מערכת ניהול תוכן מומלצת לבניית אתרים – השוואה

//מערכת ניהול תוכן מומלצת לבניית אתרים – השוואה

מערכת ניהול תוכן מומלצת לבניית אתרים – השוואה – וורדפרס או וויקס – איזה מערכת טובה יותר כדי לבנות אתר אינטרנט מקודם בגוגל?

מזל טוב, הקמתם עסק חדש, בניתם תכנית עסקית ותכנית כלכלית ועכשיו הגעתם לחלק שבו אתם מדברים על השיווק, מציאת הלקוחות הפוטנציאליים עבור העסק שלכם. אחד הדברים הכי חשובים בשיווק עסק הוא אתר האינטרנט שלכם. בתוך אתר האינטרנט תוכלו להכניס מידע על השירות או המוצר שאתם מספקים, תוכלו לעצב אותו על פי טעמכם ועל פי המסר שאתם מעוניינים לשדר ותוכלו לקבל ממנו רשימת תפוצה של לקוחות פוטנציאליים. על מנת שכל זה יקרה עליכם לבנות אתר אשר יקודם היטב בגוגל ויגיע לתוצאות הראשונות מבין עשרות אלפי תוצאות חיפוש ברשת. עליכם לבנות אתר איכותי, מעוצב כראוי ובעל תוכן מקצועי אשר מתעדכן מעת לעת.

תעשיית העיצוב ושוק בניית האתרים והביקוש בתעשיית ההייטק בישראל

בשוק בניית האתרים יש אלפי חברות ופרילנסרים שיהיו מוכנים לבנות עבורכם אתר אינטרנט. חלקם יהיו מתכנתים אשר יבנו אתרי אינטרנט בעזרת קידוד וחלקם הגדול יציעו לכם בניית אתר בפלטפורמות שונות לבניית אתרים. עלויות בניית האתר ישתנו בהתאם לזמן הבנייה שעל המתכנת או המעצב להשקיע. כמו כן, מטרת האתר, כמות התוכן והפיצ’רים אשר יהיו בו ישפיעו על זמן ההכנה ובהתאמה גם על המחיר. בשוק בניית האתרים יש פלטפורמות מוכרות יותר ומוכרות פחות ועליכם לבחור בקפידה את המערכת שעליה תבנו את האתר שלכם כי היא תשפיע בהמשך על הכנסת תוכן חדש לתוכה ושדרוג האתר מעת לעת.

מערכות חינם לבניית אתר אינטרנט כדאי או לא כדאי?

בבואכם לבנות אתר אינטרנט, בטח עשיתם חיפוש ברשת על אותם חברות לבניית אתרים ופלטפורמות חינמיות ובתשלום. כמו כן, בטח ראיתם גם את האפשרות לבנות אתר בעצמכם. ודאי נתקלתם בשני השמות החמים ביותר בתחום בניית האתרים הפשוטה והקלה ללא צורך בתכנות. בניית אתר אינטרנט בפלטפורמת וויקס ובניית אתר אינטרנט בפלטפורמת וורדפרס. הבחירה בין שתי הפלטפורמות לא קלה, בייחוד אם זו הפעם הראשונה שאתם קוראים על התחום. עליכם להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהפלטפורמות על מנת לעשות חשיבה מושכלת ולבחור להקים אתר אינטרנט בפלטפורמה שהכי מתאימה עבורכם. במאמר זה אנו ניתן לכם מידע עדכני על שתי הפלטפורמות על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה הכי נכונה עבורכם.

מערכות חופשיות לבניית אתרים – פלטפורמה בקוד פתוח ופלטפורמה בקוד סגור

כדי שתבינו יותר על תוכנת וויקס ועל תוכנת וורדפרס עליכם להבין את המושגים קוד פתוח וקוד סגור. וויקס היא מערכת שנבנתה בקוד סגור. כלומר, אנו יכולים לבנות בה אתר אינטרנט רק באמצעות התבניות והתוספים אשר קיימים בה. וורדפרס היא מערכת שבנויה בקוד פתוח. כלומר, המערכת מאפשרת ליצור תבניות ותוספים בכל רגע נתון מעבר למה שהמערכת מציעה. המסקנה המתבקשת מהבנת המושגים הללו, שמערכת הוורדפרס אינה מוגבלת ומאפשרת לעשות בה שינויים כרצוננו לעומת זאת מערכת הוויקס תגביל אותנו ונצטרך להשתמש בעיצובים הקיימים עבור האתר שלנו. אז מה יותר טוב עבורנו? רק לאחר שנבין את היתרונות והחסרונות של כל מערכת נדע האם מתאימה לנו מערכת בקוד סגור או מערכת בקוד פתוח.

