איך לעשות צבע זהב על עיצוב גרפי בתוכנת אילוסטרייטור

/, מדריכים לאינדיזיין, מדריכים לפוטושופ/איך לעשות צבע זהב על עיצוב גרפי בתוכנת אילוסטרייטור

טיפים בעיצוב גרפי והפעם צבע זהב באילוסטרייטור

אם אתם מחפשים ברשת איך לעשות צבע זהב בתוכנות הגרפיות אתם במקום הנכון. זה לא משנה אם אתם רוצים לעשות צבע זהב בתוכנת פוטושופ או אילוסטרייטור התוכנות עובדות על אותו סגנון. מה שתראו בשיעור חינם שהכנו עבורכם מתאים גם לתוכנת הפוטושופ. מה שטוב בעולם הגרפיקה  והתוכנות  בעיצוב זה שאם אתם יודעים תוכנה אחת של חברת אדובי יהיה לכם קל מאוד להכיל את התוכנה האחרת כי בסופו של דבר הכלים מאוד דומים והשפה היא אותה שפה בגרפיקה ממוחשבת. במאמר הבאנו טיפים נוספים שלא דיברנו עליהם בשיעור כגון הדפסה של צבע זה ומהם הדרישות של בתי הדפוס, צפייה וקריאה נעימה.

שימוש בגרדיאנט בפוטושופ ואילוסטרייטור – אותו בית ואותו סגנון עבודה

גרדיאנט בגרפיקה הוא ערבוב צבעים,  תוכלו לקחת צבע אחד ובצורה הדרגתית להכניס את הצבע השני.  שימוש בגרדיאנט הוא לרוב להכנת רקעים שונים, או שימוש בסגנון עיצוב זה לטקסטים כדי ליצור הבלטה  להעברת המסר בצורה יותר יפה ומרשימה. בשיעור שהכנו עבורכם הראינו כמה קל ליצור גרדיאנט על-ידי שימוש בנתונים שאילוסטרייטור מאפשרת לכם.  במידה ותרצו לעשות את הצבע הזהב בתוכנת הפוטושופ תוכלו לייצא את הקובץ אילוסטרייטור בפורמט של פוטושופ. במידה ואתם לא יודעים לעבוד על אילוסטרייטור כל מה שתעשו תעקבו אחרי הנתונים שהגדרנו בשיעור ותתנו אותם בתוכנת הפוטושופ בדיוק באותו חלון ואותו כלי בתוכנה – הם נראים אותו דבר.

לוגו עיצוב גרפי בצבע זהב

ייבוא של גרדיאנט מוכן מחלון הצבעים בתוכנה

 אילוסטרייטור מאפשרת לכם לייבא גרדיאנטים  מוכנים מראש, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לשנות את הנתונים, כמובן שאם אתם לא רוצים צבע מסוים כדי להוריד אותו מהחלון הגרדיאנט מה שתעשו הוא תמשכו עם החץ השחור את הצבע כלפי מטה או  שיטה נוספת למחיקת צבע הגרדיאנט הוא ללחוץ על הבית שנמצא בחלון הגרדיאנט ואז לחיצה נוספת על האייקון של הפח שנמצא בצד ימין בחלון.

צבע חום וצהוב הערבוב בתוכנות גרפיקה

ערבוב של שני צבעים אלה חום וצהוב הוא הסוד ביצירת גוון זהב. כדי להוציא צבע זהב עליכם לקבוע בהדרגתיות את הצבע החום ואת הצבע הזהב ולעלות לאט לאט או לרדת בסקלת הצבעים.  כל טון של צבע בחלון גורם לצבע זהב להראות אחרת. בשימוש בצבעי חום וצהוב עליכם להיות מאוד זהירים ולתת את הטונים הנכונים כדי לבצע את האפקט הזה בצורה מושלמת.

לוגו בצבע זהב מה זה משדר – תורת הצבעים

תורת הצבעים מדברת גם על צבע זהב  והעברת המסר של צבע זה הוא יוקרתיות. במידה ואתם מכינים לוגו שמדבר על הכסף או נושא כלכלי עליכם להשתמש בצבעים האלה. צבעים אלה מאפשרים ללוגו לשדר את היוקרתיות  והוא יותאם לקהל היעד בהתאם לנושא שאותו אתם מעצבים. נוכל לראות שימוש בצבע זהב בלוגו של חברת למכירת מכוניות, בנקים, חברות ביטוח ועוד. צבע חום בתורת הצבעים יש לו אינספור משמעויות ולפני שאתם מתחילים לעצב לוגו מומלץ לעבור על תורת הצבעים ולראות מה כל צבע מסמל.

