איך לעשות קובץ תמונה JPEG או PNG באילוסטרייטור שקוף

//איך לעשות קובץ תמונה JPEG או PNG באילוסטרייטור שקוף

PNG באילוסטרייטור שקוף כל מה שרציתם לדעת על החידושים ב2019 ADOBE

מחפשים להוציא קובץ תמונה מתוך אילוסטרייטור ולא יודעים איפה זה נמצא? רוצים לדעת איך לשתף קובץ בתוכנה או לסירוגין להוציא קובץ שקוף? אנחנו הכנו לכם מדריך מעשי שיסביר לכם בצורה פשוטה ביותר איך אפשר להוציא קובץ מאילוסטרייטור לכל מטרה. השיעור מוסבר בשפה העברית ומתאים לכל אחד שרוצה לעסוק באילוסטרייטור לעיצוב גרפי או לאתרי אינטרנט. כמובן שתוכלו למצוא בעמוד עוד טיפים וטריקים על עולם עיצוב גרפי ב2019 כדי להמחיש לכם עד כמה התוכנה כלה כשיודעים לעבוד בה.

  • המידע שתקבלו בעמוד הזה מתאים לכל הקולגות שעוסקות בעיצוב רב תחומי. אם אתם בוני אתרים לאינטרנט תקבלו כאן מידע מאוד חשוב על קידום אתרים והקשר לתמונות. אם אתם מעצבי גרפיקה ושכחתם איפה מוציאים בתוכנה קובץ נכון תוכלו בהחלט לקבל תזכורת בשיעור שהכנו. העמוד בהחלט ייתן לכם טיפים מקצועיים על עולם העיצוב גרפי ואולי אפילו שדרוג קטן לתיק העבודות שלכם.

מה עשינו בסרטון הוצאת קובץ שקוף או קובץ תמונה JPEG – PNG מול קובץ AI

מה שעשינו בסרטון עיצבנו אלמנטים וקטורים ולאחר מכן הכנסנו אותם בתוך הקובץ עבודה למידות הנכונות. קובץ וקטורי הוא קובץ שמאפשר המשך עריכה בתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור. לאחר מכן הלכנו לפקודת export שזה פקודת ייצוא. בפקודת היצוא יש לכם אינספור פורמטים שונים להוצאת קבצים מאילוסטרייטור לתוכנות אחרות. מאוד חשוב לקחת בחשבון כשאתם מכינים גרפיקה באילוסטרייטור ורוצים להעביר אותה לתוכנות אחרות להטמעה איכותית ולשים לב לאיכות שהקובץ יוצא. התוכנה מאפשרת מגוון של פורמטים שונים באיכות שונה מה שלפעמים פוגע בסגנון העיצוב שנעשה באילוסטרייטור, לכן אתם צריכים לדעת מה התצוגה של הקובץ שאמורה להיות כדי לסנכרן את זה בתוכנת אילוסטרייטור מלכתחילה.

  • כשאנו מדברים על תצוגה הכוונה היא האם הקובץ הולך להיות באפליקציה? מה התצוגה שלו בתוך האפליקציה גדולה או קטנה. האם זה הולך להיות כפתור בתוכנת גרפיקה אחרת או אלמנטים שהולכים להיות בתוכנות לבניית אתרים. אם הקובץ הולך להיות בפורמט קטן ויש חשיבות למשקל שלו מומלץ לקחת בחשבון את כל המשקלים של האלמנטים שמוציאים בתוכנות לבניית אתרים. בעולם האתרים צריכים לעבוד עם משקלים מאוד נמוכים כדי שהאפליקציות או אתרים ירוצו מהר בגוגל ואצל הגולשים. אחד החוקים של גוגל בחווית משתמש אם האתר לא רץ מהר הוא יוריד אותו בדירוגים לגמרי.

למה קובץ תמונה הוא קובץ יותר קל מקובץ אילוסטרייטור JPEG – PNG מול קובץ AI

קודם כל נתחיל עם זה שקובץ התמונה הוא קובץ פחות איכותי לעומת קובץ של התוכנה עצמה. קובץ תמונה אי אפשר לעשות בו שינויים והוא בעצם עשוי מנקודות בפיקסלים. אילוסטרייטור ידועה כתוכנה וקטורית ולכן קובץ שיוצא בפורמט של פי די אף הוא יהיה יותר איכותי מקובץ של תמונה. לכן חשוב לדעת מה המטרה שאתם הולכים להוציא ולאיזה שימוש.

כמה מילים על ספריות צבעים באילוסטרייטור לידע כללי

איכות קובץ תמונה באילוסטרייטור הבדלים בין JPEG – PNG

האם קובץ תמונה ראוי להדפסה? התשובה היא לא, אם אתם מעצבים לוגו ואתם רוצים שהקובץ ייראה בצורה הטובה עליכם לשלוח לבית הדפוס את הקובץ הזה בצורה וקטורית כקובץ PDF פידיאף. קובץ פידיאף הוא קובץ אילוסטרייטור לכל  דבר כלומר כל הערכים של תוכנת אילוסטרייטור נכנסים לתוך קובץ פידיאף מה שיאפשר הדפסה מאוד איכותית. למרות שיש מצבים שבתי הדפוס יבקשו ממכם קובץ תמונה להדפסה כדאי לכם מאוד להימנע מזה ולבקש מהם את ההסברים למה הם צריכים את זה. לרוב מוציאים קבצי תמונה מאילוסטרייטור לתוכנות אחרות כי רוצים שהמשקל של הקובץ יהיה נמוך יותר.

