איך לעשות שוליים לדף באילוסטרייטור – הסבר קומפוזיציה בעיצוב גרפי

//איך לעשות שוליים לדף באילוסטרייטור – הסבר קומפוזיציה בעיצוב גרפי

מדריך הכנת שוליים באילוסטרייטור 2020 – קביעת מרווחים שווים בעימוד של דף

אם אתם מחפשים לדעת כיצד אפשר בקלי קלות לבצע שוליים לדף בתוכנת אילוסטרייטור אתם בהחלט במקום הנכון. תוכנת אילוסטרייטור לא מפותחת מספיק בכל מה שקשור לקומפוזיציה בעיצוב גרפי לכן המעצבים הגרפיים  צריכים למצוא פתרונות יצירתיים ומהירים כדי לבצע קומפוזיציה בהכנת קונספט מיתוגי. אם אתם מכינים הודעה או כל סגנון אחר ורוצים לשמור על שוליים עם מידות מדויקות בהחלט בשיעור גרפיקה חינם שהכנו עבורכם על ILLUSTRATOR 2020 תוכלו לראות כיצד מבצעים ב2 שיטות שונות. קומפוזיציה בגרפיקה ממוחשבת נחשבת לאחד הנושאים החשובים ביותר כי בהתאם לכך האלמנטים הגרפיים יושבים בצורה מסודרת ושוויונית בחלוקת המאזן של האלמנטים הגרפיים שיושבים בעיצוב. בשיעור אפשר לראות את השיטות שמדברות בסופו של דבר על אותו נושא, השיטה הנוספת שהצגנו מתאימה יותר להכנת עיצובים גרפיים כדי לשמור על מרווחים שווים בין צורות או תמונות להכנת כל סגנון של עיצוב עמוד דף להכנת LAYOUT נכון.

מה עשינו בשיעור בניית קומפוזיציה בעיצוב גרפי באמצעות האילוסטרייטור?

  1. עבודה על תפריט תצוגה VIEW – תחילה פתחנו דף עבודה רגיל והבאנו את הסרגלים דרך תפריט התצוגה. לאחר מכן פתחנו את חלונות הטרנספורם – שינוי ועל ידי משיכה של הסרגלים נתנו מידות מדויקות לאורך ולרוחב של הדף. שיטה זו מתאימה אם אתם רוצים ליצור שוליים בלבד היא לא מתאימה ליצירת קומפוזיציה בעיצוב גרפי ולכן עבדנו על  שיטה נוספת  בסרטון שתתאים לכל אחד שרוצה ליצור מאזן עם מרווח שוויוני בין אלמנטים שונים.
  2. יצירת קומפוזיציה לסידור אלמנטים בתוך הדף –  כדי ליצור קומפוזיציה נכונה עם שימוש של סרגלים בתוכנת אילוסטרייטור תצטרכו לעבוד עם חלון המרכוז שהתוכנה מאפשרת. מה שעשינו בסרטון יצרנו אלמנטים עם מידות מדויקות וביצענו מרכוז של הדף על ידי פקודת מרכז  -מרכז, לאחר מכן הפכנו את האובייקט הגרפי לסרגל. כדי לשמור על האלמנטים שלא יזוזו לכם בזמן עיצוב גרפי עליכם לנעול את הסרגלים ולגרום להם שיהיו קריאים עם צבעים שונים.
שוליים דף אילוסטרייטור

