מדריך פוטושופ – איך עשו את הלוגו של נטפליקס

מדריך פוטושופ – איך עשו את הלוגו של נטפליקס

טיפים למתחילים בתוכנת הפוטושופ והיום עיצוב גרפי ובנייה של אלמנטים ויזואליים עם הצללות

רוצים לדעת איך עשו את הלוגו של נטפליקס בתוכנת הפוטושופ? רוצים לדעת כיצד אפשר לעשות מניפולציות ולעצב תמונות בכמה דקות? אתם במקום הנכון! הכנו במיוחד בשבילכם סרטון בעברית שמסביר את כל הצעדים למתחילים בעיצוב גרפי לעבוד בתוכנת הפוטושופ ועל ידי המספר הקלקות פשוטות גם אתם תוכלו לבצע את הסרטון הזה. המטרה להראות לכם כמה קל לעבוד בתוכנת הפוטושופ במידה ואתם יודעים דברים בסיסיים. את הסרטון עשינו תוך שימוש בטכניקות מקצועיות בפקודות מאוד קלות כך שגם אתה או את תוכלו לבצע את זה. במידה ואתם רוצים לראות עוד שיעורי גרפיקה בפוטושופ למתחילים תוכלו בקישור הזה צפייה מהנה.

למי מתאים ההדרכה ההתחלתית בתוכנת הפוטושופ בסרטון יוטיוב זה?

פוטושופ תוכנה ענקית ואפשר לבצע את אותו האפקט במספר דרכים שונות אנחנו בסרטון החלטנו לאפשר למתחילים שרק אתמול נגעו בתוכנה להגיע גם לאפקטים מרהיבים על ידי שימוש בפקודות שונות. לוגו אמור להיות באופן כללי בתוכנה הגרפית וקטורית ולכן חרגנו מהרגיל ואת הלוגו ביצענו בתוכנת הפוטושופ.  את אותו סגנון העבודה אפשר לעשות גם בתוכנת אילוסטרייטור מה שמומלץ ביותר במידה ואתם רוצים להקטין או להגדיל גרפיקות דיגיטליות ללא פגיעה באיכות שלכם. השתמשנו בכלים מאוד בסיסיים. מה שתצטרכו תחילה הזה לפתוח מסמך איכותי עם רזולוציה גבוהה ולדאוג שהרקע שלכם יהיה בצבע שחור. פוטושופ תוכנה מניפולטיבית ביותר תאפשר לכם להגיע לאותו סגנון במספר דרכים שונות כך שגם אם התחילה זה נראה לכם מורכב מאוד ככל שתתחילו לפשט את הדברים תראו כמה קל לבצע אפקטים בתוכנת הגרפיקה ממוחשבת.

מהלכי העבודה בשיעור פוטושופ למתחילים

הוראות העבודה בפסקה הבאה יאפשרו לכם להגיע בדיוק למה שנעשה בסרטון, כמובן שאפשר לשנות את הפרמטרים ולהוסיף קצת מהטעם האישי שלכם, סגנון העבודה מתאים לכל אות שרק תרצו ולא כמו בדוגמה בסרטון. תיבול הגרפיקה יהיה על ידי שימוש  בצבעים שונים או באחוזי הצללה שונים. במהלך הצפייה שלכם בסרטון יוטיוב תוכל לעצור בכל שלב ולבצע את המהלכים בתוכנת הגרפיקה שלכם. במידה וישנו שלב לא ברור תמיד תוכלו לעצור ולכתוב את כל הפרמטרים כדי להצליח ולהגיע לתרגיל זה. הגרסה שהשתמשנו בסרטון היא הגרסה החדשה של תוכנת פוטושופ אך גם בגרסאות ישנות שלה תוכלו בהחלט להגיע לאותו סגנון עיצוב. לרוב כל השינויים הם מינוריים מאוד ולמי שיש גרסאות ישנות בהחלט יוכל להצליח לבצע את העיצוב הגרפי שעשינו בעמוד.

