כמה עולים קורסים עיצוב גרפי בחיפה מחיר ועלויות

כמה עולים קורסים עיצוב גרפי בחיפה מחיר ועלויות – למידת מקצועות העיצוב להייטק – המבוקשים ביותר בשנת 2022

תוכן עניינים הצג

כל אדם מעוניין בעבודה מעניינת שתייצר לו גם רווחים. המגוון הרחב של מקצועות עשוי מאוד לבלבל כאשר מחפשים תחום לימודים שתוכלו לעסוק בו בהמשך. אנו כמובן לא יכולים לבחור עבורכם את תחום הלימודים, אך בהחלט נוכל לעניין אתכם באחד המקצועות המבוקשים ביותר בשנת 2022.

לפני 30 שנים החלה מהפכת האינטרנט. בהתחלה זה היה נראה כמו גימיק נחמד, אפשר לומר שגם הביצועים היו פחות טובים. היום כולנו יודעים שהכל קורה באינטרנט ומכיוון שזה כך, כל מקצוע שקשור לאינטרנט הופך אוטומטית להיות מקצוע מאוד מבוקש.

למעצבים גרפיים בישראל ובעולם נוצרו נישות חדשות הקשורות במיתוג וחוויית משתמש UI UX

עד מהפכת האינטרנט עיצוב גרפי היה מקצוע ממוצע לגמרי שבו המעצבים הגרפיים היו יוצרים גרפיקה מודפסת. עם כניסת האינטרנט חוקי המשחק משתנים. למעצבים גרפיים נוצרו נישות חדשות הקשורות במיתוג וחוויית משתמש בזירה האינטרנטית.

המעצב הגרפי שהיה מעצב גרפיקה מודפסת לעסקים, כעת קיבל תחומים נוספים באמתחתו כמו עיצוב אתרים, עיצוב אפליקציות עיצוב באנרים ועוד שלל רחב של גרפיקות המצויות באינטרנט ומאפשרות לעסקים השונים להתבלט, להתפרסם ולקבל לקוחות נוספים מהארץ והעולם. מדובר על מקצוע שמתקדם עם הטכנולוגיה ולכן הוא כל הזמן מבוקש וכל הזמן שבו היצע. מכיוון שהטכנולוגיה רק הולכת ומתפתחת, מעצבים גרפיים כל הזמן מתעדכנים ולומדים וכך למעשה מעשירים את עצמם ביותר ידע ומגדילים את סל השירותים שהם מעניקים.

כל מעצב גרפי שלמד מצליח בתחום? כמה מרוויח מעצב גרפי בשנת 2022?

בכל מקצוע יש אנשים מוצלחים יותר ויש כאלו שפחות, מה שיפה בתחום של עיצוב גרפי ועיצוב מקצועות ההייטק, שיש עבודה לכולם. ברור שהשאיפה של כולנו היא להיות הטובים ביותר, אך גם אם אתם בתחילת הדרך ועדיין לא צברתם מספיק ניסיון עדיין תוכלו למצוא את בעלי העסקים שירצו את השירות שלכם. זהו תחום עם היצע עבודות רחב מאוד ולכן רבים מעוניינים ללמוד אותו.

סיפוק מהעבודה בתור מעצב גרפי

האם יש סיפוק מהעבודה בתור מעצב גרפי? מה שיפה בתחום העיצוב הגרפי שאתם מעצבים גרפיקות עבור עסקים כדי שהם יוכלו לשווק את עצמם טוב יותר. לאחר לימודים עיצוב גרפי אין דבר יותר מספק מלקבל אתגר מיתוג לעסק מסוים ובעזרת הגרפיקה להפוך אותו לעסק מצליח. מעבר לכך מדובר במקצוע סופר יצירתי עם המון מחשבה מעבר ויש בו הרבה הנאה ביום יום והמון חידושים.

בשורה התחתונה כמה מרוויח מעצב גרפי בשנת 2022?

כמה מרוויח מעצב גרפי בשנת 2022? מכוון שעיצוב גרפי כולל בתוכו המון תתי תחומים, הרי שניתן לראות טווח משכורות רחב. בכתבה הבאה אנו נחשוף את ממוצע המשכורות האופייני למעצב גרפי מתחיל. מעצב שלמד רק את קורס הבסיס בעיצוב גרפי יתחיל בטווח משכורות של שמונת אלפים שקלים עד עשרת אלפים שקלים.

במידה ומדובר על מעצב גרפי שלמד תקשורת חזותית והוא מתמחה גם בעיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות, הוא יוכל להרוויח הרבה יותר והמשכורת ההתחלתית שלו תהיה כ-18,000 שקלים. טווח המשכורות שהזכרנו תקף לשכירים בלבד. בנישה העצמאית אנו מדברים על משכורות גבוהות בהרבה.

מה כדאי ללמוד, עיצוב גרפי או תקשורת חזותית?