  • סיבה טובה לעשות קובץ תמונה במידה ואתם גרפיקאים. כשאתם במצב של משא ומתן עם הלקוחות שלכם ושולחים להם סקיצות ודוגמאות של עיצובים עד לאישור הסופי, מומלץ לשלוח קובץ תמונה שלא ידפיסו לכם את הגרפיקה הזאת עד שהם יבצעו תשלום. טכניקה זאת היא מאוד פופולרית ולכן גרפיקאים מורידים את האיכות של העיצוב ושולחים ללקוח דוגמה לכל דבר אבל הקובץ לא יהיה ראוי להדפסה. מומלץ מאוד לעשות כיתוב על העיצוב באלכסון וליצור חתימה שיהיה רשום שם לא להדפסה להגנה על זכויות היוצרים שלכם.
  • קובץ תמונה או קובץ PNG – פינג לרוב יהיו  לאותה מטרה בעיצוב או בהטמעה. קובץ תמונה JPEG כקובץ רגיל תמיד יוצא לכם עם צבע לבן מה שמאפשר חוסר שילוב שלו לתוכנות אחרות. עם הקובץ הולך להיות כקובץ מרובע אז אין שום סיבה להוציא קובץ PNG  וגם קובץ JPEG  בהחלט ייתן לכם את הפתרון לכך. שני הקבצים האלה אפשר להדפיס אותם אם הם יהיו באיכות מאוד גבוהה והכל תלוי בסגנון העבודה שאליו אתם הולכים לעצב.

החשיבה המרחבית בעולם העיצוב הגרפי

בשיעורים כאן הראינו את החשיבה המרחבית של מעצבים גרפיים – גרפיקאים שעושים שימוש בפקודות של אילוסטרייטור. כדי לדעת לעצב לא מספיק לדעת רק את תוכנת אילוסטרייטור וצריכים לדעת הרבה יותר מזה. חוקי העיצוב בלימודי עיצוב גרפי נלמדים כדי לשפר ולהעביר את המסר בצורה נכונה. אילוסטרייטור משרתת קהלי יעד רבים כגון מעצבים גרפיים, מעצבי אופנה, פרסומאים ואחראית על אינספור תהליכי שיווק שאתם רואים ברשתות החברתיות. כמעט כל עבודת עיצוב משולבת בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור יחדיו מה שמאפשר עיצוב גרפי מרשים ומושך. היצירתיות זה נושא שנלמד לכל אורך לימודים וככל שיהיה לכם יותר זמן בתוכנה תוכלו לראות איך אתם עובדים מהר ומפתחים את היצירתיות שלכם. זה לא משנה אם יש לכם ניסיון בעבר או שאתם כבר שולטים בתוכנה בצורה גדולה תמיד יש מה ללמוד בתחום עיצוב גרפי באילוסטרייטור בפרט. אתה יכול לראות גם בסרטונים את השילוב בין הפקודות ולקבל מידע מה זה בכלל עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת.

איכות קובץ תמונה באילוסטרייטור הבדלים בין JPEG - PNG

ללמוד אילוסטרייטור מהבית ללמוד לעצב אונליין עם מורים פרטיים לעיצוב.

לימודי עיצוב גרפי אונליין מאפשרים לכם ללמוד מהבית בנוחות מקסימלית דרך קורסים אונליין עם מורים פרטיים. המורה שלכם יוכל להתחבר אליכם ישירות לתוכנת אילוסטרייטור או לכל תוכנה גרפית אחרת ולהסביר לכם אחד על אחד איך לעבוד ולעצב בתוכנות גרפיקה. בית הספר מספק לכם תוכנת חיבור חינם שמאפשר למורה לצפות במסך שלכם ולהזיז לכם את העכבר תוך כדי השיעור. במהלך השירות תקבלו מטלות ותרגילים כדי לשפר את היכולות בעיצוב שלכם. בזמן ההסבר אם יש נושא שלא ברור המורה יחזור שוב על החומר וייתן לכם לתרגל את החומר מולו. השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות ומאפשר את השיחה בזמן השיעור הגרפי כמו שמורה היה יושב לידכם. בכל סוף שיעור תקבלו שיעורי-בית, תרגילים ומטלות כדי לחזור על החומר שנלמד. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים מלאים איך ללמוד את התחום הזה מהבית ללימודי תעודה או תוכנה בלבד צפייה מהנה.

דוגמה ליצירתיות בעיצוב גרפי בשימוש בתוכנת האילוסטרייטור אדובי

2019-08-15T17:00:01+03:00