עיצוב גרפי הסבה מקצועית

עיצוב גרפי הסבה מקצועית 2021

רוב האנשים לומדים מקצוע כלשהו ולרוב זה קורה כאשר הם צעירים. בשלב זה של החיים, אנו כאנשים בעלי ניסיון מועט בשוק העבודה ולא תמיד אנו עושים את הבחירה הנכונה עבור הלימודים. בהרבה מהמקרים אנו לומדים מקצועות שמקשים עלינו למצוא עבודה ואז מתרחש הסנריו הבא: אנו מחפשים הסבה מקצועית בתחומים אחרים שיתאימו לנו יותר ויאפשרו לנו מציאת עבודה ופרנסה בכבוד. אחד המקצועות היותר מבוקשים כיום להסבה הוא עיצוב גרפי שבשני העשורים האחרונים הפך למקצוע סופר מבוקש ועם המון היצע לעבודות בתחום. דוגמאות של עבודות לדוגמה שנעשו בקורס מעצבים גרפיים בסוף העמוד וסרטוני מידע מפורטים בעברית על מה זה בכלל עיצוב גרפי ואיך ניתן להשתלב בתעשיית ההייטק במהירות הבזק.

למה אנשים רוצים לבצע הסבה מקצועית לעיצוב גרפי?

כשאנו מחפשים הסבה מקצועית, אנו למעשה מחפשים מקצוע שיביא לנו פרנסה טובה, מקצוע שיאפשר לנו לעסוק במשהו שיש בו אפיקי התקדמות, מקצוע פרקטי! עיצוב גרפי הוא כזה ולכן אנשים רבים מעוניינים ללמוד אותו כאפיק להסבה מקצועית. כמו כן, עיצוב גרפי כיום נמצא בין המקצועות המבוקשים ביותר בעידן הדיגיטלי. כולם כיום זקוקים למעצב הגרפי ולכן זו הסבה מקצועית מבוקשת מאוד.

האם לאחר ההסבה בעיצוב גרפי תרוויחו סכומים יפים?

אז בעניין זה אין מה לדאוג, מעצבים גרפיים כיום משתכרים לא רע בכלל. מעצבים מתחילים בשכר של 10,000 שקלים שנחשב לנמוך בתחום זה. ניתן להרוויח הרבה יותר כאשר עובדים כמעצבים בהייטק. כמו כן, מי שיבחר להיות עצמאי, אפילו השמיים לא יהוו גבול כי כמות העבודות גדולה ויש אפשרות לבקש על כל פרויקט עלויות גבוהות מאוד.

האם הסבה מקצועית לעיצוב גרפי היא קצרת מועד?

ברוב המקצועות, הסבה היא קצרת מועד ביחס ללימודים התחלתיים שאנשים עושים. לרוב יהיה מדובר בלימודי תעודה האורכים מספר חודשים ועד שנה. אצלנו במכללת סולו תוכלו לבצע הסבה מקצועית לעיצוב גרפי בתוך עשרה חודשים יעילים במיוחד הכוללים למידת תוכנות העיצוב הגרפי וגם מספר תורות חשובות שיהפכו אתכם למקצוענים.

אילו תוכנות עיצוב לומדים בלימודי עיצוב גרפי?

על שלוש תוכנות עיצוב עיקריות עומד עולם העיצוב הגרפי. התוכנה הראשונה שתלמדו היא הפוטושופ. מדובר בתוכנה לעיבוד תמונה המאפשרת לייצר שינויים רבים על התמונה כמו מחיקת חלקים, צרוף בין חלקי תמונות, ריטוש ועוד המון פונקציות שהופכות תמונה מסוימת פשוטה לתמונה המעבירה מסר חד וברור לקהלי יעד שונים.

התוכנה השנייה שלומדים הסטודנטים היא אילוסטרייטור. תוכנה וקטורית מיוחדת המאפשרת לכם לעצב אלמנטים מגוונים ולהגדיל ולהקטין אותם מבלי לפגוע באיכות שלהם. בעזרת תוכנה זו מציירים וגם יוצרים לוגו. התוכנה השלישית היא אינדיזיין המשמשת בתי דפוס. בעזרת התוכנה ניתן להדפיס ספרים, חוברות וכדומה.

שלושת התוכנות עובדות יחד בשיתוף פעולה. מעצב גרפי יכול להתחיל את עבודת העיצוב בפוטושופ ועם הגרפיקה לעבור בקלות לאילוסטרייטור.

אילו מבואות חשובים לומדים בלימודי עיצוב גרפי לימודי תעודה ותיק עבודות הנבנה לכל אורך ההסבה המקצועית?

בלימודי עיצוב גרפי במכללת סולו תלמדו מבואות חשובים במיוחד שבאמצעותם תוכלו לייצר גרפיקות עם מחשבה עיצובית יוצרת. אחת התורות החשובות בלימודי העיצוב היא תורת הצבעים. תורה זו למעשה אומרת כי לכל צבע יש את המסר שהוא מעביר ושימוש בצבע מסוים עבור מוצר, לוגו או אתר אינטרנט מעבירים מסרים לקהלי היעד השונים, קומפוזיציות נכונות בהעברת מסרים מול משקלים נכונים בהעברת מסר מכירתי – שיווקי לבניית תדמית עסקית נכונה לעסקים או גופים.

מבואות נוספים עוסקים בכל הנושא של פונטים המתאימים בתוך גרפיקה מסוימת ומעבירים מסר על העסק. עסקים שרוצים לשדר קלילות, ישתמשו בפונט עגול. עסקים שמעוניינים לשדר סדר, ישתמשו בכתב מרובע, כמו בעיתונות.

איך ניתן להתקדם במקצוע העיצוב הגרפי?

