המדריך לעיצוב אלבומים דיגיטליים לשנת 2020

//המדריך לעיצוב אלבומים דיגיטליים לשנת 2020

המדריך לעיצוב אלבומים דיגיטליים – מהו אלבום דיגיטלי?

אם נחזור אחורה, לעבר הלא רחוק, שנות ה- 90 הנהדרות, נוכל להיזכר שבתקופה זו עוד היו אלבומי תמונות מודפסות. משנות ה-90 עם כניסת המצלמות הדיגיטליות כל ענף התמונות עבר שינוי, הפסיקו להדפיס תמונות ועברו לייצר אלבומים דיגיטליים. כאשר מדברים על אלבום דיגיטלי, למעשה מתכוונים לאלבום ממוחשב. במאמר זה תוכלו להבין לעומק מהו אלבום דיגיטלי ואיך מייצרים אותו, כמו כן, הכנו לכם סרטוני דוגמא לאלבומים דיגיטליים אשר נוצרו על ידי מעצבים גרפיים. אך לא רק מעצבים גרפיים עוסקים בעיצוב אלבומים דיגיטליים. למעשה כל מי שיודע היטב את תוכנת פוטושופ יכול לעשות זאת ולתת שירות של עיצוב כזה.

אלבום תמונות לכל אירוע

בעבר היו מדפיסים אלבום תמונות לאחר החתונה או הבר מצווה. כיום בעידן הדיגיטלי רבים מאיתנו רוצים לשתף את התמונות במדיות החברתיות, לכן החלו צלמים לפנות למעצבים גרפיים שיעצבו עבור בעלי השמחה אלבומים דיגיטליים. היתרון הגדול באלבומים הדיגיטליים שלא חייב לשלוח אותם להדפסה, תמיד קיים לנו עותק ממוחשב ואם יום אחד נרצה להדפיס אותו תמיד נוכל. מעצבים גרפיים רבים מתפרנסים מאוד יפה מתחום זה. בעמוד זה תוכלו לראות אלבומים מעוצבים שיצרו מעצבים גרפיים העוסקים בתחום.

התהליך שעוברות התמונות עד לעיצוב האלבום הדיגיטלי

יש לכם אירוע, בחרתם בצלם לאירוע שצילם עבורכם וידאו ותמונות סטילס. בסיום האירוע, יעבור הצלם על אלפי התמונות שצילם באותו ערב ויערוך אותן בתוכנת הפוטושופ על מנת לקבל תמונות יפות, טובות ואיכותיות. לאחר שהצלמים סיימו את עבודת העריכה, הם ישלחו ללקוח את התמונות ויבקשו ממנו לבחור את כמות מסוימת של תמונות אשר מהם יורכב האלבום הדיגיטלי. התמונות שבחר הלקוח הן התמונות שיועברו למעצב הגרפי. המעצבים הגרפיים יקבלו מהצלמים מספר הנחיות בקשר לעיצוב בהתאם לבקשותיהם של הלקוחות. על מנת לייצר אלבום דיגיטלי שהלקוחות יאהבו ויהיו מרוצים ממנו, על המעצב הגרפי לשלוח מספר דוגמאות על מנת להבין האם אלבום בסגנון מסוים הוא על פי טעמם.

הכנת אלבום דיגיטלי בתוכנת הפוטושופ

על מנת לעשות את תהליך ההכנה נכון, יש להתחיל בהתאמת גדלי האלבום על פי מה שביקש הלקוח. לאחר שתעשו זאת, למעשה תתחילו ליצור את עמודי האלבום ולהכניס את התמונות הרלוונטיות לכל עמוד. באלבומים לאירועים משמחים כדאי ליצור סדר כרונולוגי לאירוע אשר בדרך כלל יכללו תמונות ממקום האירוע לפני תחילתו, קבלת האורחים, טקס הפתיחה, ומהלך האירוע. אלבומים דיגיטליים נראים מרשימים מאוד, אך חשוב שתדעו כי זמן ההכנה שלהם לא גדול וניתן ליצור אלבום מעוצב תוך שעתיים – חמש שעות. הנוסף אם זו הופכת להיות עבודתכם, תוכלו ליצור לכם טמפלטים מוכנים ולקצר משמעותית את זמן ההכנה. ואם אתם מעוניינים לדעת יותר על תוכנת הפוטושופ, חשוב שתדעו שבלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית הסטודנטים לומדים איך לעצב אלבום תמונות דיגיטלי בפוטושופ ויוצרים דוגמאות לתיק העבודות שלהם.