תעשיית העיצוב ושוק בניית האתרים והביקוש בתעשיית ההייטק בישראל

אז מה יותר מומלץ לעבוד? WORDPRESS מול WIX- יתרונות וחסרונות תבניות ותוספים לאתרי אינטרנט

המלצות למערכות ניהול תוכן אם אתם אנשים מאוד יצירתיים וחשוב לכם עיצוב שאינו מוגבל, כדאי לכם לבחור במערכת וורדפרס. המערכת מכילה כמות בלתי מוגבלת של תבניות ותוספים ובכל יום משתמשים יוצרים עבורה אפשרויות עיצוב נוספות. אם אתם אנשים שאוהבים ליצור מתוך מסגרת ושלל גדול של אפשרויות רק יבלבלו אתכם, וויקס היא הפלטפומה עבורכם, היא הרבה יותר מובנית ומציגה מספר מועט של תבניות ותוספים. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את התבנית שתתאים לבניית האתר שלכם. אין ספק שמערכות וורדפרס יותר פופולריות בעולם ועל המעצבים הגרפיים לשלוט ב2 המערכות. בוורדפרס קהילת התמיכה היא מאוד גדולה ומאפשרת למפתחים להעלות בצורה עצמאית תבניות שעוצבו לאתר וורדפרס הרשמי לשם הורדה לשימוש חינמי ובתשלום, כמויות התבניות בוורדפרס בחינם הם עצומות ומאפשרות לכל מעצב יותר חופש פעולה וביטחון בתחום.

מחירונים ועלות המערכת לבניית אתרי אינטרנט

מערכת לניהול תוכן מאפשרת גם ללקוח וגם למעצב האתרים חופש פעולה עצמאי בהעלאת תכנים לאתר, עיצוב בצורה חופשית ועוד. במידה ולקוח מקבל שם משתמש וסיסמה הוא יכול לבצע העלאת מאמרים או תכנים ישירות לאתר ללא עזרת מתכנת או מעצב אתרים לאינטרנט. גם וויקס וגם וורדפרס הן חינמיות בבסיסן. בוויקס אם נרצה הרחבות נוספות נצטרך לשדרג לתוכנת הפרימיום ולבקש להסיר את הפרסומות. במערכת וורדפרס יש תוספים ותבניות שהם חינמיות ויש גם בתשלום. תוכלו תמיד לחפש את התוספים החינמיים ולקצץ בעלויות.

שיעורי הסבר והדרכות על בניית אתר אונליין

במערכת הוויקס תוכלו לצפות בסרטוני ההדרכה של החברה. למערכת הוורדפרס יש קהילה עצומה של משתמשים ומתכנתים שעונים בפורומים על שאלות. כמו כן, תוכלו לראות עשרות של סרטונים איכותיים ביוטיוב אשר מלמדים צעד אחר צעד איך לבנות אתר בוורדפרס. לרוב לוורדפרס יש גם קורסים בתשלום שמכשירים מעצבים לבניית אתרים. גם אצלנו במכללת סולו תוכלו ליהנות מקורס בניית אתרים מקצועי. כמובן התמיכה בוורדפרס על ידי פורומים קהילתיים וקבוצות שלמות בפייסבוק התומכות חינם במשתמשי התוכנה.

שם האתר דומיין – כתובת האתר

אחד הדברים החשובים בתחילת תהליך הקמת אתרים זה בחירה של שם הדומיין. בפלטפורמת WIX דומיין האתר ניתן בחינם על ידי WIX על כן שם האתר שלנו הוא אינו פרטי ויכלול בתוכו את המילה WIX. במערכת ה- WordPress  אנו נקנה את הדומיין והוא יהיה דומיין פרטי שלנו כל עוד נחדש את העלות בכל שנה. בגלל שקנינו את הדומיין נוכל לבחור את שם האתר שלנו.

