפיקאי? לכל מקצוע יש את כלי העבודה שהוא משתמש בהם. גם בגרפיקה ממוחשבת זה כך. בעבר הרחוק גרפיקאים היו משתמשים בכושר יד או במכונות גרפיקה מאוד ישנות. כיום בשנת 2022 וכבר כשלושים שנים השוק פועל באמצעות אפליקציות עיצוב אדובי ממוחשבות. בכל תקופה היו אפליקציות עיצוב שהותאמו לאותה תקופה וכיום בשנת 2022 אנו מדברים על שלוש אפליקציות מרכזיות שכל מעצב גרפי חייב לדעת לעבוד עליהן. שלושת האפליקציות הן מבית אדובי ויש להן יכולת רבה  להתכתב אחת עם השנייה. בצורה זו מעצב גרפיקה מתחיל גרפיקה מסוימת באפליקציה אחת וממשיך אותה באחרת.

האפליקציה הראשונה – פוטושופ

לאפליקצית הפוטושופ היא אפליקציה לעיבוד תמונה. האפליקציה מבוססת על פיקסלים. למעשה כל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים. האפליקציה מאפשרת לבצע שינויים ביחידות הפיקסלים. כך למעשה ניתן לשנות צבעים בתמונה, למחוק, לטשטש ולהסתיר חלקים ואפילו לחבר בין תמונות. השימוש באפליקציה הוא מרכזי ונרחב עבור הגרפיקאים ולכן מדובר באפליקצית חובה בהסבה.

האפליקציה השנייה – אילוסטרייטור

האילוסטרייטור היא  אפליקצית עיצוב וקטורית המאפשרת לצייר אלמנטים במרחב ולאייר מותג. בעזרתה הגרפיקאים מאיירים לוגואים ועוד גרפיקות המצריכות שימוש בכלי ציור. מדובר באפליקציה מאוד מרכזית עבור גרפיקאים כיום. היתרון המרכזי במודל האפליקציה זו היכולת שלה ליצור גרפי וגם להגדיל ולהקטין אותה מבלי לפגוע באיכות הגרפית שלה.

האפליקציה השלישית – אינדיזיין

אינדיזיין היא לאפליקצית גרפיקה ממוחשבת העוסקת בשוק של עיצוב דפים ועמודים. בעזרת האפליקציה ניתן לעצב עמודים של ספרים ולהדפיס אותם לכדי הוצאה לאור. גם זו אפליקציה מרכזית והיא נלמדת בסוף הלימוד.

מה משפיע על זמן הקורסים של גרפיקה ממוחשבת?

ישנם מספר תחומים שמשפיעים על זמן הקורסים בשוק ההייטק והם קשורים בצורת ההדרכה ובבית ספר לגרפיקה מקצועי  שבחרתם ללמוד בו. כעת נסביר על שני אלו ונסביר למה לנושאים אלו יש השפעה גדולה.

  1. צורת ההדרכה בבית ספר – כאשר לומדים את המקצוע בבית ספר לימודים שיש להגיע אליו, אנו מבזבזים זמן יקר על הגעה לבית ספר ולרוב בקורסים כאלו, ימלאו לכם ימי הדרכה שלמים כי צריך להצדיק את ההגעה אל בית ספר. לימודים אלו הם בדרך כלל גם לימודים מאוד יקרים ולא תמיד בגלל האיכות שלהם, אלא פשוט כי ההדרכה בבית ספר פיזי מצריכה תשלום גבוה יותר שישלם את עלויות הבית ספר. במקומות לימודים רבים  מהסוג הזה גם לומדים את המקצוע בקבוצה גדולה. רכזי המגמה בבית ספר לוקחים בחשבון כי הדרכה בקבוצות גדולות לוקחת בהחלט זמן רב יותר, כי יש צורך להסביר את החומר מספר פעמים רב בשיעור כדי שכולם יבינו אותו. כאשר צורת ההדרכה מתנהלת כך, זמן הקורסים בהחלט יהיה ארוך יותר, הן מבחינת הזמן היומי שתשקיעו והן מבחינת אורך הלימוד בקורס גרפיקה. יש מקומות שיציעו לכם לימודים של מספר שנים רב.

  1. בית ספר להדרכה מקצועי שבחרתם ללמוד בו – כל בית ספר הדרכה בעיצוב גרפי מציע זמן לימוד אחר. יש מקומות שיציעו לימודים מאוד ארוכים, כמו אלו שהצגנו קודם ויש לימודים שיציעו לכם זמני לימוד קצרים במיוחד. במה לבחור? התשובה היא בית ספר טוב לעיצוב אונליין פרטני! כלומר מומלץ לבחור את הלימוד עם כמות הזמן הבינונית, אך המספיקה כדי ללמד את היקף השוק  ההיטק בצורה טובה.

