האם צריך לדעת קוד כדי לבנות אתר

האם צריך לדעת קוד כדי לבנות אתר ב2021?

אנחנו מזמינים אתכם למסע בזמן, 30 שנה אחורה, תחילת שנות ה-90 וניצני האינטרנט בישראל. כדי לגלוש באינטרנט היה צריך לגלוש על גבי תשתית הטלפון, דבר שמנע כניסת שיחות, האינטרנט היה סופר איטי וכל הנושא של אתרי אינטרנט היה חדש ומאוד בתולי והקמת אתרי אינטרנט מקצועיים ומשכנעים הייתה שייכת בעיקר לאנשי מחשבים שלמדו תכנות. באותה תקופה, להקים אתר אינטרנט היה ידע שלא כולם ידעו והכירו וזה היה תחום שנחשב בשנים האלו לפריצת דרך. מאז, תשתיות האינטרנט השתכללו, המהירות גם כן ובאשר להקמת אתרי אינטרנט, המשימה כבר לא כזו מסובכת. אם בעבר המתכנת היה מקים אתר בעזרת קוד שכתוב בשפת מחשב, הרי שהיום קיימות מערכות ניהול תוכן שכתובות בקוד שבנו מתכנתים והן מאפשרות לכל אדם להקים אתר אינטרנט דיי בקלות.

מהו קוד של אתר אינטרנט?

מחשבים למעשה פולטים אלינו תצוגה גרפית באמצעות שפות מחשב. יש כל מיני סוגים של שפות מחשב, כאשר השפה כתובה באמצעות קוד הכולל אותיות ומספרים שאותם המחשב יודע לזהות ולתת פלט גרפי שאותו אנו רואים על המסך. ואם נחזור לעניינו, תצוגה גרפית של אתר אינטרנט, הרי שמאחורי כל אתר אינטרנט קיים קוד מסוים.

מהן מערכות ניהול תוכן?

מערכות ניהול תוכן הן מערכות שבנו מתכנתים באמצעות קודים של מחשב והם למעשה מציגים עיצוב של אתרי אינטרנט. אדם שהוא אינו מתכנת ולא יודע לכתוב קוד, יכול באמצעות מערכת ניהול התוכן להקים אתר מבלי לדעת לכתוב קוד בכלל. אנשים רבים שואלים האם יוכלו להקים אתר אינטרנט מבלי לכתוב קוד, אז התשובה היא לחלוטין כן! את הקוד כבר כתבו עבורכם, כעת עליכם לקחת את התצוגה הגרפית, לעצב אותה, להכניס לה צבעים, תוכן ותוספים נכונים על פי סוג האתר שלכם.

מערכות ניהול תוכן בקוד סגור

מערכות ניהול תוכן בקוד סגור, הן מערכות שבהן מתכנתים כתבו קודים במתורגמים לתבניות שאליהם ניתן ליצוק תוכן. מכיוון שמדובר בקוד סגור, לא ניתן לבצע שינויים בקוד ולכן העיצוב הוא עיצוב קיים, לרוב יהיה ניתן לשנות בו את הצבעים ואליו אתם למעשה תצקו תוכן ותמונות.

מערכות ניהול תוכן בקוד סגור הן מערכות של חברות פרטיות. דוגמא למערכת כזו היא wix.

מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח

מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח הן מערכות שהמתכנתים כתבו קוד שהוא ציבורי וניתן לשינוי על ידי המשתמשים. כלומר, הם לוקחים את הקוד הראשוני, משנים אותו על פי מה שמתאים להם וכך יוצרים מיליוני אפשרויות כבסיס ליצירת אתרים. אתרים בקוד פתוח הם אתרים עצמאיים שלא תלויים בחברה. האדם למעשה רק משתמש בפלטפורמה וקונה דומיין ואחסון פרטיים. במערכת ניהול תוכן כזו לאדם יש שליטה על השינויים באתר הם מבחינת עיצוב והן מבחינת התוכן והוא לא מוגבל בשום צורה. מערכת לניהול תוכן בקוד פתוח שנחשבת למוכרת ביותר היא וורדפרס.

אם לא צריך לדעת לכתוב קוד כדי להקים אתר, מה בכל זאת כן חשוב לדעת?

עכשיו שאנו יודעים כי קיימות מערכות לניהול תוכן שהם כבר קוד בפני עצמן שנראה ויזואלית על מסך המחשב שלנו ומאפשר להקים אתר אינטרנט מבלי לכתוב קוד, נשאלת השאלה אז מה כן חשוב ללמוד?

אז בתחום של בניית אתרים יש שני דברים חשובים מאוד. הדבר הראשון הוא החלק של בניית האתר במערכת ניהול התוכן. כדי לבנות אתר באופן מקצועי, עלינו להכיר היטב את המערכת ולדעת לבצע איפיון לאתר. איפיון איכותי יביא לכך שלגולשים יהיה נוח לגלוש באתר שלכם, יהיה להם קל להתמצא וחווית המשתמש UI – UX תהיה איכותית. הדבר השני שחשוב מאוד בבניית אתר במערכת ניהול תוכן הוא העיצוב.

