איך מעצבים גרפיים מתחילים מרוויחים כסף איך אני יכול להרוויח הרבה כסף בתור מעצב גרפי

איך מעצבים גרפיים מתחילים מרוויחים כסף? איך אני יכול להרוויח הרבה כסף בתור מעצב גרפי?

האם מעצבים גרפיים יכולים להרוויח המון כסף? הרי יש מעצבים גרפיים שמרוויחים המון כסף, אז איך הם עושים זאת? בכתבה הבאה נסביר על השכר של מעצבים גרפיים, איך הוא בנוי ובאילו עבודות כמעצבים תרוויחו יותר ובאילו פחות.

האם השכר של מעצבים גרפיים הוא גבוה?

בסופו של דבר כל סטודנט שלומד עיצוב גרפי או כל מקצוע אחר כמו תקשורת חזותית לקבלה לעבודה בהייטק, רוצה לדעת שבסוף החודש יהיה לו שכר טוב ומתגמל. נכון, כאשר עובדים בעבודה שאוהבים הרבה ממנה היא גם לנפש, אך בסופו של דבר אנו אנשים עובדים כי אנו רוצים להשתכר בכבוד ואפילו להשתכר בשכר גבוה שיאפשר לנו לפרנס את המשפחה, את עצמנו וגם ליהנות מהשכר שלנו. אז נתחיל מזה שהשכר של מעצבים גרפיים כיום הוא דיי גבוה ויש תתי תחומים בתוך מקצוע זה שאפילו מרוויחים מעולה. טווח השכר של מעצבים גרפיים באופן כללי נע בין 10000 שקלים ל- 60,000 שקלים. אתם וודאי שואלים למה הטווח הוא כל כך רחב ואיך מגיעים לשכר גבוה מאוד של 60,000 שקלים. אז חשוב בעניין זה לדעת שיש מספר מסלולים שנפרט עליהם כעת והם מגדירים את השכר שנקבל כמעצבים.

עד כמה מבוקש התחום?

תחום העיצוב הגרפי מבוקש כיום מאוד. זהו מקצוע שהולך ומתפתח עם התפתחות האינטרנט. ניתן לעבוד במקצוע זה מכל מקום, ניתן לעבוד כשכיר, כעצמאי מה שאתם יותר אוהבים ומתחברים. ניתן לבחור את הגרפיקות והנושאים בהם אתם מעוניינים לעסוק. אתם למעשה לא כבולים למקצוע אחד אלא יש המון תחומים שתוכלו לעסוק בהם, לכן גם כל כמה שנים תוכלו להחליט לגוון בסוגי הגרפיקות שאתם מייצרים. זהו מקצוע שהשמיים בו הם הגבול. אין סוף אפשרויות, אין סוף יצירתיות ולמעשה אין מקום כיום שלא זקוק למעצב גרפי. אם תחשבו על זה, כ עסק הכי קטן צריך היום מעצב. מעצב גרפי ללוגו, מעצב גרפי לכרטיס ביקור, מעצב לפרסומת, לבאנר לאינטרנט או לאתר האינטרנט. אלו רק קצת מן האפשרויות. יש עוד כל כך הרבה.

שכר על פי נישות בעיצוב גרפי

בעיצוב גרפי קיימות נישות שבהם המעצב הגרפי יכול לעבוד. בכל נישה יש שכר אחר המתאים לה. כעת נפרט את הנישות השונות עם ההסבר על השכר האפשרי בכל אחת מהנישות.

שכר מעצבים במשרדי פרסום

משרדי פרסום עוסקים במיתוג עסקים. רוב משרדי הפרסום נמצאים בעיר הגדולה תל אביב ואם לא שם אז בערים מרכזיות הקרובות לה. השכר באזור המרכז הוא גבוה משאר המקומות בארץ ולכן מעצב גרפי שישתלב במשרד פרסום באזור המרכז עשוי להרוויח שכר התחלתי של 10,000- 14,000 שקלים. לעומת זאת, מעצב גרפי במשרה דומה שיעבוד בצפון, עשוי להרוויח בין 10000 ל-9000 שקלים במשרה התחלתית.

אפשר לומר שמעצב גרפי שרק יצא מהלימודים ומרוויח במשרה הכי פשוטה בתחום את הסכומים האלו, משתכר להתחלה לא רע. יש המון תחומי לימודים שהשכר ההתחלתי בהם מסתכם בעלות של 5500-6000 שקלים. בעיצוב גרפי זה לא הסיפור כלל.

עכשיו יכול להיות שתשמעו שמועות שכן מדברות על שכר נמוך. לרוב מדובר בחצאי משרות או על משרות בתקופות אחרות של עשור או שני עשורים אחורה. כיום התחום של עיצוב גרפי הוא תחום נדרש מאוד בתעשייה ולכן גם התשלום הוא גבוה יותר.

