באג בפוטושופ – איך לתקן בעיות תקלות פורום עזרה 2019

איך לתקן בעיות בתוכנת הפוטושופ – פתרון תקלות – באג בפוטושופ

כמה פעמים פתחתם את הפוטושופ ולא ידעתם איך לפתור תקלות שונות שקורות מידי פעם בתוכנות גרפיקה ופוטושופ,  בכתבה הבאה תוכלו לקבל מידע מאוד חשוב על התוכנה, השיעור בפוטושופ מוסבר בשפה העברית ובצורה פשוטה מאוד לכל אחד החל ממשתמש מתחיל או משתמש מתקדם. אנו מציגים מספר בעיות שיכולות להיות בתוכנת הפוטושופ בזמן עבודה או בזמן שדרוג תוכנה חדשה. לפעמים שחברת  adobe מעדכנת את התוכנה קורים תקלות כאלה או אחרות שגורמות להפרעה בעבודה, במידה ואתם רגילים לעבוד בסגנון עבודה מסוים ופתאום הכל משתנה לכם זה בהחלט מעצבן ומתיש.

עדכון גרסאות בפוטושופ

במידה ויש לכם את פוטושופ החדש והורדתם את זה מהענן של חברת אדובי קריאטיב קלאוד, התוכנה תתעדכן לכם בצורה אוטומטית כל הזמן ללא שליטה אישית שלכם,  העדכון קורה כל מספר חודשים ולפעמים זה יכול לשנות הרגלים של עבודה בעיצוב גרפי. התקלות שיכולות להיות זה כלים שנעלמים לכם ממקום מסוים למקום אחר, תצוגה של התוכנה שלא עובד בצורה רגילה. לפעמים התקלות יכולות להיות בגלל שהמחשב לא יכול לסנכרן את התוכנה החדשה עם הקבצים שיש לו כבר מגרסה קודמת.

אחת הפתרונות להסיר קבצים של פוטושופ

אחת הבעיות הנפוצות עדכון של גרסה זה שהמחשב לא מתאים את הנתונים החדשים של חברת אדובי שמספקת מהגרסה החדשה של פוטושופ לגרסה הישנה. העדכון קורה ואתם חושבים שיש לכם את התוכנה החדשה אבל הקבצים לא הוחלפו בצורה טובה בכונן c שלכם. בכונן c יש את כל הקבצים של חברת אדובי,  לפעמים עדכון גרסה של מערכת ההפעלה מול עדכון גרסה של תוכנת אדובי יוצר בעיות אחת הפתרונות שאפשר להציג במצב כזה זה להסיר לגמרי את תוכנת הפוטושופ מהמחשב ולהתקין מחדש מהענן את התוכנה. מומלץ לגשת לכונן c לחפש את התיקייה שנקראת adobe באנגלית לעשות מקש ימני ולמחוק את התוכנה לאחר מכן מומלץ לעשות איפוס מחדש של המחשב כדי שיעדכן את השינוי ואז להוריד הכל מחדש.

כלים שנעלמו בפוטושופ

בשיעור וידאו תוכלו לראות איפוס תוכנה בצורה בסיסית, האיפוס הזה מדבר  על שינוי החלונות בתוכנה. במידה וזה סתם חלונות או שסגרת עם החלונות מסוימים אתם רגילים לעבוד איתם ואתם לא יודעים כיצד להחזיר אותם כל מה שתעשו תבצעו ריסטרט לכלי עבודה תחת קטגוריה של חלונות בפוטושופ. איפוס שמוצג לכם בשיעור וידאו  הוא אך ורק פותר תקלות של החזרה חלונות העבודה בצורה בסיסית למקום שלהם. נוכל לראות מספר סגנונות עבודה של פוטושופ שמאפשרת סביבת עבודה של צילום, סביבת עבודה של עיצוב גרפי ועוד. לכל סביבת עבודה יש יתרונות וחסרונות וכל אחד עובד על הסביבה שהכי נוחה לו. 

