אילו יכולות נדרשים למעצבי UIUX מה התפקיד העיקרי של אפליקציה

אילו יכולות נדרשים למעצבי UI/UX?

תוכן עניינים הצג

מה התפקיד העיקרי של אפליקציה? למה חשוב לדעת את חוקי מנועי החיפוש כמו גוגל? שאלות ותשובות מפתח למשרות מעצבי ממשק משתמש  ב2022 בחברות הייטק. עיצוב גרפי האם אתה חושב לעשות שינוי קריירה בתחום חווית משתמש ופיתוח אתרים? לא מבין מה זה UI UX? בפוסט הבא נעבור בהרחבה כיצד להפוך את המשרה הכי מבוקשת בתעשיית ההייטק לקריירה מצליחה ומכניסה.

במידעון זה יש שפע של סרטים מדהימים שמסבירים מהי חווית משתמש ואיך מייצרים בין היתר סנסציות משמחות באתרי אינטרנט. השיעורים בעמוד נתמכים בדוגמאות של פרויקטים שהושלמו בתעשיית ההייטק ופיתוח אתרים, ואנו נסביר כמובן את כל האסטרטגיה השיווקית שאותה חברה רוצה להציג כעת לגולשים. תחום חדש של חווית משתמש מבוקש מאוד בתעשיית ההייטק, וכתוצאה מכך, השכר במגזר גבוה ביותר.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט באמצעות האינטרנט?

כאשר סטודנטים לומדים באינטרנט דרך זום אונליין או כל תוכנת חיבור אחרת זה קודם מציג נוחות, המדריך רשאי לצפות במסך התלמיד באמצעות מערכת הפעלה זום או כל תוכנה אחרת המאפשרת קישור בין תצוגות. המטרה העיקרית של כל שיעור פרטי מקוון היא לספק לתלמיד את כל המשאבים הדרושים כדי להפוך למעצב גרפי מיומן.

לימודים אישי לתעודה באינטרנט UI/UX

לימוד פרטני ואישי מציב אתכם במרכז, ומאפשר לתכנים להגיע אליכם בצורה מקצועית יותר. במהלך השיעור, המדריך דן במספר שלבים לשמירה על התקדמות בכל עיצוב אפליקציה או יצירת אתר; לאחר ההסבר של המורה, על התלמיד ליישם את הנושא כדי להוכיח שהוא באמת מבין כל מה שנרכש.

מהן תקנות חוויית המשתמש הקריטיות ביותר, על פי הנחיות Google?

בשנת 2021 היה הלם עצום בעולם ה-SEO, וניתן לראות שגוגל עדכנה את כל התוצאות בעמוד הראשון, וכתוצאה מכך אתרים שלא סיפקו חווית משתמש טובה עברו לעמוד 3-4 והפסידו הרבה כסף. רק אתרים עם חווית משתמש UI UX נכונה או אתרים שהיו מהירים וסיפקו את כל המידע החיוני ביותר לגולשים בצורה מהימנה שינו את מיקומם וזכו להיות בעמודים המובילים של גוגל.

עולם העסקים וחווית המשתמש

העולם הדיגיטלי משתמש בפלטפורמות פרסום כמו פייסבוק וגוגל כדי לקדם כל טכניקת מכירה חיונית, וכך חווית משתמש נעימה מאפשרת הצגת לגולשים רבים על ידי מתן מידע מועיל או על ידי אסטרטגיה של יצירת אינטראקציה ויזואלית יעילה ופרודוקטיבית. מטרת כל אפליקציה היא לספק את המידע החיוני ביותר לגולש בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי ובמקביל להציע חווית משתמש עם גישות חדשות שנועדו לאתרים.

התחום הטרנדי הבא הוא חווית משתמש UI UX.

אין ספק שהמשמעת של חווית משתמש UI UX היא המגזר החם הבא אם אתה מחפש מקצוע שיאפשר לך להשתלב בעסק  פרטני מול פרנסה בשפע. אנו מזמינים אותך לצפות בכל השיעורים שהכנו בקפידה בעמוד זה כדי לקבל מושג טוב האם אתה מתאים לתחום עיצוב ממשק המשתמש או לא. אתה יכול לדבר עם יועצי הלימוד עכשיו על איך גם אתה יכול ללמוד את התחום המבוקש ביותר מהנוחות של הבית שלך. עד אז, אנו מאחלים לכם חווית צפייה נהדרת.

