לימוד חינם טכניקות ציור באומנות דיגיטלית - איך מתחילים לצייר במחשב ב2021

איך מתחילים לצייר – טכניקות ציור באומנות דיגיטלית ב2021

מחפשים לקבל טיפים על עולם הציור הדיגיטלי? רוצים לראות דוגמה של צייר שעובד באמצעות המחשב אונליין? מה הוא נפח בציור דיגיטלי? כל הפרטים הכי מעניינים על ציור דיגיטלי בכתבה בכתבה הזאת כולל סרטון ושיעור וידאו ביוטיוב שהכנו במיוחד בשבילכם על ציור ואיור דיגיטלי בתוכנת אילוסטרייטור. במידה ואתם רוצים לראות עוד דוגמאות על עולם הציור בדיגיטל ושיעורי הסבר אתם מוזמנים להיכנס לעמוד קורס ציור ולראות אינספור סרטונים וטיפים שהכנו במיוחד בשבילכם באיור בתוכנה גרפיקה ממוחשבת וקטורית. בעמוד תקבלו מחירים של ציור דיגיטלי וכמובן על השכר העצום בתחום הזה. בתחתית העמוד תוכלו להתרשם מעבודות רבות שמדגישות את הטכניקות בציור ואיור דיגיטלי, עבודות אלו של בוגרי מסלול ציור למתחילים ומתקדמים.

תוכנות גרפיות לציור

תוכנות גרפיות לציור במחשב – ADOBE ILLUSTRATOR 2021

בעולם הציור יש אינספור תוכנות לציור ואיור גרפיקה דיגיטלית. אנחנו בכתבה הזאת מדברים על התוכנה מספר 1 בעולם הגרפיקה של חברת אדובי שנקראת תוכנת אילוסטרייטור. תוכנת אילוסטרייטור נותנת כלים מעשיים לכל מאייר או צייר גרפי, צורת ההמחשה וההנפשה בתוכנת אילוסטרייטור נעשים ברמה מאוד גבוהה. הסיבה שאיורים גרפים בתוכנת אילוסטרייטור הם יקרים יותר בגלל אופן הדפסה של גרפיקה כזאת והמשך עבודה בתכנות אנימציה. גרפיקה וקטורית מוערכת יותר בשוק העיצוב גרפי בגלל שהיא ידועה כגרפיקה יותר איכותית מאשר ציור שנסרק ועבר עיבודים גרפים. המעבר לעולם הדיגיטל יוצר נוחות מקסימלית לכל אחד שרוצה להתחיל לצייר בקלות ללא מחסומים תוך שימוש בטכניקות ציור דיגיטליות הנלמדות במסלול לימוד ציור.

איורים גרפיים והמעבר לתוכנות אנימציה

אנימציה וציור דיגיטלי תמיד הלכו ביחד. תוכנת אילוסטרייטור מאפשרת ישירות לייצא קבצים שנעשו בתוכנה בצורה וקטורית לתוכנות אנימציה אחרות. האנימטור יכול לפרק את הציור לחלקים ומכל החלק או צורה יכול לעשות אנימציה בתנועה לפי זרימה שמקובלת בעולם הזה. גרפיקה שנעשתה בתוכנת הפוטושופ על ידי ציור שנסרק לא יכול להיות חלק מאנימציה כי הגרפיקה עשויה מנקודות בתוכנה. זאת עוד אחת מהסיבות שגרפיקה וקטורית מוערכת יותר בשוק הגרפי. הסנכרון בין התוכנות הגרפיות בווקטור מאפשר התחלה של עבודה באילוסטרייטור ולאחר מכן מעבר לתוכנת אנימציה על ידי פעולות העתקה או הדבקה או על ידי פעולות יצוא ישירות בתוכנת אילוסטרייטור כקובץ של תוכנה אחרת. אם ניקח את תוכנת אנימציה לדוגמה פלאש כלי האיור בה הם מאוד מינימליסטיים לכן האנימטור יתחיל לעבוד באילוסטרייטור ולאחר מכן ישלח את האנימציה סופית לתוכנת הפלאש להמשך הנפשה.

