מדריך הסבר איך לשמור קובץ אילוסטרייטור כ jpg

//מדריך הסבר איך לשמור קובץ אילוסטרייטור כ jpg

שיעור וידאו חינם – איך לשמור קובץ אילוסטרייטור כקובץ תמונה JPEG

אילוסטרייטור כתוכנת גרפיקה וקטורית שימושית מאוד בקרב מעצבים וגרפיקאים כיום, מין הסתם אם אתם מעצבי גרפיקה אתם בהחלט צריכים לדעת איך סוגרים קובת לתמונה, אך אם אתם צריכים לדעת לא את כל התוכנה ורק את החלק הזה בהחלט תוכלו לראות בשיעור שהכנו במיוחד בשבילכם איך לייצא קובץ תמונה שיוכל להיות שימושי גם בתוכנות אחרות כגון תוכנת המלל וורד או כל תוכנה אחרת, כיום אילוסטרייטור נותנת שירותי גרפיקה לאו דווקא לעולם העיצוב גרפי אלה גם לתחומים אחרים כגון אופנה דיגיטלית או ציור גרפי. השיעור שהכנו עבורכם מתאים לכל אחד ללא שום קשר לעיסוקו לייצא קובץ כתמונה.

 

הסבר השיעור בשפה העברית באילוסטרייטור

השיעור מוסבר בשפה העברית ומתאר את החסרונות והיתרונות בשמירה של קובץ בסגנון כזה. קובץ תמונה לרוב לא מכיל את כל הפרמטרים שהתוכנה מאפשרת לכם כלומר לא תוכלו לעשות שום שינוי לאחר שסגרתם את הקובץ הזה להדפסה כקובץ תמונה, במידה ואתם שולחים את הקובץ הזה להדפסה הקובץ עכשיו יהיה לכם כפיקסלים ולא יהיה לו ערכים וקטורים בכלל, לא תוכלו לעשות שום שינוי ואיכות הגרפיקה תהיה פחות טובה לעומת קובץ שנסגר כPDF. בשיעור עצמו תוכלו לראות את כל המהלכים ומומלץ מאוד ברגע שאתם שומרים קובץ כתמונה לאכלס את כל האלמנטים  הגרפיים בתוך הדף ולא לשמור אלמנטים גרפים מעבר לדף העבודה שלכם, במידה ותשמרו דברים מעבר לדף העבודה שלכם גם הצורות האלה יצאו בקובץ הסופי.

סגנון שמירה באילוסטרייטור

קובץ PDF שומר את כל ההגדרות של הקובץ כלומר תוכלו לפתוח את הקובץ PDF בעתיד שוב בתוכנה   ולעשות שינויים בכל אלמנט גרפי החל מהקטנה של הצורה או שינוי צבעים ועוד. ברגע ששומרים קובץ JPEG ILLUSTRATOR  הקובץ נעול ולכן זה מוריד את האיכות לגמרי של דף העבודה באילוסטרייטור. לכל דבר יתרונות וחסרונות ותלוי מאוד למה אתם צריכים ‏את סגנון הסגירה הזה,  אם אתם צריכים לשלוח את זה לתוכנה אחרת בהחלט סגנון העבודה זה יהיה נכון.

הסבר איך לשמור קובץ אילוסטרייטור כ jpg

סגנון עבודה מול לקוח בעיצוב – export jpeg illustrator

מעצבים גרפים וגרפיקאים לפעמים שולחים את דף העבודה באילוסטרייטור כדף כקובץ תמונה הסיבה שאיכות הדפסה תהיה פחותה עד שהלקוח יאשר את הסגנון הסופי. לפעמים מומלץ לשלוח את זה בסגנון הזה כך תוכלו להיות בטוחים שעד שהלקוח לא סוגר איתכם את סגנון העבודה אתם יודעים שאף אחד לא ייקח לכם את העבודה ולא יפגעו בזכויות היוצרים שלכם.

חלון קביעת איכות קובץ תמונה באילוסטרייטור

כששומרים קובץ תמונה אפשר לקבוע עד כמה הקובץ יהיה איכותי או לא איכותי ברגע שאתם תבקשו מהתוכנה את ההגדרה עבודה כתמונה יפתח לכם אוטומטית חלון ההגדרות. בחלון ההגדרות הזה תוכלו לקבוע את זה עד כמה הקובץ יהיה איכותי או לא איכותי מספר 12 ‏מוגדר כמספר מאוד איכותי, מספר 3 בחלון הזה מוגדר כלא איכותי  בכלל, שוב תלוי מה אתם רוצים ולמי אתם שולחים את הקובץ העבודה הזה אם אתם חוששים שידפיסו לכם  את דף העבודה תוכלו ליצור טקסט או כיתוב כלשהו מעל דף עבודה עם שקיפות מאוד נמוכה ולרשום מעל הדף לא להדפסה.

חתימה למייל

את קובץ העבודה תוכלו לצרף למייל ולהשתמש בו כחתימה אישית במייל שלכם או לשמור סגנון של לוגו כקובץ קטן לכל מטרה שהיא, אחת הטכניקות היא ליצור גרפיקות בתוכנה ולשלוח אותם לתוכנת וורד ואז זה יכול לשמש כרקע לדף עבודה ב-Word או לכל תוכנה אחרת. פורמט השמירה של קובץ התמונה לעולם האינטרנט יהיה פורמט RGB אם אתם סוגרים את הקובץ הזה לתחום הדפוס אז תצטרכו להמיר את הפורמט עבודה שלכם לפורמט CMYK, לרוב 2 סגנונות אלו מופיעים ישירות ברגע שנפתח לכם חלון השמירה לקובץ תמונה.

 

2019-07-15T16:19:52+03:00