פטושופ, התוכנה הטובה ביותר לעיצוב אלבומים דיגיטליים.

פוטושופ ידועה כתוכנה הטובה ביותר לעיבוד תמונות. זוהי תוכנה אשר עובדת על פיקסלים ויש בה כלים רבים ליצירת תיקונים ויצירת מניפולציות על תמונות. בעזרת הפוטושופ תוכלו לקחת תמונה פשוטה שצילמתם וליצור לה אווירה אחרת בעזרת שינויי צבעים. תוכלו לראות בהרבה אלבומים שימוש בטכניקה בה הופכים תמונה לשחור לבן בעזרת הפוטושופ ולאחר מכן יוצרים מעליה שקופית בצבע חום אשר הופכת את האווירה בתמונה לעתיקה וישנה. מעבר לכך, כאשר יוצרים אלבום, יש חשיבות גדולה לסימטריה ומרכוז, בתוכנת הפוטושופ תוכלו לעשות את שני  תחומים אלו וגם לשים דגש על קומפוזיציה נכונה. סגנון האלבום יקבע על פי אופי האירוע. אירועי חתונה יאופיינו באלבומים דרמטיים יותר ורומנטיים ואילו בר מצוות יאופיינו כאירועים לנוער עם צבעים המתאימים לגילם.

לימודים מהבית

בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית הסטודנטים לומדים היטב את תוכנת הפוטושופ על מנת שיוכלו להשתמש בכל הפקודות והאפשרויות שבה ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שלהם. לאורך הלימודים, יקבלו הסטודנטים תרגילים ועבודות אשר יעזרו להם לפתח את המיומנות בהכנת אלבום דיגיטלי וגרפיקות נוספות. סטודנטים שאוהבים אומנות ויצירתיות יהנו מחווית השימוש בפוטושופ. הסוד ביצירת אלבום דיגיטלי טוב וגרפיקות נוספות הוא בתרגול התוכנה. ככל שהסטודנט יתרגל ויעמיק בתוכנה כך ידע יותר טוב להשתמש באפשרויות שלה.

סגנונות לעיצוב אלבום דיגיטלי ייחודיים

סגנונות האלבומים שאותם תעצבו ישתנו לפי הנושא או האירוע שבשבילו מעוצב האלבום. אך חשוב להבין שבסופו של דבר מי שצריך לאהוב את עיצוב האלבום הוא הלקוח. לכן חשוב לפני שאתם מתחילים, לשלוח ללקוח מספר דוגמאות מראש על מנת שלא תבזבזו זמן לחינם. כיום לקוחות רבים מבקשים ליצור אלבומים לא רק לאירועי שמחה. יש משפחות שיוצרות אלבומי משפחה, ניו בורן, טיול משפחתי ולמעשה כל נושא שהם מעוניינים לאד בו תמונות כמזכרת. כאשר מעצב גרפי יוצר אלבום דיגיטלי, עליו לבדוק עם הלקוח האם זה אלבום שהוא מעוניין להדפיס. פרט זה חשוב מאוד כי אלבום מודפס צריך להיעשות ברזולוציות גבוהות בהרבה מעיצוב אלבום דיגיטלי שישאר במחשב. על מנת להיות יעילים בזמני הכנת האלבום עבור הלקוח, אנו ממליצים לכם ליצור טמפלטים מוכנים מראש בהם תוכלו לשבץ את התמונות. זה יקל עליכם את העבודה ויקצר את זמנה. בהמשך המאמר תוכלו לראות מאות דוגמאות לאלבומים דיגיטליים ולקבל מושג על הסגנונות שקיימים היום.