איורים גרפיים והמעבר לתוכנות אנימציה

האם כל אחד יכול לצייר גם אם אין לו כישרון בתחום

כן כל אחד יכול לצייר או לאייר גרפיקה במחשב גם אם אין לו כישרון או ניסיון קודם. המעלות מאוד גדולות באיור בתוכנות גרפיות בגלל שאפשר כל הזמן לחזור אחורה בציור ולהתחיל מהתחלה. אם ניקח לדוגמה את תוכנת אילוסטרייטור כדוגמה לציור למתחילים נוכל לראות שם כלים רבים שמאפשרים טכניקות בציור בצורה הכי פשוטה שיש. התוכנה של חברת אדובי והיא  מאוד ידידותית מאפשרת עבודה ישירות עם הכלים על הדף בתוכנה בדיוק כמו שהייתם מציירים עם עיפרון ודף בצורה רגילה. כמו כל דבר גם לעולם הציור יש את השפה שלו, תחילת תלמדו נושאים כלליים בעולם האיור ולאט לאט הרמה תעלה בהתאם למשימות שתקבלו בלימודים. נשים דגש על קימורים נכונים ועל איך לצייר בצורה מקצועית על פי נורמות מקובלות בעולם זה. סגנונות איור וציור וקטורי הם שונות בציור שאנו רגילים לראות על הדף אך עדיין נוכל להוציא גרפיקות מקצועיות שיוכלו לשמש את עולם העסקים כגון: איור לספרים, אנימציות, עיטורים גרפיים ועוד.

הציור הווקטורי באילוסטרייטור 2021

כלי עבודה בתוכנת אילוסטרייטור מאפשרים לכל אחד לצייר כל סגנון שהוא רק רוצה. בעמוד תוכלו לראות סגנונות שונים של איור לחלק מהם אולי תתחברו ולחלקם אולי לא, הדוגמאות כאן הם רק בשביל להראות לכם מה התוכנה מסוגלת, שיעורי ההסבר שהצגנו כאן מתאימים לאנשים שיודעים קצת את תוכנת אילוסטרייטור ובמידה ואתם רוצים ללמוד את התחום הזה תצטרכו ללמוד מרמה של מתחילים ועד לרמה של מתקדמים. ציור גרפיקה וקטורית מאפשר הזזה של כל קו וקו לכל מקום שרק תרצו על ידי סימון של נקודות ומשיכה למקומות שונים. משקל הקבצים הוא מאוד קל מה שמאפשר הגדלה והקטנה של הקובץ ללא פגיעה באיכות של האלמנטים שאתם מעצבים גרפית בתוכנה.

טכניקות בציור דיגיטלי

טכניקות בציור דיגיטלי

טכניקות בציור גרפי כוללים שילובי צבעים, הצללות, עומק וקומפוזיציה. התוכנה היא רק תוכנה שמאפשרת לכם לבצע פקודות שונות היא לא הראש היצירתי שמבצע את הפקודות. ככל שאתם יודעים אותה לאורכה ולרוחבה יכולות העיצוב שלכם יהיה יותר גדולות. לתוכנה כלים של יצירת עומק כגון הצללות ואפקטים מורכבים עד לשימוש של יצירת מניפולציות עם פקודות שמאפשרות את זה. בשיעור לדוגמה שהכנו הראינו לכם איך אפשר לבצע הצללה ועומק על ידי לקיחת צורה שעיצבנו ומתן ערך שלילי של אותה צורה כדי לקבל את אותה צורה בדיוק למטרות צביעה מחדש בגוון אחר. בציור גרפי עומק ופרספקטיבה היא טכניקה מאוד נפוצה היות שהמטרה בציור דיגיטלי להמחיש כמה שיותר את המציאות על-ידי איור דיגיטלי.

  • למידת ציורים שנעשו בשוק ובתעשייה ופירוק לגורמים כדי להבין את האזורים שניסו להבליט באיור ומעקב אחרי קווים בגרפיקה, ערבובי צבעים והגעה לגוונים דומים מקו המוביל למתן הצללות ועומק. איור על תמונות ללמידת קווים בציור גרפי וציור מהסתכלות כדי לגרות את התת מודע להובלה של קווים חדשים באיור. סגנונות איור גרפי יהיו ריאלסטי, דמויות, קומיקס ומופשט כדי לתת את כל הקווים באיור ולפתח לסטודנט סגנונות נוספים שיתפתחו בצורה עצמאית לאורך הלימודים. המטרה שכל סטודנט יוציא תיק עבודות ייחודי משלו להעצמה אישית ולדוגמאות שונות לתעשייה, זה לא משנה אם אתם לומדים את זה לתחביב או לא שיעורי הבית הם המפתח להצלחה בקורס, ומי שאוהב את האמנות הדיגיטלית בהחלט ימצא בקורס חוויה בלתי נשכחת.