אופן העבודה בתרגיל – בניית לוגו בתוכנת הפוטושופ

  1. פתיחת מסמך עבודה A4 ברזולוציה מאוד גבוהה 300 DPI – הסיבה שנוכל לשלוט באפקטים ולקבל את המריחה של ההצללה בצורה הדרגתית וללא שום גרעון בגרפיקה. הדף שפתחנו היה לרוחב.
  2. פתיחת שכבה בפוטושופ ולאחר מכן מילאנו את כל הדף בצבע השחור, את המילוי תוכלו לעשות על ידי בחירה של SHIFT + BACKSPACE במקלדת ואז תקבלו חלון שישאל אתכם באיזה צבע אתם רוצים, במידה ותגללו בחלון האפשרויות תוכלו לראות את הצבע השחור.
  3. פתיחת שכבה חדשה ומילוי הצבע בתוך אזור בחירה בצבע אדום, כדי שזה יעבוד לכם כמו שצריך עליכם לבטל את הבחירה המהבהבת, לאחר מכן עברנו לכלי הבחירה הראשי וביצענו את פקודת השכפול. השתמשנו במקש ALT.
  4. השתמשו בכלי בחירה כדי ליצור את האלכסון, פקודה זו אפשרית גם על ידי שימוש בכלי הצורות בתוכנת הפוטושופ. בגלל שהתרגיל הזה הוא למתחילים ניסינו להראות לכם את הדרך הכי קלה בשימוש בשכבות. את הצורה שקיבלנו את התאמנו לשני השכבות האחרות כדי לקבל את האלכסון בצורה טובה.
  5. את שכבת האלכסון התאמנו לשכבות האחרות ונתנו את אפקט ההצללה אשר נמצא בתחתית חלון השכבות. תוכלו לראות בסרטון את המשחק במדרג הצבעים ולקבוע את העומק הגרפי להצללה.

את כל הפרמטרים אשר מוצגים בסרטון אפשר לשנות ולתת סגנונות שונים. פוטושופ תוכנה מניפולטיבית ביותר תוכלו דרכה ליצור אינספור מניפולציות על ידי ניסוי וטעייה. בתרגיל העצמי תוכלו לקחת גם אותיות אחרות ולשנות אותם על ידי בנייה אישית עם חלון הצורות. ככל שיש לכם יותר אותיות תוכלו ליצור לוגו עם עומק ולא להעמיס כדי ליצור את המיתוג בצורה נכונה. הרקע השחור בגרפיקה נבחר כדי לתת את הדרמתיות שחברת נטפליקס רצתה לתת לגולשים להרגיש את תחושת הביטחון בשימוש במוצר שלה.

מה עוד צריכים לדעת כדי להיות מעצבים גרפיים מקצועיים – האם ידיעת תוכנת הפוטושופ מספיקה לנו

כדי להיות מעצבים גרפיים צריכים לדעת הרבה יותר מרק תוכנת הפוטושופ. תוכנת הפוטושופ היא התוכנה הראשית שמעצבים גרפיים מתחילים בתקופת הלימודים. לאחר מכן תוכנת אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין ישלימו את כל המכלול שמעצבים גרפיים צריכים לקריירה המקצועית שלהם. במסגרת לימודי עיצוב גרפי הסטודנטים לומדים כיצד לשלב צבעים וליצור קומפוזיציה גראפית למיתוג עסקים ובניית זהות עסקית. לכל אורך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתרגילים ובונים תקשורת חזותית נכונה על ידי שימוש באלמנטים ויזואליים להעברת המסר גרפי לקהל היעד. בתקופת הלימודים הסטודנטים בונים תיק עבודות שהוא הדבר היחידי שיפתח להם דלתות לתעסוקה ולעבודה בחברות ההייטק או בתור פרילנסרים. תוכלו לגלוש באתר ולצפות באין-ספור סרטונים וטיפים בכל עמודי קורסים ולקבל טעימה מה זה עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת, במידה ונושא מסוים מעניין אותכם יותר תוכלו להקיש בשורת החיפוש בתפריט העליון של האתר כל נושא שרק תירצו ולגלות עולם חדש בעיצוב גרפי. צפייה מהנה

ועוד כמה טיפים מעולם העיצוב גרפי הרב תחומי – מה מעצבים גרפיים עושים במשרדי פרסום? כיצד מתחילים לקבל רעיונות ומה זה בכלל טרנדים בעיצוב גרפי, כל הפרטים בסרטון הבא..