הכנת אלבום דיגיטלי בשיתוף עם צלמי האירוע

תחום האלבומים הדיגיטליים היום הוא תחום מבוקש מאוד ולא חסרה בו עבודה. מיטב המעצבים עובדים מול צלמים לאורך השנה ומעצבים עבורם אלבומים ללקוחותיהם. העבודה עם הצלמים נעשית בשיתוף פעולה. הצלם מעביר למעצב את התמונות הנבחרות לאחר שעובדו ובוצעה להם עריכה של הצלם. הצלם נותן למעצב דגשים מסוימים על פי בקשותיהם של הלקוחות. לאחר שיקבל המעצב הגרפי את התמונות, הוא יצור קשר עם הלקוח, ישלח לו דוגמא ראשונית ולאחר מכן יתחיל לעבוד על עיצוב האלבום. בסיום העיצוב ישלח את האלבום לצלם, יקבל שינויים אחרונים והתאמת האלבום לצרכים של הלקוח. ככל שהקו העיצובי שלכם יהיה מיוחד יותר, כך הביקוש והמחיר לאלבום יעלה. טווח המחירים לאלבום דיגיטלי מתחיל מ- 1500 ש”ח.

האם יש עבודה בתחום העיצוב אלבומים דיגיטליים?

בהחלט יש עבודה והרבה ממנה. עיצוב אלבומים דיגיטליים לאירועים קוראת לאורך כל השנה כי אירועים מתקיימים כיום לא רק בקיץ. מעבר לכך, לא רק אנשים פרטיים פונים ליצירת אלבום דיגיטלי אלא גם חברות אשר יוצרות אלבומים דיגיטליים לעובדים אשר השתתפו בערבי חברה, טיולים ועוד. אם אתם מעצבים או כאלה שיודעים היטב את תוכנת הפוטושופ, תוכלו להכין טמפלטים ולהציג אותם לצלמים. ברשת יש צלמים רבים אשר מחפשים את אותם המעצבים שיתנו את המענה ללקוחות. על מנת שתוכלו למצוא עבודה בתחום זה, עליכם לבדוק ברשתות החברתיות או לשלוח פניות יזומות לצלמים. יש קבוצות רבות בפייסבוק אשר עוסקות בצילום ואפשר תמיד לעלות עיצוב שעשיתם ולנסות לייצר שיתופי פעולה.

סרטון הדרכה לאלבום דיגיטלי בתוכנת הפוטושופ

בסרטון המצורף תוכלו לראות עיצוב גרפי של אלבום דיגיטלי באמצעות תוכנת הפוטושופ. חשוב לדעת שהסוד ביצירת אלבום מקצועי הוא המינימליסטיות. מספיק שתדעו מספר אלמנטים בתוכנת הפוטושופ על מנת שתוכלו לייצר לכם מספר טמפלטים חזקים. בלימודי העיצוב הגרפי אונליין מהבית, המורה ידריך אתכם איך לפתח סגנון עיצוב משלכם. בסיום הלימודים תוכלו לפתוח לכם דף פייסבוק עסקי ולפרסם שם עבודות שלכם. ככל שהחשיפה אליכם תהיה גדולה יותר כך תוכלו ליצור לכם יותר עבודה.

האם יש עבודה בהכנת אלבומים דיגיטליים מספיק לכולם?