לקחת לימוד איכותי בשוק העיצוב

כמה זמן ייקח לכם ללמוד לימוד גרפיקה ממוחשבת איכותי? אז הבנו שלימוד של מספר שנים הוא לא יעיל והבנו שלימודים לבד גם לא  תמיד יעילים במיוחד. ההמלצה שלנו היא למצוא לימוד שילמד אתכם את הלימוד בצורה טובה ויכלול בתוכו את כל הנושאים החשובים והרלוונטיים של השוק. אצלנו במכללת סולו לימוד גרפיקה כזה אורך 7-8 חודשים. ומניסיון שלנו, אנו יודעים כי לימודים קצרים יותר לגרפיקה ממוחשבת אינם מקיפים מספיק ולא כוללים את הזמן של המעצבים לתרגל וללמוד מהי חשיבה עיצובית ולפתח אותה ולכן זה לוקח תקופה ארוכה של 8 חודש כמעט.

האם ללמוד לבד את השוק העיצוב זו דרך טובה?

שוק הגרפיקה ממוחשבת הוא שוק שיש לו מגוון רחב של חומרים ומדריכים באינטרנט.  אפשר לומר כי ניתן ללמוד את ההיסטוריה של השוק ואת כלי העבודה של גרפיקאי בצורה טכנית גם לבד, אך האם זה יעיל? האם זה יהפוך אתכם לגרפיקאים בשוק מקצועיים? אז בדבר היעילות לא בטוח שזו האפשרות היעילה ביותר עבורכם. תזדקקו לשעות על גבי שעות לתרגל וכדי למצוא את החומרים והמדריכים האיכותיים ביותר ולאחר מכן ללמוד נושא חדש מההתחלה מאפס זה בדיוק קל. האם זה יהפוך אתכם להיות מעצבים גרפיים? כנראה שלא. יכול להיות שזה יהפוך אתכם למקצוענים בשוק גרפיקה מסוים בנישה מאוד ספציפית וסבירות רבה שעם ידע זה תתקבלו למקומות עבודה שואף לאפס. יכול להיות שתוכלו להציע את העיצובים כפרילנסרים. בכל מקרה דרך הזו היא מאוד ארוכה ולוקחת דיי הרבה זמן.

אילו מיומנויות צריך סטודנט לגרפיקה ממוחשבת כדי להיות מעצב בתעשייה? רקע היסטורי בשוק

רקע היסטורי בשוק הוא המודל הבסיסי וההתחלתי. את החלק הזה בטוח שתרכשו בקורסים. דווקא את החלק הזה ניתן ואפילו מומלץ אפשר לבצע לבד. הסיבה היא פשוטה, ניתן למצוא בקלות מאוד את הרקע במודל דיגיטלי, הוא זמין לכם כל הזמן, ניתן לקרוא בזמן הפנוי ולמעשה הרגע ההיסטורי חשוב עבורכם להשראה והכרות עם העולם ולכן מומלץ להתעדכן בו כל הזמן, גם כאשר תעבדו בגרפיקה ממוחשבת.

עקרונות עיצוב מודל הייטק

עקרונות עיצוב מבוססים על מגוון תורות שמייצרות גרפיקה מקצועית. עקרונות רבים אלו כוללים איזון, יישור, ניגודיות, חזרה של  אלמנטים, טיפוגרפיקה, תורת הצבעים ועוד. לכל העקרונות הללו שהזכרנו יש תפקיד בתוך המודלים בגרפיקות שתעצבו. כאשר עקרונות אלו חסרים, הגרפיקה תהיה לא מקצועית והיא גם תיראה כך. תאגידי הייטק שיכרו את שירותיכם לעבודה ומבינים בשוק, יבדקו האם יסודות עיצוב אלו מיושמים בתוך הגרפיקה שלכם ובמדיה ולא, הסבירות היא שתיתפסו גרפיקאים לא מקצועיים.

זוכרים שדיברנו בהתחלה על צורת הלימוד מהבית, אז מהי צורת הלימוד עיצוב אונליין במכללת סולו?

במכללת סולו לומדים את המקצוע אונליין מהבית. אנו לא מבזבזים זמן רב בדרכים, בטח שלא על מציאת מקום  חניה. שיטת הקורסים בעיצוב היא שיטה יעילה שבה הזמן היקר שלכם מקבל את כל תשומת הלב. ההדרכה אונליין מהבית מתנהלת בזמן שלכם, מול המחשב ובנוחות המקסימלית שלכם. מעבר לכך, אנו לא מדריכים אתכם בזום או בקבוצה בזום כמו שהפך להיות נהוג בתקופת הקורונה, אלא עם  אפליקצית חיבור באופן פרטי מול מדריך פרטי. ההדרכה אחד על אחד עם מדריך פרטי מאפשרת לכם ללמוד את השוק בקצב שלכם מבלי לחכות לסטודנטים אחרים ומבלי שתצטרכו לחכות לתשובות לשאלות שלכם בסוף. המדריך בעיצוב מלווה אתכם ומלמד אתכם צעד צעד, יד ביד במשך 7 חודשים שלמים איתך.

