טכניקות איך להתקבל לראיון עבודה כמעצב גרפי

טכניקות איך להתקבל לראיון עבודה בעיצוב גרפי – מה צריך לדעת רגע אחד לפני שהולכים לראיון עבודה בהייטק – מה שואלים? כל מה שאתה צריך לדעת לפני

תוכן עניינים הצג

למצוא מודעות דרושים זה החלק הקל במציאת עבודה בתחומים שונים וגם בעבודה רווחית כמו עיצוב גרפי כיום. החלק היותר קשה הוא ריאיון העבודה שרבים חוששים ממנו. ריאיון העבודה הוא המקום שבו אנו מציגים את עצמנו ו"מוכרים" את האני המקצועי שלנו כדי שיקבלו אותנו לעבודה. הרבה אנשים אומרים שכדי לעבור ריאיון עבודה, צריך פשוט להיות אתם, אך האמת היא שמאוד מומלץ להגיע מוכנים למה שמתרחש בריאיון. הכנה נכונה מאפשרת לכם להגיע פחות לחוצים מהמעמד ולהצליח לענות על השאלות בפשטות ובמדויק לשאלה ששאלו אתכם. בכתבה הבאה נתמקד בהכנה שמומלץ לעשות לפני ריאיון למשרת עיצוב גרפי.

איך לייצר לעצמנו דריסת רגל לריאיון ראשון בעיצוב גרפי?

לפני שבכלל נתחיל בהכנה לריאיון בעיצוב גרפי, עלינו לדאוג קודם כל להיות מזומנים לאחד כזה. הרבה סטודנטים חושבים שזה דיי פשוט, אך לקראת סוף הלימודים הם מבינים שקל מאוד לשלוח קורות חיים, אך אין הבטחה שיחזרו אליכם. כדי שיחזרו אליכם ויזמנו אתכם לריאיון עבודה, עליכם להיות מעניינים. איך יוצרים את העניין הזה? יש מספר דרכים מומלצות. תחילה, חשוב שתזכרו שאתם מעצבים גרפיים ולכן הציפייה שקורות החיים שלכם לא יהיו כמו כל קורות החיים הרגילים, אלא שהטוויסט העיצובי יתקיים בתוכם. כיום אפשר לייצר כרטיס ביקור דיגיטלי שכולל גם מיקוד מרכזי של קורות החיים שלכם.

שנית, עליכם לכתוב מכתב מקדים למעסיק. זכרו, עליכם לייצר עניין ולמשוך את תשומת ליבו של המעסיק. במכתב המקדים רצוי להסביר למה אתם מתאימים ואיך אתם רואים את עצמכם משתלבים במקצוע. בעיצוב גרפי, מומלץ להסביר איך אתם והחשיבה העיצובית שלכם יכולים לתרום למשרד שאליו אתם מנסים להתקבל. שלישית, לשלוח תיק עבודות סופר איכותי!

תיק עבודות בעיצוב גרפי? מה זה אומר?

אחד הדברים החשובים ביותר עבור מעצבים גרפיים הוא תיק העבודות. מדובר בסוג של אתר אינטרנט שמוביל את המעסיק הרלוונטי לראות את עבודות שעשיתם. העבודות שעיצבתם בעבר הם למעשה הפנים שלכם כמעצבים גרפיים מקצוענים. ללא תיק עבודות לא יוכל המעסיק הפוטנציאלי לבחון האם אתם מתאימים עבורו ועבור העיצובים שהוא מחפש. אבל מה הוא מחפש בתיק העבודות?

בתיק העבודות המעסיק הפוטנציאלי מחפש לראות חשיבה עיצובית וקו עיצובי. הוא מחפש לראות שיש לכם מחשבה יצירתית, שאתם מביאים עמכם איזו שהיא אמירה ושאתם מעצבי מותג מדויקים. תיק העבודות הוא גם הבסיס לשאלות החשובות בריאיון של מעצבים גרפיים.

מהן עשרת השאלות הכי חשובות בריאיון של מעצבים גרפיים?

  1. מהיכן אתה שואב השראה?

מדובר על שאלה השלכתית שבה המראיין מעוניין לדעת את כיווני המחשבה שלכם כמעצבים. מומלץ להגיע לשאלה זו מוכנים עם מספר דוגמאות למיתוג של חברות שאהבתם את הקו העיצובי שלהם. כמו כן, מומלץ לדעת להסביר על כל חברה וחברה מה אתם רואים בחשיבה העיצובית שמשך אתכם.

