אינדיזיין מדריך הכנסת תמונה לתוך טקסט וצורה INDESIGN ADOBE CC 2019

//אינדיזיין מדריך הכנסת תמונה לתוך טקסט וצורה INDESIGN ADOBE CC 2019

הסברים פינות מרובעות לתמונה – הכנסת תמונה לתוך טקסט וצורה INDESIGN ADOBE CC 2019

שיעור מדהים שהכנו ביוטיוב לכל מי שרוצה לדעת איך מכניסים תמונה לתוך צורה באינדיזיין, כיצד אפשר להכניס תמונה וליצור פינות עגולות לתוך תמונה. השיעור מוסבר בשפה העברית ומתאים לכל אחד שעוסק בעולם העיצוב גרפי או מכין חוברת או ספר על ידי התוכנה מספר 1 בהכנת עיתונים וספרים. אינדיזיין ידועה בתחום עיצוב גרפיקה כתוכנה פחות פופולרית בתחום העיצוב ואנחנו כאן כדי להראות לכם כמה קל לעצב פלייר או חוברת בתוכנה של אינדיזיין מבית אדובי מערכות.

מה עשינו בשיעור אינדיזיין חינם.

  • שחרור צורה מנעילה באינדיזיין – בשיעור לדוגמה הראינו כיצד אנחנו משחררים גרפיקות מנעילה בתוכנה, שחרור גרפיקה שהיא נעולה ולא יכולה לזוז יתבצע על ידי מעבר לכלי החץ השחור ולאחר מכן הקלקה על צורה של המנעול שנמצאת על הצורה הנעולה. אפשר להגיע לזה גם על ידי מעבר לתפריט OBJECT בתוכנת אינדיזיין על ידי UNLOCK. הסיבה שנועלים גרפיקות בתוכנת אינדיזיין זה כדי שאלמנטים לא יזוזו במידה ואנחנו מכניסים צורות או טקסטים לעמודים רבים ואנו חוששים לפגוע במיקומים שהצבנו מלכתחילה.
  • אפקטים על תמונות או כיתובים – תפריט OBJECT נחשב לתפריט  מאוד פעיל כשמעצבים גרפיקות ומכינים ספר וחוברת. השתמשנו בתפריט הזה כדי לבצע אפקטים של הצללות על תמונות מה שמאפשר גם עבודה על כיתובים. האפקטים נראים ברזולוציה מאוד נמוכה בגלל שתוכנת אינדיזיין לא רוצה להכביד על המערכת במחשב שלכם ולהריץ את כל העמודים בצורה מהירה. גם אם אתם רואים פיקסלים או שהרזולוציה לא נראית טוב בקובץ זה לא אומר שכך זה יראה בהדפסה. במידה ואתם רוצים לבדוק איך הגרפיקה תצא בסוף מומלץ לעשות PDF ורק כך לשפוט אם הקובץ ראוי להדפסה או לא.

INDESIGN - הכנסת תמונה לתוך כיתוב טקסט שנהפך לצורה  - CREATE OUTLINE

INDESIGN – הכנסת תמונה לתוך כיתוב טקסט שנהפך לצורה  – CREATE OUTLINE

  1. בשיעור הראינו את הצורה הכי פשוטה להכניס תמונה לתוך כיתוב באינדיזיין. בכל תוכנה גרפית יש מספר דרכים כדי להגיע לאותה צורה. המטרה שלנו בשיעורים לדוגמה וגם בלימודים היא להראות את הדרך הכי מהירה להגיע לאפקט בכל תוכנה גרפית כזו או אחרת. מה שעשינו הפכנו את הטקסט לצורה לאחר מכן גזרנו את התמונה למערכת ואז עברנו לחץ השחור, סימנו את הטקסט שנהפך לצורה ועשינו פקודה של ההכנסה לתוך צורה. בשיעור יוטיוב תוכלו לראות את כל המהלכים בצורה יותר מפורטת כדי להבין כמה קל  לעשות אפקטים בתוכנת אינדיזיין להכנת פלייר או עיצוב של עיתון על ידי חלוקה של עמודים ושורות.
  2. אם טקסט הוא לא צורה בתוכנת אינדיזיין התוכנה לא תאפשר לכם לבצע כל מיני אפקטים מיוחדים שמיועדים רק לצורות. שימוש בטכניקה של הפיכת הטקסט לצורה מומלץ מאוד במידה ואתם רוצים להעביר את העיצוב גרפי להדפסה ואתם לא בטוחים שיש למקום שמדפיס לכם את העבודה את אותם הפונטים שהשתמשתם. במידה ואתם מעבירים את הטקסט הכתוב לצורה המערכת לא משתמשת בפונטים שיש לכם בתוך המחשב. מומלץ מאוד תמיד לשכפל את הכיתוב ולשים אותו מעבר לקובץ כדי שיהיה לכם במידה והלקוחות שלכם ירצו לבצע שינויים בכיתוב.
  3. הקטנה והגדלה של גרפיקות בתוכנת אינדיזיין לא מתבצעת עם החץ השחור אלא אך ורק עם כלי השינוי החופשי או בקיצור במקלדת e. את הבחירה עשינו עם החץ השחור ועברנו כל פעם לכלי השינוי כדי להגדיל ולהקטין את התמונות ואת הכיתוב
  4. כדי שהתמונה תיכנס בדיוק למקום שאתם רוצים בטקסט, עליכם להניח את התמונה על המקום הספציפי באזור ולאחר מכן מסמנים עם החץ השחור כדי לבצע את פעולת החיתוך של התמונה למערכת והדבקה בפנים.