שוליים דף אילוסטרייטור

טיפים בעת עבודת יצירת הצורות בדף העבודה ILLUSTRATOR

  • איך קובעים מידות לצורות בתוכנה? – שיטת העבודה למתן מידות מדויקות זה הקלקה פעם אחת בלבד על הצורה שאתם רוצים לעשות ובפעם הבאה צריכים לבצע הקלקה אחת שוב על קובץ העבודה. לאחר שהקלקתם על קובץ העבודה יפתח בצורה אוטומטית חלון להטענת המידות, ברגע שסיימתם להטעין את מידות העבודה מומלץ לעבור ישירות לכלי הבחירה החץ השחור, הסיבה למעבר לכלי החץ השחור הוא יצירת בחירה ועבודה מחודשת להזזה של צורות בתוכנה, כל עוד שלא עוברים לכלי החץ השחור המערכת תמשיך בכל הקלקה בדף העבודה לבקש ממכם להטעין מידות לצורות.
  • מרכוז צורות ביחס לדף העבודה בחלון ALIGN – בשיעור אילוסטרייטור תוכלו לראות שהמערכת מאפשרת לכם למרכז אלמנטים וצורות ביחס אחד לשני או לקבוע שהמרכוז מתבצע ביחס לדף, בחלון הALIGN יש אפשרות לקבוע בצורה פשוטה מאוד איך לקבוע את העימוד של הצורות והאלמנטים השונים שאתם מכניסים לדף העבודה.  כל עוד שהשארתם את הנתונים של המרכוז ביחס לדף כל עבודת מרכוז עתידית שתעשו תמשיך להיות ממורכזת ביחס לדף.

למה קומפוזיציה בעיצוב גרפי כל כך חשובה? מהם חוקי העיצוב גרפי שמעצבים גרפיים חייבים ללכת לפי הם?

קומפוזיציה בעיצוב גרפי הוא הדבר היחיד שמאפשר למעצבים גרפיים לקבוע איזה מסר להעביר בעיצוב בצורה נכונה. עבודות שלא יותאמו לחוקים בעיצוב הגרפי יראו בצורה מידית כעבודות לא מקצועיות. בתוכנת אילוסטרייטור אפשר לבצע מחירונים או עיצוב אריזות עם אלמנטים רבים בתוכנה ועל ידי הפקודות שראיתם בשיעור הגרפי תוכלו לסדר את הצורות הגרפיות עם מידות מדויקות בקלי קלות. כיום לא מספיק אך ורק לדעת את תוכנת אילוסטרייטור או כל תוכנה אחרת של חברת אדובי, כדי להכין עבודות עיצוב שונות מה שצריך מעצב גרפי מקצועי זה לדעת את כל חוקי העיצוב הגרפי שכוללים את עולם הצבעים, בניית קונספט נכון ועבודה בסידור עימוד להכנת קומפוזיציה נכונה.

קומפוזיציות נכונות בעיצוב גרפי זה לא אך ורק סידור של אלמנטים אלה מה יותר שולט בגרפיקה כדי להעביר את המסר הפרסומי או  מכירתי בצורה נכונה.

מה תמצאו באתר עיצוב גרפי אונליין?

באתר תוכלו לראות אינספור טיפים על עולם העיצוב הגרפי שכוללים מדריכי פוטושופ חינם וגם על תוכנות גרפיקה ממוחשבת נוספות של חברת אדובי בשפה העברית. המכללה מוציאה מידי חודש אין ספורט טיפים וחידושים בתוכנות של חברת אדובי כדי לחלוק את הידע הרב לקהילת העיצוב הגרפי והאומנות הדיגיטלית. אם אתם חדשים בתחום ורוצים ללמוד את עולם העיצוב  או תקשורת חזותית ללימודי תעודה תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולשוחח עם יועצי הלימוד כיצד אפשר ללמוד גרפיקה ועיצוב בשיטת לימודים אונליין אחד על אחד לתעודה וכל זה מהבית.

הכנו במיוחד בשבילכם אין ספור שיעורי הסבר מדהימים כיצד אפשר לעצב בקלי קלות בתוכנת אילוסטרייטור של חברת אדובי. בעמוד תוכלו לראות כיצד מעצבים לוגואים ושומרים על חוקי העיצוב גרפי תוך מתן דגש על תורת הצבעים מול יצירת רקעים מדהימים שרק תוכנת הגרפיקה וקטורית כמו אילוסטרייטור יודעת לעשות.

2020-08-03T14:32:45+03:00