הרבה אנשים שהולכים ללמוד את התחום נתקלים בשני המושגים האלו ומקבלים כל מיני תשובות ברשת, כאשר אין תשובה חד משמעית מה מבין התחומים טוב יותר. הסיבה שאין תשובה חד משמעית לכך, נובעת מהעובדה כי ההחלטה היא מאוד אינדיבידואלית ומאוד תלויה בבן אדם שהולך ללמוד. כדי שתוכלו לקבל החלטה מה מבין השניים ללמוד, עליכם לדעת את הפרטים המדויקים על כל אחד מהמסלולים. בפסקאות הבאות אנו נסביר על שתי הנישות ואתם תוכלו לעשות בחירה רציונלית המדויקת למה שאתם מחפשים.

קורס עיצוב גרפי – לימודי בסיס

קורס עיצוב גרפי הוא למעשה הבסיס לכל התחום שנקרא עיצוב גרפי. המידע שניתן בקורס הבסיס נמצא בקורסים הפשוטים וכמובן שנמצא גם בקורסי תקשורת חזותית שבהם לומדים עוד סוגים של עיצובים. בכך אפשר לומר כי קורס בתקשורת חזותית נשען בראש ובראשונה על לימודי הבסיס של עיצוב גרפי. ומה בכל זאת לומדים בקורס הבסיס והאם הוא מספיק כדי לעבוד בתחום?

כלי העבודה של המעצב הגרפי זה לא רק תוכנות גרפיות אלה למידת אלפי חוקים בעיצוב גרפי

קורס הבסיס הוא החלק שבו לומדים ומעמיקים על כלי העבודה של המעצב הגרפי. למעצב הגרפי יש שני כלים ייחודיים הכוללים תוכנות עיצוב וחשיבה יצירתית. שניהם יחד יוצרים בצורה הטובה ביותר את הבסיס של התחום. ללא בסיס זה, לא תוכלו לעצב גרפיקה בצורה מקצועית.

כאשר מסיימים קורס עיצוב גרפי, למעשה ניתנת לכם האפשרות לעצב גרפיקות הקשורות למיתוג עסקים, גרפיקות לדפוס ומספר סוגי גרפיקות בזירה האינטרנטית. כחלק מהקורס תלמדו את התוכנות המובילות כיום פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

מה תלמדו בפוטושופ?

בפוטושופ למעשה תלמדו ביצוע גרפיקות הקשורות לתמונה. תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות והיא מאפשרת לבצע שינויים ברמת הפיקסל. אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים וזה בדיוק מה שמעצבים גרפיים עושים עם תמונות. הם מעבירים מסרים דרך התמונה. התוכנה מאפשרת להם לקחת כל תמונה שצולמה ולבצע בה שינויים על מנת לייצר עיצוב דרמטי יותר, עיצוב שמח, עיצוב עצוב ועוד סוגי עיצובים על תמונה שתפקידם להביע רגש ולייצר תקשורת עם קהלי יעד שונים.

מה תלמדו באילוסטרייטור?

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית וייחודית בלימודי עיצוב גרפי והיא למעשה מאפשרת למעצב הגרפי לצייר או לאייר גרפיקות שונות. את השימוש בתוכנת אילוסטרייטור יעשה המעצב הגרפי כאשר הוא רוצה ליצור לוגו, ליצור איור בספר או בחוברת או אפילו ליצור תמונה מדפסת לסלון. אנשים רבים חושבים כי תוכנת אילוסטרייטור היא בדיוק כמו תוכנת הפוטושופ. מי שטוען כך טועה ובגדול מהסיבה ששתי התוכנות עובדות בצורה שונה לגמרי.

קודם הסברנו שתוכנת פוטושופ עובדת על פיקסלים, לעומת זאת, תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית. המשמעות של וקטור זו האפשרות לייצר גרפיקה מסוימת ואחר כך להגדיל או להקטין אותה מבלי לפגוע באיכות שלה, דבר שלא יכול להתקיים במידה ועובדים ברמת הפיקסל. מעצב גרפי מקצועי יתחיל את הגרפיקה בפוטושופ וימשיך אותה בתוכנת אילוסטרייטור ובצורה כזו ייצר גרפיקה איכותית יותר ומקצועית.

מה תלמדו באינדיזיין?

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור והיא מאפשרת למעצבים גרפים לייצר ספרים וחוברות עם גרפיקה איכותית, מסודרת, מדויקת וממוקדת על פי צורת הדף וגודלו. גם התוכנה הזו היא תוכנה של חברת אדובי ולכן הקבצים שלה מתכתבים עם שתי התוכניות הקודמות. את תוכנת האינדיזיין לומדים בסוף לימודי עיצוב גרפי, היא הפשוטה מבין השלושה ויש בה מעט מאוד כלי עיצוב ויותר כלי עימוד שגם את התחום הזה תלמדו בקורס עיצוב גרפי בסיסי.

קורס בתקשורת חזותית UI UX – מה לומדים בו?

מכללות מגוונות מציעות קורסים ותארים בתקשורת חזותית כאשר אצל כל מקום לימודים ההגדרה היא שונה וחומר הלימודים משתנה. יש מכללות שקורס בתקשורת חזותית זהה לקורס בעיצוב גרפי ויש מכללות שבהן היקף החומר גדול יותר ומאפשר לכם להתמחות בתתי תחומים נוספים. אנו כמובן לא נדבר על קורסים אחרים, כן נוכל לדבר על הקורס שלנו ומה הוא נותן לכם.