  1. תאר סיטואציה שבה לא היו מרוצים מעבודה שעיצבת, איך הגבת?

בשאלה זו רוצים להבין האם אתה מסוגל לקבל ביקורת בעבודתך ולבצע תיקונים רלוונטיים. זו שאלה מאוד חשובה כי בהרבה משרדים עובדים בצוותים וכולם נותנים ביקורת בונה על כולם על מנת לשפר את התוצאות. עליך להיות מסוגל לקבל זאת ולבצע שינויים.

  1. איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים כמעצב גרפי?

זו שאלה של שאיפות עבורכם ושאלת יחסינו לאן עבור המעסיק הפוטנציאלי שרוצה לוודא שהוא הולך להעסיק אדם לתקופה ממושכת. אם אתם רוצים להתקבל למשרה, עליכם להראות שמשרד העיצוב שלו הוא פסגת השאיפות שלכם כרגע. המעסיק צריך לדעת שזה בדיוק מה שאתם מעוניינים לעשות בחמש השנים הקרובות.

  1. אם אדבר עם המעסיק הקודם שלך, המרצה שלך בלימודים או לקוחות שלך, מה הם יגידו עליך כמעצב?

שאלת השלכה שבאה לבדוק מה אתם חושבים על האני המקצועי שלכם כמעצבים. המעסיק הפוטנציאלי רוצה לוודא שהוא הולך לעבוד עם מקצוען. הוא רוצה לבדוק שאתם בטוחים ביכולות שלכם. על שאלה כזו חשוב לענות שהם רואים בכם מעצבים גרפיים מצוינים בעלי חשיבה יצירתית ורעיונות מקוריים. כמו כן, הם רואים בכם מעצבים שעושים עבודה מדויקת ונאמנים ולויאליים למקום העבודה.

  1. מה הייתם לוקחים אתכם לאי בודד או איזה חיה הכי מאפיינת אתכם?

שאלות מוזרות, על פניו למתראיין ודאי לא ברור מה הסיבה שבגללה המראיין שואל שאלות כאלו לא מקצועיות בראיון, אך כדאי לדעת שמדובר בשאלה שהמטרה שלה לבחון את היצירתיות שלכם. לא מספיק למעסיק הפוטנציאלי שתאמרו על עצמכם שאתם יצירתיים, הוא גם מעוניין לראות זאת בפועל. תשובה טובה לשאלה זו תהיה תשובה שנותנת הסבר למה בחרתם בחפץ המסוים או בחיה המסוימת ואיך הם מאפיינים אתכם.

  1. מהי העבודה בתיק העבודות שלכם שאתם הכי גאים בה?

המעסיק הפוטנציאלי רוצה לראות מהי הרמה שאתם מכוונים אליה. הוא רוצה להבין איזו עבודה אתם רואים בה כעבודה הכי מקצועית שלכם. זה עוזר לו להבין את הציפיה לעבודה שתוכלו לבצע אצלו כאשר תהיו במשרה. כמו כן, ניתן לשאול את אותה שאלה רק על דרך השלילה, מהי העבודה שהיא פחות טובה ואיכותית לדעתכם. גם כאן הוא למעשה בוחן אתכם.

  1. למה אתה רוצה לעבוד אצלנו?

יש הרבה משרדי פרסום ומקומות עבור מעצבים גרפיים. המעסיק הפוטנציאלי רוצה לדעת למה דווקא אצלו! הוא רוצה לדעת מהי המוטיבציה שלכם כי היא זו שתעזור לכם להיכנס בדרייב למשרה. המעסיק רוצה לדעת שאתם במאה אחוז רוצים לעבוד אצלו ואתם מביאים אתכם את כל המוטיבציה לעשות זאת.

  1. מה פחות אהבת במקום הקודם שעבדת בו?

כאן המעסיק הפוטנציאלי רוצה לראות קודם את הכנות שלכם והוא גם רוצה להבין האם במשרה הקודמת קיימים סממנים שעשויים לחזור אצלו במשרה ולגרום לכם לירידה בתפוקה או לחילופין לרצון לסיים את העבודה. זו שאלה שמבקשת למנוע מצב של עזיבה עקב חוסר שביעות רצון.