טיפים וטריקים בעמוד קורס אילוסטרייטור

 בעמוד קורס אילוסטרייטור הכנו לכם אינספור טיפים וטריקים על עולם העיצוב הגרפי. אתם מוזמנים לגלוש ולראות מה חדש היום בשנת 2019, תוכנת אילוסטרייטור משתנה כל הזמן ולכן אנו מכינים שיעורים על החידושים של תוכנות לשימוש לגרפיקאים. נוכל לראות שזאת מגמה של חברת אדובי להקל על המעצבים הגרפים ולהכניס המון פקודות חדשות לביצוע של עיצוב גרפי מהיר ויעיל לכל מטרה. לאחרונה הם הכניסו מאות של סגנונות צבעים כגון צבע כסף וזהב לשימוש בטכניקת מעברי צבעים.

תיק עבודות בעיצוב גרפי טיפ קטן שמאוד חשוב

צבע זהב הוא צבע מאוד מרשים. מומלץ בתיק העבודות של כל גרפיקאי או מעצבת גרפית להכניס לפחות לוגו אחד שכולל את הצבע הזהב. צבע זהב בעיצוב גרפי יכול להיות על הטקסטים או כיתוב בצורת ציור גרפי וכמובן על אלמנטים גרפיים להכנת לוגו בסגנון של צורה. במידה ואתם מכינים לוגו השתדלו לשמור על מינימליסטיות ולא להפריז יותר מידי בפיזור הצבע של הזהב.

איך לעשות צבע זהב בפוטושופ ואילוסטרייטור

צבע זהב  הטבעה בעולם הדפוס

במידה ואתם רוצים שהצבע יצא בצבע זהב עליכם להודיע לבית הדפוס על סגנון עיצוב זה. הטבעה בגרפיקה לרוב יהיו על צבע כסף או זהב כדי לשדר יוקרתיות של המוצר. נוכל לראות את זה בשימוש של חברות קוסמטיקה לרוב שמבצעות על המוצר עצמו הבלטה קטנה והטבעה של צבע זהב או כסף.  בית הדפוס משתמש בצבעים של חברת פנטון, לחברה יש צבע זהב והוא יהיה כצבע נוסף לגרפיקה שיודפס בסוף לאחר שהושלמה כל ההדפסה של הגרפיקה ללא צבע זה. עליכם לוודא עם בית הדפוס על סגנון עיצוב זה מה שיגרום בסופו של דבר לייקר את עלויות ההדפסה.

איך להוציא צבע הטבעה לבית הדפוס המלצות

במידה ואתם צריכים להוציא צבע הטבעה מה שנקרא בשפה המקצועית צבע חמישי,  עליכם להכין את זה בתוכנת אילוסטרייטור כקובץ נפרד שישלח בסגנון פי די אף.  עליכם לדאוג שהגרפיקה תהיה וקטור כי בית הדפוס לרוב עושה כל מיני שינויים על הגרפיקה כדי לא לפגוע בסגנון העיצוב שהגדרתם מראש. עליכם לבקש מבית הדפוס דוגמה של הדפסה אחת לפני שהם מריצים את כל הגרפיקה שהכנתם להדפסה.

תיק עבודות בעיצוב גרפי

דוגמת הדפסה חובה לפני התחלת התהליך

אי אפשר אף פעם להבטיח לכם שהצבע יראה אותו דבר, יש תמיד שינוי בין מה שרואים במסך למה שיוצא בסוף, לכן חשוב לדעת לקראת מה אתם הולכים ולבקש מבית הדפוס דוגמה אחת לפני הדפסה כי אולי אפשר לשנות קצת את הגוון בקובץ שלכם כדי להגיע לתוצאה הסופית הרצויה. לדוגמה לפני הדפסה קוראים בשפה המקצועית “אייריס” יש בתי דפוס המחייבים תשלום על דוגמת הדפסה ויש כאלה שלא, מומלץ לשאול את כל השאלות לפני שקובעים איפה להדפיס גרפיקה כזאת.

לסיכום – במידה ואתם מבצעים עיצוב שהולך לאינטרנט עם צבע זהב לרוב לא תהיה לכם שום בעיה בתצוגת הצבע במסך. עדיין כל מסך מראה קצת שונה אבל לא יהיה בעיה בכלל. עליכם לעדכן את הלקוחות שלכם לפני שאתם מחליטים על הדפסה בצבע זהב על העלויות. ככל שיש יותר צבע זהב בגרפיקה עלויות ההדפסה יהיו גבוהות יותר. באתר תוכלו לראות אין ספור טיפים וטריקים שהכנו למעצבים גרפים ומעצבים בעולם ההייטק  בעמודים שונים באתר, צפייה נעימה.

2019-07-28T01:42:32+03:00