תוכנות גרפיקאים 2022

תוכנות גרפיקאים 2022

ללמוד עיצוב גרפי זה למעשה בין היתר אומר ללמוד גם תוכנות גרפיות. יש המון תוכנות בשוק העיצוב ובכל יום נוצרות להן תוכנות נוספות, אך מה הם התוכנות המקצועיות ביותר שבהם משתמשים מעצבים גרפיים? בכתבה הבאה אנו נדבר על תוכנות העיצוב של חברת אדובי ועל תוכנות מתקדמות לבניית אתרים ובניית אפליקציות.

תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה המאפשרת למעצבים גרפיים ליצור מניפולציות לקידום מכירות למותג וביצוע הדמיות

התוכנה הראשונה שעליה נדבר היא תוכנת הפוטושופ. תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה המאפשרת למעצבים גרפיים לבצע שינויים בתמונות ברמת הפיקסל. הכוונה היא שהמעצב הגרפי יכול להכניס לתוכנה תמונה ובעזרת הכלים שיש בתוכנה לבצע שינויים על אותן נקודות פיקסל שמרכיבות אותה. אם ניקח לדוגמא תמונה של דוגמנית שבאותו יום של צילום הגיעה עם פצע באזור המצח, במצב כזה הצלם ירצה לשפר את התמונה ולהסיר את אותו פצע על מנת לקבל צילום איכותי ונקי. התוכנה מאפשרת למעצב הגרפי שיעבוד על עיבוד התמונה להסיר את אזור הפצע בעזרת מחיקה של אותו פיקסל.

דוגמה נוספת שלא קשורה לדוגמניות (לרוב מה שכולם חושבים) היא שינוי צבעים בתוך תמונה. מעצב גרפי מעוניין להעביר מסרים באמצעות תמונות לכן אם הוא מעוניין להעביר בתוך תמונה עצב ודרמטיות, עליו לשנות את הצבעים של התמונה לצבעים יותר עצובים ודרמטיים. בעזרת תוכנת הפוטושופ ניתן לבצע זאת בקלות. תוכנת הפוטושופ למעשה עובדת בעזרת שכבות, כל שכבה למעשה מראה שינוי שהמעצב הגרפי ביצע בעזרת כלי התוכנה. כך ניתן למעשה לבצע שינויים מהותיים בתמונה. תוכנת הפוטושופ היא תוכנה מרכזית וחשובה עבור מעצבים גרפיים והיא התוכנה הראשונה שנלמדת בקורס עיצוב גרפי.

תוכנת אילוסטרייטור תוכנה וקטורית ליצירת אובייקטים במרחב

עוד תוכנה מרכזית ומקצועית עבור מעצבים גרפיים היא תוכנת אילוסטרייטור. מדובר על תוכנה שפועלת באמצעות וקטורים. הווקטור הוא למעשה אלמנט מתמטי המראה על כיוון של אובייקטים במרחב. בעזרת תוכנת אילוסטרייטור, מעצבים גרפים מציירים ומאירים אובייקטים ואלמנטים כמו לוגואים או ציורים לספרים וחוברות ועוד. תוכנת אילוסטרייטור שונה באופן מהותי מתוכנת הפוטושופ, על אף שיש לשתי התוכנות כלים מאוד דומים. בתוכנת פוטושופ הגדלה והקטנה של תמונה יגרמו לירידה באיכות שלה. בתוכנת אילוסטרייטור זה לא כך, בזכות השימוש בו וקטורים, יכול המעצב הגרפי להקטין או להגדיל תמונה מבלי לפגוע בה כלל. ברוב העיצובים הגרפים מעצבים משתמשים בשתי התוכנות בו זמנית, הם יתחילו את הגרפיקה בתוכנת הפוטושופ וימשיכו אותה בתוכנת אילוסטרייטור. בצורה כזו הם יכולים לייצר גרפיקה איכותית ומקצועית.

תוכנת אינדיזיין תוכנת הוצאה לאור

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור והיא משמשת מעצבים גרפיים שעובדים בדפוס בעיקר. התוכנה מאפשרת ליצור עמודים מעוצבים וליצוק בהם תוכן באופן מסודר עם פרספקטיבה נכונה ועימוד נכון. התוכנה היא תוכנה מבית אדובי כמו שתי התוכנות הקודמות ולכן גם היא מתכתבת עם הקבצים שמעצבים ביצעו בפוטושופ ואילוסטרייטור. לאחר שהמעצב הגרפי עבד עם שתי התוכנות הקודמות הוא יעביר את הקובץ לאינדיזיין ויוכל לסיים את הגרפיקה בצורה מקצועית.

האם את כל התוכנות האלו לומדים בקורס עיצוב גרפי?

אנו לא יודעים מה קורה במקומות אחרים, אבל אנחנו יכולים לומר מה לומדים בקורסים שלנו במכללת סולו. אצלנו במכללת סולו תלמדו כחלק מקורס עיצוב גרפי בסיסי את שלושת התוכנות האלו של אדובי. ברגע שאתם יודעים את שלושת התוכנות הללו אתם יכולים להתחיל לעסוק בתחום העיצוב הגרפי. במכללה שלנו ניתן ללמוד גם את התוכנות בנפרד. אפשרות זו מצוינת עבור צלמים ואנשים שעובדים רק עם חלק מהתוכנות. כחלק מקורס עיצוב גרפי במכללת סולו תלמדו גם את הפן הטכני וגם איך לייצר חשיבה עיצובית בעזרת כלי התכנות.