תלת מימד באיור גרפי

תלת מימד באיור גרפי –  gradient mesh tool

אחת הטכניקות של יצירת תחושה של עומק זה עבודה עם הצללות. כדי לקבל את האפקט של תלת מימד עלינו לעבוד עם מצב של  זווית ועומק ביחד לצורה. לתוכנה כלים של תלת מימד אבל הם מתאימים יותר לעיצוב גרפי ולא לאיור. יש לנו אפשרות לבחור אזורים ספציפיים בתוך הצורה ולאחר שעיצבנו לתת לציור גוון אחר על ידי פקודת MESH באילוסטרייטור. פקודת MESH מאפשרת לקחת את הצורה ולבצע מריחות לכל כיוון ולמריחה הספציפית שעשינו לתת גוון אחר כדי לחדד את תחושת העומק בציור הדיגיטלי.

שימושי תוכנת אילוסטרייטור בעולם העיצוב הגרפי

תוכנת אילוסטרייטור שימושית מאוד בעולם העיצוב גרפי וגרפיקה. מעצבים גרפיים מוצאים בה פתרונות דיגיטליים ליצירת מיתוג לעסקים. עיצוב הלוגו או עיצוב תדמית עסקית יעשה על ידי כלים שהתוכנה מאפשרת. אילוסטרייטור מבית חברת אדובי קיימת כבר קרוב ל-20 שנה. התוכנה הייתה תחילה אך ורק תוכנה לציירים ומאיירים גרפים ובמשך השנים אילוסטרייטור עברה מתיחה ושונתה מהקצה לקצה, התחילה להיות שימושית גם בעולם האופנה ועיצוב גרפי. אם תלמדו את התוכנה תוכלו לקחת את הידע שלכם גם לעולם העיצוב גרפי לעסקים וגם לעולם ציור דיגיטלי. מעצבים גרפיים הם לא מאיירים והם משתמשים בשירותי גרפיקה וציור מציירים מקצועיים שלמדו את אילוסטרייטור לנישה הזאת בלבד.

ציור דיגיטלי ואפליקציות

ציור דיגיטלי ואפליקציות להייטק

נוכל לראות בשנים האחרונות שחברות הייטק מעסיקות מאיירים דיגיטליים שיתנו פתרונות לעיצוב האפליקציות. עיצוב אפליקציה עם ציור יכול להיות לאיור אייקונים מיוחדים לנישות שונות, עיצוב משחקים ועוד. הסיבה שאילוסטרייטור שימושית מאוד בעיצוב אפליקציות בגלל שהקבצים שיוצאים מהתוכנה הם מאוד קלים מה שמאפשר לאפליקציה לרוץ מהר אצל המשתמש או במחשב. לציירים יש ביקוש מאוד גדול בתחום העיצוב הגרפי וההייטק בגלל שלא כל בוגרי מסלולי עיצוב גרפי יודעים לצייר בתוכנות גרפיות ומעצבים גרפיים זה לא התמחות שלהם ציור אלה ההתמחות של מעצבים זה פרסום ומיתוג עסקים דרך תוכנות גרפיות ולא ציור.

ציור דיגיטלי לימודים

ציור דיגיטלי לימודים

מסלול לימודי ציור כולל את למידת תוכנת אדובי אילוסטרייטור לאורכה ולרוחבה. תחילה תלמדו את כל הכלים בתוכנה בצורה בסיסית ולאחר מכן תתחילו לאייר גרפיקה בסגנונות שונים. בית הספר ילמד אתכם את כל סגנונות האיור כדי לתת לכם חופש פעולה ליישם את סגנונות איור שאתה הכי מתחברים אליהם. אין זה סוד שכדי להצליח בקורס ציור עליכם לתרגל אינספור ציורים כדי לשלוט בכל הפקודות בצורה מהירה ולאייר גרפיקה בצורה נכונה ומקצועית תוך שמירה על כללי הציור הווקטורי. תוכלו בהמשך לראות איך אפשר ללמוד את הקורס הזה מהבית דרך האינטרנט עם מורים פרטיים שמחוברים ישירות אליכם. בקורס ציור תכינו תיק עבודות שיכלול אינספור ציורים ואיורים שעשיתם בסגנון עסקי וחופשי. בעמוד זה תוכלו לראות דוגמאות של בוגרי מסלול ציור ואיור דיגיטלי כדי לקבל פרספקטיבה ואינדיקציה מה תציירו בלימודים. קורס ציור מתאים גם למעצבי אופנה, מעצבים גרפיים, חובבני האומנות הדיגיטלית ועוד.