מהי חווית המשתמש (UI UX)?

כיום, כל אדם שמצטרף לאתר בודק מידע רב כדי לראות עם המידע הקשור לנושאים שהוא רוצה, ולכן על בעלי האתר או בעלי האפליקציה לספק למשתמש את החוויה הכי נוחה לחזור לאתר שוב ושוב. אין ספק שזה יתקדם בגוגל כתוצאה מכך, הפלטפורמה היחידה להשגת מידע בישראל וברחבי הגלובוס, כל עוד ישנה חוש כללי משכנע והמעצב דואג למאפיינים שאותו גולש דורש אין סיבה שהאפליקציה וחווית משתמש לא תהייה מוצלחת.

כיצד מודדת גוגל את שביעות רצון המשתמשים?

כיום, 97 אחוז מהישראלים משתמשים במנוע החיפוש גוגל מספר פעמים ביום, וגוגל רוצה להיות רלוונטי לא רק לגולשים ישראלים, אלא גם לגולשים מכל העולם. גוגל היא פלטפורמה לא חינמית לבעלי חברות שכן רוב החברות משתמשות כיום בגוגל כפלטפורמה מצוינת למשיכת גולשים באמצעות פרסום ממומן בתוצאות הראשונות או על ידי פרסום תוכן שמשתף פעולה עם גוגל על בסיס קבוע. כתוצאה מכך, גוגל רוצה להישאר הרלוונטית ביותר למשתמשים שלה, שימשיכו להשתמש בו כמנוע החיפוש מספר 1 בעולם. לגוגל יש מתחרים, ולכן הרלוונטיות של האסטרטגיה העסקית היא קריטית לגוגל.

איסוף נתונים בחוויית המשתמש של Google.

כל גולש שמצטרף למנוע החיפוש של גוגל נמצא במעקב מיידי אחר כל פעילויות הגולש באתרים אליהם מגיעים דרך מנוע החיפוש גוגל. גוגל סופרת דקות ושניות ויודעת בדיוק איך הגולש מתנהג בכל אתר; לכן, נטישה מהירה של אתר זה מאותתת לגוגל כי אין חווית משתמש מספקת ונעימה, ולפיכך האתר אינו רלוונטי לשאילתה שהגולש מציג למנוע החיפוש של גוגל.

מהי נטישת אתר בממשק משתמש וחווית משתמש?

נטישה מהירה של אתר אינטרנט עלולה להתרחש מסיבות שונות, אחת מהן היא שהאתר איטי ביותר ואינו נוח לגולש, ולכן הוא לא מוצא לנכון להמתין ולהמתין למידע, או שלא עשה זאת באופן ספורדי. למצוא את התוכן שהוא חיפש באתר. לפעמים מפרסמים ממקמים מידע באזורים לא ברורים ומבלבלים באתר, מה שהופך את השימוש ב-UI UX למסורבל, ולכן הגולשים הולכים למקום אחר.

מעקב אחר כל מערכת הפעלה בממשק המשתמש

כתוצאה מכך, גוגל יודעת את כל המעקב אחר כל מערכת הפעלה, ואחת החובות של חווית המשתמש היא לשמור על כל הפעולות והתכונות החשובות שהמשתמש ישתמש בהן בשיטה המהירה ביותר. אין ספק שהאתר יוכל להתקדם בגוגל כל עוד הפעולות בתוך האתר נגישות לגולש בצורה מקסימלית ואופטימלית, כי המטרה הסופית של גוגל היא להגיע לשביעות רצון מקסימלית של המשתמש על ידי מתן הזכות מידע לכל מצב שאילתה.

מה אתה מגלה במהלך חווית משתמש?

האם זה אפשרי לכולם ללמוד על חווית משתמש ועיצוב אתרים? התשובה זה  בהחלט לא. כדי לעבוד בתחום עיצוב אתרים ואפליקציות, על המעצב להיות בעל כישורי עיצוב חזותיים יוצאי דופן וכן הבנה חזקה בטיפוגרפיה כדי להבטיח שכל דרישות איזון המשקל של הרכב מתקיימות. מאחורי כל צבע או פיתוח ויזואלי ב-UI UX עומדים תהליכים פסיכולוגיים שמעצבים יושבים שעות רבות כדי לגרום לאפליקציה להיראות מדויקת ונעימה בעיני הגולשים.