להביא לקוחות דרך מנועי חיפוש – קידום האתר במנועי חיפוש גוגל

בשטח העובדות מדברות, מערכות וורדפרס עוקפות את מערכות וויקס בכל תהליך קידום אתרים, אתרים שנעשו על ידי וויקס מקודמים פחות במנועי חיפוש למרות שנעשו שינויים במערכות שלהם, עדיין אי אפשר לשים את האצבע על סיבות מדויקות למה מנועי חיפוש מעדיפים פלטפורמה כזו או אחרת. בתחילת המאמר דיברנו על כך שאחד הכלים בשיווק העסק שלנו הוא קידום האתר בגוגל. כלומר, אתם רוצים שלקוחות יחפשו את השירות שלכם בשורת החיפוש וימצאו את האתר שלנו בתוצאות הראשונות מבין אלפי תוצאות. במערכת הוורדפרס יש תוספים מיוחדים שעוזרים לקדם את האתר האינטרנט וגוגל מאוד אוהבים אתרים שנבנו בפלטפורמה הזו. דיווחים ממשתמשים הראו בעניין קידום אתרים וורדפרס הרבה יותר טובה מוויקס.

כמה זמן זה לוקח לבנות אתר – זמן בניית האתר וקלות שימוש

בניית אתר בפלטפורמת וויקס הרבה יותר מהירה. זוהי מערכת מובנית שכל מה שתצטרכו לעשות זה לבחור את התבנית שמתאימה לכם ולתוכה להכניס את התוכן והתמונות. למעשה בתוך מספר שעות מועט תוכלו לקבל אתר מעוצב עבור העסק. בוורדפרס הבניה גם יכולה להיות מהירה וקלה, אך עליכם להכיר קצת יותר איך המערכת עובדת וזמן הבנייה אם זו הפעם הראשונה שלכם יהיה יותר ארוך.

עלויות אחסון אתר אינטרנט

וכמובן לא נשכח כמה יעלה לנו לאחסן את תוכן האתר. בוויקס זה פשוט, המערכת מציעה חבילת אחסון אך היא מוגבלת. לכן המערכת מתאימה לאתרים פשוטים יחסית שאין בהם הרבה תוכן ואלמנטים מסובכים. מתאים מאוד לאתרים תדמית פשוטים. בוורדפרס נזדקק לאחסון באחת מחברות האחסון החיצוניות והעלות תהיה חודשית או שנתית על פי גודל האחסון וסוגו.

שינויים ושדרוגים במערכות לניהול תוכן

אז כמו שהבנתם, בוויקס אתם יותר מוגבלים בנושא זה. אם תרצו לשנות את תבנית האתר תצטרכו ליצור אותו מחדש. כמו כן, אתם תלויים בחברה שעלולה להיסגר במקרים חריגים. בוורדפרס אין לכם את הבעיה הזו כי היא מערכת בקוד פתוח שתמיד משתנה ומשתדרגת ואין בעיה להחליף את התבנית מתי שרק נרצה. אנו לא תלויים בחברה ויכולים אפילו להמציא תוספים ותבניות משלנו במידה ואנו יודעים לתכנת ולבנות קוד.

יצירת חנות אונליין

אם העסק שלכם מתבסס על חנות שירותים או מוצרים שיופיעו באתר תוכלו לעשות זאת באופן נהדר במערכת וורדפרס על ידי התקנת תוסף שמיועד לכך. גם מערכת וויקס מאפשרת בניית חנות אך היא מוגבלת לסליקה רק ב- PayPal ומתאימה לרוב לחנויות קטנות.

איך נבחר במערכת לבניית אתרים המתאימה לנו

כמו שקראתם, שתי המערכות טובות ואיכותיות. קראו טוב את החסרונות והיתרונות של כל אחת מהן. שימו דגש על הרצונות שלכם מהאתר. אם מדובר באתר פשוט, אתר תדמית ואתם זקוקים לאתר כזה במהירות, וויקס תהיה מושלמת עבורכם. אבל אם אתם זקוקים לאתר עם עיצוב יותר יצירתי, שיש בו הרבה תוכן ואתם רוצים שיקודם טוב בגוגל ללא ספק ביחרו בפלטפורמת וורדפרס.

 

2019-10-08T09:52:10+03:00