שיעור חינם הצללה לציור דיגיטלי – טכניקות איור גרפי למתחילים

//שיעור חינם הצללה לציור דיגיטלי – טכניקות איור גרפי למתחילים

מחפשים ללמוד ציור חינם במחשב? הכנו במיוחד בשבילכם טיפים מדהימים לאיור גרפי למתחילים בתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור. כיום אילוסטרייטור נחשבת לתוכנה מספר אחת בתעשיית העיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת להכנת איורים גרפיים וקטורים, יכולות התוכנה הם גבוהות מאוד ומאפשרות לאייר ולצייר בקלות כל דמות או צורה במספר דקות, אילוסטרייטור פותחה מבית חברת אדובי ושימושית מאוד בקרב המעצבים הגרפיים, תחילה שימוש בתוכנה היה אך ורק לציירים ומעצבים גרפיים מצאו בה שימוש לאחר שחברת אדובי הוסיפה פיצ’רים וכלים חדשים המאפשרים למעצבים לעצב לוגואים או כל גרפיקה ממוחשבת אחרת. במדריך ציור זה תוכלו לראות טכניקות מדהימות של הצללה ומתן עומק לשדרוג כל ציור או גרפיקה כזאת או אחרת.

אילוסטרייטור נחשבת לתוכנה מספר אחת

הצללות בציור למה זה חשוב – טכניקות למתן עומק

כל ציור לרוב מתבטא בסגנונות של קימורים ועיגולים, המטרה בציור לתת תחושה של עומק או תאורה של אור כדי לקבל זווית לציור, המטרה ביצירת נפח בגרפיקה מאוירת היא כדי להעשיר את הציור ויצירה של תחושה או אווירה, עומק בציורים לרוב מתבטא בעבודה עם גוונים של אותו גוון בצבע עולה או צבע יורד, לדוגמה אם אתם מציירים פנים או כל ציור אחר אז תתחילו בצבע כהה יותר של הפנים ואת קווי הלחיים תתנו בצבעים יותר בהירים לעומת הצבע של הפנים שבחרתם מלכתחילה. ציור גוף לרוב מתבטא באין ספור סוגים שונים של הצללות וזה לא משנה אם אתם עושים איור גרפי על דף או שמאיירים את הציור במחשב, קווי הרגלים או הידיים צריכים לקבל גוונים כדי לשמור על סגנון איור מקצועי ולתת תחושה של עומק ותלת מימד לציור.  באילוסטרייטור לדוגמה יש אין ספור כלים למתן תחושה של עומק ומשחק הגוונים הוא יותר קל לעומת צביעה ידנית שלא מאפשרת את הנוחות שתוכנות גרפיקות ממוחשבות מאפשרות.

המטרה בציור

כלים לציור בתוכנה למה הם מועדפים על ידי הציירים

בתוכנת הגרפיקה הציור על ידי כלים נכונים מאפשר גמישות מדהימה שדף וכלי ציור לא מאפשרים, באילוסטרייטור הכניסו כלים מיוחדים שלא היו בעבר כגון כלים של MESH מורכבים, כלי זה מאפשר ליצור רשת מעברים על כל צורה של גרפיקה וזה לא עוד גרדיאנט או כלי מעברי צבעים אלה פיתוח מורכב יותר ונוח לציור דיגיטלי, מטרת הרשת שנוצרת היא לאפשר לצייר או ציירת לתת את גווני העומק ולשנות כל הזמן את קווי האיור לכל גוון בטון עולה או יורד, בציור אנו הראינו כיצד פקודה פשוטה יכולה לתת את העומק בפחות מחצי דקה שזה מדהים, כמובן שתמיד תוכלו לשכפל את האיור הגרפי שלכם ולשנות את קווי העומק עד למצב שזה מאפשר לכם לבחור או לתת ללקוח שלכם לבחור מה הכי נכון לו, כלי התוכנה מתבטאים בעבודה במברשות מיוחדות לצביעה תוך אפשרות של יצירת מברשת בצורה עצמאית.

לאפשר לצייר או ציירת לתת את גווני העומק

שימושי אילוסטרייטור

כמו שפירטנו קודם אילוסטרייטור היא לא רק תוכנה של ציור, התוכנה מאפשרת לבצע עבודות בגרפיקה במקביל, כמובן שתמיד תוכלו לשלב גם ציור ואיור וגם עבודות גרפיקה, נוכל לראות אין ספור לוגואים מעוצבים בתעשייה בעולם ובמיוחד בישראל שנעשו אך ורק על ידי ציירים, כיום לוגו משעמם שמכיל רק טקסט כבר לא מספיק, מיתוג גרפי צריך להיות מעניין ומושך כדי שבאמת יעשה את העבודה, ציור גרפי הוא מאוד מפורסם בעסקים ובמיוחד בעיטורים לכל מיני נושאים שונים להעשרה ועיבוי הנפח בגרפיקה ממוחשבת. כיום מעצבים גרפיים עובדים בשיתוף פעולה עם ציירים כי לרוב מעצבים בהכשרתם לא עוברים התמחות באיור, השיתוף הפעולה מתבטא באיור לספרים וחוברות. עיצובי לוגו למיתוג עסקים ואפליקציות ועד להעשרה של גרפיקה למתן נפח לתוכן הפנימי.

