You are currently viewing קורס גרפיקה בירושלים מחיר
קורסים גרפיקאים בירושלים כמה עולה עיצוב גרפי למתחילים

קורס גרפיקה בירושלים מחיר

קורסים גרפיקאים בירושלים כמה עולה? עיצוב גרפי למתחילים

האם יש דבר כזה עיצוב גרפי למתחילים? הרבה פעמים אנשים שרוצים ללמוד עיצוב גרפי שומעים אנשים בסטאטוס דומה מדברים על מושגים מהתחום ועל תיק עבודות, דבר ביוצר חוסר ביטחון אצל אותו אדם שרוצה לבחון האם זה תחום שמתאים עבורו. הכתבה הזו באה לשבור קצת מיתוסים בעניין זה ולהסביר איך לאנשים מסוימים יש ידע קודם בתחום, האם ניתן ללמוד את התחום מאפס ואיפה אפשר ללמוד קורס בעיצוב גרפי למתחילים בירושלים.

ידע קודם בעיצוב גרפי, מאיפה זה מגיע?

אנו חיים בעולם של ידע. הידע עובר כיום בשניות. כל אדם יכול כיום לקרוא חומר מסוים או ללמוד תוכנה מסוימת באופן עצמאי ואפשר לומר שהאוטו דידקטיקה של היום היא פשוטה הרבה יותר. בשל כך, הרבה אנשים שמתעניינים בתחומים של עיצוב גרפי, חוקרים, בודקים ואף לומדים חלק מהמושגים הבסיסיים של התחום. סטודנטים אלו מתנסים מעט בגרפיקה עוד לפני הלימודים. חשוב להבין, אין זה אומר שסטודנטים אלו יודעים גרפיקה באופן מקצועי ועם ידע מהרשת לא באמת ניתן לבנות מקצוע. חלק מהידע לא תמיד נכון ובמיוחד בגרפיקה שיש חוקי עיצוב מסוימים שמחייבים למידה נכונה ומקצועית. כן ניתן להגיע עם מושג בתחום ולפתח אותו מקצועית בעזרת קורס עיצוב גרפי מקצועי.

אם לא מגיעים עם ידע מקצועי, האם ניתן להתחיל בלמידת הבסיס?

לפעמים הכי נכון וטוב זה להגיע ללא ידע מראש וללמוד את הבסיס בקורס מקצועי. כאשר אתם מגיעים כדף חלק, אתם יכולים ללמוד את הכללים הנכונים מבלי שידע אחר שהוא לפעמים חצי נכון משפיע על הלמידה. זה לא שסטודנטים שלמדו לפני מפסידים מזה, אך אם הגעתם ללא ידע זה בכלל לא נורא. קורסי הבסיס מלמדים את כולם את אותו הדבר ומתרכזים בשני נדבכים עיקריים: למידת תוכנות העיצוב באופן טכני ולמידה של חשיבה עיצובית.

ללמוד תוכנות לעיצוב גרפי

אחד החלקים הכי חשובים בעיצוב גרפי הוא הלמידה המקצועית של תוכנות הגרפיקה. תחשבו על זה כך, אדם שעוסק בציור חייב לדעת להשתמש במכחול. תופרת חייבת לדעת להשתמש במכונת תפירה ובחוט ומחט והמעצב הגרפי חייב לדעת להשתמש בתוכנות לעיצוב גרפי. תוכנות העיצוב הגרפי הן למעשה הכלי המקצועי של המעצבים הגרפיים בעולם הדיגיטלי. ללא תוכנות לא יהיה באפשרותם לעצב גרפיקות באיכות המתבקשת כיום. בעבר, כי 40 שנים אחורה, מעצבים גרפיים היו עובדים כמו צעירים ומשתמשים בעיפרון, מכחול וצבעים. כיום כאשר הכל דיגיטלי, אנו מדברים על עיצוב גרפי בעזרת תוכנות גרפיות על גבי מסך המחשב.

אילו תוכנות נלמדות בקורס עיצוב גרפי בסיסי?

על שלוש תוכנות בסיסיות עומד עולם העיצוב הגרפי. זה נשמע מעט, אך למעשה מדובר בשלוש תוכנות שמהוות את הבסיס לתחום וכמובן שיש תוכנות נוספות שנלמדות בקורסי המשך. התוכנה הראשונה מעצבים גרפיים לומדים בקורס הבסיס היא פוטושופ. ודאי יצא לכם לשמוע את השם הזה כי התוכנה התפרסמה בעקבות צלמים שהשתמשו בה לריטוש תמונות של דוגמניות. אם נחזור אחורה, כדאי לדעת תוכנת הפוטושופ נוצרה קודם כל עבור מעצבים גרפיים ובין היתר, מכיוון שמדובר בתוכנה לעיבוד תמונה, גם צלמים משתמשים בהיקף יום יומי.