איך מתנהל הלימוד במשך עשרה חודשים אלו?

7-8 חודשי הלימוד מתנהלים באופן מאוד חכם. שלושה חודשים ראשונים יוקדשו לאפליקציה הפוטושופ, שלושה חודשים נוספים לאפליקצית האילוסטרייטור והשאר לעיצוב באפליקציה האינדיזיין. במהלך ההדרכה תלמדו גם מונחים מקצועיים ונעזור לכם לקבל השראה ולגבש את החשיבה העיצובית שלכם. כמו כן, בקורס שלנו תתרגלו והרבה מטלות עיצוביות! התרגול אצלנו הוא חלק גדול ובלתי נפרד מהקורס. ללא תרגול לא תוכלו להפוך לגרפיקאים מקצועיים וגם לא לעבוד.

פיתוח חשיבה עיצובית לקונספט

איך מפתחים חשיבה עיצובית בהסבה מקצועית? זה משהו שבכלל אפשר לפתח? ואם כן, זה משהו שמתפתח במהלך הקורסים בעיצוב? חשיבה עיצובית מיסודה מגיעה מהשראה, לפחות בהתחלה. החשיבה העיצובית היא הזמנה לחשיבה ביקורתית מתפתחת עם שאלות, האם מודל גרפיקה שאני רואה היא גרפיקה שמעניינת אותי? האם זו גרפיקה שהסגנון העיצובי שלה הוא סגנון שאולי אני רוצה לאמץ כאשר אעסוק בשוק ההייטק? אלו שאלות עמוקות שניתן לענות עליהם רק לאחר שיש לנו נתוני מידע בשוק ורק לאחר שתרגלנו בעצמנו מגוון רחב של גרפיקות. וזה בדיוק מה שעושים בבית ספר בקורסים מסודרים כמו הבית ספר לגרפיקה שלנו. יותר מכך, המורים שלנו במכללת סולו דואגים לאתגר אתכם ולהפגיש אתכם עם שאלות רבות מהסוג הזה וזאת כדי לפתח אצלכם את החשיבה העיצובית הרבה שהיא כל כך חשובה עבור העיסוק  בפרסום בשוק זה.

ז’רגון קונספטואליות מקצועי

כל מקצוע בשוק והמונחים המקצועיים שלו. ידיעת המושגים הרבים המקצועיים שמה אתכם כחלק בלתי נפרד מהשוק. מי שייקח אתכם לעבודה מצפה שתדעו את המונחים האלו וגם ידבר אתכם כאשר הוא משתמש בהם בעבודה. בשל כך כל סטודנט חייב לדעת את המונחים הללו ולוודא שלומדים את המקצוע אותם כחלק מהקורס. אנו במכללת סולו בהחלט מדריכים אתכם גם את המונחים המקצועיים והם משתלבים כחלק בלתי נפרד בקורס גרפיקאי.

וכלו לקבל תעודה. תעודה מטעם הבית ספר לעיצוב שלנו ניתן לקבל רק לאחר השלמת התרגולים והגשת העבודות. בכל שיעור תתרגלו את החומרים יחד עם המדריך ותקבלו גם שיעורי בית שאותם תגישו ותקבלו עליהם משוב חשיבתי. המשוב יעזור לכם להשתפר והוא חלק מאוד חשוב עבורכם לקריירה.

עם מה יוצאים בסוף הלימוד בעיצוב?

בסוף הלימוד אצלנו במכללת סולו עיצוב גרפי אונליין תצאו עם ידע מקצועי ויישומי רלוונטי לשנת 2022. תצאו עם תעודה מטעם הבית ספר ועם עבודות גרפיות שביצעתם שמתאימות עבור תיק הדוגמאות שלכם. כמו כן, תוכלו להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו שהיא הגדולה ביותר בשוק של דרושים בגרפיקה ממוחשבת מתחילים. סטודנטים רבים מהבית ספר שלנו הצליחו למצוא עבודה מהקבוצה הזו.

אז אם גרפיקה ממוחשבת מעניין אתכם ואתם רוצים לעשות מקצוע עם לימוד מקצועי ורציני, אך ארוך ברמה הסבירה, מכללת סולו עיצוב גרפי אונליין היא התשובה עבורכם. המורים שלנו ויועצי הקורסים שלנו מחכים שתיצרו קשר איתנו או תשאירו פרטים בעמוד. אנו כאן ערוכים לענות על כל השאלות שלכם לגבי  שוק העבודה  וגם באתר שלנו תוכלו למצוא מגוון עצום של שיעורי וידאו ביוטיוב מעניינים שיעידו על איכות ההדרכה בעיצוב אצלנו. צפייה נעימה.