התשובה לשאלה זו היא כן מוחלט! חשוב שתבינו כי אותו מעצב גרפי אשר נותן שירותים לצלם יוכל לקבל ממנו עבודות נוספות כמו תיקוני תמונות, הכנת קטלוגים וכך למעשה אתם תייצרו עבודות נוספות. העבודה עם צלמים היא נהדרת למעצבים אשר מעוניינים לעבוד מהבית. אם חלומכם הוא לפתח קריירה עצמאית מהבית, דעו לכם שתחום זה הוא חממה תעסוקתית נהדרת. כל מה שתצטרכו להתחלה זה לקוח או שניים אשר ימליצו עליכם והעסק יתחיל לרוץ. אך בכל הקשור לעסק עצמאי, חשוב שתדעו כי הדבר החשוב ביותר הוא קודם כל יחסי אנוש. מעצבים חברותיים, נעימים אשר יודעים לעמוד בלוח זמנים יוכלו ליצור קשרים תעסוקתיים טובים מאוד. זה גם מה שיביא אליכם לקוחות נוספים. בתחום זה הנושא של שיווק מפה לאוזן הוא חזק מאוד, מי שידע להמתין בסבלנות, יוכל להיכנס לתחום נהדר בתוך מקצוע העיצוב הגרפי.

איפה אפשר ללמוד לעצב אלבומים דיגיטליים אונליין מהבית?

אצלנו במכללת סולו כל מתכונת הלימודים מתבצעת אונליין מהבית. אנו מכשירים סטודנטים לעיצוב גרפי או סטודנטים לתוכנת הפוטושופ ומכשירים אתכם להיות מעצבים של אלבומים דיגיטליים. על מנת ללמוד מהבית יהיה עליכם להצטייד במחשב, אינטרנט, רמקולים ואוזניות. לפני תחילת הלימודים אנו נחבר אתכם לתוכנה המקשרת בניכם לבין המורה אשר מאפשרת לשתף את מסך המחשב שלכם אליו. במהלך הלימודים המורה ידריך אתכם צעד אחר צעד איך לעצב אלבום דיגיטלי בתוכנת הפוטושופ ולאחר מכן אתם תתרגלו את החומר ותגישו עבודה למורה. כך ידע המורה שאתם מבינים היטב את החומר. היתרון של למידה מהבית הוא שהשיעור הוא שיעור פרטי לכל דבר. אם לא הבנתם חומר מסוים, תמיד תוכלו לחזור עליו יחד עם המורה בקצב שלכם. המורה שלכם לא יתקדם עד שתבינו את החומר היטב. התרגול בתוכנה הוא חשוב מאוד. תרגול ישפר את המהירות שלכם, המקצועיות והיצירתיות. אם מאמר זה הצליח לעניין אתכם והתחום מרתק אתכם ואתם מעוניינים לרכוש לכם מקצוע נהדר, מלאו את הפרטים בצור קשר ונציג שלנו יחזור אליכם לפרטים נוספים.

היתרונות של למידה מהבית

למידה עם מורה פרטי היא למידה איכותית במיוחד ובתחום של עיצוב גרפי היא ללא ספק מוצלחת. המורה הוא למעשה מעין מנטור אישי אשר מלווה את הסטודנט לאורך הקורס. למידה שנבנית צעד אחר צעד היא למידה בטוחה להצלחה. בנוסף, למידה אונליין מהבית נעשית בזמן שנוח לכם, במקום שנוח ובקצב שלכם ואין יותר טוב מללמוד בצורה זו תוכנה עם פקודות רבות. אנו במכללת סולו נלמד אתכם להיות מעצבי אלבומים דיגיטליים מקצועיים.
חשיבות תיק העבודות למעצב האלבומים הדיגיטליים

בסיום הלימודים תקבלו תעודת מעצב גרפי, או תעודה שסיימתם קורס פוטושופ אך בתחום עיצוב האלבומים הדיגיטליים, התעודה פחות חשובה. מה שחשוב באמת הוא תיק העבודות שלכם. כל צלם שירצה לעבוד איתכם, יבקש לראות תחילה את תיק העבודות שלכם. לכן חשוב מאוד שבקורס תשקיעו בתיק עבודות מקצועי כי הוא זה שיפתח עבורכם דלתות.

2019-12-05T12:23:40+02:00