שינוי תצוגה של המסך – הגדלה ואי אפשרות לראות את כלי העבודה

במידה והייתה לכם בטעות הקלדה בתוכנה ואתם רואים את הקובץ בצורה מוגדלת ללא אפשרות של נגיעה באחד מכלי העבודה זה אומר שביקשתם שפוטושופ בטעות תעבוד בצורה מוגדלת. אחת הבעיות שיכולות להיות זה שלחצתם סתם בטעות על מקש F במקלדת שלא היתם בכלי הכיתוב.  במידה ותלחצו מספר פעמים על מקש f תוכלו להחזיר בקלי קלות את התצוגה שהייתה קודם. מקש זה לרוב מאפשר לראות את סגנונות העבודה ללא חלונות העבודה מה שיוצר נוחות בעת הצגת עבודות למטרות שונות כגון עבודה על פרזנטציה.

שינוי השפה לעברית בפוטושופ

בתצלום מסך תוכלו לראות כיצד לשנות את הגירסה שהורדתם מתמיכה באנגלית לתמיכה בשפה העברית. זה לא משנה אם אתם כותבים בערבית או בעברית עליכם להתאים את תצוגת כלי עבודה לשפה שאתם רוצים לעבוד. במידה ואתם כותבים רק באנגלית אז אין לכם שום צורך לשנות את שפת הפוטושופ,  במידה ואתם כותבים בעברית עליכם לשנות את הגרסה שתתמוך לכם ב middle east, גרסה זו תאפשר לכם לכתוב מימין לשמאל ללא שום בעיה. הפתרון הזה תומך גם בתוכנת אילוסטרייטור בתוכנת אינדיזיין ברגע שאתם קבעתם מלכתחילה את סגנון העבודה של middle east, כל התוכנות האחרות שתורידו יתמכו בשפה העברית.

שינוי השפה לעברית בפוטושופ

שיניתי את ההגדרות לסביבת עבודה ב middle east תומך עברית ועדיין לא השתנה לי הכיתוב 

במידה והלכתם לפי הנחיות שמוגדרות במדריך זה ועדיין העברית שלכם בפוטושופ ואילוסטרייטור כותב לכם משמאל לימין – הפוך – מה שתצטרכו לעשות זה להוריד את הפוטושופ מהמחשב ולהתקין אותו מחדש. הסיבה לכך היא שאתם הורדתם את פוטושופ שהייתה תומכת בסביבת עבודה אנגלית בכל התוכנות הבאות שתורידו דרך הענן יהיו תומכות בעברית לכם אתם חייבים להוריד את הפוטושופ ולהתקין מחדש. קריאטיב קלאוד של אדובי פוטושופ מאפשר לכם בחלון ההגדרות לשנות לכל שפה שרק תרצו. תמיד לאחר התקנה של תוכנה מומלץ לאפס את המחשב מחדש שיקבל את כל ההגדרות החדשות. לא מומלץ לעבוד על תוכנה ישירות לאחר ההתקנה שלה אפילו לא לפתוח אותה.

להפוך את הטקסט מימין לשמאל כתב הפוך פוטושופ

תקלות בתוכנת הפוטושופ בצורה כללית

 תקלות בתוכנת הפוטושופ או תוכנות לעיצוב אתרים קורות כל הזמן,  אחת התקלות המפורסמות של תוכנת אילוסטרייטור שנוגעים באובייקט וצורה עם החץ השחור  והצורה לא זזה. במידה ודבר כזה קורה לכם גם בתוכנת הפוטושופ כל מה שתצטרכו לעשות זה לאפס את המחשב מחדש, לא יעזור לכם לסגור את הפוטושופ ולפתוח מחדש. תוכנת הפוטושופ צריכה לעדכן את הקבצים שלה במערכת  הפעלה c מה שאומר שקרה עדכון לאחרונה למחשב שלכם בצורה אוטומטית. מומלץ מאוד במידה והתקלה מתרחשת שוב להוריד את הפוטושופ ולהתקין מחדש. 