עיבוד תמונה עם פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה והיא מאפשרת למעצבים גרפיים להעביר מסרים באמצעות תמונות ושינוי של האווירה שבהן. תוכנת פוטושופ מאפשרת למעצבים לשנות צבעים, להסיר אזורים, לחבר בין תמונות ולבצע עוד המון אפשרויות ברמת הפיקסל של התמונה. כדי להבין איך עובדת תוכנת הפוטושופ, עליכם להבין מה עומד מאחורי תמונה ואיך תמונה בנויה. את כל אלו לומדים כחלק מהקורס, אך אנו נאמר רק שכל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים קטנים שהם למעשה נקודות או ריבועים של חלק בתמונה ויחד הם מרכיבים את התמונה השלמה. הסרה של פיקסלים או שינוי בהם יגרמו לשינוי בתמונה.

עיצוב לוגו עם אילוסטרייטור

התוכנה השנייה שנלמדת בקורס עיצוב גרפי למתחילים תוכנת אילוסטרייטור. תוכנה זו נועדה ליצירת אובייקטים במרחב. מדובר על תוכנה מאוד מרכזית ולימודי עיצוב גרפי בסיסיים, אך בשונה תוכנת הפוטושופ, אנשים פחות מכירים אותה ופחות משתמשים בה לפני הקורס. מי שלמד קורס עיצוב גרפי למתחילים יבין שמדובר בתוכנת חובה שמאפשרת למעצבים גרפים לצייר, לאייר ולעצב לוגואים ומיתוג שלם.

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה שעובדת באמצעות וקטורים. זהו שוני מהותי מתוכנת הפוטושופ שעובדת על פיקסלים. אם בתוכנת הפוטושופ הגדלה והקטנה של תמונה תפגע באיכות שלה בתוכנת אילוסטרייטור אנו נראה שהתכנים הגרפיים מאפשרים להגדיל ולהקטין תמונה מבלי לפגוע בה כלל.

עיצוב לדפוס עם אינדיזיין

התוכנה האחרונה שנלמדת בקורס עיצוב גרפי למתחילים היא תוכנת אינדיזיין. מדובר בתוכנת הוצאה לאור. נשאלת השאלה מה הקשר בין עיצוב גרפי שעוסק בפרסום עסקים להוצאה לאור? אז בואו נעשה סדר בעניין זה ונבין כי עיצוב גרפי לא עוסק רק במיתוג עסקים, יש לו עוד הרבה נישות רחבות ביניהן גם הוצאה לאור של ספרים, חוברות ואריזות וכל דבר שהולך לדפוס.

כחלק מהלמידה של תוכנה זו, תלמדו המון דברים שקשורים לתורת הכתב וכללים וחוקים חשובים כאשר שולחים גרפיקה להדפסה. נכון, כאשר חושבים במונחים של הדפסה במדפסת ביתית, מדובר על משהו ממש פשוט, אך בית דפוס עובד עם מכונות הדפסה מסחריות שחלקן עוד עובדות בשיטות עבודה מסורתיות ואינן מותאמות בצורה מושלמת לגרפיקה שנראית במחשב. הצבעים שונים ומחייבים התאמה, העימוד חייב להיות נוכח ומדויק וכל אלמנט חייב להיות במקום הנכון כדי שההדפסה תצא איכותית.

ללמוד חשיבה עיצובית, האם לא מדובר על כישרון?

 יש דבר כזה כישרון לחשיבה עיצובית. לרוב אלו אנשים מאוד יצירתיים והם בהחלט יוכלו להביא זאת לידי ביטוי בלימודי עיצוב גרפי, אך חשוב וכדאי לדעת שאם אינך בעל כישרון כזה, אין זה אומר שלא תוכל לפתח אותו. חשיבה עיצובית כוללת גם את החלק היצירתי של הגרפיקה, אך לא רק! היא כוללת גם שפה יצירתית והעברת מסרים יצירתית. ככל שתתנסו יותר ויותר בקורס בגרפיקות שונות, כך תוכלו לשדרג את החשיבה העיצובית שלכם. מעבר לכך, יש חוקי גרפיקה ברורים שהם ללא ספק חלק בלתי נפרד מהחשיבה העיצובית ואת כל אלו לומדים בקורס למתחילים בתחום.

כמה זמן לומדים קורס עיצוב גרפי למתחילים?

קורס עיצוב גרפי למתחילים בירושלים חשוב ללמוד לפחות תשעה חודשים. כל תוכנה שנלמדת צריכה לפחות שלושה חודשים של התנסות ותרגול וההבנה של כלים רבים. אם יש באפשרותכם ללמוד עשרה חודשים זה יהיה הרבה יותר טוב. בעשרה חודשים תוכלו גם לתרגל יותר חומר ולהתמקצע. מקום שיציע לכם ללמוד פחות מתשעה חודשים ככל הנראה מציע לכם להתמקד אך ורק בחלק הטכני ללא כל נגיעה בחלק של החשיבה העיצובית. להיות ביצועיסטים זה לא מספיק בעיצוב גרפי, אתם חייבים לפתח חשיבה עיצובית וזהו חלק בסיסי חשוב מאוד כדי להתקדם בתחום ולהיות מקצועיים בו.