 

למה עיצוב אתר הוא דבר חשוב מאוד בבניית אתר אינטרנט?

עיצוב אתר אינטרנט נכלל בכל הקשור לעיצוב גרפי. בעיצוב גרפיקה מכל סוג וגם גרפיקה של אתר אינטרנט, המטרה העיקרית היא העברת מסר לקהל היעד, במקרה של אתר אינטרנט קהל היעד הוא כמובן הגולשים. כאשר אתר מעוצב כמו שצריך, הצבעים שלו וסגנון הפונט מעבירים מסרים על ערכי העסק. כמו כן, גרפיקה מוקפדת מבחינת קומפוזיציה מראה על מקצועיות ועוברת אל קהל היעד שמחפש אנשי מקצוע לא פחות ממצוינים. עיצוב אתר מעיד על העסק ולכן הוא אחד הדברים החשובים והעיקריים בבניית אתרים.

אדם שלמד קורס בניית אתרים ללא קוד מבלי ללמוד את החלק של העיצוב, יזדקק לשירותיו של מעצב אתרים, במידה וירצה לתת ללקוחות שלו שירותים איכותיים מקצה לקצה.

איפה אפשר ללמוד עיצוב ובניית אתרים?

המון מכללות מלמדות את התחום ואנו יכולים להציע לכם את הקורס האיכותי שלנו. מכללת סולו היא מכללה עם ניסיון של 15 שנים בתחום. אנו מלמדים את מקצועות העיצוב הגרפי ומקצועות העיצוב להייטק. אצלנו לומדים באופן ייחודי, אחד על אחד, קורס בניית אתרים אונליין מהבית.

שיעור פרטי נחשב לשיעור איכותי מאוד, מהסיבה שהוא לא שם את התלמיד במצב של תלות בתלמידים אחרים. הקצב של התלמיד בשיעור פרטי הוא הקצב שלו בלבד. הוא יכול לעצור, לשאול שאלות במהלך השיעור והוא יכול גם לרוץ עם המורה על החומר במידה והכל מובן וישים עבורו.

השיעורים אצלנו במכללת סולו שמים את התלמיד במרכז, כאשר שיטת הלימוד שלנו היא כזו המביאה את התלמיד להבין את החומר עד לרמה היישום ושיפור היצירתיות. אצלנו נושאי הלימוד מחולקים לתתי נושאים קצרים שכל אחד מהם מהווה יחידת לימוד קצרה שניתן ללמד בהקניה של עשר דקות. הסיבה לכך נובעת מזה המוח האנושי קולט טוב יותר הקניות קצרות ומפושטות ואז הרבה יותר קל להגיע לכדי יישום של החומר, שזה הדבר החשוב ביותר בתחום זה.

האם למידה אונליין מהבית היא איכותית?

למידה אונליין מהבית דומה מאוד ללמידה שבה המורה והתלמיד נמצאים באותו החדר. ההבדל היחידי הוא שאתם נעזרים במחשב כדי לשמוע את קול המורה ולראות יחד את מסך התוכנות והמערכות שתלמדו. כל תלמיד שלומד אצלנו, כבר בעשר דקות הראשונות מבין כי ההבדל הוא זניח ולמעשה הלמידה אונליין היא יתרון גדול מאוד עבורו.

תלמיד שלומד עיצוב גרפי אונליין מהבית או בניית אתרי אינטרנט לא צריך לשנות מקום מגורים בעקבות הלימודים. הוא גם לא צריך לנסוע לשום מקום, למצוא חנייה ואף לשלם על דלק. כמו כן, באמצעות הקורס שלנו ניתן להמשיך לעבוד במשרה מלאה כי הלימודים מתפרסים על עשרה חודשים, שעה וחצי בשבוע בכל פעם. התשלום הינו על הקורס ולתלמיד אין צורך ביותר מכך. גם הציוד לקורס הוא מינימלי וסביר שהייתם לוקחים אותו יחד אתכם גם לקורס במקום פיזי. בקורס שלנו כל מה שתצטרכו זה מחשב, אוזניות עם רמקול ועכבר. חיבור לתוכנות יעשה על ידי המכללה שלנו.

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים ללמוד בנייה ועיצוב של אתרים ללא קוד במערכת ניהול התוכן וורדפרס, מבלי לצאת מהבית ועם יכולת לשלב את החיים שלכם יחד עם הלימודים, זה הזמן לפנות אלינו, למכללת סולו ולהתחיל קורס איכותי שיכין אתכם היטב לשוק העבודה בתחום. צרו עמנו קשר, קבלו פרטים מיועץ הלימודים שלנו והתחילו קריירה מובטחת באחד התחומים היותר חזקים שקיימים כיום.