עיצוב גרפי הוא מקצוע שצומח כל הזמן. ככל שהטכנולוגיה מפותחת ומתפתחת יותר, כך העיצוב הגרפי מתפתח אף הוא ומאפשר לבוגרי הקורסים להתמקצע או להתקדם למקצועות העיצוב להייטק. בניית אתרים, חוויית משתמש ובניית אפליקציות הם חלק מתוך התחום של עיצוב גרפי וגם בהם משתמשים בידע הרחב שצברתם בקורס המקצועי ללימודי תעודה ותיק עבודות שהוא הפנים של המעצב הגרפי בסיום הלימודים.

במכללת סולו תוכלו ללמוד עיצוב גרפי כמקפצה ראשונית לקריירה שלכם ולאחר מכן תוכלו להמשיך לקורסים מתקדמים יותר.

האם עשרה חודשים מספיקים ללמידה של מקצוע?

עשרה חודשים זה הזמן האולטימטיבי ללמידה ממוקדת של מקצוע העיצוב הגרפי. פחות מזה, לא תצליחו להטמיע את החומר, יותר מזה יגרום לכם ללמוד הרבה יותר זמן ממה שתכננתם. בשלב זה של החיים, כאשר כבר למדתם כל כך הרבה, כל מה שאתם רוצים הוא לרכוש מקצוע שלא יפריע בזמן הלימודים לעבודה שלכם או לשעות הפנאי. עם נוסחת הלימודים הייחודית אצלנו במכללת סולו, תוכלו ללמוד מבלי לשנות שום דבר בחייכם.

מה מיוחד במכללת סולו?

אם כבר עושים הסבה מקצועית, אז עדיף שתיעשה באופן יעיל ובנוחות מרבית ובמכללת סולו זה בדיוק מה שקורה. המכללה מלמדת אונליין מהבית, בנוחות הביתית שלכם, מבלי לצאת מהבית, בלי פקקים או תשלום על חנייה. הלימודים אחד על אחד עם מורה פרטי והכל בקצב שלכם. מכללת סולו מלמדת בצורה זו כבר חמש עשרה שנים ומאחוריה בוגרים רבים שעובדים בתעשייה.

איך מתבצע לימוד מעצבים גרפיים מקצועיים אונליין מהבית?

אם עברתם את שנת הקורונה, ודאי יצא לכם להכיר את אפליקציית הזום המנהלת פגישות אונליין. מכללת סולו לא משתמשת בזום, אך היא כן משתמשת בתוכנת חיבור המאפשרת חיבור בניכם לבין המורה. בעזרת התוכנה תוכלו לשמוע אחד את השני, לשתף מסכים ולתת למורה שליטה על העכבר על מנת שיוכל להדגים לכם במהלך השיעור. המטרה היא ללמד אתכם בקצב שלכם מבלי להיות תלויים באף תלמיד אחר.

מה זה אומר לימוד אחד על אחד אונליין עיצוב גרפי?

לימוד אחד על אחד הוא למעשה לימוד שיעור פרטי של מורה מול תלמיד. הלימוד נעשה אל מול המחשב באמצעות תוכנת חיבור בה המורה שומע את התלמיד ולהפך ומסך המחשב של התלמיד הוא משותף. זהו לימוד איכותי מאוד כי הוא נעשה בקצב של התלמיד. התלמיד יכול לשאול שאלות בכל זמן בשיעור ולקבל עליהם מענה והוא לא תלוי באף תלמיד אחר. ללימוד כזה יש המון יתרונות כי למעשה התלמיד יכול להעמיק בלימוד מבלי שיצטרך להתחשב בקצב של תלמידים אחרים.

כיום קיימות תכניות לעיצוב גרפי שבהן ניתן להוציא תואר ראשון, האם אלו תכניות עדיפות?

התכניות המלמדות את התחום לתואר ראשון הן תכניות איכותיות, אך ארוכות טווח ולומדים בהן במשך ארבע שנים מבואות רבים מתחומי העיצוב והאומנות. כיום ניתן לעסוק במקצוע גם לאחר לימודי תעודה איכותיים כי למעשה עיצוב גרפי בסופו של דבר הוא מקצוע יצירתי ומה שחשוב זה פיתוח היצירתיות שלכם בעקבותיה ויצירת גרפיקות מקצועיות ואיכותיות. אם אפשר ללמוד את אותו הדבר בפחות זמן ובעלות יותר נמוכה, כמובן שזה משתלם לכם יותר. לכל אורך הקורס הדגש הוא לתיק עבודות יצירתי ובעל חשיבה עסקית, אף עסק או גוף לא נותן חשיבות לתעודות המתקבלות מבתי ספר אלה רוצים לראות מה המעצב באמת יכול להביא איתו לעולם השיווק ומכירות, בודקים בתיק עבודות את כמות העבודות ועד כמה השקעתם בחשיבה רחבה ולא התמקדתם בנושא אחד החל מאיור גרפי של לוגו ועד פרספקטיבות בעיצוב גרפי רב תחומי.

לסיכום, יש הרבה סוגים של הסבות מקצועיות, בעיצוב גרפי מדובר בקורס שניתן לעשות. מקצוע העיצוב הגרפי יקבל אתכם בזרועות פתוחות אל ההיצע המטורף בשוק העבודה שנוצר עקב המעבר החד לשימוש בדיגיטל. אצלנו במכללת סולו תוכלו ללמוד גם את קורס הבסיס וגם קורסים מתקדמים ולהנות ממקצוע שיש בו שכר גבוה, המון יצירתיות וגם המון עניין. אם חשבתם על הסבה מקצועית למקצוע יצירתי, עיצוב גרפי זה בדיוק מה שאתם צריכים. אנו במכללת סולו מחכים לכם עם מספר רחב של קורסים מעולים בתחום. צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם פרטים נוספים.