איך מכינים כרזה – איך להכין כרזה מקצועית

//איך מכינים כרזה – איך להכין כרזה מקצועית

איך להכין כרזה מקצועית בתוכנות הגרפיות – שיעורי הסבר חינם בווידאו

רוצים לדעת מה זה כרזה? איך מעצבים ומכינים כרזות מקצועיות בעולם עיצוב גרפי? איזה תוכנות צריכים לדעת כדי להכין כרזה מקצועית שתעבוד בשבילכם לכל מטרה? הכנו במיוחד בשבילכם אוסף סרטונים מקצועיים שנעשו על ידי מעצבים גרפים וגרפיקאים שמסבירים מה זה כרזה וכיצד עולם הפרסום משתמש בכרזות לקידום עסקים והנעת תהליכי שיווק בכל פלטפורמה אפשרית. נסביר בכתבה על תהליך בניית הכרזה וכיצד גם אתם יכולים לדעת לבצע וכרזות בצורה עצמאית ואישית. שיעורי היוטיוב בעמוד זה מוסברים בשפה העברית בצורה קלילה ומתאימים לכל אחד שרוצה לקחת חלק מעולם זה.

איך מכינים כרזה

תהליך הכנת הכרזה – איך מכינים כרזה שתעשה את העבודה בצורה הכי נכונה לכם

בעת עיצוב כרזה עלינו תחילה להבין מה הנושא שאותו אנו אמורים להציג בעמוד העיצוב. תהליך הכנת הכרזה מתחלק למספר חלקים החל מחשיבה קונספטואלית ושימוש בטכניקות עיצוביות ועד בנייה של אלמנטים ויזואליים בתוכנות הגרפיקה. כרזות יכולות להיות לעולם העסקים או פרסום של מוצרים לקידום מכירות ושיווק עסקים. בסוף תהליך בניית הכרזה עליכם להתאים את כל הדרישות שקיבלתם מבית הדפוס כדי להדפיס את הכרזה בצורה איכותית ונכונה. שימוש באלמנטים יהיו תמונות, צורות ויזואליות, מעברי צבעים ועוד.

בעיצוב כרזה הדגש הפרסומי בהעברת המסר הוא יותר חזק מאשר עיצוב מודעה רגילה ולכן המעצבים הגרפיים צריכים לשמור ולדאוג ליצירתיות רחבה יותר כדי להוציא לפועל את מה שהם אמורים לפרסם ולהראות. התוכנות הגרפיות בהחלט ייתנו מענה לכך ויאפשרו לגרפיקאים ומעצבים להוציא את היצירתיות החוצה על ידי עבודה בצורה הנכונה. תוכלו לראות בשיעורים המצורפים את החשיבה היצירתית מאחורי כל שימוש בפקודה, מספר מהלכים בודדים יכולים לעשות נפלאות לכל סגנון עיצוב גרפי לכרזה, צריכים תמיד לשמור על קו עומס נקי ולא להכביד על הצופים רק כדי להראות כמה שיותר נתונים, בשפה המקצועית כמה שפחות הוא יותר נכון גם בעיצוב גרפי של כרזות נשמור על הדגשים אלה ותלמדו כיצד לעמוד מול דרישות של לקוחות ובתי דפוס.

הכנת כרזה בצורה מקצועית – שימוש בתוכנות של מעצבים גרפיים

ברשת יש אינספור תוכנות חינמיות לעיצוב הכנת מודעות או כרזות, מעצבים גרפיים עובדים עם תוכנות של חברת אדובי בצורה מקצועית ביותר. אם אתם צריכים כרזות בסיסיות אולי תוכנות גרפיות חינמיות יעזרו לכם אבל אם אתם הולכים לייצג עסק או גוף מקצועי עליכם להשתמש בתוכנות של חברת אדובי. בעת תהליך הכנת הכרזה המעצבים הגרפיים יושבים ומתאימים את כל הנושאים שהם צריכים להכניס בעיצוב העמוד לפי חוקי העיצוב בעולם הגרפיקה בו למדו במהלך הלימודים. סגנון עיצוב כרזות מתחלק למספר חלקים החל משימוש בתמונות בלבד או ערבוב של תמונות ביחד עם אלמנטים ויזואליים. לכן אם אתם רוצים ללמוד את התחום הזה אתם צריכים לדעת מלכתחילה לאיזה ענף אתם נכנסים.