שכר מעצבים בבתי דפוס

בתי הדפוס מציעים שכר דיי דומה לשכר של המעצבים במשרדי הפרסום. לעיתים השכר במקומות אלו יהיה נמוך יותר באלפיה, אך הידע שתקבלו בבתי הדפוס הוא ידע שלא תרכשו בשום מקום אחר. בלימודים אתם תדברו על הנושא של גרפיקה לדפוס ועל כל הדקויות כאשר שולחים גרפיקה להדפסה, אך כשעובדים בפנים, לומדים את כל הפרטים הקטנים והחשובים שיעזרו לכם אחרי זה במשרות גדולות יותר. בכל מקרה השכר הממוצע עבור מעצב גרפי בדפוס הוא 9000 שקלים. בבתי דפוס גדולים מאוד תוכלו גם להרוויח 10,000 שקלים.

שכר מעצבים בהייטק

ההייטק זו נישה שלא דומה בשום צורה לנישות של משרדי הפרסום ובתי הדפוס. ההייטק במשרות אחרות מאפשר לקבל שכר מאוד גבוה ולכן גם בעיצוב גרפי השכר יהיה גבוה. בעשור האחרון אנו רואים כי ההייטק מהווה מהפכה עבור המעצבים הגרפיים. קיימת דרישה מאוד גבוהה למעצבים כי למעשה כיום המתכנתים חייבים את שירותיהם של המעצבים הגרפיים על מנת לעצב את התוצרים שלהם.

המעצבים הגרפיים מעצבים את אתרי האינטרנט, התוכנות והאפליקציות וללא עיצוב ואפיון שלהם, סביר להניח שהם לא יצליחו להגיע לקהלי היעד השונים. עבודת המעצב בהייטק היא בין החשובות ביותר ולכן גם השכר המוצע למעצבים גרפיים בנישה זו הוא גבוה יותר. מעצב גרפי בתחילת דרכו בהייטק עשוי להרוויח 19,000 שקלים כשכר התחלתי שיעלה עם הזמן וממשרה למשרה. כיום מעצבים רבים רוצים להגיע לעבוד בהייטק ולכן הם עושים קורסי המשך שמאפשרים להם את זה.

שכר מעצבים עצמאיים

המעצבים הגרפיים העצמאיים הם נישה בפני עצמה שלא דומה לשכירים בתחום. העצמאיים קובעים את כללי השכר שלהם על פי זמן העבודה שהם משקיעים. העצמאי שואף להרוויח הרבה יותר מהשכיר, שכן לא ישתלם לו להיות עצמאי במידה וזה לא כך. כעצמאי עליו להשקיע בדברים נוספים מעבר לעיסוק של העסק. עליו להשקיע בשיווק העסק, בכספים של העסק, הוצאת קבלות או חשבוניות ועבודה מול רואה חשבון.

כל אלו יחד עם העבודה השוטפת מחייבים אותו להרוויח יותר. מעצב גרפי עצמאי פועל שונה מהמעצב השכיר והוא מתמחר על פי פרויקט. כל פרויקט בהתאם להיקף שלו מקבל את השכר שראוי לו. כך לדוגמא, אם מעצב גרפי עצמאי מעצב לוגו, הוא עשוי לקחת על עבודה כזו בין 700 שקלים ל-1900 שקלים בהתאם לזמן ההשקעה בלוגו. אם מדובר על מיתוג שלם, העלות גדלה ועשויה להגיע לפרויקט בעלות של 25,000 שקלים או יותר. הכל תלוי בהיקף העבודה והזמן שהיא תיקח לו.

שכר מעצבים שכירים

כל הנישות שהזכרנו קודם הן נישות עבור שכירים בתחום. אז אם נסכם, אפשר לומר כי מעצב גרפי בתחילת דרכו כשכיר עשוי להרוויח בין 10000 שקלים ל-19,000 שקלים תלוי הנישה שבחר להתמקד בה. יש מעצבים גרפיים שיבחרו לקפוץ למים וישר לנחות בהייטק ויש כאלו שירצו קודם לצבור ניסיון ורק לאחר מכן להתקבל להייטק. אין כאן נכון או לא נכון, יש כאן עניין של הצרכים שלכם הן מבחינת השכר והן מבחינת השאיפות.

השמיים הם הגבול – במה לבחור?

מבחינת מעצבים גרפיים, השמיים הם הגבול ויש להם את אפשרות הבחירה בין התחומים השונים ובין להיות עצמאי או שכיר. יש גם מעצבים גרפיים שבוחרים להיות במגביל שכירים ועצמאיים. אין לזה חוקים כלל ואפשר לדלג בין השניים. יש מעצבים גרפיים שכבר בזמן הלימודים יודעים כי הם רוצים להיות עצמאיים ויש כאלו שיאמרו כי העצמאות היא ממש לא עבורם. כמו שהתחום יצירתי, גם השכר שלו יצירתי ומאפשר לכם לתכנן את השכר שתקבלו.