לעבוד עם פוטושופ ועוד תוכנות אחרות פתוחות

ידוע שתוכנת הפוטושופ כבדה מאוד ברגע שאתם מתחילים לבצע פילטרים או טרנספורמציות והמחשב שלכם בקושי זז או מגיב מומלץ לבדוק איזה תוכנות עובדות ברקע. מספיק שיהיה לכם דף אינטרנט אחד וכבר תרגישו שפוטושופ עובדת מאוד לאט. במידה ודבר כזה קורה לכם מומלץ לסגור את האינטרנט ולראות דרך מנהל המשימות איזה עוד תוכנות פתוחות לכם. אם המחשב שלכם חזק ויש לו זיכרון ram גבוה אז אין צורך לעשות את הפעולות האלה. במידה ואתם הולכים לקנות מחשב חדש כדאי לכם לקנות מחשב שתומך בSSD.  מחשב שמגיע עם מאיצים הוא מחשב שמומלץ למעצבים גרפים. מעצבים גרפיים עובדים עם מספר תוכנות ביחד לכן חשוב שלא יהיה האטה בזמן העבודה.

לא פתוח לי שום תוכנת רקע במחשב וזה עדיין איטי

 במידה ולא פתוח לכם שום דבר במחשב ועדיין פוטושופ איטית יש אפשרות שהעתקתם בטעות איזה אלמנט שהוא מאוד כבד. במצב כזה מומלץ לכם להעתיק צורה או דבר אחר כדי שזיכרון המחשב יעבור למצב קל יותר. מחשבים באופן כללי אוספים לכם נתונים כל הזמן במידה ואתם לא כיביתם את המחשב תקופה ארוכה או לא עשיתם הפעלה מחדש יש אפשרות שהמחשב יהיה מאוד איטי כי שמורים לו בזיכרון מידע שהוא כבר לא נחוץ לכם. במצב כזה מומלץ לבצע הפעלה מחדש והכל יחזור לקדמותו. 

ניקוי קבצים של פוטושופ מכונן C

גרסאות ניסיון והתקנה מחדש על חשבון משתמש של אדובי אחר. לפעמים שעובדים במחשבים שיתופיים ואז פותחים את קריאטיב קלאוד כדי לפתוח את תוכנת הפוטושופ שלכם יש אפשרות שיהיה התנגשות בין גרסאות שונות של התוכנה עם משתמש אחר,  במצב כזה פוטושופ לא תקבל את ההגדרות החדשות של התוכנה שפתחתם כל מה שאתם צריכים לעשות זה למחוק את הגרסה הקודמת ולהוריד מחדש את גרסת הפוטושופ מהקריאטיב קלאוד. מצבים כאלה גורמים לתקלות רבות לכן מומלץ להכנס בתוך המחשב לכונן c ולבצע ניקוי של כל הגרסאות של אדובי.

שיעורי פוטושופ חינם להעשרה

באתר זה תוכלו לראות שיעורים בחינם על שימוש בתוכנת פוטושופ,  שיעורים מוסברים בשפה העברית ומתאימים למתחילים ולמתקדמים שרוצים לשפר את יכולות העיצוב הגרפי. השיעורים פה מתאימים גם לגרפיקאים ומעצבים גרפיים שסיימו לימודים בעיצוב גרפי ורוצים לשדרג קצת את יכולות העיצוב שלהם, שיפור תיק העבודות  מתרחש כל הזמן תוך הרגלים של עבודה מהירה יותר בתוכנות גרפיקה ממוחשבת, חלק מהשיעורים הסברנו על החידושים של חברת אדובי בכל התוכנות הגרפיקה הממוחשבת כגון פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. חלק מהשיעורים מתאימים לאנשים שיודעים פוטושופ וחלקם השיעורים מתאימים לאנשים שלא יודעים בכלל צפייה נעימה. 

פורום פתרון בעיות ותקלות בפוטושופ לאתר של חברת אדובי