מדריך איך לעשות קובץ PNG בתוכנת פוטושופ שקוף

PNG בתוכנת פוטושופ

מדריך מדהים למתחילים למתקדמים שרוצים לדעת בפוטושופ איך לעשות רקע שקוף ולא יודעים מאיפה להתחיל. בשיעור המצורף הסברנו לכם בשפה העברית בצורה פשוטה ביותר איך להפוך את הקובץ לשקוף כדי לאפשר לכם להכניס אותו לתוכנות אחרות. בדף תוכלו למצוא עוד סרטונים וטיפים על עולם פוטושופ כדי לגרום לכם להבין שתוכנת הפוטושופ מדהימה לעיצוב ולהכנת פרסומות באפליקציות.

  • בשיעור בפוטושופ תוכלו לעקוב אחר מה שהמורה עושה זה במידה וזה לא ברור לכם תמיד תוכלו לחזור אחורה בשיעור ולראות שוב את כל המהלכים בתוכנה. הסרטון מתאים לכל הגרסאות של תוכנת הפוטושופ כך שזה לא משנה אם יש לכם את פוטושופ חדשה 2019 או גרסאות קודמות של חברת אדובי.

מה פוטושופ יכולה לעשות?

פוטושופ נחשבת לתוכנה מספר 1 בעולם העיצוב גרפי וצילום. לתוכנה כלים רבים לעיבוד גרפי של תמונות וליצירת מניפולציות לכל מטרה. זה לא משנה אם אתם צריכים את פוטושופ אך ורק לעיבוד תמונה או לתיקון תמונות לאחר  צילום, להכין מודעה לשיווק ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם ועוד. יכולות העבודה בתוכנה הם רבות מאוד ומאפשרים לכל אחד להשתמש בה בצורה קלה כי בשדרוג האחרון של חברת אדובי היא שדרגה את האפשרות לעבוד בצורה מהירה וקלה מאוד למשתמשים. חוויית המשתמש זה הדגל שמוביל את חברת אדובי והיא כל הזמן שמה דגש בשימוש יעיל ונוח למשתמשים שלה בתוכנה.

האם פוטושופ היא רק למעצבים גרפיים?

פוטושופ היא לא תוכנה רק למעצבים גרפים ונוכל לראות שימושים רבים של התוכנה בעולם הצילום ושיווק עסקים. בפוטושופ כל תמונה יכולה להיות מעניינת במידה ותשתמשו בפילטרים או באפקטים של התוכנה בצורה נכונה. הכלים הם רבים ומאפשרים על-ידי המספר פקודות בודדות לבצע אפקטים מדהימים על התמונה ולהוציא ממנה את המקסימום. אם ניקח את הרשת החברתית אינסטגרם ופייסבוק שמאפשרת שימוש בתמונות למטרות פרסומיות נוכל לראות את השימוש בתוכנת פוטושופ באופן רציף בהמון עיצובים שונים.

שימושי התוכנה בעולם ההייטק

שימושי התוכנה בעולם ההייטק

אחת הסיבות שאתם נמצאים בעמוד הזה זה בגלל שאתם רוצים להוציא קובץ שקוף לכל מטרה כמו הטמעה באפליקציה או בקובץ מצגת. בעולם ההייטק פוטושופ נותנת פתרונות דיגיטליים לעיצוב אתרים והכנת אפליקציות. שימוש בקובץ השקוף באפליקציה PNG יאפשר לקובץ  להיות חלק מגרפיקה ולאפשר לרקע של האפליקציה לא להיפגע ברגע שמכניסים את הקובץ בפוטושופ. לרוב מעצבים גרפים שעובדים בחברות ההייטק יעבדו בשיתוף פעולה עם מתכנתים ויכינו להם את כל הקבצים בגדלים הנכונים כדי שזה יכנס וישב טוב באפליקציה. תוכלו לראות בעמוד עיצובים שונים שנעשו בתוכנת הפוטושופ ועל ידי מספר פקודות פשוטות תוכלו לראות כיצד המעצבים הגרפיים מפתחים ומראים את היצירתיות בעבודה בתוכנה.

חיתוך תמונה והשארת הרקע השקוף בפוטושופ

אז מה עשינו בסרטון? היה לנו גרפיקה בתוך הקובץ בתוכנת הפוטושופ שחתכנו אותו וראינו שעדיין יש קטע לבן מתחת לכל הגרפיקה. לאחר מכן בחלון השכבות בתוכנת הפוטושופ סגרנו את העין של השכבה הכי תחתונה בקובץ. ברגע שראינו את האזור השקוף שהוא אפור ולבן רק לאחר מכן ביצענו  פקודת  שמירה בפוטושופ. לאחר מכן חיפשנו את הפורמט הנכון שנקרא PNG וקבענו את האיכות שהקובץ הולך להיות. מאוד חשוב לדעת לאיזה מטרה אתם צריכים את הקובץ, האם הקובץ אמור להיות במשקל גבוה אז תשמרו את זה באיכות מאוד גבוהה עם הקובץ להיות באפליקציה או באתר אינטרנט מומלץ לשמור את זה באיכות נמוכה וכל זה בגלל שאנחנו רוצים שאפליקציה שלנו או אתר אינטרנט ירוץ מהר אצל הגולשים.

