פעם, עד לפני שנים אל רבות המונח ציור היה מתקשר מיד עם עט או עיפרון, צבעים וכמובן נייר. לא הייתה אופציה אחרת וציור היה אומנות ששמורה רק למי שנולד עם כישרון לכך אך היום בעידן הדיגיטלי אומנות הציור השתנתה מהקצה אל הקצה. היום, בשביל לצייר לא חייבים סט של צבעים וגם לא חייבים דפי ציור, מעמד או כל מה שמסביב. היום כל מה שצריך בשביל לצייר הוא מחשב ועליו תוכנת אילוסטרייטור, תוכנה מבית חברת אדובי שיועדה בין השאר בדיוק למטרה הזו. אם אתם מחפשים קורס ציור למתחילים הגעתם למקום הנכון. זהו קורס שלא מחייב יידע קודם או כשרון אלא אך ורק התמדה ועוד ועוד תרגול.

תוכנת ציור במחשב אילוסטרייטור – נעים להכיר…

אז רגע לפני שנדבר על קורס ציור למתחילים כדאי שנבין קודם מהי תוכנת אילוסטרייטור ILLUSTRATOR הכל כך מדוברת ואיך ניתן באמצעותה לצייר. תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה שפותחה על ידי חברת אדובי, החברה שפיתחה גם תוכנות גרפיקה נוספות מובילות כמו פוטושופ, אינדיזיין ואחרות. זו תוכנה שניתן לעצב באמצעותה כל דבר כמעט בלי הצורך להיעזר בתוכנות גרפיקה נוספות, והיא משמשת בין השאר לאיור. היתרון של התוכנה הזו הוא שהיא תוכנה ווקטורית מה שאומר שהיא לא עובדת על פיקסלים ומאפשרת להגדיל את הקבצים כמה שרוצים. כך לדוגמא אם אתם רואים שלט חוצות ענק על איילון, זהו שלט שעוצב באמצעות אילוסטרייטור. לעניין הציור, אילוסטרייטור היא תוכנה שיש בה כלים רבים שמאפשרים באמצעותם לצייר.

קורס ציור למתחילים
קורס ציור למתחילים

ללמוד ציור באילוסטרייטור – אין צורך ביידע קודם או בכישרון ADOBE ILLUSTRATOR CC

עכשיו אתם בטח אומרים לעצמכם: "נו טוב, זה מסוג הדברים שצריך להיוולד עם כשרון בשבילם. מעולם לא ציירתי והסיכויים שאצליח נמוכים" אז שהו, שממש לא. אילוסטרייטור היא תוכנה שמאפשרת לכל אחד לרכוש את היצירתיות הזו לאט לאט, יש בה כלים מדהימים שיכולים להפוך כל אחד עם "ידיים שמאליות" לאמן. עם קורס ציור למתחילים של מכללת סולו כל אחד יכול להפיק דברים מדהימים, גם אם הוא לא נולד עם זה וגם אם הוא בטוח שהוא לא יכול. כל מה שצריך הוא מוטיבציה ותרגול כל הזמן.

לצייר או להפוך תמונה לציור?

לימוד תוכנת אילוסטרייטור מאפשר ללמוד לצייר. כן, כל אחד יכול להתחיל מאפס ולדעת איך לצייר ואפילו יפה ומרשים. אך מעבר לכך, אילוסטרייטור היא תוכנה שמאפשרת לקחת תמונה קיימת ולהפוך אותה לציור, כך שהיא תהיה הרבה יותר מרשימה. אילוסטרייטור היא תוכנה שהציור בה מורכב מעיגולים וקווים שמוגדרים על ידי אובייקטים מתמטיים והם קרויים וקטורים, אובייקטים שמתארים תמונות לפי המאפיינים הגיאומטריים שלהם, מה שאומר שאפשר להזיז ולשנות אובייקטים ווקטוריים בלי לאבד פרטים.

קורס ציור למתחילים
קורס ציור למתחילים

עבודה בתחום הגרפיקה והציור דיגיטלי

עם כל הכבוד לאומנות ולאסתטיקה מה שמעניין רבים הוא מה השורה התחתונה או במילים אחרות, מה אפשר לעשות עם קורס ציור למתחילים ובכלל, מה אפשר לעשות לאחר למידת תוכנות הגרפיקה. אז התשובה היא – המון. אם אתם חולמים להיות ציירים, עם תוכנת אילוסטרייטור תוכלו להיות כאלו ויש יתרונות רבים בציור מסוג זה. ראשית, גם אם עושים טעויות, לא צריך להתחיל את הכול מההתחלה. אפשר לעבור לשלב אחד או יותר אחורה ולתקן את הטעויות בלי למחוק או למרוח. שנית, אנו חיים בעידן הענן, עידן בו הכול עולה לרשת מה שאומר שאפשר להתחיל לעבוד במחשב אחד ולהמשיך בשני. ושלישית, היום בשביל להעביר ציור או כל עבודה גרפית לא צריך לעשות את זה פיזית ולא צריך להגיע לשום מקום. פשוט שולחים במייל ותוך שניות הציור מגיע לצד השני של העולם. כמובן שזה שהציור הוא דיגיטלי, גם שומר עליו לתמיד שלא כמו ציור פיזי שחשוף לסכנות.