הפעולות והפונקציות העיקריות של XD

הפעולות והתפקידים העיקריים של המעצב הגרפי יהיו שימוש בתוכנת XD לבניית אפליקציות תוך הבנה מקצועית כיצד לעצב אתר במערכת ההפעלה וורדפרס תוך שמירה על חווית המשתמש עם רכיבים הפועלים יחד עם נתון UI סביר. התחושה הכוללת של אתר וורדפרס תתנהל באמצעות אלמנטור, כאשר תהליך ה-UX המלא מעסיק את כל אורך ורוחב מבנה האתר מתבצע על מנת להבטיח שהמשתמש ייהנה מהחומר המוצג בתוכן.

מדוע מערכת ההפעלה וורדפרס כל כך חשובה בעולם גוגל של היום?

מכיוון ש-WordPress היא מערכת הפעלה בקוד פתוח , כל בנייה של ארכיטקטורת אתר במערכת ההפעלה וורדפרס תמיד זמינה ביותר לגוגל. גוגל יותר נוחה עם הנושא ומבינה קוד פתוח מאחר והיא מכירה את מערכת ההפעלה וורדפרס, הפועלת בהתאם לכל הנתונים של גוגל בעת פיתוח אתרים.

באתר אינטרנט מאוד חשוב הנגשת האסתטיקה ואווירה חיובית.

מעצבים גרפיים בתכנית הלימודים בעיצוב גרפי למתחילים לומדים  בהרחבה על הקשר הישיר בין גולשים ללקוחות, הידוע גם כקהל היעד בעגה המקצועית, חשוב למותג עצמו, וכך לכל נושא האסתטיקה ניתן משקל רב. עולם עיצוב אתרים. אי אפשר ללמוד חווית משתמש או בניית אתרים אם הסטודנט לא מבין איך מעצבים תהליך מיתוג או, מדי פעם, איך מכינים מודעה שיווקית מושכת, כי הלקוחות של היום רוצים שהכל יהיה בבית אחד, שכולל גם את מעצב גרפי ומעצב האתר או האפליקציה. אדובי הודיעה כי מעצבים גרפיים יוכלו ללמוד את כל ההיבטים של תקשורת חזותית הנדרשת בתחום המכירות והשיווק המקוונים.

שיטת העבודה של מערכת וורדפרס

אנו יכולים לראות בתהליך העבודה כי מערכת וורדפרס יעילה וידידותית ביותר, ולכן קל מאוד לגרפיקאי לשקף בצורה הברורה ביותר כיצד לייעץ למשתמש להתנהג באתר. ממשק המשתמש לפיתוח עבודה באלמנטור קל למדי, וניתן לשלב רכיבים גרפיים שנוצרו בתוכנת Photoshop Illustrator כדי להעצים את נושא האסתטיקה והמראה הכללי של האתר.

עיצוב אפליקציה עם תוכנת XD.

אדובי פיתחה לאחרונה את תוכנית XD לשימוש על ידי מעצבים גרפיים, והתוצאה היא שיתוף פעולה עם מספר מפעלי היי-טק. המטרה הסופית של אדובי היא לספק את כל הפתרונות הדיגיטליים ללקוחות במקום אחד, ולכן הכנת פלטפורמות דיגיטליות לשיווק עסקי ותגובה לפרסום באמצעות מנועי החיפוש הם הדברים החשובים ביותר עבור כל מותג.

עיצוב UX/UI ניתן להשתמש בכל הסגנונות החזותיים הנלמדים בעיצוב גרפי כדי לנווט בין הדפים.

תוכנת XD עובדת היטב עם תוכנת Photoshop Illustrator, וניתן להכניס לתוכנה תוך כדי ניווט בין הדפים את כל הסגנונות הוויזואליים שאנו רוצים להציג באפליקציה, כמו שימוש בצבעים שנעימים למשתמש כדי ליצור עקביות ומעבר בין כל הסגנונות. דפים בתוך האפליקציה. אין ספק שהמעצב ישיג את מטרת הפורטפוליו כל עוד התוכן באפליקציית עיצוב מועיל למשתמש.