תמונה בתוך מסגרת מעוגלת

נוכל לראות בשיעור שהכנו איך אנחנו מכניסים תמונה לתוך מסגרת מעוגלת.  מסגרת מעוגלת זה אפקט שקיים בתוך התוכנה והוא עובד על צורות או על תמונות בצורה ישירה. סימנו את האזור בתמונה ולאחר מכן הלכנו לתפריט אובייקט OBJECT –  corner option  ושם ביצענו את האפקט. אתם יכולים להשאיר את המסגרת ללא מתן סטרוק (קו מתאר) או לאחר מכן לבחור את התמונה עם החץ השחור ולהרים את העובי של הקו מה שמאפשר אפקט מרשים ונקי בכל עיצוב גרפי שאתם מכינים.  לרוב אפקטים כאלה נעשים בתוכנת הפוטושופ אבל אם אין לכם את התוכנה תוכלו בהחלט להשתמש באינדיזיין כתוכנת עיצוב תמונות בצורה בסיסית.

ללמוד אינדיזיין אונליין עם מורים פרטיים

לימודי אינדיזיין במכללה מתקיימים בשיטה פרטית אחד על אחד עם מורה פרטי שמחובר אליכם ישירות למחשב. המורה יושב ומסביר לכם צעד-אחר-צעד איך לעצב בתוכנת אינדיזיין דרך תוכנת חיבור מרחוק. המכללה מספקת לכם  תוכנת החיבור שמאפשרת שיעור פרטי לכל דבר. השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות או בשיחה טלפונית, לכל אורך הקורס תקבלו מטלות ושיעורי בית כדי לתרגל את יכולות תוכנת העיצוב. המטרה בלימודים לגרום לכם להיות מעצבים מקצועיים ולפתח את החשיבה והיצירתיות בעיצוב גרפי רב תחומי בתוכנת אינדיזיין בפרט.

  • תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום דרך טופס צור קשר באתר ולשוחח עם אחד מיועצי הלימוד שלנו איך ללמוד את אינדיזיין מהבית בהוראה פרטית ואישית. יועצי הלימודים יסבירו לכם איך זה נעשה טכנית ויתנו לכם הצעת מחיר מסודרת בתהליך הלימוד של אינדיזיין.
  • לכל אורך הקורס נהיה עסוקים בבניית תיק עבודות שזה יהיה קטלוג, ספר או חוברת. תיק העבודות הוא הדבר היחיד שיגרום לכם לפתיחת דלתות בתחום וגם ניסיון בתוכנה.

העיצוב בהכנת קטלוג - ספר

אינדיזיין כחלק ממסלול מעצבים גרפיים

אינדיזיין התוכנה השלישית הנלמדת במסלול מעצבים גרפיים מקצועיים ללימודי תעודה. תחילה תלמדו את פוטושופ ,אילוסטרייטור ואת כל העיצובים תוכלו להכניס בתוכנת אינדיזיין כתוכנה שמאכלסת את העיצובים הללו. תוכנת אינדיזיין היא לא תוכנת עיצוב ומיתוג עסקים או תוכנה לעריכת תמונות. התוכנה משמשת להכנת קטלוגים, ספרים, חוברות ועוד. יכולות התוכנה הם רבות מאוד והיא יכולה לעבוד על מלל רב מה שתוכנות אחרות לא יכולות לעשות. פוטושופ ואילוסטרייטור לא יכולות לעשות את הדברים שאינדיזיין עושה כגון: פתיחת עמודים רבים והשלכה של טקסט שמגיע ממקומות אחרים. Indesign תוכנה מאוד פופולרית בענף הדפוס והוצאות לאור. מעצבים גרפיים בסוף הלימודים מכינים את התיק עבודות שלהם ומציגים אותו דרך תוכנת אינדיזיין, המעצבים פותחים מספר עמודים ומכניסים לשם את כל הדוגמאות שהם עשו במהלך הלימודים. את תיק העבודות הם יכולים לשלוח כקובץ PDF וכחוברת אינטרנטית, או להציג את זה באתר אינטרנט. נוכל לראות גם חברות היי-טק רבות שמשתמשים באינדיזיין לעיצובים שונים לחברה.

חוקי העיצוב בהכנת קטלוג – ספר

לא מספיק לדעת את השימוש בתוכנת אינדיזיין או איך היא פועלת, חשוב מאוד לדעת גם את חוקי העיצוב בעולם העימוד שלספרים ועיצוב. במסגרת הלימודים תלמדו מה הן דרישות בתי דפוס וכיצד להוציא את הקובץ להדפסה בצורה מסודרת. תוכנת אינדיזיין היא קלה מאוד לעבודה וברגע שאתם יודעים תוכנות אחרות בהחלט תרגישו חממה בתוך התוכנה. במידה ואתם צריכים את התוכנה אך ורק לנישות מסוימות תוכלו בהחלט ללמוד את התוכנה בצורה פרטית ללא קשר לתוכנות גרפיות אחרות. לכל אורך הקורס הפרטי ניתן לכם טיפים וטכניקות עיצוביות כדי להכין את הספר או את החוברת בצורה מקצועית. נלמד אותכם מהי קומפוזיציה גרפית, שימוש בצבעים נכונים, והקשר לעולם העיצוב הרב תחומי.

2019-08-17T15:56:37+03:00