ומה אפשר לעשות באופן כללי עם אילוסטרייטור? להיות מעצבים גרפיים. מה זה אומר בפועל? זה אומר שאפשר לעבוד בלא מעט מקומות עבודה, אפשר לעבוד בסטודיואים לעיצוב, אפשר לעבוד בחברות בניית אתרים, אפשר לעבוד בחברות הייטק בתור מעצבים, אפשר לעבוד בתי דפוס, במערכות עיתונים ובכל מקום אחר כמעט… יש אין סוף עבודה בתחום וכל אחד יכול למצוא את מקומו בו. כל מה שצריך הוא למצוא את המקום הטוב ביותר לעשות בו קורס ציור למתחילים עם אילוסטרייטור, ומכללת סולו היא המכללה הטוב ביותר בתחום.

תוכנת ציור במחשב

למידה ציור אונליין דרך האינטרנט מהבית במכללת סולו

מכללת סולו היא מכללה בה הלימודים מתקיימים און ליין. מה זה אומר בפועל? בפועל זה אומר שנעשה שימוש בתוכנה שמקשרת בין מחשבו של המורה ובין מחשבו של התלמיד, וכל אחד רואה את המסך של השני וגם שולט בו. כך ניתן ללמוד וניתן לקבל הסברים מקיפים, ניתן לתרגל בלי סוף בקלות ובמהירות. ומה היתרונות של למידה מהבית? יש אין סוף כאלו. למידה מהבית היא הלמידה הנוחה ביותר, לא צריך לצאת מהבית, לא צריך לעמוד בפקקים, לא צריך לחפש חנייה ולא צריך אפילו לצאת מהפיג'מה. כל מה שצריך הוא מוטיבציה וכמובן מחשב וחיבור לאינטרנט וזהו, אפשר להתחיל ללמוד.

ציור שעון דוגמה אילוסטרייטור
ציור שעון דוגמה אילוסטרייטור

יחס אישי בלימודי ציור

כל מי שלמד בחייו הבוגרים במכללה או אוניברסיטה יודע שלא משנה כמה מספרים על יחס אישי לפני הלימודים, זה לא באמת קורה. צוות המכללה לא יכול באמת לתת לכל אחד יחס אישי וחייבים להתקדם בחומר בשביל להספיק. מי שלא מבין משהו יצטרך להשלים את זה לבד, ויצטרך להדביק את הכיתה אם הוא לא יכול להגיע לשיעור כלשהוא. אין ספק שזה יכול לגרום ללא מעט בעיות ויכול לגרום לרבים להישאר מאחור. איפה זה לא ככה? במכללת סולו, שם היחס אישי באמת. ואיך זה קורה? פשוט מאוד… כשלומדים עם מורה פרטי באופן פיזי הוא לא יתקדם בלי שמבינים את מה שנלמד עד עכשיו נכון? ככה זה בדיוק בלימודים אחד על אחד עם מורה פרטי און ליין. זה שיעור פרטי לכל דבר והיחס הוא אישי מה שאומר שאם התלמיד לא מבין משהו, לא מתקדמים הלאה עד שמצליחים לסגור את העניין. ומה קורה אם אי אפשר להגיע לשיעור מסוים? שום דבר. כל מה שצריך זה ליידע את המורה ולדחות את השיעור למועד אחר. זה יכול להיות מצד התלמיד ויכול גם להיות מצד המורה וזה מה שנוח כל כך בשיטת הלימודים הזו. לומדים מתי שנוח ולא על חשבון עבודה או כל דבר אחר, וכך ניתן להגיע לתוצאות מדהימות כשיש שקט נפשי…

לפתח את היצירתיות בציור דיגיטלי גם ללא ניסיון

במכללת סולו ייקחו אתכם יד ביד אל עבר ההצלחה. אין לכם ניסיון בציור? לא קרה כלום. אפשר לפתח את היצירתיות שלכם צעד אחר צעד. מעולם לא נגעתם בתוכנה גרפית כלשהיא? גם בסדר, במכללת סולו ידאגו שמהר מאוד תגיעו לרמה שלא תאמינו שיכולתם להגיע אליה. עם יחס כל כך חם ואישי ועם כל כך הרבה רצון של המורה בהצלחת התלמיד, אי אפשר שלא להצליח. לא צריך להביא שום כשרון מהבית ולא צריך להביא שום יידע, במכללת סולו לומדים הכול ויוצאים לשוק העבודה מוכנים ועם כל הידע הדרוש.

דוגמאות בוגרי קורס ציור למתחילים