  1. ספר על עצמך משהו מעניין כמעצב גרפי

פה המעסיק הפוטנציאלי רוצה לבחון את האני המקצועי שלכם. הוא רוצה לראות מי אתם, איך אתם חושבים ואת המקצועיות שלכם. הוא רוצה לראות שאתם נמצאים במקצוע הנכון עבורכם. בשאלה זו אפשר לספר את סיפור ההתחלה שלכם כמעצבים או מה גרם לכם לבחור במקצוע הזה.

  1. מבחן בתחום

בהרבה מקומות עבודה שמעוניינים להעסיק מעצבים גרפיים, רוצים לראות בפועל את המקצועיות על ידי טסט. המטרה היא לתת לכם דוגמא ללקוח אמיתי ושתראו איך תבצעו זאת במידה והייתם עובדים אצלם. אצל חלק מהמקומות מבצעים את המבחן בריאיון ואצל חלק מבצעים זאת כמבחן בית. המטרה שלכם להביא את הביצוע הטוב ביותר שלכם.

מתי מקבלים תשובות? האם זה כמו בהנדסה שלוקח מלא זמן?

הזמן שבו מקבלים תשובות אם התקבלתם או לא תלוי בכמה דחוף למעסיק לקבל עובד חדש. במידה ויש לו זמן, ייקח זמן עד שתקבלו את התשובות כי בינתיים הוא בודק מועמדים נוספים. במידה והוא זקוק לעובד בזמן הקרוב או באופן מידי, סביר שתקבלו תשובות הרבה יותר מהר ותוכלו להתחיל בעבודה.

בלימודים לעיצוב גרפי מכינים את הסטודנטים לריאיון עבודה?

התשובה היא לא! אין הכנה מסודרת במוסדות הלימודים, מה שכן, תמיד ניתן להתעדכן עם מי שכבר היה בריאיון עבודה בתחום או להתכונן על פי מה שהזכרנו קודם. אצלנו במכללת סולו לומדים אחד על אחד עם מורה פרטי אונליין מהבית ותמיד יש לכם את האפשרות להתעניין ולשאול את המורה על כך.

האם מומלץ לחפש עבודה לפני תום הלימודים?

התשובה היא בהחלט! אם במהלך הלימודים אתם מרגישים שאתם מספיק מקצועיים כדי לקפוץ למים, אל תהססו ולכו על זה. ככל שתיכנסו מהר יותר לשוק העבודה, כך יהיה לכם קל יותר אחר כך להיכנס לעבודות שבהן מבקשים ניסיון רחב. עליכם ליצור לעצמכם את הניסיון ולעבור מעבודה לעבודה כל שנה וחצי – שנתיים וכמובן עד שתימצאו את המקום שאתם רוצים להשתקע בו.

הלימודים במכללת סולו מספיק מקצועיים כדי שאתחיל לעבוד לפני?

התשובה היא כן ויעידו על כך סטודנטים רבים שלנו שכבר עובדים בתעשייה. המטרה שלנו במכללת סולו להכין אתכם כמה שיותר לשוק העבודה, לפרקטיקה ולחשיבה העיצובית יצירתית הנדרשת. אנו מספקים המון תרגילים במהלך הלימודים שיאפשרו לכם לפתח חשיבה עיצובית ואת האני המקצועי שלכם בתחום.

הלימודים אצלנו הם אחד על אחד אונליין מהבית, דבר שמאפשר לכם לפתח יחס אישי עם המורה שלכם ולקבל תשובות על כל שאלה בתחום שלא הבנתם או מעניינת אתכם. המורים אצלנו סופר מקצועיים וכבר היו גם בתעשייה. הם ידעו לענות לכם על כל שאלה בתחום.

איך מתחילים?

מתקשרים אלינו, נרשמים, קובעים שעת לימוד שבועית, מתקינים עבורכם מהמכללה את תוכנות הלימוד ומתחילים. כל שנדרש מכם זה מחשב, אוזניות, רמקול, אינטרנט ורצון להשקיע. ברגע שתדעו את כל אלו, תוכלו להצליח בתחום הזה. הלימודים הם אחד על אחד לימודים לתעודה מקצועית בעיצוב גרפי דרך זום את זה אנו עושים כבר מעל 15 שנה בהצלחה, לימודי תעודה ותיק עבודות מקצועי ולא חובבני זה הדרך שלך היום להיכנס לתעשייה שצמאה לידיים עובדות בתחום.