עיבוי הנפח בגרפיקה ממוחשבת

PATHFINDER

אחד הכלים הפופולריים בעיצוב גרפי ובהכנת לוגואים זה החלון הזה במערכת ההפעלה של תוכנת אילוסטרייטור. כלי זה מאפשר לחתוך ולהוסיף צורות בקלי קלות למאיירים ולמעצבים גרפיים, לדוגמה אם אתם שמים ריבוע ומעליו יש עיגול אז קווי החיתוך של העיגול יחתכו את העיגול שנמצא מתחת על ידי סימון של שתי הצורות יחדיו, כמובן שטכניקות אלו שימושיות גם בהכנת ציור דיגיטלי במידה ואתם רוצים לחבר צורה לצורה אחרת לדוגמה, אם ציירתם את קווי הגוף קודם כל ולאחר מכן אתם מציירים בצורה שונה את הידיים ורוצים בצורה הזאת לחבר את שתי הצורות האלה יחדיו, בשיעור שהכנו לכם תוכלו לראות שהשתמשנו דווקא בטכניקה זו ליצירת העומק כדי לקבל את קווי החיתוך של הלב באיור הגרפי באילוסטרייטור.

באיור הגרפי באילוסטרייטור

לימודי ציור איך זה הולך? האם צריך כישרון רחב לזה?

כדי לדעת לצייר צריך לאהוב קודם כל את התחום הזה, כמו כל דבר בחיים ככל שמתאמנים עוד ועוד על טכניקות בכל נושא בסוף שולטים בו, אותו דבר בקורסים לציור גם אם אין לכם ניסיון בכלל בציור בתוכנת מחשב יהיה לכם הרבה יותר קל לבטא את האהבה שלכם לתחום, בתוכנות גרפיות יש כלים רבים שמאפשרים לקווים להראות יותר חלקים לעומת ציור על דף, טכניקות מאוד שימושיות שאנו משתמשים בהם כדי ללמד ציור זה אנו שמים תמונה בשקיפות ולאחר מכן אנו נועלים אותה כדי ליצור חופש פעולה בהכנת הציור הדיגיטלי. לאחר שהתמונה נעולה אנו מתחילים לעבור על הקווים בציור כדי ללמוד כיצד לבטא את כל הקימורים באמצעות כלי התוכנה. לאחר שיש לנו את כל הצורות של הציור מתחיל תהליך הצביעה וההבנה הרחבה של איזה צבע כדאי לשים בציור ומה לא מומלץ, סגנונות ציור יכולים להיות החל מציור קומיקס ועד ציור דמויות לעולם האופנה.

ללמוד אונליין לצייר במחשב וכל זה דרך האינטרנט עם מורים פרטיים לעיצוב גרפי בבית הספר סולו אונליין.

לימודי ציור ואיור גרפי יכולים להיות במספר סוגים של סגנונות לימוד החל מלימוד פיזי במכללה או בית ספר לגרפיקה דיגיטלית או בשיטת לימודים אונליין שהמורה שלכם עובד ישירות על תוכנת הגרפיקה שיש לכם במחשב, אז איך זה קורה דרך לימודים בעיצוב וציור גרפי מרחוק? בעצם המסך שלכם נהפך להיות המסך של המורה תוך שיתוף המסכים המורה יוכל להזיז לכם את העכבר ולהנחות אתכם תוך מתן הסברים רחבים, השיחה מתבצעת בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת דרך המחשב, לימודים אונליין בבית הספר סולו מתבצעים אחד על אחד עם מורה פרטי מעבר לקו, שעות הלימוד מגוונות ומותאמות בדרך כלל לשעות הלימוד של הסטודנט החל מלימודי בוקר, צהריים או ערב, כך שזה לא ממש משנה איפה אתם גרים, בירושלים, תל אביב, חיפה או אילת, אם יש לכם אינטרנט המורה יוכל להתחבר ישירות לתוכנת הגרפיקה שלכם ולהסביר לכם בצורה מדהימה ואישית איך לצייר בקלי קלות בתוכנות לגרפיקה של חברת אדובי.

תוכלו כבר היום ליצור קשר עם אחד מיועצי הלימודים של מכללת סולו ולקבל פרטים רחבים מה כולל קורס ציור 03-6202111, שעות הלימוד וכמובן לשוחח איתנו על שיטת הלימודים אונליין דרך המחשב עם מורים פרטיים ללימודי תעודה בציור דיגיטלי, לכל אורך הקורס נתעסק בטכניקות בציור ונבנה איתך תיק עבודות בציור דיגיטלי שיפתח לכם דלתות בתעשיית העיצוב גרפי, צפייה נעימה.

לתוכנת הגרפיקה

דוגמאות לציורים בתוכנת גרפיקה אילוסטרייטור

2019-07-26T21:50:49+03:00