XD היא תוכנה וקטורית לחלוטין.

תוכנת XD נחשבת לתוכנה פופולרית ולחלוטין וקטורית מכיוון שלכל הקבצים המעוצבים בה יש משקל נמוך במיוחד, ובכך משפרת את חווית המשתמש בממשק המשתמש. לאחר השלמת העבודה על עיצוב תוכנת XD, מעצב דיגיטלי שולח קודי תכנות כדי לאפשר למפתח תוכנה או מהנדס מחשבים לבצע את כל השינויים הדרושים עם גוגל ואפל. ניתן להוריד אפליקציות רק דרך חנויות מקוונות, לכן על המעצב הגרפי לשקול את המותג כך שהדרישות העיקריות של כל אפליקציה בממשק המשתמש באמת יתאימו לקבוצת הלקוחות.

עיצוב גרפי

סגנונות הטקסטים בכתיבה חזותית בכל אפליקציה הם מרכיב חשוב בכל הליך בעת חקירה. כדי לייצר מניפולציות שיווקיות כלשהן תוך שימוש בטיפוגרפיות מתאימות, על המעצב הגרפי לעקוב אחר כל ההנחיות שרכש במסלול המעצב הגרפי הראשון.

מבנה הUI UX ברמת הקריאה חייב להיות מונגש נכון

אין ספק שהאפליקציות ישיגו דרגת הצלחה גבוהה מאוד כל עוד החומר מצוין ברמת הקריאה בתוך עיצוב מובייל נכון. הגולשים בימינו הם מתוחכמים להפליא, והם יכולים לדעת אם אפליקציה נראית מקצועית או אם אתר קל לשימוש תוך כמה שניות. ללא ספק, כל גולש ביקר באינספור אתרים ויכול להעריך בשניות מול מקורות ההשוואה בעבר האם זה באמת מיקום נוח עבורו.

מספר סימולציות עד להפקת עיצוב ממשק המשתמש

הניגודיות במסכי הטלפון זוכה לעדיפות גבוהה בתהליך הפיתוח של UI UX שכן על הגולשים לפעול כראוי באפליקציה כדי שהמותג יצליח. כתוצאה מכך, על המעצב הגרפי להריץ מספר סימולציות עד להפקת עיצוב ממשק המשתמש הרצוי. כל התקשרות עם מהנדס מחשבים ומפתח תוכנה מול המותג תביא לכך שהאפליקציה תיבנה בצורה מתאימה.

אפליקציה צריכה להיות מושכת.

אפליקציה צריכה להיות מושכת בכל התצוגות, עם תמונות וצבעים שמשפיעים על בחירתו של כל גולש. במערכת ההפעלה אקסדי ניתן לראות שיש שפע של דפים שונים המרכיבים כל אפליקציה וכדי לקבל אינדיקטור בזרימת האפליקציה איך היא תהיה לפני פרסום הדיגיטל. באמצעות אדובי תוכלו לקבל קישור לאחר העבודה ולבחון את האפליקציה לפני שהיא ניתנת למהנדס מחשבים ומפתח תוכנה שזמנם יקר מאוד, מה שחוסך זמן רב לקבלת משוב בונה מלקוחות או לחילופין מצוות הפיתוח. אין ספק שאדובי דאגה לכל הפרטים הקטנים ביצירת האפליקציה שהפכה את תוכנית XD למצליחה כל כך.

איך לומדים דרך האינטרנט?

בתקופת הקורונה, כל אזכור לעבודה מהבית הפך לאופנתי ביותר. אנשים רבים החליפו את מקום העבודה בפועל במשרד מקוון בביתם, וכתוצאה מכך, עולם תקופת הקורונה המשיך לפעול. אנחנו מלמדים דרך האינטרנט כבר למעלה מ-15 שנה, מה שמאפשר לאנשים לשמור על שגרת עבודה רגילה וחיי בית.