הכנת כרזה בצורה מקצועית - שימוש בתוכנות של מעצבים גרפיים

הטמעת חוקי העיצוב בבנייה של כרזה מקצועית – כרזה מקצועית תעשה לך נפלאות בעסק!

בעיצוב גרפי יש חוקים שמעצבים גרפיים עובדים איתם לכל אורך הקריירה המקצועית שלהם. אי שימוש בחוקים אלה יגרמו לכרזה שלכם להראות לא מקצועית ולעשות נזק בלתי הפיך לגוף או לעסק שאותו אתם מייצגים. כרזות אמורות לקבל צבעים נכונים בהתאם לקהל היעד שאליו אתם מפרסמים תוך שימוש בקומפוזיציה גרפית וסידור האלמנטים להעברת המסרים בצורה נכונה. טיפוגרפיה הוא נושא מאוד חשוב בעת בניית הכרזה כי זה מעביר את המסר הכתוב לצופים תוך שימוש בכיתוב בסגנון מסוים, אם קהל היעד שלנו הוא ילדים נשתמש בסגנון פונט עגול יותר וידידותי, אם קהל היעד שלנו הוא מבוגר יותר שימוש בפונטים יוצר מחשבה מעמיקה יותר תחילה. מעצבים גרפיים דואגים שלא יהיה עומס ושימוש באלמנטים מופרזים בכרזה כדי להעביר את המסר הקונספטואלי בצורה נכונה ומקצועית. שימוש בחוקי עיצוב בצורה נכונה יאפשרו לכרזה שלכם לעבוד בשבילכם ולהוציא  את המהות שלשמה היא עוצבה.

צבעוניות וקהלי יעד – להכין כרזה מקצועית ולחשוב על כל האפיקים בדרך

כולנו יודעים שצבעים מדברים ומעבירים מסר ברגע שצופים בהם. שימוש בצבעים לא נכונים יכולים לעשות פעולה מזיקה לבעלי העסקים ולמסר שאותו אתם רוצים להעביר. לכל קהל יעד יש את הצבע שאותו צריכים להשתמש החל משימוש בצבעים חמים למטרות מסיימות או צבעים קרים כדי להעביר מסר כזה או אחר. בתקופת הלימודים לומדים הסטודנטים להבין בצורה מקצועית ולעומק איך להשתמש בצבעוניות ולהתאים את האלמנטים כדי להעביר את המסר השיווקי או המכירתי בצורה נכונה לבעלי עסקים. לעתים בעלי העסקים מבקשים מהמעצבים להשתמש בצבעים מסוימים בגלל חוסר ידע או הבנה מעמיקה על קהל היעד, על המעצבים הגרפיים להסביר בצורה רחבה יותר למה לא מומלץ להשתמש בצבע כזה או אחר ולמה כן. נוכל לראות בעמוד הזה דוגמאות לכרזות מקצועיות שהותאמו במיוחד לקהלי היעד השונים על ידי חשיבה מעמיקה טרם ביצוע תהליך הייצור בתוכנות הגרפיות.

התוכנות הגרפיות לעיצוב כרזות

התוכנות הגרפיות לעיצוב כרזות – על חברת אדובי שמעתם?

התוכנות הגרפיות הם רק כלים והם לא מבטאים את החשיבה הגרפית. גרפיקאים ומעצבים עובדים בתוכנות הפופולריות של חברת אדובי פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין. לכל תוכנה יש תפקיד אחר בבנייה של כרזה או עיצוב גרפי. השילוב ביניהם יוצר בסופו של דבר את העיצוב הגרפי הסופי. במהלך הלימודים תלמדו כיצד להטמיע את החוקים בעיצוב הגרפי תוך שימוש בתוכנות גרפיות ליצירת מניפולציות והכנת עיצובים גרפיים להעברת מסרים וקידום מכירות דרך אלמנטים ויזואליים. בעמוד בתוך ולראות מה כל תוכנה עושה כדי לקבל מידע על איך מעצבים גרפיים עובדים בשימוש של פקודות ויוצרים גרפיקה על ידי שילוב של פקודות בתוכנות של חברת אדובי. כדי לשלוט בתוכנות הגרפיות עליכם לתרגל את כל מהלכי העבודה תוך הטמעת עיצובים גרפיים שונים לפיתוח היצירתיות והחשיבה.