העבודה בתחום הציור הממוחשב

עבודה בתחום הציור ואיור דיגיטלי יכולה להיות במספר נישות שונות כגון הייטק, גרפיקה, איור ספרים וחוברות, עבודה משותפת עם מעצבי אופנה ועוד. לרוב בוגרי מסלול לימודי ציור ואיור דיגיטלי בוחרים לעבוד בתחום הזה בתור פרילנסרים היות והתשלום הוא הרבה יותר גבוה, במידה ואתם מתמחרים את הגרפיקות שלכם בצורה גלובלית. יש כאלה שבוחרים לעבוד במשרד פרסום ולתת שירותי גרפיקה ויש שבוחרים לעבוד מהבית בתחום הזה ולא להיות מוגבלים בנישה אחת כדי להתקדם במספר נישות שונות לדוגמה, לתת שירותי גרפיקה לאיור ספרים ולעבוד במקביל עם אנימטורים או חברות הייטק כדי לאייר ולצייר אפליקציות. מה שחשוב בתחום האיור היום זה אך ורק איך נראה תיק העבודות שלכם. אם יש לכם תיק עבודות מושך ומעניין אין סיבה שלא תתחילו לעבוד מיד לאחר סיום הקורס. מומלץ מאוד להראות מספר סגנונות שונים ולא רק סגנון אחד בציור כדי להראות שאתם יכולים לבצע ולהתחבר לכל רעיון גרפי שתקבלו בהמשך.

מחירון ציורים 2021

כל אחד יכול לתמחר את סגנון העבודה שלו בצורה שהוא מעריך את עצמו. מאיירים דיגיטליים השכר ההתחלתי שלהם במידה והם הולכים להיות שכירים יכול להתחיל עם שכר של 12000 ש"ח בחודש. במידה ואתם עובדים בתור פרילנסרים אתם אלה שתקבעו כמה אתם רוצים לכל ציור. המחיר של ציור בהתאם למורכבות שלו ולזמן העבודה שתצטרכו להשקיע בתוכנת אילוסטרייטור. איור קטן של דמות בספר יכול להתחיל בסך של 700 שח וגם להגיע לסך של 5500 שח הכל תלוי בזמן העבודה שלכם. במידה ואתם הולכים לעבוד פרילנסרים בתוך חברה עלות מחירון שעתי של מאייר דיגיטלי מתחיל ב 75 דולר לשעה כיום ב2021.

  • שקיפות – את הנתונים הללו אספנו מקבוצת הפייסבוק של מכללת סולו המונה קרוב ל 16 אלף חברים בה. המשרות שמתפרסמות באופן קבוע מציגות את תנאי השכר בתחום ומשם נאספו כל הנתונים.

לימודים מהבית אונליין קורס ציור עם מורים פרטיים

לימודים מהבית אונליין קורס ציור עם מורים פרטיים

את תחום הציור דיגיטלי תוכלו ללמוד מהבית אונליין דרך האינטרנט עם מורים שמחוברים אליכם ישירות לתוכנת אילוסטרייטור. בית הספר מספק לכם תוכנת חיבור שמאפשרת למורה לעבוד על העכבר שלכם ולהסביר לכם תוך כדי איך לצייר בתוכנת אילוסטרייטור. השיחה מתבצעת דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת סקייפ עובדת או בשיחה טלפונית. המורה יסביר לכם איך לעבוד על תרגיל מסוים לאחר מכן אתם תצטרכו לתרגל את החומר הזה ולהראות למורה שלכם שאתם באמת מבינים את מה שנלמד. במידה ויש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור אתכם  שוב וייתן לכם הסבר נוסף כדי לגרום לכם להבין את הנושא הזה בצורה טובה. בכל סוף של שיעור תקבלו מטלות ותרגילים בציור דיגיטלי כדי לפתח לכם את יכולות העבודה ולגרום לכם לזמן תוכנה הולם. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל הצעת מחיר על למידה פרטית אונליין דרך המחשב עם מורים פרטיים דרך טופס צור קשר או בצורת טלפונית 03-6202111, בתפריט העליון של האתר יש לכם עמוד שמסביר בצורה מפורטת על איך אפשר ללמוד עם מורה אונליין שמחובר אליך למחשב, עד אז אנו מאחלים לכם צפייה מהנה בשיעורים.

דוגמאות עבודות בוגרים שימוש בטכניקות שונות באיור גרפי, ציור ילדותי דמויות ונוף.