תוכנות לבניית אתרים ועיצוב אתרים

לא הרבה יודעים, אך בתחום של בניית אתרים ועיצוב אתרים עוסקים מעצבים גרפיים. בניית אתר כוללת כיום שני חלקים. החלק הראשון מתמקד באפיון האתר ובהכנסת תוספי אופטימיזציה שיעזרו לו לעבור באופן חלק עבור הגולשים. התחום השני בבניית אתרים הוא עיצוב אתרים וזוהי למעשה עוד נישה של מעצבים גרפיים. אתם ודאי שואלים למה חשוב שהאתר יהיה מעוצב? כעת נענה על השאלה החשובה הזאת.

לפני 30 שנים כשהאינטרנט עוד היה בחיתוליו, היו מעט אתרים והתחרות הייתה קטנה יותר. כיום בשנת 2021 כאשר אנחנו נמצאים בשיא הטכנולוגיה, קמים בכל יום אלפי אתרים חדשים. התחרות היא כבר לא כמו לפני 30 שנה, מדובר על תחרות בין מיליוני אתרים ובתי עסק. על בעלי האתרים ליצור יתרון תחרותי משמעותי שימשוך אל האתר גולשים רבים ויכניס אותו לדירוגים הראשונים בגוגל. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות העיצוב של האתר. עיצוב של אתר אינטרנט ניתן לבצע בעזרת מספר תוכנות לבניית אתרים ועל כך נדבר כעת.

בניית אתרים בקוד פתוח

בניית אתרים בקוד פתוח היא למעשה בניית אתרים בפלטפורמה שמאפשרת שינוי של הקוד על פי האתר שאתם מעוניינים לבנות. פלטפורמות בקוד פתוח מאפשרות יותר חופש בבניית האתר ולייצר ולעצב אתרים יותר מתוחכמים. אחת התוכנות המובילות לבניית אתרים בקוד פתוח היא תוכנת וורדפרס שכיום 40% מהאתרים בנויים באמצעותה. לוורדפרס יש המון יתרונות כאשר היתרון הבולט ביותר הוא שגוגל, מנוע החיפוש הגדול ביותר, אוהב אתרים שבנויים בפלטפורמה הזו ולכן מקדם אותם טוב יותר. אצלנו במכללת סולו לומדים בניית אתרים בפלטפורמה זו ובנוסף לומדים את התוסף של אלמנטור המאפשר לכם לבצע עיצוב אתר בצורה טובה ובקלות.

בניית אתרים בקוד סגור

בניית אתרים בקוד סגור היא למעשה בניית אתרים בפלטפורמות שהקוד שלהן לא מאפשר שינוי. בפלטפורמות האלו יש טמפלטים מוכנים וכל שעליכם לעשות הוא ליצוק אליהם תוכן ולשנות מעט את הצבעים. אחת הפלטפורמות היותר מוכרות ונחשבות לבניית אתרים בקוד סגור היא פלטפורמת וויקס שנחשבת כיום לפלטפורמה מובילה בנישה של בניית אתרים בקוד סגור. אנו לא מלמדים במכללה שלנו את התוכנה הזו מהסיבה שהיא מאוד פשוטה וניתן להקים בה אתרים גם מבלי ללמוד. אחת הסיבות הנוספות שוויקס לא חביבה בקרב מקדמי אתרים בגלל שהתכנות שלה והצורה שהיא בנויה מקשה על מקדמי אתרים לקדם אותם במנוע החיפוש גוגל לעומת פלטפורפת הוורדפרס.

לימודי תקשורת חזותית במכללת סולו

לימודי תקשורת חזותית במכללת סולו הם לימודים מקיפים המאפשרים לכם ללמוד את כל התוכנות שהזכרנו כאן ולמעשה לפתח את מקצוע העיצוב הגרפי למשהו הרבה יותר רחב. אנשים שלומדים את המסלול הזה אצלנו יכולים לעסוק במיתוג עסקים ובמקביל בעיצוב אתרים  ולהייטק ולתת ללקוחות סל שירותים רחב יותר ומלא.

המכללה שלנו היא מכללה ייחודית המלמדת עיצוב גרפי אונליין בהוראה פרטית מורה מול תלמיד, אחד על אחד, אונליין מהבית אנו מאמינים שהזמן הוא מצרך חשוב ויש לנהל אותו בחוכמה כאשר אנו מלמדים אתכם אחד על אחד ואונליין מהבית אנו חוסכים לכם בזמן ואנו מאפשרים לכם ללמוד באופן ממוקד בקצב שלכם ומבלי שתהיו תלויים בשאלות או בקצב של תלמידים אחרים. יש לכך השפעה מאוד גדולה על איכות הלמידה שלכם בטווח הקצר ובטווח הארוך זכרו, המטרה שלכם לצאת מהקורס כאשר אתם יודעים ליישם את הדברים שנלמדו ולא רק להבין.

לימודים עיצוב גרפי ותוכנות גרפיקה ממוחשבת אונליין אחד על אחד בהוראה פרטית

הלימודים באמצעות תוכנת זום הפופולרית, המורה הפרטי שלך רואה את המסך שלך ומסביר לך צעד אחר צעד איך לעצב כל סוג של גרפיקה, בשיעור פרטני ואישי אתה יכול לעצור את המורה שלך בכל שלב ולשאול שאלות מבלי לעצור אנשים בקבוצה ולהרגיש לא נעים. במהלך השיעור המורה שלך יבקש ממך לתרגל את הנלמד ואם יש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור איתך עד שכל החומר הלימודי במבנה הגרפי יובן במלואו.

אנו במכללת סולו דואגים להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לשוק העבודה. אז אם גם אתם מעוניינים במקצוע מבוקש ומתפתח זה הזמן ליצור אתנו קשר ולהתחיל ללמוד עיצוב גרפי ותקשורת חזותית.