האם לתעודה שנלמד יש השפעה על השכר שנקבל?

לתעודה שתקבלו לאחר הלימודים אין באמת משמעות על קבלת השכר שלכם, אך ללמוד במקום איכותי ולהיות מעולים בתחום בהחלט ישפיע. ככל שתהיו יותר טובים, יותר מעסיקים ישמחו לעבוד אתכם ואם בחרתם להיות עצמאיים, אז יותר אנשים יבחרו היות לקוחות שלכם. למקום הלימודים יש המון השפעה על אילו מעצבים תהיו. ככל שמקום הלימודים מעודד תרגול ועצמאות, כך יהיה לכם יותר קל להיכנס לתחום.

עם מה יוצאים בסוף הלימודים?

אז קודם כל תצאו עם מקצוע סופר מבוקש וסופר עדכני לטכנולוגיה של היום. מעבר לכך תצאו עם תעודה של מעצב/ת גרפי/ת והדבר החשוב ביותר שתצאו איתו הוא תיק העבודות. במקצוע העיצוב הגרפי, תיק העבודות הוא הפנים שלכם בתעשייה. באתר הבא תוכלו לראות מגוון של תיקי עבודות שנעשו על ידי סטודנטים לעיצוב גרפי. תוכלו להתרשם ואולי גם להירשם ללימודים. הכי חשוב שתבינו כי אתם הולכים ללמוד מקצוע שתמיד יש בו עבודה ותמיד השכר שלו הוא גבוה ולא משנה באיזו נישה תבחרו. בין אם אתם עצמאיים או שכירים או משלבים בין השניים, תמיד תהיה לכם עבודה כי התחום לא מפסיק את ההתפתחות שלו. אם אתם טובים, תרגלתם היטב במהלך השיעורים, יצרתם לעצמכם תיק עבודות איכותי, אתם תתקבלו לעבודה טובה עם רווח נאה.

הלימודים במכללת סולו

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי המלמדת את התחום כבר 15 שנים. צורת הלימודים במכללה היא אונליין מהבית אחד על אחד עם מורה פרטי. קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית הוא קורס מאוד איכותי ומקצועי והוא מלמד את התחום כך שבסוף הקורס תוכלו לעסוק בו. מהלך השיעורים מתנהל בצורה כזו שהתלמיד לא יכול לפספס את הפרטים החשובים. כל שיעור יתחיל בבדיקה של שיעורי הבית והסטודנט יוכל להציף שאלות. לאחר מכן יתחיל המורה בהקניה קצרה של נושא מסוים, התלמיד יתרגל יחד עם המורה ולבסוף יקבל עליו שיעורי בית.

סבב זה יקרה בארבע עד 6 פעמים בכל שיעור, כך שבכל שיעור התלמיד ידע כחמישה נדבכים מתוך הסילבוס. זהו קצב ממוצע לתלמיד, אך מכיוון שמדובר בשיעור פרטי, התלמיד יכול לבקש קצב משלו מהיר יותר או איטי יותר. לתלמיד אין תלות בכיתה שלמה או תלמידים אחרים, כל תשומת הלב היא אליו ולהבנה שלו. בזכות מתכונת הלימודים הזו, השיעור הוא איכותי מאוד.

איך מתבצעים השיעורים בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית?

כאשר לומדים עיצוב גרפי אונליין מהבית, למעשה לומדים בעזרת תוכנת שיתוף מסך אשר מאפשרת למורה לראות את מסך המחשב שלכם וגם שליטה על העכבר שלכם. תוכנת השיתוף גם מאפשרת לשמוע את המורה ולדבר איתו. במצב זה למעשה אתם מרגישים בדיוק כמו שהייתם עושים שיעור פרטי באותו החדר. מעבר לתוכנת השיתוף, יותקנו על המחשב שלכם שלוש תוכנות עיצוב גרפי של חברת אדובי אשר עליהן תרחיבו את הלמידה במהלך הקורס.

האם לימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית הם לימודים איכותיים?

כאשר לומדים אחד על אחד למעשה לומדים שיעור פרטי ממורה מומחה אשר ילמד אתכם את המקצוע בקצב שלכם. אתם לא תהיו תלויים בקצב של כיתה או תלמידים אחרים. תוכלו לשאול שאלות, לעצור כאשר משהו לא מובן ולבקש חזרה על חומר. כמו כן אם אתם מתקדמים תוכלו לבקש לימוד מהיר יותר. הכל בעצם נעשה בקצב שלכם.

לסיכום, מעצבים גרפיים מרווחים כיום מעולה! אם גם אתם רוצים להיות חלק מקהילת המעצבים הגרפיים, אנו מזמינים אתכם להתחיל את הדרך אצלנו במכללת סולו.