פתיחת פדפ PDF דרך פוטושופ וחיתוך אלמנטים מהקובץ

במידה ויש לכם קובץ פידיאף תוכלו לפתוח אותו בתוכנת הפוטושופ ולבחור את האזור שאתם רוצים לחתוך. קובץ פידיאף הוא קובץ פתוח שאפשר לפתוח אותו לא רק בפוטושופ אלא גם בתוכנת אילוסטרייטור.  יש אפשרות שאם הקובץ  נעשה באילוסטרייטור מומלץ לפתוח את זה שם ולבצע את פקודת החיתוך. את זה תוכלו לדעת רק אם תפתחו את זה באילוסטרייטור ולראות אם האלמנטים והצורות זזות לכם שם. פידיאף אלה הקבצים של חברת אדובי, חברת אדובי מאפשרת בכל התוכנות הגרפיות שלה לפתוח קבצי פידיאף מה שיוצר נוחות בעבודה בסופו של דבר. מה שראיתי בסרטון הוא תקף בהחלט גם לקבציי פידיאף.

שימוש בקובץ שקוף בפוטושופ

שימוש בקובץ  PNG שקוף בפוטושופ מאפשר לקחת את הקובץ שלכם ולהטמיע אותו בתוכנות אחרות. כל תוכנה יש לה את האפשרות להכניס קובץ שקוף. אם ניקח את תוכנת וורד נוכל לבצע שם פקודת ייבוא ולהכניס את הקובץ בלי שום בעיה. האם אפשר להדפיס קובץ פנג? בהחלט. במידה ואתם רוצים להדפיס קובץ כזה עליכם לדאוג שהקובץ יהיה באיכות מאוד גבוהה ורק לאחר מכן תוכלו להדפיס את הקובץ במחשב. קובץ בפורמט שקוף הוא מאוד פופולרי כי אפשר להכניס אותו לתוך מצגות ולכל מיני מקומות שרוצים שהקובץ שלנו בפוטושופ ישתלב עם רקעים אחרים.

האם קשה ללמוד את תוכנת הפוטושופ?

פוטושופ היא לא תוכנה קשה ללימוד ולהבנה. במידה ואתם יודעים תוכנות קלות אחרות תוכלו בהחלט להשתלב בתוכנת הפוטושופ בצורה מקצועית ומהירה. כמו כל דבר בחיים צריכים ללמוד ולתרגל. פוטושופ היא בסופו של דבר שפה, התוכנה בנויה ממהלכים וככל שאתה לומדים את המהלכים בצורה נכונה צעד-אחר-צעד תוכלו להוציא מהתוכנה את המקסימום. היצירתיות הוא נושא שמתפתח במשך הזמן שאתם עובדים בתוכנה. ככל שאתם יודעים את הפקודות בצורה טובה תוכלו לשלב ביניהם ולהוציא עיצובים תוך פיתוח היצירתיות שלכם בזמן העבודה. תוכלו לראות בסרטונים שיש לכם בעמוד זה איך המעצבים הגרפיים משתמשים בפקודות קטנות מאוד ובתוך זמן קצר מוציאים עיצובים מדהימים ומעניינים לפרסום. התרגול זה הסוד להצלחה בתוכנה הזאת.

איך אוכל ללמוד את הפוטושופ מהבית?

המכללה מאפשרת לכם ללמוד את תוכנת הפוטושופ או כל תוכנה גרפית אחרת בצורה אישית ופרטית מהבית דרך האינטרנט אונליין. לימודי פוטושופ מהבית יוצרים נוחות וכל זה עם מורים פרטיים שמחוברים ישירות לתוכנת הגרפיקה שיש לכם במחשב. בית הספר יספק לך את תוכנת החיבור שדרכה המורה יוכל להזיז לך את העכבר ולהנחות אותך צעד אחר צעד איך לעבוד בתוכנת הגרפיקה. תוכנת החיבור מאפשרת למורה לצפות במסך שלכם ולהסביר לכם איך לבצע פקודות ותרגילים בעיצוב גרפי צעד אחר צעד. השיחה מתבצעת דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת סקייפ עובדת או דרך שיחה טלפונית. לכל אורך הקורס אתם תקבלו שיעורי בית ותרגילים כדי לקדם אתכם בנושאים שונים בעולם העיצוב גרפי. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים על האפשרות של למידה מהבית אחד על אחד עם מורים פרטיים. לימודים אישיים יבטיחו לכם לקבל את כל תשומת הלב ולהצליח בלמידת תוכנת הפוטושופ וגרפיקה.

2019-08-15T01:33:05+03:00