פוטושופ  – תוכנה מספר אחת לעיצוב והכנת כרזות

תוכנת הפוטושופ הנה תוכנה ליצירת מניפולציות ועיצובים דרך שימוש בתמונות. לתוכנה אינספור כלים ליצירת מניפולציות להעברת דרמטיות או שילובים בין תמונות ליצירת רקעים. התוכנה מלאה בפקודות שונות ועצם הבנת תוכנה תאפשר לכם לשלוט גם בתוכנות אחרות היות ושאר התוכנות מדברות באותה שפה. יצירת המניפולציות מצריך חשיבה יצירתית הנלמדת במהלך הלימודים בעיצוב גרפי. בפוטושופ לרוב תכניסו תמונות שיעברו עיבוד גרפי לתמונה ולאחר מכן תכניסו את כל מה שעשיתם בתוכנת הפוטושופ לאילוסטרייטור או לתוכנת אינדיזיין להמשך עבודת העיצוב הגרפי.

אילוסטרייטור – התוכנה המרכזית ביותר והחשובה ביותר בלימודי עיצוב גרפי

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית מאוד בלימודי עיצוב גרפי ודרך התוכנה אפשר לעצב לוגו לדוגמה או לבנות מיתוג לעסקים דרך יצירת מניפולציות על קווים וצורות. התוכנה מאפשרת למעצבים גרפיים להכין עיטורים גרפיים ולקשט אזורים בגרפיקה. התוכנה דומה מאוד לתוכנת פוטושופ אבל עיקר העיסוק של התוכנה הוא בעבודה על הקווים ומשיכה למקומות שונים. תוכלו לראות בעמוד זה חלק מיצירת המניפולציות שמעצבים גרפיים מבצעים כדי להכין כרזה או כל סגנון עיצוב גרפי אחר. אילוסטרייטור לא עובדת על תמונות והיא מקבלת מתוכנת הפוטושופ תמונות שעברו עיבוד גרפי. כדי להכין עיצוב גרפי מושלם עליכם לדעת את שני התוכנות המרכזיות של חברת אדובי לעיצוב כרזה או כל תחום אחר בגרפיקה ממוחשבת.

אינדיזיין – תוכנה להכנת עיצוב קטלוג ספרים וחוברות

אינדיזיין היא תוכנה להכנת ספרים וחוברות דיגיטליות או להדפסה התוכנה היא לא תוכנת עיצוב ולרוב העיצובים שיהיו בתוכנה זו יגיעו מתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור. התוכנה שימושית מאוד בעולם עיצוב גרפי ובהוצאות לאור ודפוס. סגנון עיצוב להכנת כרזות בתוכנת אינדיזיין יהיה מאוד מינימליסטים. מעצבי גרפיקה כדי להשלים את לימודי תעודה בעיצוב גרפי חייבים לדעת לעבוד גם על תוכנה זו, במידה ואתם צריכים להכין כרזות ועיצובים אינדיזיין בהחלט תהייה תוכנה מיותרת לכך כי פוטושופ ואילוסטרייטור יספקו לכם את כל הקשת העיצובית להכנת גרפיקה כגון כרזה.

הדגשים בהדפסה של כרזה – מה חשוב לדעת רגע אחד לפני שנותנים את אישור ההדפסה?