מהו קורס תקשורת חזותית במכללת סולו

מכללת סולו מלמדת את הבסיס גם בקורס עיצוב גרפי בסיסי וגם בקורס תקשורת חזותית, כאשר לקורס תקשורת חזותית נכנס גם האלמנט של הגרפיקה למקצועות ההייטק. גרפיקה למקצועות ההייטק כוללת בתוכה עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב אפליקציות ונגיעה בכל הקשור לחוויית משתמש שמאוד חשובה בתחום הזה. זהו קורס רחב ומקיף שמאפשר לכם לצאת לעולם התעסוקה כאשר יש לכם ידע עיצובי רחב המאפשר להשתלב במשרות איכותיות עם שכר גבוה.

אילו תוכנות לומדים בקורס תקשורת חזותית במכללת סולו?

תחילת הקורס יתמקד בבסיס ולכן נלמד את שלושת התוכנות שלומדים בקורס הבסיס. לאחר שתסיימו אותן, נעבור ללמידה של מערכת הוורדפרס והדרך לעצב בה. נלמד גם את תוסף האלמנטור שמאפשר לכם לעצב אתרים בצורה איכותית והרבה יותר קלה ומהירה. זהו כלי חובה כיום לכל מעצב גרפי. לאחר שתלמדו לעצב אתרי אינטרנט, תעברו ללמוד את תוכנת XD לעיצוב של אפליקציות. זהו קורס עם כלים משמעותיים מאוד המאפשרים לכם לייצר מקצוע עם נפח עבודה גדול גם כשכירים וגם כעצמאיים.

יש המון תוכנות לעיצוב אתרים, למה דווקא וורדפרס?

וורדפרס היא תוכנה לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט וכיום 40 אחוזים מכלל אתרי האינטרנט בנויים ומעוצבים באמצעותה. ממשק המשתמש שלה הוא מעולה, היא בקוד פתוח, יש בה כמות תוספים עצומה והיא מאפשרת לכם לעצב את האתר בכל צורה שתרצו. באמצעות התוכנה הזו מעצבים אתרים מרהיבים וייחודיים.

למה XD תוכנה לעיצוב אפליקציות?

בעוד שאר התוכנות המוצעות לעיצוב אפליקציות הן תוכנות העוסקות בחוויית משתמש, XD מותאמת בדיוק עבור בנייה ועיצוב של אפליקציות ולכן היא הטובה ביותר בתחום. אנו במכללת סולו בוחרים תמיד באופציה הטובה ביותר שתיתן לכם את הכלים הטובים ביותר עבור העבודה בתחום. מדובר על תוכנה מעולה שתיתן לכם כלי עיצוב מצוינים ובהחלט תוכלו לעבוד איתה בתחום זה.

עצמאות בתחום, בואו נדבר על זה – האם כדאי להיות פרילנסרים בעיצוב גרפי ולפתוח עסק עצמאי?

לצאת להיות עצמאי כמעצב גרפי או לא? זו שאלה שמעצבים גרפיים רבים שואלים את עצמם במהלך הלימודים או בתום הלימודים. כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהאפשרויות והדרך הטובה ביותר לבדוק מה מתאים לכם היא להבין קודם כל מה צריך כדי להיות עצמאיים או שכירים.

עצמאי פרילנסר בתחום של עיצוב גרפי

עצמאי בתחום של עיצוב גרפי יכול להציע מספר שירותים ללקוחות שלו. אם סיים קורס בתקשורת חזותית אצלנו במכללת סולו, הרי שיש לו הרבה אפשרויות להציע. העצמאי מנהל את הזמן של עצמו, מנהל את השיווק של עצמו וגם את התחום הכספי. כשכיר כל אלו לא קיימים, הבוס הוא שמנהל אותם ואתם נותנים שירות\עבודה בתחום מסוים.

אנשים שאוהבים לבצע דברים בדרך שלהם ללא בוס על הראש והם יודעים שלא תהיה להם בעיה לעסוק בשיווק וכספים מאוד יתאימו לכך. אנשים שרוצים להתמקד בנישות עיצוב מסוימות מבלי להתעסק גם בניהול עסק, נישת השכיר תתאים להם יותר. חשוב להבין שאין כאן נכון ולא נכון, פשוט צריך למצוא מה נכון עבורכם.

מחירי הקורסים נעים בבית הספר החל מ8000ש”ח לקורסים מעצבים גרפיים, תוכלו לבדוק בקטגוריה של מחירים באתר בתפריט העליון  את רוב המסלולים ללמידת המקצועות לעולם ההייטק אבל בכל הנושאים שמתחילים בתקשורת חזותית צריכים בהחלט להתחיל עם מסלול עיצוב גרפי, אי אפשר ללמוד להיות מעצב תקשורת חזותית אם אין ניסיון מספק במסלול הלימודים הראשון.

דוגמאות ממסלול לימודים עיצוב גרפי – בדוק התאמתך