יצירת אפליקציה או אתר אינטרנט

בכל עיצוב אפליקציה או בניית אתר, התלמיד מקבל סיוע מהמדריך, ואם נושא בשיעור לא ברור לחלוטין, המורה יחזור על כל הנושאים עד שהכל יוסבר כראוי. בסיום כל מפגש מוגשים שיעורי בית ומשימות על מנת לסייע לתלמידים להרכיב את כל התנועות המתאימות בבניית אפליקציות ואתרי אינטרנט, שכמובן זקוקים לתמיכה מחוץ לשעות הלימודים כדי לסייע לתלמיד להתמודד עם תיק עבודות.

מדוע תיק עבודות כל כך הכרחי בעולם העיצוב הגרפי של היום?

מטרת תיק העבודות העיקרית שלו היא להדגים מה אתה באמת מבין ואיך ההיבט הוויזואלי מתפקד. כדי להוכיח שאתה באמת מבין איך לנהל מערכות מסובכות, תיק העבודות שלך צריך להכיל שפע של יישומים ואתרים שיצרת.

האם זה מישהו שעובד כמעצב דיגיטלי מקצועי?

כל מי שמסתכל על תיק העבודות של בוגר מסלול תקשורת חזותית יכול לדעת תוך כמה שניות אם הוא מעצב דיגיטלי מיומן או לא, כך שהלקוחות ותאגידי ההייטק של היום, כמו גם משרדי פרסום דיגיטליים, לא מתרשמים מתעודות או תואר ראשון. כישרונות העיצוב שלך מעידים על הידע וההבנה שלך בשפת העיצוב. הוכחה שלמדת בסביבה נקייה לא תביא אותך לעבודה.

איך בית הספר יכול לסייע לך בהשגת הלקוחות הראשונים שלך?

לבית הספר יש קהילת פייסבוק שפעילה כבר למעלה מ-12 שנים שבה תוכלו לאתר את הלקוחות הראשונים שלכם. אתה יכול להתחבר ל-19 וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שמחפשים אותך גם בזמן שאתה עדיין בבית הספר. אין ספק שעל ידי הצטרפות לקהילה זו, תוכל לאתר את הלקוחות הראשונים שלך אם אתה מעדיף לפעול בענף זה באינטרנט מהבית באופן פרטני או במשרה חלקית, בהזמנתם לראיונות עבודה.

כמה מרוויחים מעצבים דיגיטליים בתעשיות ההייטק והפרסום?

כתוצאה מהביקוש המשמעותי למעצב חווית משתמש למגע  והטאצ' הויזואלי  לקידום באמצעות מנוע החיפוש של המותג כיום, אין ספק שהשכר די גבוה שכן תעשיית הדפוס עדיין מעסיקה מעצבים גרפיים על בסיס קבוע. אם בעבר רוב התעסוקה בענף הדפוס הייתה רק לייצור אריזות או שלטים, כיום העולם הדיגיטלי חוטף כל הזמן מעצבים גרפיים, מותיר את שוק הדפוס ללא עובדים, וכתוצאה מכך, המשכורות ומוצרי הייטק די יקרים.

שכר בתעשיית ההייטק

שכר בענף ההייטק וכל תחומי הטכנולוגיה עילית בשיתוף עם מחלקות הנדסת מחשבים או מפתח תוכנה עשוי להגיע ל-18,000 ש"ח נטו. אם יבחרו לעבוד בזירה הדיגיטלית, כמו פרסום חברות ופיתוח אתרים, התמורה שלהם עשויה להתקרב בקלות ל-15,000 שקלים. התמורה בענף הדפוס עומדת על 11,000 שקלים נטו, ולכן רוב הבוגרים מעדיפים לעבוד בהייטק או להקים משרדים משלהם.

הדור הצעיר של היום משיג את כל הידע שלו בעיקר דרך פלטפורמות גוגל

תחום חווית המשתמש ועיצוב אתרים יהיה מבוקש בשנים הקרובות שכן הדור הצעיר של היום משיג את כל הידע שלו בעיקר דרך פלטפורמות גוגל ורשתות חברתיות שמעבירות מידע על בסיס קבוע. תקשורת בינאישית הפכה לחיונית ביותר ומהירה מאוד, במיוחד בגלל שעידן הקורונה כילתה שוב את הקלפים לקבלת מידע, מה שגרם לטכנולוגיה לזנק בעצמה בשנים רבות.