מחירי הקורסים נעים ברוב המקומות החל מ8000ש"ח ויכולים להגיע גם ל30000ש"ח תלוי במספר המסלולים המורחבים שהסטודנט נרשם אליהם. תוכלו לבקר בתפריט העליון בקטגוריה של מחיר ולברר את עלות הלימודים בבית הספר סולו.

אחרי הקורס ניתן להשתלב כמעצב גרפי בשוק העבודה?

אם אתם לומדים את שלושת התוכנות וחשיבה עיצובית, אין שום סיבה שתמנע מכם להשתלב בשוק העבודה. זהו הבסיס למקצוע והוא מאפשר בעיקר להשתלב במשרדי פרסום, משרדי הוצאה לאור ובתי דפוס. ומה בנוגע להייטק? הרי כל הדיגיטל היום הוא חלק מהייטק. כדי להשתלב בעולמות ההייטק כמעצבים גרפיים, תצטרכו ללמוד קורסי המשך כמו בניית אתרים, בניית אפליקציות וחווית משתמש. אך את הקורסים האלו ניתן לבצע רק כאשר יש לכם את הבסיס של קורס המתחילים. כל בניית אתר או בניית אפליקציה מבוססים על תוכנות אלו ולכן זהו קורס חשוב מאוד בדרך למעלה כמעצבים גרפיים.

איפה לומדים עיצוב גרפי למתחילים?

אצלנו! במכללת סולו, המכללה לעיצוב גרפי ועיצוב להייטק. אנו מכללה שמלמדת את התחום כבר 17 שנים בהצלחה רבה. בוגרים רבים שלנו כבר מצאו את דרכם בתעשייה ולכם נותר רק להתרשם מעבודות הבוגרים שלנו באתר, מהסרטונים המעולים עבור כל מי שמעוניין לתת לעצמו רקע נכון ומדויק, אפרופו לכל אלו שאוהבים לדעת מושגים לפני הלימודים.

במכללה שלנו מוצע לכם קורס עיצוב גרפי בסיסי למתחילים ולאחר מכן תוכלו גם ללמוד קורסי המשך מעולים שאיתם תוכלו להתקדם גם להייטק.

הייחודיות שלנו במכללת סולו

 אם חשבתם שאנו ככל המכללות, אז כבר נאמר שממש לא. המכללה שלנו מלמדת את התחום אחד על אחד בהוראה פרטית וכל זה אונליין מהבית. כן, כן, שמעתם נכון! אתם לא צריכים לצאת מהבית, לנסוע בפקקים, לחפש חניה ועוד לשלם עליה. אתם פשוט צריכים לחזור הביתה מהעבודה שלכם או מכל פעילות פנאי אחרת, להתקלח, להכין כוס קפה ולהתיישב מול המחשב.

הקורסים שלנו לא מוקלטים, מדובר על הוראה פרטית אחד על אחד שבה מורה עולה מולכם דרך תוכנת חיבור ומלמד אתכם כמו בשיעור פרטי שבו אתם יושבים באותו החדר. ההוראה הפרטית מאפשרת לכם ללמוד טוב יותר, לשאול שאלות ובעיקר ללמוד את התחום בקצב שלכם. כל שאלה שמעניינת אתכם או לא הבנתם מתקבלת בברכה ואתם יכולים לשאול לכל אורך השיעור ולא לחכות לסופו כמו בשיעורים עם המון אנשים. זה רק אתם, התוכנות והמורה.

האם זה פשוט ללמוד דרך המחשב את התחום?

 יותר פשוט מזה אין! למידה אונליין עלתה לכותרות לפני שנתיים כאשר הקורונה החלה. עד אז היינו בין המכללות היחידות שמלמדות את התחום בצורה כזו. אנו ידענו שזה אפשרי כבר לפני 17 שנים ועשינו זאת בהצלחה יתרה. כשהגיעה הקורונה, אנו המשכנו ללמד בדרך הייחודית לנו וכל העולם גילה את הזום. אנו אומרים לכם באחריות כי ניתן ללמוד כך בצורה מצוינת ולהגיע להישגים ומקצועיות בתחום. תוכלו להיכנס באתר לשיעורי הדוגמא שלנו, לקבל קצת ידע וגם להתנסות בשיעור דומה שנערך לתלמיד אחר שלנו. התלמידים שלנו מדווחים על הצלחה של השיעורים ועל הצלחה בשוק העבודה וזה מה שחשוב.

 כל אחד ואחת יכולים לרכוש מקצוע מבוקש

עיצוב גרפי הוא מקצוע מבוקש מאוד כיום. גם אם את אמא שחושבת ללמוד, אך אין לה זמן. גם אם אתה עובד במשרה מלאה וכרגע אין לך את האפשרות להפסיק אותה. אצלנו כל אלו הם לא פקטור. אצלנו לומדים שעה וחצי בשבוע מבלי להפריע לשום דבר שהוא חלק מהחיים שלכם.

אז למה אתם מחכים? בואו ללמוד קורס עיצוב גרפי למתחילים אצלנו במכללת סולו ותתחילו להתמקצע בתחום העתידי שלכם.