בעת תהליך הכנת הכרזה קבצי הגרפיקה יהיו גדולים יותר היות ודרישות ההדפסה הם לעבוד ברזולוציות גבוהות מאוד. ככל שהרזולוציה גבוהה אפשר להוציא את האיכות ב- DPI 300 די פי אי –  המטרה לגרום לאלמנטים הגרפים להיראות נקיים וחלקים. סגנון עיצוב גרפי של כרזות צריך להיות מותאם צבעים שדורשים בתי הדפוס והם CMYK או צבעי פרוצס בשפה המקצועית. לכל אורך העבודה על המעצבים הגרפיים להיות מסונכרנים עם הלקוחות שלהם ולהראות להם את התוצר הסופי או לבקש דוגמאות של הדפסה מבית הדפוס לפני תהליך האישור הסופי להוצאה לפועל. חובת המעצב הגרפי לידע על סטיות של צבעים באחוזים בודדים ולהתאים את הדרישות בית הדפוס מול הלקוחות.

עיצוב כרזות ומודעות לאינטרנט

סגנון העבודה באינטרנט בעיצוב גרפי הוא שונה, אמנם יהיה אותו סגנון עבודה בתוכנות הגרפיות אך לאינטרנט הצבעים יהיו יותר מוארים כדי למשוך את העין, צבעי מחשב וצבעי דפוס הם שונים מאוד. לעולם לא תראו כרזה מודפסת מול כרזה שנראית במחשב אותו הדבר היות והתחשיב בשימוש צבעים הוא שונה. לעיצוב כרזות באינטרנט יש חוקים שונים וצריכים להתאים את סגנון העיצוב בהתאם למקום שהוא הולך להיות מפורסם, לדוגמה אם מעצבים גרפיקה לרשת החברתית פייסבוק יש לקחת בחשבון את צבעי הכחול וגווניו בו תחום האתר האינטרנט פייסבוק. במידה ומעצבים גרפיקה לאינטסגרם יש לקחת בחשבון את הצבע הלבן ולהתאים את סגנון העיצוב, אלו רק דוגמאות קלות לעומת מה שהסטודנטים לומדים להצלחת מסעות פרסום דרך כרזות, האחריות היא גדולה מאוד ועל המעצבים הגרפיים לחשוב על כל הכיוונים שעומדים מולם בעת בניית תהליך העבודה בעיצוב גרפי של כרזות או כל סגנון מודעה פרסומית או שיווקית.

ללמוד אונליין עיצוב והכנת גרפיקות דרך האינטרנט

המכללה לעיצוב גרפי אונליין תאפשר לכם ללמוד את כל התחום שנקרא עיצוב גרפי מהבית דרך לימודים אונליין מקוונים באינטרנט, בית הספר מספק חינם ללומדים תוכנת חיבור שמאפשרת לכם לשתף את המסך במחשב שלכם, המורה האישי שלכם יוכל להזיז לכם את העכבר ולהנחות אתכם צעד אחר צעד איך לעבוד על התוכנות הגרפיות, הלימודים הנם לימודי תעודה ואישיים, לימודים אחד על אחד במתכונת של שיעורים פרטיים יבטיחו לכם לקבל את כל החומר בצורה מקצועית תוך דאגה להבנת החומר בצורה מלאה. לכל אורך הלימודים תקבלו תרגילים ושיעורי בית כדי לפתח לכם את היצירתיות ושליטה על התוכנות המדהימות של חברת אדובי, הסוד בעיצוב גרפי הוא התרגול וככל שתיישמו את התרגול תוכלו להיות מעצבים גרפיים מקצועיים.

באתר תוכלו לגלוש בכל הקורסים ולקבל פרטים בעמוד איך לומדים אונליין איך זה בדיוק מתרחש תוך צפייה בסרטוני הסבר מפורטים. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולשוחח עם אחד מיועצי הלימוד של המכללה ולקבל פרטים כיצד גם אתם יכולים ללמוד מהבית במתכונת של שיעורים פרטיים, הסבירו ליועצי הלימוד בדיוק את הצרכים המתאימים לכם כדי להתאים לכם את הקורס שהכי נכון לכם, עד אז אנו מזמינים אתכם לצפות בכל שיעורי העיצוב שהכנו במיוחד בשבילכם, צפייה נעימה!

2019-10-05T23:45:50+03:00